Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο note της κοπέλας μου επαθα την πλακα μου... Στοκ. LRI... κοιταω την μπαταρια της και της λεω "γιατι δεν το φορτίζεις? Εισαι κατω απο 20 τις εκατο.." Και μου λεει "όντως? Εχω καιρο να το φορτίσω..." Κοιταω την μπαταρία.. Και βλέπω αυτό στην εικόνα! Δηλαδη αν δεν το λιωναμε και εμεις το κινητο...έχοντας το και με κερνελς κτλ... Ποσο αραγε να κρατούσε? ^_^

 

Απίστευτο.Δεν πρέπει να ξαναγκρινιάξουμε για τη μπαταρία.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω μια χαρα κανω επαναφορα απο το τιτανιουμ τα παντα απο το wifi χωρις κανενα προβλημα!

κανενα ομως!

εδω και ποσες ρομ!!!

μπαίνεις τιτανιουμ πας επαναφορα δεδομένων συστήματος(αφου φυσικα κανεις back up δεδομένων συστήματος ) πας "σημεία πρόσβασης wifi" και κανεις επαναφορα δεδομενων!

restart και εισαι ετοιμος!:)

το εκανα και σε κρακ και σε custom και σε παναμα και στην τελευταια γερμανικη και ολα δουλευουν ρολοι!

 

Σε ευχαριστώ πολύ με έσωσες! Το έκανα και πράγματι επανέφερε όλα τα ασύρματα που είχα αποθηκευμένα!:)

 

 

 

 

 

Έχουμε κρακ 15 την εχω μια ωρίτσα την εστησα και πετάει είνα XXLRQ

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1665208

 

Την πέρασα με τον πρωινό καφέ...δουλεύουν όλα μία χαρά. Δύο εβδομάδες με στοκ ρομς βαρέθηκα αυτό το άχρωμο γκρι και είπα να δοκιμάσω την καινούρια 15. Ξέρεις αν είναι συμβατό κανα θέμα για την τελευταία του Κρακ;

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα με τον πρωινό καφέ...δουλεύουν όλα μία χαρά. Δύο εβδομάδες με στοκ ρομς βαρέθηκα αυτό το άχρωμο γκρι και είπα να δοκιμάσω την καινούρια 15. Ξέρεις αν είναι συμβατό κανα θέμα για την τελευταία του Κρακ;

 

Όχι δενξέρω αλλά δεν έχει γράψεικαι κάτι ο κρακλόγια θα είν;ι το επόμενο που θα κάνει υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

Στο note της κοπέλας μου επαθα την πλακα μου... Στοκ. LRI... κοιταω την μπαταρια της και της λεω "γιατι δεν το φορτίζεις? Εισαι κατω απο 20 τις εκατο.." Και μου λεει "όντως? Εχω καιρο να το φορτίσω..." Κοιταω την μπαταρία.. Και βλέπω αυτό στην εικόνα! Δηλαδη αν δεν το λιωναμε και εμεις το κινητο...έχοντας το και με κερνελς κτλ... Ποσο αραγε να κρατούσε? ^_^

 

καταρχήν respect που χεις κοπέλα με Note :cool: !!! η δικιά μου είναι πιο light με το nexus :lol: ..

 

Εντάξει, χάζεψα... Μήπως το κλείνει τα βράδια? Γιατί ότι χρήση και να του κάνει, 7+ μέρες είναι εξωπραγματικό !!!!!

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα αλλα μου φαινεται οτι "λαγκαρει" στην συσκευη μας..

νομιζω οτι το μονο που δουλευει απροβληματιστα ειναι το παραπανω!:)

δεν εχει push βεβαια αλλα συμβιβάζομαι..

ειχα τοσο καιρο το mailpro ηταν πολυ ομορφο με πολλες επιλογες,push σε ολους τους λογαριασμους σου αλλα τωρα ειδα οτι δεν εσβηνε απο το σερβερ τα mail που εσβηνα στο κινητο με αποτελεσμα να γεμιζω ενα κάρο σκουπίδια!

 

Περίεργο. Σε μένα πάει σφαίρα. Δε λαγκαρει καθόλου!

Το στοκ δε με βόλεψε...

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν respect που χεις κοπέλα με Note :cool: !!! η δικιά μου είναι πιο light με το nexus :lol: ..

 

Εντάξει, χάζεψα... Μήπως το κλείνει τα βράδια? Γιατί ότι χρήση και να του κάνει, 7+ μέρες είναι εξωπραγματικό !!!!!

