Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά το snote μπορώ να το κάνω port κάπως στο s3? Μέσω titanium είχε μεταφερθεί και δουλευε κανονικά απλά όταν άλλαξα τηλέφωνο (από λευκό σε μπλε) είδα με λύπη ότι ήταν corrupted όλο το αρχείο του titanium που είχα κρατήσει στον υπολογιστή και ξαναπέρασα τα πάντα από Google Play κτλ (clean install οπότε δεν πειράζει ευκαιρία ήταν) .. Φυσικά λίγο στην ανάλυση υπήρχε θέμα από το note στο s3 αλλά κατά τα άλλα μόνο το πενάκι έλειπε!! Το s3 έχει το s-memo pre-installed
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παίδες και σε μένα εδώ όλα άψογα στην ρομ εκτός από ένα μικρό θεματακι μόνο που και πάλι δεν είμαι σίγουρος.

Νομίζω ότι δεν μπορώ να συγχρονίσω το ημερολόγιο μου με το facebook.

Για δείτε το λίγο είναι όντως έτσι η είναι της φαντασίας μου;

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Ηλια μαλλον δεν ισχυει το που ειπα παραπανω. Εκανα full wipe και το snote δεν δουλευει αντε παλι flashing :mad: καλα να παθω.....

 

Ισχύει απόλυτα αυτό που είπες!

Έχω περάσει τη ρομ 4 φορές με full wipe και το snote λειτουργεί άψογα.

Αν μόνο περάσει κάποιος τη ρομ πάνω από τη προηγούμενη μπορεί να έχει πρόβλημα με το snote και γιαυτό θα πρέπει πρώτα να το διαγράψει μέσα από το ζιπ με τη ρομ.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παίδες και σε μένα εδώ όλα άψογα στην ρομ εκτός από ένα μικρό θεματακι μόνο που και πάλι δεν είμαι σίγουρος.

Νομίζω ότι δεν μπορώ να συγχρονίσω το ημερολόγιο μου με το facebook.

Για δείτε το λίγο είναι όντως έτσι η είναι της φαντασίας μου;

Sent from my note

 

τι δεν μπορείς να κάνεις ακριβώς? τα events ή τα γενέθλια?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Ηλια θελω να δοκιμασω την ρομ σου. Σε ενα ποστ σου στις συμβουλες λες αυτο

ζ)Κατι τελευταιο, οχι εξακριβωμενο...Μερικοι devs ειπανε οτι προτινεται να ''φοραμε'' τον νεο bootloader που ηρθε με την επισημη ZSLPF.O bootloader αλλαζει σπανια σε επισημα updates. Πληροφοριες εγκαταστασης εδω.

Να το κανουμε ή δεν χρειαζετε? Το εχει κανει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Ηλια μαλλον δεν ισχυει το που ειπα παραπανω. Εκανα full wipe και το snote δεν δουλευει αντε παλι flashing :mad: καλα να παθω.....

Βρε παιδιά και εγώ wull wipe έκανα εφόσον έρχομαι από kingdroid gb :). αυτό με το jktools like μηπως ξέρει κανείς κάτι;

Link to comment
Share on other sites

τι δεν μπορείς να κάνεις ακριβώς? τα events ή τα γενέθλια?

 

Δεν μου εμφανίζονται τα events.

Τα γενέθλια βγαίνουν κανονικά

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει απόλυτα αυτό που είπες!

Έχω περάσει τη ρομ 4 φορές με full wipe και το snote λειτουργεί άψογα.

Αν μόνο περάσει κάποιος τη ρομ πάνω από τη προηγούμενη μπορεί να έχει πρόβλημα με το snote και γιαυτό θα πρέπει πρώτα να το διαγράψει μέσα από το ζιπ με τη ρομ.

Έκανα full wipe 2 φορές......:cry:

Link to comment
Share on other sites

Για freddaras

 

Εμενα ειχε γινει το αντιστροφο. Δεν ξερω για πιο λογο αλλα βρηκα λυση. Αν μπορεις κοιταξε λιγο στους xda στο general για το note εχω postarei τη λυση. Αλλιως θα σου στειλω linκ μολις επιστρεψω γιατι ειμαι εξω

Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος εχει προβλημα με το Snote, download και install απο Εδω.(Thanks to sachinkraj)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά πέρασα και την lite και την final χωρίς full wipe και μου δουλεύουν Όλα Άψογα!!!:)

Επίσης στο ημερολόγιο μου εμφανίζονται κανονικά τα events και τα γενέθλια από Facebook...:)

Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος εχει προβλημα με το Snote, download και install απο Εδω.(Thanks to sachinkraj)

Η απεγκατασταση και μετα εγκατάσταση απο το titanium:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Για freddaras

 

Εμενα ειχε γινει το αντιστροφο. Δεν ξερω για πιο λογο αλλα βρηκα λυση. Αν μπορεις κοιταξε λιγο στους xda στο general για το note εχω postarei τη λυση. Αλλιως θα σου στειλω linκ μολις επιστρεψω γιατι ειμαι εξω

 

δωσε ρε φιλε το λινκ αν μπορεις γιατι ειναι χαος εκει μεσα!

