Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

πατρίδα σήμερα το πρωί την έβαλα και μπήκε κανονικά.

Πρώτη φορά την βάζεις;

Sent from my note

 

οχι φιλε μου. την εχω περασει πολλες φορες

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οχι φιλε μου. την εχω περασει πολλες φορες

 

Όχι όχι εννοώ αν την είχες από χθες και σήμερα πήγες να βάλεις το update.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι εννοώ αν την είχες από χθες και σήμερα πήγες να βάλεις το update.

Sent from my note

 

ναι ειχα την χθεσινη περασμενη και σημερα εβαλα το update

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

ναι ειχα την χθεσινη περασμενη και σημερα εβαλα το update

 

Μάλιστα.Τι να πω φίλε μου σε μένα μπήκε κανονικά.

Μήπως δεν κατέβηκε σωστά το αρχείο;

Γίνεται μερικές φορές αυτό.

Σβηστο τελείως και ξανακατεβασε το.

Κατά 99% αυτό θα φταίει.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.Τι να πω φίλε μου σε μένα μπήκε κανονικά.

Μήπως δεν κατέβηκε σωστά το αρχείο;

Γίνεται μερικές φορές αυτό.

Σβηστο τελείως και ξανακατεβασε το.

Κατά 99% αυτό θα φταίει.

Sent from my note

 

την κατεβασα ξανα και τωρα με καθαρη εγκατασταση μπηκε κανονικα

ευχαριστω πολυ.

 

ααααα να σε ρωτησω

α. οταν πατας το power στην επανεκκινηση σου εχει και τις αλλες επιλογες η μονο την επανεκκινηση (δλδ σε recovery κ download)

β. το προγραμμα που λες οτι κλεινει τις εφαργομες που τρεχουν πως δουλευει??

μπορεις να στειλεις πμ??

ευχαριστω και παλι

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

την κατεβασα ξανα και τωρα με καθαρη εγκατασταση μπηκε κανονικα

ευχαριστω πολυ.

 

ααααα να σε ρωτησω

α. οταν πατας το power στην επανεκκινηση σου εχει και τις αλλες επιλογες η μονο την επανεκκινηση (δλδ σε recovery κ download)

β. το προγραμμα που λες οτι κλεινει τις εφαργομες που τρεχουν πως δουλευει??

μπορεις να στειλεις πμ??

ευχαριστω και παλι

 

Ρυθμίσεις σύστημα power menu για το πρώτο.(Δες την photo)

[ATTACH]30457[/ATTACH]

Για το δεύτερο δες το βίντεο.

Απλά προσθέτεις από το + την εφαρμογή που θέλεις και τέλος.

http://db.tt/0yA394gK

Η εφαρμογή κάνει ΠΑΠΑΔΕΣ...

Πρώτη φορά μετά από τόσο καιρό επιτέλους δεν ανοίγει το Google maps από μόνο του..

Έχεις control στα πάντα στο κινητό σου πλέον.

Sent from my note

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

η sweet είναι καλύτερη τις ultimate σε κάνα 2ωρο λέω να δοκιμάσω αυτην

http://www.android-hilfe.de/custom-roms-fuer-samsung-galaxy-note/326995-rom-team-union-rom-jelly-bean-rom-23-02-13-xxlsz-v4.html

 

Φρενταρα για πες λέει η νέα ασύλου η μια από τα ίδια;;; με την xxlsz δεν πρόλαβενω την μπαταρία και αν και μου αρέσει πολύ σκέφτομαι να ξαναγυρίσω σε cm τι λες;; τι θα γίνει με αυτό το χάλι δεν μπορούν να φτιάξουν την μπαταρία τα νεύρα μου

Link to comment
Share on other sites

η sweet είναι καλύτερη τις ultimate σε κάνα 2ωρο λέω να δοκιμάσω αυτην

http://www.android-hilfe.de/custom-roms-fuer-samsung-galaxy-note/326995-rom-team-union-rom-jelly-bean-rom-23-02-13-xxlsz-v4.html

 

Φρενταρα για πες λέει η νέα ασύλου η μια από τα ίδια;;; με την xxlsz δεν πρόλαβενω την μπαταρία και αν και μου αρέσει πολύ σκέφτομαι να ξαναγυρίσω σε cm τι λες;; τι θα γίνει με αυτό το χάλι δεν μπορούν να φτιάξουν την μπαταρία τα νεύρα μου

 

νομιζω οτι η μπαταρια σε asylum ειναι καλυτερη απο στοκ jelly!