 

Δεν ειναι.. αν δεν εχεις Battery leak, δεν συχρονιζει email, ανοιγεις το wifi να δει κατι και σε 2-3 λεπτα το εχει ξανακλεισει, δεν μπαινει tapatalk, δεν χαζευει γυρνοντας τις αρχικες οθονες περα δωθε (που το κανουμε οι περισσοτεροι), φυσικα και δεν ανεβοκατεβαινει στο μενου να δει ποσο γρηγορα παει απο πανω προς τα κατω η περα δωθε. :lol::lol::lol::lol: και καποια αλλα που δεν μου ερχονται τωρα, ναι κραταει :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι.. αν δεν εχεις Battery leak, δεν συχρονιζει email, ανοιγεις το wifi να δει κατι και σε 2-3 λεπτα το εχει ξανακλεισει, δεν μπαινει tapatalk, δεν χαζευει γυρνοντας τις αρχικες οθονες περα δωθε (που το κανουμε οι περισσοτεροι), φυσικα και δεν ανεβοκατεβαινει στο μενου να δει ποσο γρηγορα παει απο πανω προς τα κατω η περα δωθε. :lol::lol::lol::lol: και καποια αλλα που δεν μου ερχονται τωρα, ναι κραταει :happy:

 

Παίζει να τα κάνω ΟΛΑ τα άχρηστα που τρώνε μπαταρία όπως το πες .. :lol:

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν respect που χεις κοπέλα με Note :cool: !!! η δικιά μου είναι πιο light με το nexus :lol: ..

 

Εντάξει, χάζεψα... Μήπως το κλείνει τα βράδια? Γιατί ότι χρήση και να του κάνει, 7+ μέρες είναι εξωπραγματικό !!!!!

 

:lol: χαχαχα... δεν το εκλεινε οχι, απλα δεν εκανε και πολλα πολλα οπως θα δες και στην εικονα, μονο sms και λιγες κλησεις.

με ελλλααααχιστο wifi πιστευω ειναι εφικτο :lol:

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα αν αφήσω το κινητό 8 ώρες (όταν π.χ κοιμάμαι τα βράδυα), και δεν το πειράζω, άσχετα αν έχω το wifi ανοιχτό, και συγχρονισμό καιρού κάθε μια ώρα και μάλιστα με χρήση gps, χάνει περίπου 1-2%. Επομένως αν δεν το πειράξω καθόλου άσχετα με τα τηλεφωνημάτα θα κρατήσει σίγουρα μια εβδομάδα. Αλλά πώς να το κάνεις αυτό.... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα αν αφήσω το κινητό 8 ώρες (όταν π.χ κοιμάμαι τα βράδυα), και δεν το πειράζω, άσχετα αν έχω το wifi ανοιχτό, και συγχρονισμό καιρού κάθε μια ώρα και μάλιστα με χρήση gps, χάνει περίπου 1-2%. Επομένως αν δεν το πειράξω καθόλου άσχετα με τα τηλεφωνημάτα θα κρατήσει σίγουρα μια εβδομάδα. Αλλά πώς να το κάνεις αυτό.... :lol:

 

Εγώ και όταν κοιμάμαι και ξυπνήσω λίγο το βράδυ για τη γνωστή δουλειά επειδή το έχω δίπλα μου και φορτίζει πατάω το κεντρικό κουμπί για να δω αν είναι ζωντανό.Ούτε τότε δεν το αφήνω ήσυχο.:)

 

Το μωράκι μου.Μην κάνει καμμία άπνοια το βράδυ:cry::blink:

Edited by nnik_1969

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω :lol:

 

Παιδιά η ποιο φοβερή εφαρμογή είναι...η Αναφώνηση, με SVOX και SVOX greek Ariadne . Εκφωνεί το όνομα του καλούντος και στα Ελληνικά και στα Αγγλικά πλέον. Βέβαια η μπαταρία λιγάκι φέυγει γρηγορότερα (έχει μια μικρή παραπάνω κατανάλωση αλλά όχι κάτι το εξωφρενικό φυσικά)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω από χθες το βράδυ chrack 15 και notecore 14.1.

Ο καλύτερος συνδυασμός Rom + kernel μέχρι σήμερα εκεί που νόμιζα ότι το κινητακι είχε αγγίξει ταβάνι πάλι με ξάφνιασε...

