Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βackup-restore επανήλθε κανονικά αλλά καλό θα ειναι να το έχεις κατά νου ότι μπορει να τύχει κάποια στιγμή.Μου το είχε κάνει μια ακόμη φορά όταν είχα το πρόβλημα που δε μπορούσα να γράψω ελληνικά.Boot σε bootloader,περνάω μέσω οdin το csc,κάνει εκκίνηση και κολλάει στο λογότυπο.Με κρατημένο το power για μερικά δευτερόλεπτα,έκανε reboot και μπήκε κανονικά στο λειτουργικό.Αλλά το θεώρησα φυσιολογικό μιας και συνέπεσε με την αλλαγή του csc.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν κολλησει στην αρχικη οθονη απλα ξαναπερνας κερνελ ακι ανοιγει. Εγω εβαλα τη νεα burt με αρκετες εφαρμογες απο slc για ελληνικα. Ρε παιδια ποση ωρα κανει να φορτισει το κινητο σας απο 10-100% ? εμενα κανει πανω απο 4 ωρες κλειστο και αν το χρησιμοποιω αντι να ανεβαινει η μπαταρια κατεβαινει ενω ειναι στην πριζα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από τότε που πήρα τον γνήσιο φορτιστή μπαταρίας,δεν το έχω ξαναβάλει στο ρεύμα.Θα το δοκιμάσω όμως και θα ενημερώσω.Για τον κέρνελ θα το δοκιμάσω αν και ελπίζω να μην χρειαστεί Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα τη βοήθειά σας

έχω περασμένη την 4.0.3 albaxxlq3 full by Elthis με kernel CL646962 ποια 4.2.2 μπορω να περασω ? πρεπει να αλλαξω κερνελ πρωτα ? και πως να κανω την εγκατασταση μεσω Odin? στο CMW λεει οτι εχω kernel CF-ROOT 5.6

 

Δυστυχως δεν καταλαβαινω καλα αγγλικα και εχω χαθει μεσα στους xda. εχετε κανενα λινκ που να εξηγει τι να κανω?

Edited by jmackris
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα τη βοήθειά σας

έχω περασμένη την 4.0.3 albaxxlq3 full by Elthis με kernel CL646962 ποια 4.2.2 μπορω να περασω ? πρεπει να αλλαξω κερνελ πρωτα ? και πως να κανω την εγκατασταση μεσω Odin?

 

Περνά την asylum. Βάλε πρώτα ένα cm10.1 Lerner και κάνε format system, preload, cache , data από το mounts. Έβαλε κάνεις την τελευταία asylum? οι ρυθμίσεις δε γίνονται σε single panel?

Link to comment
Share on other sites

Περνά την asylum. Βάλε πρώτα ένα cm10.1 Lerner και κάνε format system, preload, cache , data από το mounts. Έβαλε κάνεις την τελευταία asylum? οι ρυθμίσεις δε γίνονται σε single panel?

 

Την έβαλα εγώ χτες βράδυ. Έκανα μάλιστα και clean install από την αρχή μιας και είδα πως το έκανε και ίδιος ο dev μόνο πως δεν ξαναέβαλα τα gapps. Δηλαδή έκανα Wipe data/cache/dalvin και μετά reboot

Δεν είδα τίποτα αλλαγές από την προηγούμενη, ακριβώς το ίδιο, μόνο που την νιώθω πιο γρήγορη για να πω την αλήθεια. Μπαταρία τα ίδια ακριβώς. Πάνελ που ρωτάς διπλό πάλι αλλά υπάρχουν κάποια mods εάν κοιτάξεις μέσα στο θέμα της asylum όπου μπορείς να κάνεις disable το διπλό πάνελ.

Link to comment
Share on other sites

Τα βρήκα τα mods και είναι οκ. Έχετε fc στον dialer? Γιατί μόλις εμφανίζεται ο dialer κλεινει

 

Όχι δεν έχω τέτοιο πρόβλημα..Την πέρασα σήμερα..μπορείς να κατεβάσεις από το play store τον exdialer..Είναι πολύ καλός..

Link to comment
Share on other sites

έβαλα go dialer με i phone theme αλλά δε με αρέσει. τελικά το ρόφημα ήταν ότι είχα κάνει επαναφορά αρχείου κλήσεων από slc με titanium. έκανα clear και είναι ο καλύτερος πλέον και ο στοκ dialer
Link to comment
Share on other sites

σορυ το ξεχασα..!

δεν εχω παρατηρησει κατι.

