Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χθες το απόγευμα... Μάλιστα τις πατάει όλες σε θέματα επιδόσεων αλλά και παραμετροποίησης...

 

Υ.Γ. Σάκη δοκίμασε και τον καινούργιο mpokang v12 SR... Πραγματικά κάνει τους Dirty να κλαίνε σε θέματα επιδόσεων...

 

Υ.Γ.2 Μήπως κανένα καλό παιδί έχει τις ρυθμίσεις του mpokang v10 που έφτιαξε ο Nephilim από το XDA;

Edited by djtutis
Link to comment
Share on other sites

Χθες το απόγευμα... Μάλιστα τις πατάει όλες σε θέματα επιδόσεων αλλά και παραμετροποίησης...

 

Υ.Γ. Σάκη δοκίμασε και τον καινούργιο mpokang v12 SR... Πραγματικά κάνει τους Dirty να κλαίνε σε θέματα επιδόσεων...

 

Υ.Γ.2 Μήπως κανένα καλό παιδί έχει τις ρυθμίσεις του mpokang v10 που έφτιαξε ο Nephilim από το XDA;

 

Τον νεο mpokang v12 SR που τον βρηκεσ? Θα μπορουσες να στειλεισ καποιο link, παρακαλω?

LG G6
Link to comment
Share on other sites

Toν εγκατεστησα. Ευχαριστω πολυ.

Ποιος συνδυασμος, λοιπον, πιστευεται οτι αποδιδει καλυτερα με τον "mpokang v12"?

Προς το παρον, εγω, χρησιμοποιω interactive/ deadline.

LG G6
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά ο πιο τέλειος συνδυασμός (προσωπικά) οταν χρησιμοποιουσα κερνελ του mpokwsths ηταν westwood - cubic - interactive

Κσι κατι αλλο. Αυτη τη στιγμή ειμαι μς LiquidSmooth και DitryV SR. Μπορω στα καπάκια να φλασαρω τον mpokang v12 η θα εχω καποιο θέμα?

Edited by xxSAKISxx

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος που μπορω να βρω τα default ringtone και wallpaper της official android 4.3?

 

Φαντάζομαι ότι αν κατεβάσεις και ξεζιπαρεις το factory image τις 4.3 θα τα βρεις ολα μεσα (υποθέτω)

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι αν κατεβάσεις και ξεζιπαρεις το factory image τις 4.3 θα τα βρεις ολα μεσα (υποθέτω)

 

Σωστός, έτσι ακριβώς. Μέσα είναι όλα.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

η πιο σταθερη και smooth custom 4.4 ποια ειναι?

 

με ενδιαφερει επισης η χαμηλη καταναλωση μπαταριας...

 

ταχυτητα αντιστοιχη με αυτη της stock 4.3...

 

τι ακριβως προτεινετε?

 

(δεν θελω πολλα, ε?)

Link to comment
Share on other sites

ΕΠειδή ψιλουπάρχει μια "σαπίλα" από αξιόλογες rom (και δεν εννοώ "φρου φρού και αρώματα" αλλά γρήγορη και σταθερή) την SlimKat 3.0... Αν θες βάλε και τον τελευταίο mpokang... Edited by djtutis
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα slimkat με dirty v kernel και παει το ιδιο αρκετά γρήγορα με stock 4.3 που είχα πριν. Επίσης νομιζω οτι η αυτονομία του είναι λίγο καλύτερη απο stock με βαση τα πραγματα που κάνω καθημερινά
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα slimkat με dirty v kernel και παει το ιδιο αρκετά γρήγορα με stock 4.3 που είχα πριν. Επίσης νομιζω οτι η αυτονομία του είναι λίγο καλύτερη απο stock με βαση τα πραγματα που κάνω καθημερινά

 

Ποιον Dirty V έβαλες; Οι 4/3 είναι ψιλοχάλια... Δοκίμασε τους 3/3...

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κι εγώ τον κέρνελ που λέτε ημερομηνίας 27-2.

Όντως πάει πολύ καλά!

Αλλά μόλις διαπίστωσα ότι δεν ακούγεται ο ήχος ειδοποίησης σε κάποιες εφαρμογές!

Αυτό γίνεται στο viber, whatsapp, default sms, gmail. Αυτά έχω ανακαλύψει ως τώρα.

Αντίθετα στο messenger του facebook πχ μια χαρά ο ήχος ειδοποίησης.

Ξέρετε τι μπορεί να φταίει? Έκανα κανονικά wipe cache και dalvik με το πέρασμα του κέρνελ.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κι εγώ τον κέρνελ που λέτε ημερομηνίας 27-2.

Όντως πάει πολύ καλά!

Αλλά μόλις διαπίστωσα ότι δεν ακούγεται ο ήχος ειδοποίησης σε κάποιες εφαρμογές!

Αυτό γίνεται στο viber, whatsapp, default sms, gmail. Αυτά έχω ανακαλύψει ως τώρα.

Αντίθετα στο messenger του facebook πχ μια χαρά ο ήχος ειδοποίησης.

Ξέρετε τι μπορεί να φταίει? Έκανα κανονικά wipe cache και dalvik με το πέρασμα του κέρνελ.

 

Έλεγξες τις εντάσεις στις ειδοποιήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...