Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι με τη μαμά 4.0.4 αλλά το έχω κάνει root. Θα υπάρξει πρόβλημα με την αναβάθμιση σε 4.1.2? Μέχρι στιγμής δεν έχει έρθει μέσω OTA...

 

φιλε μου βαλε το να την κανει μεσω kies

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα δοκιμάσω πάλι γιατί πιο πριν δεν έβρισκε τα drivers, ενώ το S2 το βρίσκει κανονικά.

 

Αν εχεις θεμα με τα drivers τσεκαρε απο τα update των windows...κι εγς ειχα θεμα και το ελυσα ετσι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω. Μου είπε ένας φίλος και δεν κατάλαβα καλά, πως αφού το έχω ρουτάρει (στοκ ρομ 4.1.2) μπορώ με το τιτανιουμ να αφαιρεσω την "σαβουρα" της Samsung (καποιες περιττες εφαρμογες) . Πως ακριβώς το κάνω αυτό και για ποιο τιτανιουμ αναφερομαστε?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσεις απο την επισημη? απο μπαταρια παντως ειναι το ιδιο χαλια με τις αλλες. Γενικα ειναι στα ιδια επιπεδα με την κινεζικη Μ5, αρκετα γρηγορη. Κριμα παντως που δεν εχει το polaris office. Δοκιμασα να βαλω το αρχειο απο την SLC στο φακελο system/lib αλλα παλι δεν παιζει. Την ξεσαβουριασα και λιγο αφηνοντας 340Μb free στο system
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω. Μου είπε ένας φίλος και δεν κατάλαβα καλά, πως αφού το έχω ρουτάρει (στοκ ρομ 4.1.2) μπορώ με το τιτανιουμ να αφαιρεσω την "σαβουρα" της Samsung (καποιες περιττες εφαρμογες) . Πως ακριβώς το κάνω αυτό και για ποιο τιτανιουμ αναφερομαστε?

 

Αυτό μπορείς να το κάνεις και με ένα file explorer όπως αυτό για παράδειγμα. Πήγαινε στο system/app και διέγραψε ότι δεν σου χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσεις απο την επισημη? απο μπαταρια παντως ειναι το ιδιο χαλια με τις αλλες. Γενικα ειναι στα ιδια επιπεδα με την κινεζικη Μ5, αρκετα γρηγορη. Κριμα παντως που δεν εχει το polaris office. Δοκιμασα να βαλω το αρχειο απο την SLC στο φακελο system/lib αλλα παλι δεν παιζει. Την ξεσαβουριασα και λιγο αφηνοντας 340Μb free στο system

 

βρε παιδια μολις εβαλα την επισημη γερμανικη και μου ζεστενετε τρελλα το note :cry:

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου βαλε το να την κανει μεσω kies

 

Γιατί έχει έρθει η αναβάθμιση μέσω kies? Εγώ που το συνδέω μου λέει ακόμα ότι η ics είναι το τελευταίο λογισμικό.

Link to comment
Share on other sites

Στα ελληνικα δεν εχει ερθει ακομα. Μπορεις να φλασαρεις απο odin την επισημη γερμανικη η οποια εχει ελληνικα στα παντα. Δεν παρατηρησα αυξηση θερμοκρασιας. Με στοκ κερνελ την εχεις?
Link to comment
Share on other sites

Στα ελληνικα δεν εχει ερθει ακομα. Μπορεις να φλασαρεις απο odin την επισημη γερμανικη η οποια εχει ελληνικα στα παντα. Δεν παρατηρησα αυξηση θερμοκρασιας. Με στοκ κερνελ την εχεις?

 

Ναι είμαι ακόμα με stock kernel. Το πήρα πρόσφατα το note και επειδή περιμέναμε σύντομα την αναβάθμιση σε JB είπα να μην το πειράξω μέχρι τότε. Αν δε μου αρέσει τότε θα αρχίσω τα μαγειρέματα:)

Link to comment
Share on other sites

Εχω θεματακι με το Note... με την 4.1.2 (επισημη αλλα κ leaked) μου κολλαει συχνα κ θελει επανεκινηση. Καποτε μ το εκανε κ με την 4.0.4 αλλα μετα σταματησε.. wipe κ format εκανα.. το αναβαθμισα χθες μεσω kies οχι odin αλλα μ εχει βγαλει την πιστη.. ξερει κανεις τι μπορει να φταιει; καμια βοηθεια;
Link to comment
Share on other sites

Εχω θεματακι με το Note... με την 4.1.2 (επισημη αλλα κ leaked) μου κολλαει συχνα κ θελει επανεκινηση. Καποτε μ το εκανε κ με την 4.0.4 αλλα μετα σταματησε.. wipe κ format εκανα.. το αναβαθμισα χθες μεσω kies οχι odin αλλα μ εχει βγαλει την πιστη.. ξερει κανεις τι μπορει να φταιει; καμια βοηθεια;

 

Έχει έρθει η αναβάθμιση μέσω kies? Γιατί εμένα δε μου τη βγάζει.