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω :lol:

 

Παιδιά η ποιο φοβερή εφαρμογή είναι...η Αναφώνηση, με SVOX και SVOX greek Ariadne . Εκφωνεί το όνομα του καλούντος και στα Ελληνικά και στα Αγγλικά πλέον. Βέβαια η μπαταρία λιγάκι φέυγει γρηγορότερα (έχει μια μικρή παραπάνω κατανάλωση αλλά όχι κάτι το εξωφρενικό φυσικά)

 

Που τη βρίσκουμε αυτή την εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Που τη βρίσκουμε αυτή την εφαρμογή;

 

μια χαρη ρε παιδια. το link για το thread του notecore το εχει καποιος προχειρο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μια χαρη ρε παιδια. το link για το thread του notecore το εχει καποιος προχειρο?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1749863

Link to comment
Share on other sites

 

οχι hydra ρε συ! εχω χασει επισοδεια? o notecore 14.1 που ειναι? εχουν ενσωματωθει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι hydra ρε συ! εχω χασει επισοδεια? o notecore 14.1 που ειναι? εχουν ενσωματωθει?

 

Δεν υπάρχει πλέον, έχεις χάσει πολλααα επεισόδια.:)

Αν θες τον 14.1 περίμενε να στον ανεβάσω...

 

St: http://db.tt/VQhU325r

 

Oc: http://db.tt/x28Znqei

Edited by pandrits
Link to comment
Share on other sites

οχι hydra ρε συ! εχω χασει επισοδεια? o notecore 14.1 που ειναι? εχουν ενσωματωθει?

 

Ναι ο notecore εχει πλεον γινει hydracore :-)

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω από χθες το βράδυ chrack 15 και notecore 14.1.

Ο καλύτερος συνδυασμός Rom + kernel μέχρι σήμερα εκεί που νόμιζα ότι το κινητακι είχε αγγίξει ταβάνι πάλι με ξάφνιασε...

Τι είχες πριν για να καταλάβουμε την διαφορά;

 

Η κρακ πολύ καλή αλά την εχω αφίσες με τον cf δεν ξέρω να βάλω hudracore 14.1 ή όχι την μπαταρία σκέφτομαι μπας και έτσι είναι πιο καλή. ...

Αν δεν δω σε μια δύο μέρες που θα στρώσει τρελή μπαταρία σε διάρκεια θα τον βάλω άμεσος τον κερνέλ είχα τον 4 στην κρακ 14 και μιλάμε που καλός ήτανε και από μπαταρία και από όλα...

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Τι είχες πριν για να καταλάβουμε την διαφορά;

 

Η κρακ πολύ καλή αλά την εχω αφίσες με τον cf δεν ξέρω να βάλω hudracore 14.1 ή όχι την μπαταρία σκέφτομαι μπας και έτσι είναι πιο καλή. ...

Αν δεν δω σε μια δύο μέρες που θα στρώσει τρελή μπαταρία σε διάρκεια θα τον βάλω άμεσος τον κερνέλ είχα τον 4 στην κρακ 14 και μιλάμε που καλός ήτανε και από μπαταρία και από όλα...

 

Μολις βρισκω χρονο δοκιμαζω σχεδον ο,τι καλο κυκλοφορει απο rom, kernel.

Ειδα οτι ο hydra στην προσπαθεια του να ειναι universal ειναι ξεκαθαρα πιο αργος/λιγοτερο smooth απο τον notecore, του οποιου η υλοποιηση σε 14.1 ειναι ο,τι καλυτερο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω από χθες το βράδυ chrack 15 και notecore 14.1.

Ο καλύτερος συνδυασμός Rom + kernel μέχρι σήμερα εκεί που νόμιζα ότι το κινητακι είχε αγγίξει ταβάνι πάλι με ξάφνιασε...

 

Η κρακ πολύ καλή αλά την εχω αφίσες με τον cf δεν ξέρω να βάλω χιντρακο ή όχι την μπαταρία σκέφτομαι μπας και έτσι είναι πιο καλή. ...

Αν δω σε μια δύο μέρες που θα στρώσει τρελή μπαταρία σε διάρκεια θα τον βάλω άμεσος τον κορνέλ είχα τον 4 στην κρακ 14 και μιλάμε που καλός ήτανε και από μπαταρία και απόόλα...

 

Edit: Τώρα έχουμε και την hudracore 4.2 χάχαχαχα πάλι αναβάθμιση;;;

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτός όλη μέρα δεν έχει άλλη δουλειά να κάνει και βγάζει αναβαθμίσεις :lol:

 

Καλός τον φιλο μου δοκίμασε τον και πες μου για να ξέρω αν βάλω κερνελ τι λέει από μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Καλός τον φιλο μου δοκίμασε τον και πες μου για να ξέρω αν βάλω κερνελ τι λέει από μπαταρία.

 

τωρα κατεβαζω εγω chrack 15 και θα περασω τον νεο hydracore.. Εντυπωσεις το βραδακι λογικα ;)

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...