ειναι το μονο "προβλημα" που εχω με την ρομ!

γιατι στα αλλα εχω παθει πλακα!

Π Ε Τ Α Ε Ι το κινητο στην κυριολεξία!

οτι καλυτερο εχω βαλει απο παγωτο μεχρι στιγμης!!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιο link στο YouTube με αυτή τη rom (προσφατη)να την δείξω σε Ξαδερφο μου που εχει το note? αν δεν υπαρχει θα φτιαξει καποιοσ να τη δουμε πως τρεχει;ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ειλικρινά με πιάνεις αδιάβαστο!

Δεν έχω δοκιμάσει να περάσω από GB-ics, αλλά όμως νομίζω ότι δε θα υπάρχει πρόβλημα.

Βάλε όμως abyssnote kernel όπως λένε οι οδηγίες και κάνε full wipe φυσικά.

 

Φίλε elthis πήγα από GB-ics κανονικότατα , πέρασα την lite v2 που είχες βάλει αλλά μάλλον ανέβασες καινούργια και τώρα δεν ξέρω τι να κάνω. Πάντως η lite μου φαίνεται ελαφριά και αυτό μου κάνει εκτός και αν η full είναι πολύ καλύτερη οπότε φτου και από την αρχή.

Αυτό που δεν βρίσκω είναι το "Samsung Apps" και δεν ξέρω πως να το βάλω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

Ειμαι εδω με ενα φιλο που θελει να δοκιμασει την ρομ του Ηλια. (Εγω την εβαλα πριν στο δικο μου και μεχρι στιγμης ολα καλα.) Προσπαθησαμε λοιπον να το κανουμε root με βαση τον οδηγο. Καναμε κανονικα την διαδικασια εχουμε το Superuser αλλα δεν εχουμε το CWM(οταν παταμε το Vol Up + Power button + Home) μπανει στο στανταρ recovery και οχι στο cwm. Δοκιμασα και ετσι να βαλω το Abyss Kernel αλλα δεν γινεται,μαλλον θα πρεπει να γινει μεσω CWM το οποιο δεν γινεται install οσες φορες και να το προσπαθησω. Δοκιμασα να βαλω το abyss με το Mobile odin αλλα μπρικαρε το κινητο. Ευτυχως το εφτιξα αλλα παλι δεν γινεται instal το CWM. Ειμαστε στην Γερμανικη στοκ ρομ LPY. Μηπως μπορει καποιος να μας πει πως να βαλουμε το CWM και μετα το abyss??? Μαλλον πρεπει να αλλαξω την στοκ ρομ??? Τι να βαλω?

Link to comment
Share on other sites

δωσε ρε φιλε το λινκ αν μπορεις γιατι ειναι χαος εκει μεσα!

ειναι το μονο "προβλημα" που εχω με την ρομ!

γιατι στα αλλα εχω παθει πλακα!

Π Ε Τ Α Ε Ι το κινητο στην κυριολεξία!

οτι καλυτερο εχω βαλει απο παγωτο μεχρι στιγμης!!!!!:)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1733048

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, πηρα ενα μεταχειρισμενο galaxy note το οποιο ειναι αγορασμενο απο vnp 18/11/2011, το τηλεφωνο εχει γραψει 1 στον flash counter και φοραει την version 2.3.6 ,εκδοση βασικου φασματος Ν7000XXL4 εκδοση kernel: 2.6.35.7-N7000ΧΧL6-CL907341 dpi@DELL174#2 αριθμος κατασκευης GINGERBREAD.XXLA6. Θελω να το επαναφερω στο αρχικο firmware του και να μηδενισω τον flash counter, το imei 359548/04/017266/5 , μπορει να με βοηθησει κανεις να βρω ποιο ειναι το αρχικο firmware και να το επαναφερω , απο τους οδηγου δεν καταλαβα και πολλα .Μπορω να χρησιμοποιησω odin και οτι χρειαστει παρακαλω την βοηθεια σας.Επισης τι CSC μπορει να φορουσε , το χω γυρισει σε EUR από KOR. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

