Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ κ 2 μέρες πάω να εγκαταστησω καμια εφαρμογή και μου λέει οτι δεν υπάρχει χώρος. Ξέρει κανεις γιατί το κανει αυτό?

 

Το ιδιο προβλημα εχω κ εγω μπορει να μας πει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

Κατι αλχημείες πρεπει να εχουν κανει στο data partition. Δοκιμασεclear cache & dalvik και δες στα αρχικα ποστ της ρομ αν αναφερει λυση. Εχει παρουσιαστει και σε αλλες ρομ, και σε cm 10.1 based

Δες με root explorer πόσο ελευθερο χωρο εχεις στο data

Edited by giokspy
Link to comment
Share on other sites

Κατι αλχημείες πρεπει να εχουν κανει στο data partition. Δοκιμασεclear cache & dalvik και δες στα αρχικα ποστ της ρομ αν αναφερει λυση. Εχει παρουσιαστει και σε αλλες ρομ, και σε cm 10.1 based

Δες με root explorer πόσο ελευθερο χωρο εχεις στο data

 

Στο data εχω 179mb k εχω κανει και clear cache & dalvik αλλα δεν βλεπω φως..

Link to comment
Share on other sites

179mb ελεύθερα απο τα 2gb που είναι συνολικά; το όριο για να κατεβαζεις εφαρμογές πρεπει να είναι πανω απο 10% του συνολικού χώρου του partition.τα 179 είναι λιγότερο απο 10% των 2gb Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

179mb ελεύθερα απο τα 2gb που είναι συνολικά; το όριο για να κατεβαζεις εφαρμογές πρεπει να είναι πανω απο 10% του συνολικού χώρου του partition.τα 179 είναι λιγότερο απο 10% των 2gb

 

εγω φοραω την asylum και ξαφνικα εδω και 2 μερρες δεν μπορω να εγκαταστησω μερικες εφαρμογες.

το παραξενο ειναι οτι μερικες τις εγκαθιστα και μερικες λεει οτι δεν υπαρχει χωρος.

Ανεξαρτητου μεγεθους εφαρμογης, (μπορει την μεγαλη να την εγκαταστησει και μια μικρη να πει οτι δεν υπαρχει χωρος.

εκανα dalvik και wipe cache και παλι τα ιδια

εχω 420 ελευθερα

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

179mb ελεύθερα απο τα 2gb που είναι συνολικά; το όριο για να κατεβαζεις εφαρμογές πρεπει να είναι πανω απο 10% του συνολικού χώρου του partition.τα 179 είναι λιγότερο απο 10% των 2gb

 

1.72gb used,257.10mb free τωρα το ειδα καλα λαθος που εγραψα 179mb. Γιατι υπαρχει οριο στο να βαλεις εφαρμογες?

Link to comment
Share on other sites

1.72gb used,257.10mb free τωρα το ειδα καλα λαθος που εγραψα 179mb. Γιατι υπαρχει οριο στο να βαλεις εφαρμογες?

 

Και πανω που σκευτομουν να βαλω μετα απο καιρο cm χαχαχα ευτυχώς με σωσαται απο ταλεπορια εγω με τειμγιουνιον κανα μηνα τωρα ειμαι οκ σε όλα. .. με τρωει το χέρι μου για κανα φλασαρισμα αλλα δεν νομιζω να υπαρχει κατι άλλο. ..αΝαΜοΝη

Link to comment
Share on other sites

Αμα βαλεις asylum+thor δε νομιζω να ξαναγυρισεις σε team union. Την εχω τωρα καμια βδομαδα και δε εχω συναντησει το παραμικρό bug
Link to comment
Share on other sites

1.72gb used,257.10mb free τωρα το ειδα καλα λαθος που εγραψα 179mb. Γιατι υπαρχει οριο στο να βαλεις εφαρμογες?

