Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα παιδια

Μια ερωτηση... αν κανω το note απλα root,χωρις να περασω καποια custom rom, αντε να αλλαξω και kernel, χανω την εγγυηση?

 

Οχι δεν την χάνεις.. Γενικά είναι εύκολο και custom rom να περάσεις να το επαναφέρεις σε κάποια official Rom και να χάσεις root οπότε το πηγαίνεις στο service και δεν καταλαβαινουν κάτι.. Στο λέω γιατί χρειάστηκε να το πάω για έλεγχο το Πάσχα και έτσι το έκανα χωρίς κανένα θέμα ή πρόβλημα εγγυησης:)

 

Περασα την rocket rom v6 και δείχνει και αυτή πολύ γρήγορη και σταθερή.. Να την δούμε κι αυτή λοιπόν! Έχει περάσει κάποιος το θέμα του Kalagas?? Αν γίνεται μέσω recovery θα το εκτιμούσα..

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα παιδια

να ρωτησω κατι ασχετο??

ειναι κανενας που χρησιμοποιει την εφαρμογη tsekouratoi??

τωρα τελευταια μολις το ανοιγω ολα κανονικα αλλα μετα μολις πατησω ενα θεμα να διαβασω μου δειχνει αυτο. ευχαριστω

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

:p

Παλικαρια και η τελευταια cm9 ειναι τελεια απο θεμα ταχυτητας smooth κ.τ.λ. Και δεν κολαει ο dialer και οι επαφες οπως στης μαμισιες.

 

Bugs ? Τι παιζει με cm9? Διοτι πιο παλια που την ειχε δοκιμασει ειχε τα κουσουρια της παροτι ητανε γρηγορη .. :p:p

Παύλος
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

να ρωτησω κατι ασχετο??

ειναι κανενας που χρησιμοποιει την εφαρμογη tsekouratoi??

τωρα τελευταια μολις το ανοιγω ολα κανονικα αλλα μετα μολις πατησω ενα θεμα να διαβασω μου δειχνει αυτο. ευχαριστω

 

Και σε μένα το ίδιο κάνει...

Μάλλον είναι θέμα εφαρμογής

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

:p

 

Bugs ? Τι παιζει με cm9? Διοτι πιο παλια που την ειχε δοκιμασει ειχε τα κουσουρια της παροτι ητανε γρηγορη .. :p:p

 

το μονο που εχω δει μεχρι στιγμης ειναι στην αναπαραγωγη βιντεο 1080 που εχω τραβηξει με την καμερα του νοτε κανει κατι διαγωνιες γραμμες επανω δεξια. Το βιντεο ομως ειναι ενταξει στην αναπαραγωη στο pc. Aυτο εχω δει μεχρι στιγμης, σε ολα τα αλλα μια χαρα ειναι.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

έχουμε κανενα νεο για επισημη αναβαθμιση μπας και απαλαγούμε απο το pixel salad ?

 

Με stock kernel δεν υπαρχει το pixel salad, εκτος αν εννοεις κατι αλλο...

 

Επισης ο xaos ανεβασε τη rom που ελεγα χθες....

Αν θελει καποιος να δοκιμασει ειναι αυτη.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.. Πολύ καλή και η Rocket Rom v6 σε όλα τα επίπεδα.. Νομίζω είναι το ίδιο καλή όπως έγραψαν και άλλα παιδιά με την criskelo v7 αντίστοιχα οπότε από εκεί και πέρα είναι θέμα εμφάνισης και πως βολεύει τον καθένα.. Περασα και το sgs3 θέμα που έχει στα πρώτα posts στο xda στο νήμα της ρομ γιατί δεν μου άρεσε η εμφάνιση ως είχε, έβαλα και το ρολόι δεξιά οπότε όλα μια χαρα;)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.. Πολύ καλή και η Rocket Rom v6 σε όλα τα επίπεδα.. Νομίζω είναι το ίδιο καλή όπως έγραψαν και άλλα παιδιά με την criskelo v7 αντίστοιχα οπότε από εκεί και πέρα είναι θέμα εμφάνισης και πως βολεύει τον καθένα.. Περασα και το sgs3 θέμα που έχει στα πρώτα posts στο xda στο νήμα της ρομ γιατί δεν μου άρεσε η εμφάνιση ως είχε, έβαλα και το ρολόι δεξιά οπότε όλα μια χαρα;)

