Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οκ φιλε, λεω να την δοκιμασω και να αφησω (αν και ευχαριστημενος πολυ) την asylum

ισως αργοτερα δοκιμασω και την αλλη που λες

 

Θα έλεγα να δοκίμαζες την μπουρτ ρομ και να μας πεις και εντυπώσεις να δούμε αν αληθεύουν οι η μπαταρία γιατί αν αληθεύει είναι πολύ καλή. Αλλά έχουμε ακούσει πολύ παλαβά αν δεν δούμεμε τα μμάτια μας ο καθένας ένας γράφει ότι θέλει σε αυτό το xba.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ που στη συσκευή μου κάνω κυρίως χρήση αναπαραγωγή βιντεο,διάβασμα φόρουμ με tapatalk,internet browsing και ελάχιστες εως καθόλου κλήσεις,με την burt (απο internal sd,δε ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο) φτάνω χαλαρά πάνω από 4 ώρες.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που στη συσκευή μου κάνω κυρίως χρήση αναπαραγωγή βιντεο,διάβασμα φόρουμ με tapatalk,internet browsing και ελάχιστες εως καθόλου κλήσεις,με την burt (απο internal sd,δε ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο) φτάνω χαλαρά πάνω από 4 ώρες.

 

δηλαδη ειναι καλη φιλε μου??

εισαι ευχαριστημενος??

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Ναι είμαι ευχαριστημένος.Αλλος βέβαια μπορεί να παραπονεθεί για κανένα lag εδώ και εκεί,καμμια φορά χαλάει το smooth για λίγα δευτερόλεπτα κτλ αλλά εμένα δε με ενοχλεί.Και έχω και την asylum ως κανονική εγκατάσταση αν θέλω ότι τελευταίο κυκλοφορεί για τη συσκευή μας από άποψη έκδοσης android και ταχύτητας
Link to comment
Share on other sites

Κανενα link για team union? Εγω παντως δεν ειδα διαφορα με burt. Παλι 3ωρες προβολης βγαζει οπως και τις αλλες. Και δεν ειναι και πολυ smooth. Εχω αφαιρέσει και αρκετα πράγματα και 2χει μεινει με 380mb free στο system. Εχω και καμια 40αρια εφαρμογες απο playstore
Link to comment
Share on other sites

3 ωρες προβολής αλλά με τι περιεχόμενο; Εγώ από το /system δεν αφαίρεσα κάτι και από ραμ συνήθως ειμαι κοντά στο 100αρι ακόμη και με 78mb .Πάντως βλέπω ότι με αναπαραγωγή βίντεο,ταυτόχρονο browsing ειτε στον browser ειτε σε tapatalk με multiwindow η cpu δουλεύει χαλαρά και σπάνια πάει πάνω από 1ghz.Δε ξέρω ρε παιδιά,δε μπορεί να έχω τόσο μεγάλη διαφορά στην αυτονομία.Αμα βάλω και εικόνες απο την σημερινή μου αυτονομία θα νομίσετε ότι κάνω πλάκα

Για team union http://www.android-hilfe.de/custom-roms-fuer-samsung-galaxy-note/326995-rom-team-union-rom-jelly-bean-rom-23-02-13-xxlsz-v4.html

Eπισης να ρωτήσω σχετικά με την extended μπαταρία http://www.tmart.com/5000mAh-Extended-Battery-with-Battery-Cover-for-Samsung-Galaxy-Note_p140020.html από ότι κατάλαβα ούτε αυτή αλλά ούτε και η mugen μπορούν να φορτίσουν με τον γνήσιο εξωτερικό φορτιστή της samsung γιατί σε αυτόν τον φορτιστή η μπαταρία μπαίνει ανάποδα σε σχέση με το κινητό.Μπορεί κάποιος να το επιβεβαιώσει αυτό;

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και εγω την υνιον.πολυ γρηγορη jb και επιβεβαιωνω το θεμα με το πληκτρολογιο.ενω εχει ελληνικους χαρακτηρες γραφει αγγλικα.επισης γενικα το πληκτρολογιο της σαμυ κανει νερα.το csc μου ειναι μια χαρα στο *#1234*# :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

10 ωρες κανει να κατεβει αυτη η team union!! φλασαρεται με odin η απο cwm? αν ειναι απο odin να μην την κατεβαζω γιατι δε θελω να ανεβαζω το μετρητη
Link to comment
Share on other sites

10 ωρες κανει να κατεβει αυτη η team union!! φλασαρεται με odin η απο cwm? αν ειναι απο odin να μην την κατεβαζω γιατι δε θελω να ανεβαζω το μετρητη

 

Φλασαρεται με Cwm. Την έχω εδώ και μια εβδομάδα και είναι εξαιρετική σε όλα (όπως όλες η ρομ που βγαλανε οι team union), και πολύ καλή μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

το πληκτρολογιο της samsung σου δουλευει μια χαρα?