 

Ναι υπάρχει όριο

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι εχω τη Stunner 2.3.19 και ειναι εξ'ισου σταθερη και με καλη μπαταρια!!Και εχει και περισσοτερες παραμετροποιησεις!!!Πχ.μπορεις ν αποθηκευσεις τη φωτο που τραβηξες στη καρτα μνημης και οχι αποκλειστικα στην εσωτ.μνημη...Οπως και να χει,η Asylum+thor και αυτη,ειναι οτι καλυτερο προς το παρον...!!!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Αμα βαλεις asylum+thor δε νομιζω να ξαναγυρισεις σε team union. Την εχω τωρα καμια βδομαδα και δε εχω συναντησει το παραμικρό bug

 

+1 Δεν υπάρχει ο συνδυασμός αυτός από καμιά tw για τώρα και, ελπίζω να διαψευσθω, στο άμεσο μέλλον. Άμα συνηθίσεις την μπαταρία που είναι λίγο χειρότερη από ήδη χάλια jelly τότε είναι μονόδρομος. Αλλά και οι διαφορές στην μπαταρία είναι ούτως ή άλλως μικρές. Το ίδιο μου κάνει μιας και με όλες τις ρομ θα χρειαστώ φόρτιση μέσα στη μέρα για πιο έντονη χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβώς. Ο συνδυασμός cm + thor kernel είναι σούπερ. Προσωπικά έβαλα και στην internal την burt επειδή απλα μπορώ και αλλάζω μεταξύ των δύο ανάλογα τα κέφια
Link to comment
Share on other sites

Παλαιότερα που ειχα δοκιμασει θορ η μπαταρια επευτε αμεσος διορθοθικε δλδ;

Θυμιστεμου ποιον θορ πρεπει να περασω να δοκινασω..

Ασυλουμ με στοκ κερνελ δλδ εχει μεγαλη διαφορα ο θορ

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει και φοβερη μπαταρια αλλα ουτε και πολυ χαλια. Εμενα μου βγάζει περιπου οσο και η tw ισως λιγο λιγότερο με μικρη διαφορα. Περιπου 3ωρες οθονη. Δοκιμασα και NX kernel αλλα καμμια σχεση. Εχει αρκετο lag. Παρατηρησα οτι ο thor δινει αρκετα μεγαλες τασεις στα μεσαία ρευματα και ισως γι αυτό ειναι και τοσο γρήγορος
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι θορ κερνελ στην ασυλουμ βαζουμε τον mr1?

Ποιά εκδοση να βαλω την 0.35 βλεπω και 0.36 rest

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι θορ κερνελ στην ασυλουμ βαζουμε τον mr1?

Ποιά εκδοση να βαλω την 0.35 βλεπω και 0.36 rest

 

Αυτον τον τελευταίο http://db.tt/Ahw3UZww

Αν εχεις θεματα που δε νομιζω διεγραψε ολα τα scripts απο το unit.d και ξαναπερνα τον κερνελ

Link to comment
Share on other sites

Αυτον τον τελευταίο http://db.tt/Ahw3UZww

Αν εχεις θεματα που δε νομιζω διεγραψε ολα τα scripts απο το unit.d και ξαναπερνα τον κερνελ

 

Σε ευχαριστώ δεν πηραζω κατι βαζω ασυλουμ θορ και επανερχομαι

Link to comment
Share on other sites

Eγώ για αλλαγή έβαλα jellybeer με thor kernel.Στο θέμα ταχύτητα ειναι στα ίδια επίπεδα αλλά έχει επιπλέον παραμετροποίηση που λείπει από την asylum
Link to comment
Share on other sites

Και γω σκεφτομαι να αλλαξω να βαλω helly beam που ειναι παρομοια. Η slimbeam παντως που δοκιμασα δεν μου αρεσε
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με την Hellybeam εδώ και 3 περίπου εβδομάδες που την έχω, ταχύτατη και σταθερή. Και όχι καθημερινά update, είχα πάθει εξάρτηση με την asylum:)
Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Είχα βαλει παλιοτερα και ειχε καποια θεματα το wifi. Τωρα λεω να βαλω την τελευταία να δω πως ειναι. Τωρα για τα updates της asylum τα περισδοτερα δεν εχουν και τιποτα καινουριο περα απο κάτι ψιλοαλλαγες στο unit.d και τον κερνελ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...