Ευθύμη μπορείς να βαλεις ενα screen shot απ την home ? αν δεν βαριέσαι:)

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Ευθύμη μπορείς να βαλεις ενα screen shot απ την home ? αν δεν βαριέσαι:)

 

Δες καλύτερα εδώ όλα τα διαθέσιμα θέματα που έχει και παραπάνω screenshots από την ρομ.. Αν θες κάτι ειδικά πες μου να βγάλω screen ;)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1654838

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια υπαρχει κατι που να ανεβαζει την ενταση σε cm9? κατι σαν το audioboost sgs2???

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια υπαρχει κατι που να ανεβαζει την ενταση σε cm9? κατι σαν το audioboost sgs2???

 

Για δοκιμασε κατι...τουλαχιστον δουλευει με το voodoo louder που δε το βγαζει συμβατο...

 

Πηγαινε στο build.prop και εκει που λεει ''ro.product.model=κατι'', αλλαξε το σε ''ro.product.model=GT-N7000''.

 

Μετα δοκιμασε παλι το audioboost.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.. Πολύ καλή και η Rocket Rom v6 σε όλα τα επίπεδα.. Νομίζω είναι το ίδιο καλή όπως έγραψαν και άλλα παιδιά με την criskelo v7 αντίστοιχα οπότε από εκεί και πέρα είναι θέμα εμφάνισης και πως βολεύει τον καθένα.. Περασα και το sgs3 θέμα που έχει στα πρώτα posts στο xda στο νήμα της ρομ γιατί δεν μου άρεσε η εμφάνιση ως είχε, έβαλα και το ρολόι δεξιά οπότε όλα μια χαρα;)

 

Καλησπέρα. Δοκίμασα να περάσω το sgs3 θέμα και μου κόλλησε στο σημείο που βγάζει το Samsung. Εβαλα το γνωστό κερνελ πρώτα και χωρίς wipe έκανα install zip. Σωστά?:O

Φοβήθηκα μην μου μπρικαρι και ξανά πέρασα την rocketrom.Τωρα είμαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δοκίμασα να περάσω το sgs3 θέμα και μου κόλλησε στο σημείο που βγάζει το Samsung. Εβαλα το γνωστό κερνελ πρώτα και χωρίς wipe έκανα install zip. Σωστά?:O

Φοβήθηκα μην μου μπρικαρι και ξανά πέρασα την rocketrom.Τωρα είμαι οκ.

 

Εγώ για να περάσω το θέμα δεν άλλαξα κερνελ και έκανα wipe dalvik και wipe cache στο recovery menu.. Μετά από recovery πάλι το πέρασα κλασικά install from sd card.. Είναι πιο ωραιο το θέμα για μένα πάντα.. Τον abyss kernel τον βάζουμε για να κάνουμε full wipe ;)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το θεμα που βαζετε ειναι για v4 rocket , η 6 το εχει απο την αρχη .

κανω λαθος ?

 

Έχει το θέμα που βλέπεις στο πρώτο ποστ και όντως το θέμα για το S3 λέει ότι είναι για την v4. Εγώ λοιπόν το δοκίμασα για την v6 και είπα αν δεν μπει τότε γυρνάω στο στοκ look (περνώντας την ρομ πάλι από πάνω χωρίς full wipe). Τελικά το πέρασα όπως έγραψα παραπάνω και τρέχει χωρίς κανένα θέμα :happy: Πάντως νομίζω ότι βλέπω χειρότερη διαχείριση μπαταρίας στην Rocket Rom από ότι στην Criskelo :blink:

