Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω δεν ειχα καταλαβει καν οτι δουλευει στα 16bit. Ποιο θεμα εχεις που τρεχει.σε 32; να κανω συγκριση. Νομιζα οτι μονο στις GB rom ειχε 16bit και στις ics το εχουν 32...

 

Ναι και εγώ ομολογώ ότι αυτό είναι ένα μεγάλο πρόβλημα. Φαίνεται και σε βίντεο και σε φωτογραφίες. Ειδικά αποχρώσεις του μαύρου. Ενώ το gs2 είναι άψογο. Και καλύτερα να μη δείτε το ipad 3 συγκριτικά....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι και εγώ ομολογώ ότι αυτό είναι ένα μεγάλο πρόβλημα. Φαίνεται και σε βίντεο και σε φωτογραφίες. Ειδικά αποχρώσεις του μαύρου. Ενώ το gs2 είναι άψογο. Και καλύτερα να μη δείτε το ipad 3 συγκριτικά....

 

πάντος μου φαίνεται κουλό που δεν το έχουν ακόμα διορθώσει. Επιτρέπεται το s2 να έχει καλύτερες αποχρώσεις από το note με HD οθόνη? μα καλά στο xda τι κάνουν? εκτός και αν είναι θέμα hardware αλλά δεν το νομίζω

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

πάντος μου φαίνεται κουλό που δεν το έχουν ακόμα διορθώσει. Επιτρέπεται το s2 να έχει καλύτερες αποχρώσεις από το note με HD οθόνη? μα καλά στο xda τι κάνουν? εκτός και αν είναι θέμα hardware αλλά δεν το νομίζω

 

μα και το sgs1 να δεις κανει πιο ακριβη αναπαραγωγή χρωμμάτων!!! είναι σιγουρα κατι που πρεπει να λυθει και απο οτι ειδα στο xda το δουλευει η samsung. Ειναι σιγουρα αβλεψια και θα λυθει συντομα.

Link to comment
Share on other sites

βάλε σε μια αλλη κάρτα μνήμης μόνο τα αρχεία που χρειάζεσαι...και το cwm μέσα και τρέξτω όταν μπεις σε recovery..ούτε εμένα έβλεπε το cwm οταν πήγα να κάνω την διαδικασία και έκανα αυτό...πρώτα τρέχεις απο recovery το cwm και μετά σε βάζει στο μενου με τις επιλογές αφής...διορθώστε με αν κάνω λάθος...

 

Το εχω δικιμασει και αυτο. Παλι κολλαει με το που βαζω τον abyss και μετα πρεπει να ξαναπερσω την ρομ

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ ομολογώ ότι αυτό είναι ένα μεγάλο πρόβλημα. Φαίνεται και σε βίντεο και σε φωτογραφίες. Ειδικά αποχρώσεις του μαύρου. Ενώ το gs2 είναι άψογο. Και καλύτερα να μη δείτε το ipad 3 συγκριτικά....

 

νόμιζα ότι το black clipping σε μερικές σκηνές σε βίντεο ήταν πρόβλημα του player...

 

Καντε αυτο το τεστ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1559800

 

Στο δικο μου μπορω να δω μεχρι το 4 (οχι το 1-3)

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, φλάσαρα την ALBA από rooted GB και φυσικά πάλι δεν έχω root. Σε καμία ICS δεν έχω root. ΠΟΤΕ! Έβαλα το superuser.zip από cwm πάλι τίποτα, πουθενά εικονίδιο SU. Έλεος;; :wacko::wacko::wacko:
Link to comment
Share on other sites

νόμιζα ότι το black clipping σε μερικές σκηνές σε βίντεο ήταν πρόβλημα του player...

 

Καντε αυτο το τεστ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1559800

 

Στο δικο μου μπορω να δω μεχρι το 4 (οχι το 1-3)

 

Το ιδιο και εγω. Βασικα λενε πως ειναι moderate crash. Παντως αν δεν εδειχνες το thread δεν θα το ειχα διαπιστωσει.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο και εγω. Βασικα λενε πως ειναι moderate crash. Παντως αν δεν εδειχνες το thread δεν θα το ειχα διαπιστωσει.

 

Δεν είναι κάτι που μπορεί να σε επηρεάσει σε νορμάλ χρήση πάντως. Αλλά το ψάχνουν από σαμσουνγκ και είναι σίγουρα software issue από ότι λένε

Link to comment
Share on other sites

νόμιζα ότι το black clipping σε μερικές σκηνές σε βίντεο ήταν πρόβλημα του player...

 

Καντε αυτο το τεστ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1559800

 

Στο δικο μου μπορω να δω μεχρι το 4 (οχι το 1-3)

 

Και εγώ μεχρι το 4 βλεπω.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εγω που βλεπω ολα τα νουμερα ειμαι καλα δηλαδη???

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Είσαι από τους τυχερούς

 

Εγω που βλεπω ολα τα νουμερα ειμαι καλα δηλαδη???

 

Υποτιθεται πως ΔΕΝ πρεπει να βλεπεις ολα τα νουμερα, ειδικα τα 1 2 3. Αυτο ειναι severe crash :(

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μεχρι το 4 βλεπω.