παιδια ακομα δεν εχει βρεθει καμια λυση με το πρόβλημα των 16bit χρωματων αντι για 32bit? 8 μηνες σχεδον εχω το κινητό και ειναι πραγματικα το μόνο που μου την σπαει καθε φορα που το δουλευω, φαινεται και στα games και ειναι ενοχλητικό , αλλα και στις περισσότερες εφαρμογες π.χ. skype, το μπλε της login screen ειναι σαν ριγες που ανοιγουν προς τα κατω. το εβαλα διπλα διπλα με το GS2 ενος φίλου και εκεινο φαινεται να παιζει σε 32bit χρώμα παντου, αψογο το χρώμα smooth σε εφαρμογες και games! δεν ειναι δυνατόν εκει στο xda ακομα να μην εχουν βρει μια λύση. θεμα driver/tweak ειναι. Αφου όταν βαζω ενα live wallpaper που εχει επιλογή για force 32bit χρώμα το παιρνει κανονικα, και φενεται τελειο! :mad: Edited by AudiTT
Link to comment
Share on other sites

Τρομερη rom, ευχαριστουμε φιλε Ηλια, με διαφορα η καλυτερη υλοποιηση σε ICS μεχρι σημερα (μετα απο ενα περασμα απο Galaxy S III, HTC One X παλι πισω στο απιστευτο note - απλα το κινητακι δεν εχει ανταγωνιστη).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

Ειμαι εδω με ενα φιλο που θελει να δοκιμασει την ρομ του Ηλια. (Εγω την εβαλα πριν στο δικο μου και μεχρι στιγμης ολα καλα.) Προσπαθησαμε λοιπον να το κανουμε root με βαση τον οδηγο. Καναμε κανονικα την διαδικασια εχουμε το Superuser αλλα δεν εχουμε το CWM(οταν παταμε το Vol Up + Power button + Home) μπανει στο στανταρ recovery και οχι στο cwm. Δοκιμασα και ετσι να βαλω το Abyss Kernel αλλα δεν γινεται,μαλλον θα πρεπει να γινει μεσω CWM το οποιο δεν γινεται install οσες φορες και να το προσπαθησω. Δοκιμασα να βαλω το abyss με το Mobile odin αλλα μπρικαρε το κινητο. Ευτυχως το εφτιξα αλλα παλι δεν γινεται instal το CWM. Ειμαστε στην Γερμανικη στοκ ρομ LPY. Μηπως μπορει καποιος να μας πει πως να βαλουμε το CWM και μετα το abyss??? Μαλλον πρεπει να αλλαξω την στοκ ρομ??? Τι να βαλω?

 

βάλε σε μια αλλη κάρτα μνήμης μόνο τα αρχεία που χρειάζεσαι...και το cwm μέσα και τρέξτω όταν μπεις σε recovery..ούτε εμένα έβλεπε το cwm οταν πήγα να κάνω την διαδικασία και έκανα αυτό...πρώτα τρέχεις απο recovery το cwm και μετά σε βάζει στο μενου με τις επιλογές αφής...διορθώστε με αν κάνω λάθος...

Edited by _KOSTASKELLAS_
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια ακομα δεν εχει βρεθει καμια λυση με το πρόβλημα των 16bit χρωματων αντι για 32bit? 8 μηνες σχεδον εχω το κινητό και ειναι πραγματικα το μόνο που μου την σπαει καθε φορα που το δουλευω, φαινεται και στα games και ειναι ενοχλητικό , αλλα και στις περισσότερες εφαρμογες π.χ. skype, το μπλε της login screen ειναι σαν ριγες που ανοιγουν προς τα κατω. το εβαλα διπλα διπλα με το GS2 ενος φίλου και εκεινο φαινεται να παιζει σε 32bit χρώμα παντου, αψογο το χρώμα smooth σε εφαρμογες και games! δεν ειναι δυνατόν εκει στο xda ακομα να μην εχουν βρει μια λύση. θεμα driver/tweak ειναι. Αφου όταν βαζω ενα live wallpaper που εχει επιλογή για force 32bit χρώμα το παιρνει κανονικα, και φενεται τελειο! :mad:

 

Εγω δεν ειχα καταλαβει καν οτι δουλευει στα 16bit. Ποιο θεμα εχεις που τρεχει.σε 32; να κανω συγκριση. Νομιζα οτι μονο στις GB rom ειχε 16bit και στις ics το εχουν 32...

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...