Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η asylum φαίνεται να έχει καλύτερη μπαταρία από την lsz αφού όμως πρώτα έκλεισα και σε αυτή με autostarts τoν media server.Επισης και το greenify που πρότεινε ο freddaras κάνει δουλειά.Η συσκευή με την συγκεκριμένη ρομ αν ξεχάσει κάποιος ότι ειναι note (δηλαδή έχει πενάκι,3g βιντεοκλήση κτλ) και το δει ως μια συσκευή που τρέχει την τελευταία έκδοση android ειναι άψογη.

 

θα συμφωνήσω σε ολα απλα με το memo μια χαρα εκανα την δουλεια μου με το πενακι και σε cm10!

μην σου πω καλύτερα κιολας.....:)

το greenify κανει παπαδες...παπαδες ομως πραγματικα...

νομιζω οτι η καλυτερη μπαταρια οφείλεται ΚΑΙ εδω.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οντως ειναι γρηγορη η asulum αλλα πρεπει να συγκρινεται με τη slimwizz και οχι με την υπερφορτωμενη στοκ. Βαζοντας και στην asylum καμια 50αρια εφαρμογες αρχιζει να γινευαι λιγο πιο αργη. Εκει που πραγματικα υπερτερει ειναι το browsing το οποιο μπορω μα πω οτι ειναι πιο γρηγορο ακομα και απο τον safari στο ipad, με το στοκ browser φυσικα. Απο μπαταρια μεχρι στιγμης δε βλεπω τρελη διαφορα με τη xlz η οποια παρεπιπτοντως μετα βιας βγαζει 3ωρες οθπνη με ελαχιστη φωτεινοτητα και μονο wifi.
Link to comment
Share on other sites

Η τελειυταια γερμανικη επισημη ειναι τραγικη.κλεινω κλεινω βγαζω και παλι κολλαρι σαν τρελο.θα βαλω custom.καμια καλη κοντα στην stock?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Η τελειυταια γερμανικη επισημη ειναι τραγικη.κλεινω κλεινω βγαζω και παλι κολλαρι σαν τρελο.θα βαλω custom.καμια καλη κοντα στην stock?

 

Δοκίμασε τη sweet. Aν θέλεις κάποια πιο πληρη βάλε ultimate ενω αν θελεις ελάχιστες εφαρμογες της samsung (ουσιαστικά μονο tw themed) βαλε slimwizz η οποία δεν κολλαει πουθενα

Edited by giokspy
Link to comment
Share on other sites

Θα τις δοκινασω.αν δεν μου αρεσουν μπορω να γυρισω σε μαμα σωστα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς να γυρίσεις στην γνήσια ειτε με restore απο το backup που θα πάρεις από το recovery,ειτε με φλασάρισμα της ρομ από το odin.Πάντως η συσκευή δεν ειναι τόσο χάλια όσο γράφεις.Ναι μεν έχει κάποια lags σε κάποια σημεία αλλά σε καμμία περίπτωση δεν ειναι vf845 ή μη χρησιμοποιήσιμη ακόμη και με την επίσημη ρομ
Link to comment
Share on other sites

Ειχα το ραζρ.καμια σχεση.πυραυλος.και δεν του εκανα τιποτα.εδω εχω κανει freeze apps τα εχω βγαλει απο το startup και παλι υπαρχει μια καθυστερηση.ξεκλειδωνω οθονη.ωραιο το animationαλλα στις 10 μια το βλεπω.στις αλλες 9 μετα απο 1-2 sec μου δειψνει το desktop.παω δεξια αριστερα η πρωτη φορα κολλαει μετα καπως στρωνει.print screen με το stylus ουτε για πλακα.παταω και πεεεεεριμενω...παταω να μπω στο μενου και επισης ανιματιον μια στο τοσο.το snote για να ανοιξει μου βγαζει την ψυχη.το αλμπουμ με τις φωτος χαλι επισης.μαρεσουν ολα.μαρεσει το μαμα αλμπουμ μαρεσει καποια "κολπακια" που κανεις με τις κινησεις αλλα.....ξεκλειδωμα οθονης -》μενου-> facebook->ανοιγμα facebook ολη αυτη η διαδικασια ειναι τραγικη. Edited by nikolis2000

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

βγήκε update της ασυλουμ με το πενακι να δουλεύει.

Sent from my note

 

Ελα έβγαλε και σήμερα απντειτ χαχχαχα.όχι που δεν θα το έφτιαχνε αφού του είπα οτι το χρειαζοσουν.

Link to comment
Share on other sites

βγήκε update της ασυλουμ με το πενακι να δουλεύει.

Sent from my note

 

καλημερα

Πατριδα εδω και δυο μερες οταν παω να περασω την αναβαθμιση της asylum κολαει στο αναβαθμιση εφαρμογων κ δεν κανει τιποτε.

αναγκαζομαι να το κανω full wipe και να την περασω ξανα.