 

Ελληνικά όχι δεν δουλεύουν, μόνο το πληκτρολόγιο Android έχει ελληνικα αλλά υπάρχουν και άλλα εναλλακτικά πληκτρολόγια από το μάρκετ.

Link to comment
Share on other sites

Εχει ελληνικα αλλα δεν γραφει ελληνικα?

 

Ναι με άλλο πληκτρολογεί γράφεις και ελληνικά κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Δες αν εχει τα παρακατω αρχεια http://db.tt/8zYdI1NU στο system/hdic το πρωτο αρχειο el. Και τα υπολοιπα στο system/T9DB

Αν δεν τα εχει βαλτα με τα σωστα permission rw-r-r

Edited by giokspy
Link to comment
Share on other sites

Δες αν εχει τα παρακατω αρχεια http://db.tt/8zYdI1NU στο system/hdic το πρωτο αρχειο el. Και τα υπολοιπα στο system/T9DB

Αν δεν τα εχει βαλτα με τα σωστα permission rw-r-r

 

:respect::respect::thanks::thanks:

 

μια χαρα πλεον δουλευει το πληκτρολογιο της σαμμυ.Πολυ καλη ρομ η union μετα απο 1-2 μερες χρηση

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Με οποίο πρόγραμμα προσπαθώ να κλείσω το media scanner*μπας και δω διαφορά στην μπαταρία μετά από ρεισταρτ δεν μου δείχνει στην συλλογή τις φωτογραφίες και τα βίντεο μου... Καμία ιδέα..
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα βιαστηκα να μιλησω.τωρα γραφει μονο ελληνικα.εβαλα τα αρχεια αλλαξα περμισιονς αλλα μονο ελληνικα.χαχαχαχαχαχαχαχα πεθαινωωωωω χαχα α α

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Με οποίο πρόγραμμα προσπαθώ να κλείσω το media scanner*μπας και δω διαφορά στην μπαταρία μετά από ρεισταρτ δεν μου δείχνει στην συλλογή τις φωτογραφίες και τα βίντεο μου... Καμία ιδέα..

Εγώ μετά από αρκετές προσπάθειες κατέληξα στο σημείο να πω,δεν πειράζω τίποτε,δεν κλείνω τίποτε από autorun και αφήνω το κινητό να κάνει μόνο του ότι θέλει και εγώ απλά χαίρομαι να το χρησιμοποιώ.Το αποτέλεσμα με δικαίωσε πλήρως.Ειλικρινά βαρέθηκα να ασχολούμαι με το πως να βγάλω μισή ώρα παραπάνω οθόνη.Επισης δε ξέρω γιατι εδώ και 3 ημέρες από τότε που έβαλα την burt έχω τόσο καλή για τα δεδομένα του note,αυτονομία.Οι 3 ώρες βγαίνουν για πλάκα.Οι 4 πιο δύσκολα και οι 5 με εξέπληξαν και μένα. Αλλά εγώ όπως είπα ήδη, χρησιμοποιώ τη συσκευή κυρίως για μουσική,βιντεο,browsing,ελάχιστες κλήσεις και λίγο gaming.Δε ξέρω τι θα γινόταν π.χ. με χρήση facebook.Παρήγγειλα και την φθηνή 5000mah μπαταρία (που όντως δε φορτίζει με τον φορτιστή της samsung δυστυχώς) για να δω πως θα μου "κάτσει" το κινητό με το επιπλέον βάρος και αν το αντέχω θα παω για την mugen να λύσω μια και καλή το πρόβλημα της αυτονομίας

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μολις εβαλα την team για να την δοκιμασω εκανα επαναφορα απο back up και στο restart κόλλησα στην αρχικη οθονη...!!!!!!! ναι ναι ΚΑΙ ΠΑΛΙ.....