Link to comment
Share on other sites

Έχει έρθει η αναβάθμιση μέσω kies? Γιατί εμένα δε μου τη βγάζει.

ναι εμενα μ ηρθε.. ειναι γερμανικο dbt...

Link to comment
Share on other sites

ναι εμενα μ ηρθε.. ειναι γερμανικο dbt...

 

Α,γι'αυτό σου ήρθε. Εμένα είναι ελληνικό και δεν έχει έρθει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω κατι....Τώρα που έχουμε multiwindow, ξέρει κανείς αν δουλεύει το xposed framework για το τηλέφωνο μας όπως στο note 2 δηλαδή multitasking με οποιαδηποτε εφαρμογή????
ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσεις απο την επισημη? απο μπαταρια παντως ειναι το ιδιο χαλια με τις αλλες. Γενικα ειναι στα ιδια επιπεδα με την κινεζικη Μ5, αρκετα γρηγορη. Κριμα παντως που δεν εχει το polaris office. Δοκιμασα να βαλω το αρχειο απο την SLC στο φακελο system/lib αλλα παλι δεν παιζει. Την ξεσαβουριασα και λιγο αφηνοντας 340Μb free στο system

 

Εμένα γιατί το έχει το polaris ρε παιδιά μέσα κανονικά;

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί το έχει το polaris ρε παιδιά μέσα κανονικά;

Sent from my note

 

Ειναι το polaris viewer. Η LSC είχε και το polaris office

Link to comment
Share on other sites

εμενα στην γερμανικη ουτε το ενα εχει ουτε το αλλο......

κατι HRS Hotels,kaufDA Navigator και mytaxy :lol:

ολα για σβησιμο θα πανε βεβαια......

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχει έρθει η αναβάθμιση μέσω kies? Εγώ που το συνδέω μου λέει ακόμα ότι η ics είναι το τελευταίο λογισμικό.

Ναι φιλε μου κανονικα εχω την ευρωπαικη εκδοση και με το που περασα 4.0.4 το συνδεσα και την βρηκε με την μια

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου κανονικα εχω την ευρωπαικη εκδοση και με το που περασα 4.0.4 το συνδεσα και την βρηκε με την μια

 

Για τη Γερμανία έχει βγει αλλά για Ελλάδα απ'ότι διάβασα κι εγώ που το συνδέω στο kies βλέπω ότι δεν έχει βγει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες σορυ που ξαναρωτάω..

Θυμάται κάνεις αν σε στοκ ice χωρίς ροοτ μπορούμε να κάνουμε επαναφορά ρυθμίσεων; να καθαρίσει δηλαδή το κινητό από τα πάντα; όχι μέσα από recovery αλλά από το ίδιο το κινητό.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Δες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4330635#post4330635 ποστ 6562 και κάτω

προσωπικά δεν το έχω δοκιμάσει

Μολις το παρατηρησα. Η οθονη κλειδωματος δεν εχει συντομευσεις στην lsz ?

όντως δεν έχει

Link to comment
Share on other sites

Παίδες σορυ που ξαναρωτάω..

Θυμάται κάνεις αν σε στοκ ice χωρίς ροοτ μπορούμε να κάνουμε επαναφορά ρυθμίσεων; να καθαρίσει δηλαδή το κινητό από τα πάντα; όχι μέσα από recovery αλλά από το ίδιο το κινητό.

Sent from my note

 

Εγώ το είχα κανει την πρωτη φορά πριν ρουταρω και βάλω ρομ χωρις να ξερω οτι υπηρχε κινδυνος και όλα είχαν παει καλά αλλά μετα που διάβαζα τι γηνοταν σε κάποιους ελαγα οτι την γλύτωσα ...

Με τοσα που έχουμε ακούσει τι να πει κανείς...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα κανει την πρωτη φορά πριν ρουταρω και βάλω ρομ χωρις να ξερω οτι υπηρχε κινδυνος και όλα είχαν παει καλά αλλά μετα που διάβαζα τι γηνοταν σε κάποιους ελαγα οτι την γλύτωσα ...

Με τοσα που έχουμε ακούσει τι να πει κανείς...

 

Οπότε φίλε για το παιδί που ρωτάει και γενικά για κάποιον που είναι σε στοκ κατάσταση το καλύτερο είναι να βάλει safe kernel να κάνει φουλ γουαιπ μέσα από εκεί και μετά να βάλει jelly; κακά τα ψέμματα πολύ μπέρδεμα όλο αυτό για κάποιον που δεν ασχολείται.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Απο ότι βλέπω,τα θέματα της μπαταρίας υπάρχουν κανονικότατα οπως και πριν με jb...

Δεν κουναω απο ics μέχρι και αν διορθωθούν...

(Που δεν το βλέπω,αφού δεν ίσιωσε με το επίσημο release)

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...