θα σου ανεβασω σε λιγο ενα βιντεακι να δεις και εσυ:)

 

εδω πριν απο λιγο το τραβηξα...

https://www.dropbox.com/s/zua0loua75va10i/2013-02-16%2013.59.09.mp4

 

βρε φιλε τραβαει γ@μω τα βιντεο.......εμενα γιατι ρε ****το μου θολωνει συχνα :(

ειμαι στην Asylum CM10.1

Link to comment
Share on other sites

βρε φιλε τραβαει γ@μω τα βιντεο.......εμενα γιατι ρε ****το μου θολωνει συχνα :(

ειμαι στην Asylum CM10.1

 

Μήπως δεν είναι θέμα software, αλλά hardware..;;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν είναι θέμα software, αλλά hardware..;;

 

 

μα δεν μου το εκανε οταν ηταν στην στοκ μονο οταν ξεκινησα τις custom.......

Link to comment
Share on other sites

μα δεν μου το εκανε οταν ηταν στην στοκ μονο οταν ξεκινησα τις custom.......

 

Δοκιμασε να τραβηξεις 720p αντι 1080

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα τη βοήθειά σας

έχω περασμένη την 4.0.3 albaxxlq3 full by Elthis με kernel CL646962 ποια 4.2.2 μπορω να περασω ? πρεπει να αλλαξω κερνελ πρωτα ? και πως να κανω την εγκατασταση μεσω Odin? στο CMW λεει οτι εχω kernel CF-ROOT 5.6

 

Δυστυχως δεν καταλαβαινω καλα αγγλικα και εχω χαθει μεσα στους xda. εχετε κανενα λινκ που να εξηγει τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

μα δεν μου το εκανε οταν ηταν στην στοκ μονο οταν ξεκινησα τις custom.......

 

Αν βαλεις στοκ στο κανει?

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις στοκ στο κανει?

 

 

οχι δεν το κανει

θα δοκιμασω παντως και σε 720 να δω αν τραβαει σωστα.....

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω,

εκανα φουλ wipe asylum την σημερινη.δεν εβαλα g apps.αλλα δεν βλεπω play store πουθενα.

τελικα πρεπει να τα βαλουμε?γιατι διαβασα δεν ειναι απαραιτητο πλεον οπως γραφει στο op o chasmodo.

ευχαριστω!

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

μα δεν μου το εκανε οταν ηταν στην στοκ μονο οταν ξεκινησα τις custom.......

 

Αυτό ακριβώς εννοούσα με τις custom. Παρολαυτα το βίντεο του Φρέντυ φαίνεται super...

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω,

εκανα φουλ wipe asylum την σημερινη.δεν εβαλα g apps.αλλα δεν βλεπω play store πουθενα.

τελικα πρεπει να τα βαλουμε?γιατι διαβασα δεν ειναι απαραιτητο πλεον οπως γραφει στο op o chasmodo.

ευχαριστω!

 

Δουλευει το gmail σε σας στην τελευταια asylum?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς εννοούσα με τις custom. Παρολαυτα το βίντεο του Φρέντυ φαίνεται super...

 

Παιδιά εμένα δεν είναι custom είναι η τελευταία ανεπίσημη jelly με ροοτ.

Ίσως να παίζει ρόλο και αυτό.

Θα τραβήξω και άλλο βίντεο με χαμηλό φωτισμό για να κάνουμε συγκρίσεις και θα σας το ανεβάσω αργότερα.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω,

εκανα φουλ wipe asylum την σημερινη.δεν εβαλα g apps.αλλα δεν βλεπω play store πουθενα.

τελικα πρεπει να τα βαλουμε?γιατι διαβασα δεν ειναι απαραιτητο πλεον οπως γραφει στο op o chasmodo.

ευχαριστω!

 

Δεν είναι απαραίτητο αν περάσεις asylum με full wipe ενώ είχες ήδη πριν asylum..αν είχες άλλη ρομ τότε πρέπει να τα ξαναπεράσεις..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω καθε φορα που περναμε ρομ πρεπει να βγαζουμε την εξωτερικη καρτα?

 

Εγω παντως δε τη βγαζω ποτε. Λοιπον μολις ειχα αρκετες black screen στην νεα asylum οποτε γυρναω παλι σε tw

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δε τη βγαζω ποτε. Λοιπον μολις ειχα αρκετες black screen στην νεα asylum οποτε γυρναω παλι σε tw

 

Εγω την εβγαζα συνεχεια κ με κουρασε.. σε ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...