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΑΥΤΗ Η ΑΗΔΙΑ...Ε Λ Ε Ο Σ....

ημουν με asylum μια βδομαδα και δεν ειχα ουτε ενα restart...!

 

τι στο διαολο εχει κανει η sammy με την jelly και αυτο το κόλλημα στην αρχικη οθονη δεν μπορω να καταλαβω...

σορυ αλλα τα πηρα τωρα ασχημα...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε από ότι λένε το πρόβλημα με το κόλλημα αυτό λύνεται με τον philz kernel lsz fixed2 http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=38446791&postcount=2449

Σε κάποιο άλλο ποστ του philz διάβασα ότι στον κερνελ αυτό για να λύσει το πρόβλημα έβαλε κάποια binary από ένα παλιότερο jb leak.Πάντως πράγματι μιλάμε για μεγάλο fail από μεριάς samsung

Link to comment
Share on other sites

Φίλε από ότι λένε το πρόβλημα με το κόλλημα αυτό λύνεται με τον philz kernel lsz fixed2 http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=38446791&postcount=2449

Σε κάποιο άλλο ποστ του philz διάβασα ότι στον κερνελ αυτό για να λύσει το πρόβλημα έβαλε κάποια binary από ένα παλιότερο jb leak.Πάντως πράγματι μιλάμε για μεγάλο fail από μεριάς samsung

 

κατεβαζω το λινκ που μου εδωσες για να δοκιμασω..

thanks...:)

κρατησα back up εκανα επαναφορα και άνοιξε κανονικα....:rolleyes:(οπως παντα!)

ελεος...!

τι συμβαινει με αυτο το θεμα δεν εχω καταλαβει ακομη!

τεσπα δοκιμαζω το λινκ που μου εδωσες τωρα και θα επανέλθω στο θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου το ειχε κανει αυτο την πρωτη πρωτη φορα δεν θυμαμαι ποια ρομ ομως.μετα φλασαρω στγνα την ρομ χωρις κερνελ χωρις τιποτα.αμα εχει κερνελ μεσα θα τον περασει μονη της αλλιως.....ξερω γω...λολ! Και μετα την πρωτη φορα δεν ειχα ποτε θεμα με restart bootloop etc.τυχερος τι να πεις :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με αυτό το πρόβλημα ειναι ότι θα παρουσιαστεί εκεί που κάποιος δε το περιμένει.Και κυρίως όταν π.χ. περιμένεις σημαντική κλήση ή πρέπει να καλέσεις εσύ.Μακάρι ο philz να το έχει λύσει τελείως με τον διορθωμένο κέρνελ
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με αυτό το πρόβλημα ειναι ότι θα παρουσιαστεί εκεί που κάποιος δε το περιμένει.Και κυρίως όταν π.χ. περιμένεις σημαντική κλήση ή πρέπει να καλέσεις εσύ.Μακάρι ο philz να το έχει λύσει τελείως με τον διορθωμένο κέρνελ

 

ετσι ακριβως....:)

 

θα μεινω με το νεο κερνελ που λυνει το προβλημα και θα σας πω!

μακαρι να πανε ολα καλα...βασικα μεταξυ μας χαζομαρα μου που φευγω απο ασυλουμ αλλα τελος παντων...τεσπα σε γενικες γραμμες εχουμε που εχουμε ενα σωρό προβληματα σημερα το να μην ανοιξει το κινητο επειδη απλα επανέφερε τα sms απο το τιτανιουμ ειναι απλα ...ΕΛΕΟΣ.....

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με αυτό το πρόβλημα ειναι ότι θα παρουσιαστεί εκεί που κάποιος δε το περιμένει.Και κυρίως όταν π.χ. περιμένεις σημαντική κλήση ή πρέπει να καλέσεις εσύ.Μακάρι ο philz να το έχει λύσει τελείως με τον διορθωμένο κέρνελ

 

Εγω παντως ειχα πριν ενα bootloop με τον philz fixed2 . Δςν εχει λυθει το θεμα. Ασε που οτεν κανεις hot reboot μενει στο samsung και δεν ανοιγει.

Τωρα για τα ελληνικα δεν ξερω τι να πω ίσως θελει τα αντιστοιχα αρχεια αγγλικα στους ιδιους φακελους

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...