ταχυτητα σαφως ανωτερη! δεν το συζητάμε!

απλα ουτε με το σημερινο update δεν δουλευει το πενακι..:rolleyes:

η καμερα βελτιωθηκε σημερα παντως(χθες ειχε θεματακια...)..

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις σύστημα power menu για το πρώτο.(Δες την photo)

[ATTACH]30457[/ATTACH]

Για το δεύτερο δες το βίντεο.

Απλά προσθέτεις από το + την εφαρμογή που θέλεις και τέλος.

http://db.tt/0yA394gK

Η εφαρμογή κάνει ΠΑΠΑΔΕΣ...

Πρώτη φορά μετά από τόσο καιρό επιτέλους δεν ανοίγει το Google maps από μόνο του..

Έχεις control στα πάντα στο κινητό σου πλέον.

Sent from my note

 

ετσι το εχω και εγω αλλα οταν παταω το power μου εχει το επανεκκινηση, πατωντας το επανεκκινηση μου εχει μονο αυτο και οχι σε recovery η download

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

ετσι το εχω και εγω αλλα οταν παταω το power μου εχει το επανεκκινηση, πατωντας το επανεκκινηση μου εχει μονο αυτο και οχι σε recovery η download

 

aaa τωρα καταλαβα!

εχεις δικιο δεν υπαρχει recovery..:)

κατεβασε απο το μαρκετ αυτο βαλτο σαν widget (συντόμευση στην επιφάνεια εργασίας) και θα εισαι κομπλε!:)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.siriusapplications.quickboot&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5zaXJpdXNhcHBsaWNhdGlvbnMucXVpY2tib290Il0.

 

παντως και ο dialer ειναι καταπληκτικος σε cm10!

αναγνωριζει ελληνικα στο φουλ!

ποοοοο ηταν να μην ξαναμπω στο κοσμο της cm..δεν με βλεπω να φευγω απο εδω συντομα!

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

η sweet είναι καλύτερη τις ultimate σε κάνα 2ωρο λέω να δοκιμάσω αυτην

http://www.android-hilfe.de/custom-roms-fuer-samsung-galaxy-note/326995-rom-team-union-rom-jelly-bean-rom-23-02-13-xxlsz-v4.html

 

Φρενταρα για πες λέει η νέα ασύλου η μια από τα ίδια;;; με την xxlsz δεν πρόλαβενω την μπαταρία και αν και μου αρέσει πολύ σκέφτομαι να ξαναγυρίσω σε cm τι λες;; τι θα γίνει με αυτό το χάλι δεν μπορούν να φτιάξουν την μπαταρία τα νεύρα μου

 

Για μενα ειναι καλυτερη η ultimate απο την sweet ισως μου εκατσε καλυτερα κ απο θεμα μπαταριας πολυ καλυτερη.

Link to comment
Share on other sites

aaa τωρα καταλαβα!

εχεις δικιο δεν υπαρχει recovery..:)

κατεβασε απο το μαρκετ αυτο βαλτο σαν widget (συντόμευση στην επιφάνεια εργασίας) και θα εισαι κομπλε!:)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.siriusapplications.quickboot&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5zaXJpdXNhcHBsaWNhdGlvbnMucXVpY2tib290Il0.

 

παντως και ο dialer ειναι καταπληκτικος σε cm10!

αναγνωριζει ελληνικα στο φουλ!

ποοοοο ηταν να μην ξαναμπω στο κοσμο της cm..δεν με βλεπω να φευγω απο εδω συντομα!

Υπάρχει recovery απλά δεν εμφανίζεται άμεσα για λόγους ασφαλείας από ότι διάβασα.Για να εμφανιστεί και το recovery πάμε ρυθμίσεις--->Σχετικά με το τηλέφωνο και πατάμε παρατεταμένα πάνω στον αριθμό έκδοσης για να εμφανιστούν στις ρυθμίσεις οι επιλογές για προγραμματιστές.Μετά πάμε στις επιλογές για προγραμματιστές και επιλέγουμε το advanced reboot

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει recovery απλά δεν εμφανίζεται άμεσα για λόγους ασφαλείας από ότι διάβασα.Για να εμφανιστεί και το recovery πάμε ρυθμίσεις--->Σχετικά με το τηλέφωνο και πατάμε παρατεταμένα πάνω στον αριθμό έκδοσης για να εμφανιστούν στις ρυθμίσεις οι επιλογές για προγραμματιστές.Μετά πάμε στις επιλογές για προγραμματιστές και επιλέγουμε το advanced reboot

