Jump to content

Συμπληρώματα διατροφής


sottos64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μεγαλώνοντας νιώθω πλεον συχνα ατονια και κοπωση. πιο παλια που ειχα αδυναμια επερνα συμπληρωματα vital. τωρα μου συστησε ο φαρμακοποιος μου τα immuvit που ειναι τα παλια vital. ειμαι πολυ ευχαριστημένος απο αυτα και σιγορα με "ξυπνανε" αργα το απογευμα που εχω τασεις υπνηλιας. έχει κανένας παρόμοια εμπειρία?
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ειναι πολυβιταμινες...οχι συμπληρώματα διατροφής! ;)

Αυτα παίρνω και 'γω...πιστευω ειναι οι καλύτερες πολυβιταμινες...turbο σε κάνουν! :happy:

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως υπάρχει περίπτωση να έχεις πρόβλημα με τον αιματοκρίτη σου.. Κοίταξέ το..
Link to comment
Share on other sites

Ryback3 θενκς φορ δε τιπ! :) όντως τούρμπο με κάνουν και μενα - δουλεύουν!

Pitsikoulina ευχαριστώ, θα το κοιτάξω - ίσως να χρειάζομαι και σίδηρο...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα! Θέλω να πάρω κάποιες βιταμίνες Ε σε κάψουλες που είναι...

¨Εχω βρει αυτές εδώ τις solgar http://www.pharmacy4u.gr/solgar-vitamin-200iu-p-9811.html?language=gr

 

Eίναι αξιόπιστες;; Eπίσης υπάρχουν και άλλες βιταμίνες Ε της ίδιας εταιρίας πχ αυτές http://www.pharmacy4u.gr/solgar-vitamin-100iu-p-9810.html?language=gr

 

αλλά υπάρχουν και άλλες που είναι 1000 ΙU... Τι είναι αυτό το IU βρε παιδιά;;

Link to comment
Share on other sites

UI=International unit.

Μονάδα μέτρησης της ποσότητας μιας ουσίας.

 

Έπαιρνα vitamin C της εταιρίας Solgar για αρκετό χρονικό διάστημα, δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα.

(^_^)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

http://www.iherb.com ----> LAZ328 (5$ εκπτωση στην 1η παραγγελια! )

 

 

Το καλυτερο site για συμπληρωματα που υπαρχει. Εχω κανει πανω απο 20 παραγγελιες μεχρι στιγμης, χωρις κανενα προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

@lux μεχρι 4 λιμπρες παει 4$ μεταφορικα σωστα?Απο οτι καταλαβα με ελτα ερχεται.Πανω απο 4 λιμπρες εχεις κανει παραγγελια?Ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Δε σε αφηνει να βαλεις πανω απο 4 λιμπρες, ουτε πανω απο 80$ παραγγελια. Οποτε εαν θελεις να παρεις περισσοτερα πραγματα, τα σπας σε 2-3 μικροτερες παραγγελιες.

 

Αυτο ειναι και το καλο, οτι δεν υπαρχει περιπτωση να ξεφυγεις σε βαρος,τιμη, οποτε και δε μενει ποτε στο τελωνειο.

 

4$ μεταφορικα παει για αγορες ανω των 40$.

 

Με ελτα ερχονται. Σε 8-12 εργασιμες. Μια φορα βεβαια μου ηρθαν μολις σε 5 εργασιμες!

Link to comment
Share on other sites

Δε σε αφηνει να βαλεις πανω απο 4 λιμπρες, ουτε πανω απο 80$ παραγγελια. Οποτε εαν θελεις να παρεις περισσοτερα πραγματα, τα σπας σε 2-3 μικροτερες παραγγελιες.

 

Αυτο ειναι και το καλο, οτι δεν υπαρχει περιπτωση να ξεφυγεις σε βαρος,τιμη, οποτε και δε μενει ποτε στο τελωνειο.

 

4$ μεταφορικα παει για αγορες ανω των 40$.

 

Με ελτα ερχονται. Σε 8-12 εργασιμες. Μια φορα βεβαια μου ηρθαν μολις σε 5 εργασιμες!