Link to comment
Share on other sites

Έχει το θέμα που βλέπεις στο πρώτο ποστ και όντως το θέμα για το S3 λέει ότι είναι για την v4. Εγώ λοιπόν το δοκίμασα για την v6 και είπα αν δεν μπει τότε γυρνάω στο στοκ look (περνώντας την ρομ πάλι από πάνω χωρίς full wipe). Τελικά το πέρασα όπως έγραψα παραπάνω και τρέχει χωρίς κανένα θέμα :happy: Πάντως νομίζω ότι βλέπω χειρότερη διαχείριση μπαταρίας στην Rocket Rom από ότι στην Criskelo :blink:

 

εχω αυτη την αισθηση και εγω για την μπαταρια ... :O

Link to comment
Share on other sites

εχω αυτη την αισθηση και εγω για την μπαταρια ... :O

 

Ναι αυτό βλέπω ότι μου έχει φάει ήδη 10% από το πρωί με πολύ λίγη χρήση... τώρα να στρώσει τόσο πολύ δεν το νομίζω... από την άλλη μου αρέσει η rocket rom v6!!!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει δοκιμάσει κανείς αυτή τη ρομ ; http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1715467 Έχει κάποια κομμάτια από την goat λέει. Επίσης να ρωτήσω κάτι. Στη διαφήμιση του galaxy s3 θαυμασα τον τρόπο που τραβάει πολύ γρήγορα φωτογραφίες. Αυτό στο κινητό μας γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει δοκιμάσει κανείς αυτή τη ρομ ; http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1715467 Έχει κάποια κομμάτια από την goat λέει. Επίσης να ρωτήσω κάτι. Στη διαφήμιση του galaxy s3 θαυμασα τον τρόπο που τραβάει πολύ γρήγορα φωτογραφίες. Αυτό στο κινητό μας γίνεται;

 

Από ότι βλέπω βασίζεται στην προηγούμενη base XXLQ2 κι όχι στην τελευταία XXLQ3 η rom που παρέθεσες... αυτό που είδες στο S3 είναι η λειτουργία που τραβά 20-25 φωτογραφίες μέσα σε 2-3 δευτερόλεπτα και μετά σου επιλέγει την καλύτερη ή επιλέγεις εσύ manually. Δεν είναι διαθέσιμο στο note, μάλλον πάει για Note2...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό βλέπω ότι μου έχει φάει ήδη 10% από το πρωί με πολύ λίγη χρήση... τώρα να στρώσει τόσο πολύ δεν το νομίζω... από την άλλη μου αρέσει η rocket rom v6!!!

 

Νόμιζα κι εγώ ότι κάνω λάθος...δοκίμασα όλους τους kernels, καλιμπραρισα μπαταρία, και πάλι το βράδυ, χωρίς συγχρονισμόυς, έχασε 12% σε 7 ώρες...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα κι εγώ ότι κάνω λάθος...δοκίμασα όλους τους kernels, καλιμπραρισα μπαταρία, και πάλι το βράδυ, χωρίς συγχρονισμόυς, έχασε 12% σε 7 ώρες...

 

 

καλημερα παιδια

Ηλια αυτη που προτεινες χθες του xaos τι λεει?? καλη ειναι??

επισης η Cassie's XtraLiteRom ICS Version 4 LQ3 τι λεει??

παντως η RocketROM v6 μου φαινεται οτι καταναλωνει αρκετη μπαταρια, το βραδυ απο τις 00:00 εως το πρωι στις 07:00 εχασε 6% ενω αλλες μονο 1-2 %

ευχαριστω

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα γυρίσω στην Criskelo v7 κάποια στιγμή που θα βρω λιγάκι χρόνο πάντως... ήταν αρκετά καλή και με πολύ καλή διαχείριση μπαταρίας :)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα γυρίσω στην Criskelo v7 κάποια στιγμή που θα βρω λιγάκι χρόνο πάντως... ήταν αρκετά καλή και με πολύ καλή διαχείριση μπαταρίας :)

 

Ευθυμη την Cassie's XtraLiteRom ICS Version 4 LQ3 την δοκιμασες??

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα γυρίσω στην Criskelo v7 κάποια στιγμή που θα βρω λιγάκι χρόνο πάντως... ήταν αρκετά καλή και με πολύ καλή διαχείριση μπαταρίας :)

 

Σωστός και έχει την ίδια απόδοση απο την πρώτη μέρα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...