 

ρε παιδια επειδη ειμαι ασχετος το αρχειο Png απο που το κατεβαζουμε

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επειδη ειμαι ασχετος το αρχειο Png απο που το κατεβαζουμε

 

Πατα πάνω στην εικόνα δις.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Πατα πάνω στην εικόνα δις.

 

ποια εικονα ? μπορεις να γινεις ποιο σαφης? σε παιδευω επειδη ειμαι ασχετος ευχαριστω

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

ποια εικονα ? μπορεις να γινεις ποιο σαφης? σε παιδευω επειδη ειμαι ασχετος ευχαριστω

 

Του λινκ που δόθηκε από το xda.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

ποια εικονα ? μπορεις να γινεις ποιο σαφης? σε παιδευω επειδη ειμαι ασχετος ευχαριστω

 

http://db.tt/6lx526k6

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

 

Που είσαι εσύ βρε παιδί μου;;;;;; που χάθηκες;; αναρωτιόμασταν σήμερα με τα παιδιά και είχαμε τη κουβέντα σου!

Με τι είσαι;;; έχεις κανένα καλό νέο από cm9/aosp/aopk να προτείνεις;;

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Που είσαι εσύ βρε παιδί μου;;;;;; που χάθηκες;; αναρωτιόμασταν σήμερα με τα παιδιά και είχαμε τη κουβέντα σου!

Με τι είσαι;;; έχεις κανένα καλό νέο από cm9/aosp/aopk να προτείνεις;;

 

Γεια σου ρε Λιακο :). Έχει πεσει πολύ δουλεία και δεν προλαβαίνω ούτε το φόρουμ να διαβάσω :banghead:.Δεν έχω καταφέρει να δοκιμάσω σχεδόν τίποτα.Μέχρι σήμερα ήμουν με cm9(ούτε ξέρω ποσό πίσω σε nightly ήμουν) και μόλις πριν λίγο έβαλα την v4 parandroid (imilka) να δοκιμάσω το tablet view.Συμπαθητική φαίνεται και ειδικά κάποιες εφαρμογές όπως Gmail,email με βολεύουν αρκετά σε αυτή τη μορφή.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους σαν ασχετος με πολυ περιεργια θελω να μπω στο κλαμπ και αυριο το πρωι θα κανω ρουτ για να δω την καταπλικτικη κατα τα λεγομενα σας ρομ ελθισ θελω να κανω καποιες ερωτησεισ

1. Ποιο το λινκ της καλητερης ρομ ;;

2. Πρεπει να αλαξω και κερνελ ;;αγωνιω να δω ποσο καλητερο μπωρει να γινει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους σαν ασχετος με πολυ περιεργια θελω να μπω στο κλαμπ και αυριο το πρωι θα κανω ρουτ για να δω την καταπλικτικη κατα τα λεγομενα σας ρομ ελθισ θελω να κανω καποιες ερωτησεισ

1. Ποιο το λινκ της καλητερης ρομ ;;

2. Πρεπει να αλαξω και κερνελ ;;αγωνιω να δω ποσο καλητερο μπωρει να γινει

 

1)Η καλυτερη ROM ειναι σχετικο.Ο καθενας εχει τις προτιμησεις του.

2)Ακολουθησε τις οδηγιες που εχω στο οδηγο ''Η Βιβλος'' στο τελευταιο post.Αλλα δες και τις οδηγιες της ROM που θα επιλεξεις.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

1)Η καλυτερη ROM ειναι σχετικο.Ο καθενας εχει τις προτιμησεις του.

2)Ακολουθησε τις οδηγιες που εχω στο οδηγο ''Η Βιβλος'' στο τελευταιο post.Αλλα δες και τις οδηγιες της ROM που θα επιλεξεις.

 

Πειτε μου ποια να βαλω εγω λεω την δικια σου μιας.και εισε αυμφορουμιτης το λινκ της δικιασου ειναι ατην υπογραφη σου κατο απο.βιβλο ;;; με κερνελ πρεπει να πηραξω κατι;;

Link to comment
Share on other sites

Πειτε μου ποια να βαλω εγω λεω την δικια σου μιας.και εισε αυμφορουμιτης το λινκ της δικιασου ειναι ατην υπογραφη σου κατο απο.βιβλο ;;; με κερνελ πρεπει να πηραξω κατι;;

 

Ναι, ειναι στην υπογραφη μου.Ακολουθησε τις οδηγιες που εχω.Μετα την εγκατασταση της ΡΟΜ δε χρειαζεται να αλλαξεις κερνελ.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Υποτιθεται πως ΔΕΝ πρεπει να βλεπεις ολα τα νουμερα, ειδικα τα 1 2 3. Αυτο ειναι severe crash :(

 

δηλαδη εγω που δε βλεπω 1 2 3 και βλεπω ολα τα υπολοιπα ειμαι οκ φανταζομαι??

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη εγω που δε βλεπω 1 2 3 και βλεπω ολα τα υπολοιπα ειμαι οκ φανταζομαι??

 

Και εγώ από το 4 και πάνω βλέπω...

Αυτό σημαίνει ότι είμαι οκ;

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...