χαχα αυτα που θα ηθελα να παραγγειλω ζυγιζει το καθενα 2,5 - 3 κg τουλαχιστον...Αλλα anyway σε ευχαριστω πολυ.θα το εχω υποψιν

Link to comment
Share on other sites

Πρωτεϊνες ηθελες ε; :P

 

Για πρωτεϊνες μονο απο Αγγλια παιζει. Κοιτα το prozis.com

 

Πολυ καλες τιμες, δωρεαν μεταφορικα για παραγγελιες ανω των 50 ευρω και ερχονται μεσα σε 1-2 εργασιμες ημερες!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με μία ερευνα που έκανα διαβάζω πολλά παράπονα για το iherb

 

http://www.resellerratings.com/store/iHerb

 

Κρίμα γιατί οι τιμές ηταν πολύ καλές.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω και εγώ παραλαβή από I-herb οπότε θα σας πώ για την αξιοπιστία του ή όχι. Πάντως γενικά θεωρείται κορυφή και πολύ δημοφιλές....

 

Τώρα για το site με τις βαθμολογίες ακόμα και το ebay χάλια βαθμολογία του δίνει που εγώ 3 χρόνια δεν έχω κανένα πρόβλημα με ebay....

Link to comment
Share on other sites

Και ναι παρέλαβα σήμερα από i herb!

Η παραγγελία έγινε στις 11/8 και σήμερα 17/8 στις 9 το πρωί τα έφερε ο ταχυδρόμος κατω στην πόρτα! Όλα μια χαρά όπως τα ζήτησα και μου κάνανε δώρα και κάτι φακελάκια τσάι μέσα στην κούτα! Ψωνίστε άφοβα παιδιά σας το συνιστώ!

Link to comment
Share on other sites

Κοψτε τις μαμακιες με τα συμπληρωματα πρωτεινων αν δε θελετε να αποκτησετε μελλοντικα προβληματα υγειας.Οποιος θελει αυξηση μυικης μαζας και χρειαζεται πολλες πρωτεινες να τρωει τροφες πλουσιες σε πρωτεινες αλλα και αυτες με μετρο.Η υπερβολικη καταναλωση πρωτεινων μπορει να δημιουργησει προβληματα στον οργανισμο γιατι δεν μπορει να τις απορροφησει ολες.

Προσοχη στα σκευασματα.Ρωτηστε και κανενα γιατρο ρε παιδια πριν παρετε κατι.

Link to comment
Share on other sites

και εκτος των προβληματων που ενδεχομενως να δημιουργησει η υπερβολικη προσληψη πρωτεινης πρεπει να ξερετε οτι η παραπανω πρωτεινη δεν αποβαλεται και γινεται λιπος,δλδ αυτο που θελετε να αποφυγετε λαμβανοντας την,το ακριβως αντιθετο.γιαυτο διατροφη με πρωτεινη αλλα με σωστη κατανομη βαρους-κιλων και καυσης θερμιδων.οσο χρειαζεστε οχι παραπανω.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικά λύγισα στην περιέργεια και παρήγγειλα απο το iherb βάζωντας και τον κωδικό του φίλου παραπάνω.

Ήρθε η παραγγελία μου μετά απο 10 μέρες και όλα καλά.

Στη μισή τιμή απ'οτι έπαιρνα τόσο καιρό απο Αγγλία.

Το μόνο παραπονο μου είναι οτι το κουτί της πρωτείνη που πήρα είχε μια λακούβα ενώ το πακέτο ήταν άθικτο κάτι που σημαίνει οτι το ξέρανε όταν το βάζανε.Αλλά δεν πειράζει.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά λύγισα στην περιέργεια και παρήγγειλα απο το iherb βάζωντας και τον κωδικό του φίλου παραπάνω.

Ήρθε η παραγγελία μου μετά απο 10 μέρες και όλα καλά.

Στη μισή τιμή απ'οτι έπαιρνα τόσο καιρό απο Αγγλία.

Το μόνο παραπονο μου είναι οτι το κουτί της πρωτείνη που πήρα είχε μια λακούβα ενώ το πακέτο ήταν άθικτο κάτι που σημαίνει οτι το ξέρανε όταν το βάζανε.Αλλά δεν πειράζει.

 

ημερομηνια ληξης συμφορουμιτη?Ελπιζω τουλ κανα χρονο :happy:

Link to comment
Share on other sites

και εκτος των προβληματων που ενδεχομενως να δημιουργησει η υπερβολικη προσληψη πρωτεινης πρεπει να ξερετε οτι η παραπανω πρωτεινη δεν αποβαλεται και γινεται λιπος,δλδ αυτο που θελετε να αποφυγετε λαμβανοντας την,το ακριβως αντιθετο.γιαυτο διατροφη με πρωτεινη αλλα με σωστη κατανομη βαρους-κιλων και καυσης θερμιδων.οσο χρειαζεστε οχι παραπανω.