 

αυτο που εκανα παλια αυτο κανω και παλι γμτ..

εσυ πως την περνας την αναβαθμιση (μπορεις να πεις)??

ευχαριστω

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την sweet.παει αρκετα καλυτερα απο την μαμα.σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.θα δοκιμαζα και την slimwizz αλλα δεν μαρεσε το tablet περιβαλλον.

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση ο NOVA να τραβάει πολύ μπαταρία;

Την slimmwiz την έχει δοκιμάσει κανείς να μπω στον κόπο;; αξίζει;

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει ενα pach που επαναφερει το tablet ui σε phoneUI στην slimwizz. H sweet δε μου φανηκε καθολου πιο γρηγορη απο τη στοκ τουλαχιστον ετσι οπως την ειχα φτιαξει, εβγαλα και αλλα πολλα και τελικα με nova και 400mb free στο system παλι αργη μου φαινεται. Ο nova ειναι πολυ ελαφρυς γυρω στα 50MB ram με μερικα widgets.
Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρια μεχρι στιγμης δε βλεπω τρελη διαφορα με τη xlz η οποια παρεπιπτοντως μετα βιας βγαζει 3ωρες οθπνη με ελαχιστη φωτεινοτητα και μονο wifi.

Μπαταρια τις 3 ώρες τις έχω στο χαλαρό με wifi και αυτόματη φωτεινότητα και "παλεύω" για τις 4 ακόμη και με την επίσημη rom.Δε ξέρω τι μπορεί να παίζει στην περίπτωσή σου.Απο το πρωϊ με γεμάτη μπαταρία,έκανα backup την asylum,επανέφερα την sweet, την ξεκίνησα με 89% μπαταρία και πριν λίγο έβαλα την δεύτερη μπαταρία.Το on time της sweet ήταν 6.30 ώρες συνολικά με 3.30 ώρες οθόνη.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Περνάς απλά από το στοκ recovery (power+home+volume up) τον Philz kernel αφού τον έχεις αποθηκεύσει στην εξωτερική κάρτα σαν install update from external card

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1901191

Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει ενα pach που επαναφερει το tablet ui σε phoneUI στην slimwizz. H sweet δε μου φανηκε καθολου πιο γρηγορη απο τη στοκ τουλαχιστον ετσι οπως την ειχα φτιαξει, εβγαλα και αλλα πολλα και τελικα με nova και 400mb free στο system παλι αργη μου φαινεται. Ο nova ειναι πολυ ελαφρυς γυρω στα 50MB ram με μερικα widgets.

 

διαβασα πολυ bug και κακο στην slimwizz. Θα περασω τωρα και την Cassie's XtraLiteRom JELLYBEAN V14.8 LSZ

και στον aroma δεν θα βαλω σχεδον τιποτα εξτρα και βλεπουμε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

διαβασα πολυ bug και κακο στην slimwizz. Θα περασω τωρα και την Cassie's XtraLiteRom JELLYBEAN V14.8 LSZ

και στον aroma δεν θα βαλω σχεδον τιποτα εξτρα και βλεπουμε.

 

Την έβαλα την σλιμ έβγαλα ότι δεν ήθελα έβαλα ότι ήθελα έβαλα 100εφαρμογες από τιτανιουμ είναι μια χαρά ούτε ένα κόλλημα δεν έχω σφαιρα πάει σε όλα όπως και οι άλλες, έβαλα καλρεκορντερ snote και όλα καλά μακάρι να είναι και η μπαταρία καλή θα φανεί αύριο...

Ποιο είναι το . Apk για την κάμερα που έχει το νότες 2; αν ξέρει κανείς;;;

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα την σλιμ έβγαλα ότι δεν ήθελα έβαλα ότι ήθελα έβαλα 100εφαρμογες από τιτανιουμ είναι μια χαρά ούτε ένα κόλλημα δεν έχω σφαιρα πάει σε όλα όπως και οι άλλες, έβαλα καλρεκορντερ snote και όλα καλά μακάρι να είναι και η μπαταρία καλή θα φανεί αύριο...

Ποιο είναι το . Apk για την κάμερα που έχει το νότες 2; αν ξέρει κανείς;;;

 

Οταν λεει

download SlimWizz rom and xplose framework along with xposed app setting module. place these files on sdcard

εγω που δεν θελω το tablet ui δεν το κανω το framework εγκατασταση σωστα?απλα μετα την ρομ περναω το Phone ui

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Οταν λεει

download SlimWizz rom and xplose framework along with xposed app setting module. place these files on sdcard

εγω που δεν θελω το tablet ui δεν το κανω το framework εγκατασταση σωστα?απλα μετα την ρομ περναω το Phone ui

 

Ναι έτσι ακριβώς έκανα και εγώ....

Αυτό τι είναι χρειάζεται και αν ναι από που το κατεβάζω;;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...