 

 

εισαι αρχοντας :) δουλεψε τελεια

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει recovery απλά δεν εμφανίζεται άμεσα για λόγους ασφαλείας από ότι διάβασα.Για να εμφανιστεί και το recovery πάμε ρυθμίσεις--->Σχετικά με το τηλέφωνο και πατάμε παρατεταμένα πάνω στον αριθμό έκδοσης για να εμφανιστούν στις ρυθμίσεις οι επιλογές για προγραμματιστές.Μετά πάμε στις επιλογές για προγραμματιστές και επιλέγουμε το advanced reboot

 

σωστος το ειχα ξεχασει αυτο...:)

 

GTHOM η μπαταρια κραταει πιο πολυ απο στοκ ρομ στην ασυλουμ η μου φαινεται?

επισης φορτιζει πιο γρηγορα...ετσι νομιζω δηλαδη...

Link to comment
Share on other sites

σωστος το ειχα ξεχασει αυτο...:)

 

GTHOM η μπαταρια κραταει πιο πολυ απο στοκ ρομ στην ασυλουμ η μου φαινεται?

επισης φορτιζει πιο γρηγορα...ετσι νομιζω δηλαδη...

 

οντως ετσι πρεπει να ειναι

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Αχ Αχ με ασυλουμ και εγώ... Όλα οκ... Θα περιμένω κάνα ευχάριστο για καμιά αναβάθμιση της jb και βλέπω.
Link to comment
Share on other sites

Αχ Αχ με ασυλουμ και εγώ... Όλα οκ... Θα περιμένω κάνα ευχάριστο για καμιά αναβάθμιση της jb και βλέπω.

 

παλι πισω στα δικα μας.... :):)

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

παλι πισω στα δικα μας.... :):)

 

Το μόνο που με χαλάει είναι ότι καθε μέρα θα Βγαζει αβαθμίσεις και οσο ξερω ότι είναι εκεί η αναβάθμιση δεν μπορώ να μην την βάλω είμαι εξαρτημένος Χάχα χα

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με χαλάει είναι ότι καθε μέρα θα Βγαζει αβαθμίσεις και οσο ξερω ότι είναι εκεί η αναβάθμιση δεν μπορώ να μην την βάλω είμαι εξαρτημένος Χάχα χα

 

αστα να πανε :)

εχει και αυτο τη χαρα του.. :)

ΑΡΡΩΣΤΕΙΑΑΑΑΑ

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με χαλάει είναι ότι καθε μέρα θα Βγαζει αβαθμίσεις και οσο ξερω ότι είναι εκεί η αναβάθμιση δεν μπορώ να μην την βάλω είμαι εξαρτημένος Χάχα χα

 

:lol::lol::lol::lol:

σε καταλαβαινω..

το σημερινο update ηταν σχεδον άχρηστο αλλα εγω το εβαλα γιατι επρεπε να το βαλω!:p

παντως το κινητο μαμαει και δερνει σε ταχύτητα! και νομιζω οτι και η μπαταρια εχει βελτιωθει...

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol:

σε καταλαβαινω..

το σημερινο update ηταν σχεδον άχρηστο αλλα εγω το εβαλα γιατι επρεπε να το βαλω!:p

παντως το κινητο μαμαει και δερνει σε ταχύτητα! και νομιζω οτι και η μπαταρια εχει βελτιωθει...

 

Πατριδα το πενακι δεν δουλευει παλι ε???

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν αντεξα και γω και λεω να φλασαρω asylum αφου κρατησα backup τη lsz για να κανω restore. Ποια ειναι η καλυτερη σε μπαταρια rom?
Link to comment
Share on other sites

Η asylum φαίνεται να έχει καλύτερη μπαταρία από την lsz αφού όμως πρώτα έκλεισα και σε αυτή με autostarts τoν media server.Επισης και το greenify που πρότεινε ο freddaras κάνει δουλειά.Η συσκευή με την συγκεκριμένη ρομ αν ξεχάσει κάποιος ότι ειναι note (δηλαδή έχει πενάκι,3g βιντεοκλήση κτλ) και το δει ως μια συσκευή που τρέχει την τελευταία έκδοση android ειναι άψογη.
Link to comment
Share on other sites

Πατριδα το πενακι δεν δουλευει παλι ε???

ΟΧΙ....κανω τεραστια υπομονη εδω γιατι το πενακι το θελω.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...