Υπαρχουν σωστα στελεχωμενες και ευρεος αναγνωρισμενες μελετες γυρω απο την προσληψη συμπληρωματων πρωτεινης με καταληξη στο οτι δεν προκαλουν το παραμικρο εφοσον λαμβανοντε με μετρο και οχι με υπερβολη και εφοσον δεν υπαρχει καποιο υφισταμενο προβλημα υγειας το οποιο θα πρεπει να ληφθει υπ οψην. Επισεις η αποψη σου οτι η πρωτεινη αποθηκευετε ως λυπος ειναι λανθασμενη. Η πρωτεινη που δεν χρησιμοποιειτε απο τον οργανισμο αποβαλλετε και δεν αποθηκευετε. Η μοναδικη περιπτωση να αποθηκευτει η πρωτεινη ειναι οταν ο οργανισμος δεν βρισκει εναλλακτικες πηγες ενεργειας και την χρησιμοποιησει ως καυσιμο για ενεργεια. Κατι πολυ συνθετο και σπανιο οταν αναφερομαστε στην πρωτεινη. Οποτε θα ηταν καλα να γνωριζουμε καλα σε τι αναφερομαστε προτου εκφρασουμε μια αποψη.:)

Edited by chryant

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν σωστα στελεχωμενες και ευρεος αναγνωρισμενες μελετες γυρω απο την προσληψη συμπληρωματων πρωτεινης με καταληξη στο οτι δεν προκαλουν το παραμικρο εφοσον λαμβανοντε με μετρο και οχι με υπερβολη και εφοσον δεν υπαρχει καποιο υφισταμενο προβλημα υγειας το οποιο θα πρεπει να ληφθει υπ οψην. Επισεις η αποψη σου οτι η πρωτεινη αποθηκευετε ως λυπος ειναι λανθασμενη. Η πρωτεινη που δεν χρησιμοποιειτε απο τον οργανισμο αποβαλλετε και δεν αποθηκευετε. Η μοναδικη περιπτωση να αποθηκευτει η πρωτεινη ειναι οταν ο οργανισμος δεν βρισκει εναλλακτικες πηγες ενεργειας και την χρησιμοποιησει ως καυσιμο για ενεργεια. Κατι πολυ συνθετο και σπανιο οταν αναφερομαστε στην πρωτεινη. Οποτε θα ηταν καλα να γνωριζουμε καλα σε τι αναφερομαστε προτου εκφρασουμε μια αποψη.:)

 

+1

 

Kαι για να γίνει αυτό, η διαδικασία σύνθεσης γλυκόζης από την πρωτεϊνη είναι πολυυυ δύσκολη για τον οργανισμό.

 

iherb για τα ελαφρυα σε βάρος συμπληρώματα (προεξασκητικά, πολυβιταμίνες κλπ) prozis για τα πιο βαρυά (πρωτεϊνες κλπ).

 

Γενικά κανείς δεν έχασε ούτε σε θέματα σώματος ούτε σε θέματα υγείας αν ακολούθησε το άσκηση+σωστή διατροφή+ξεκούραση+συμπλήρωμα (ως συμπλήρωμα και μόνο όμως, όχι ως κάτι "βασικό").

Link to comment
Share on other sites

Τελικά λύγισα στην περιέργεια και παρήγγειλα απο το iherb βάζωντας και τον κωδικό του φίλου παραπάνω.

Ήρθε η παραγγελία μου μετά απο 10 μέρες και όλα καλά.

Στη μισή τιμή απ'οτι έπαιρνα τόσο καιρό απο Αγγλία.

Το μόνο παραπονο μου είναι οτι το κουτί της πρωτείνη που πήρα είχε μια λακούβα ενώ το πακέτο ήταν άθικτο κάτι που σημαίνει οτι το ξέρανε όταν το βάζανε.Αλλά δεν πειράζει.

Φιλε για τα reviews μη σε ανησυχει. Απλα εχει το μονοπωλιο σε πολλες χωρες και για αυτο προσπαθουν με κακες κριτικες να το χαλασουν αυτο. Αλλα δε παιζει κατι τετοιο.

 

Προσωπικα εχω κανει πανω απο 20 παραγγελιες και ολα αψογα μεχρι στιγμης!

 

Επειδη εγινα vip member πλεον ο κωδικος LAZ328 δινει 10$ δωρεαν στην 1η παραγγελια και επιπλεον μπονους στις επομενες!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...