Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το 2ο βήμα το δοκίμασες? Αυτό είναι, δεν εννοεί ακριβώς εξωτερική μνήμη αλλά μνήμη τηλεφώνου ;)

Λογικά θα τα δεις τώρα..

 

τοτε μηπως τα πεταω λαθος μεσα στο κινητο...που πρεπει να τα βαλω τα 2 αρχεια zip...χυμα μεσα?Το pc μου βλεπει το κινητο σαν εξωτερικο δισκο κ εγω τα πεταω εκει μεσα χυμα...δε τα βαζω σε καποιο φακελο ?

 

μου γραφει αυτο οταν παταω external storage : E:failed to mount/sdcard (No such file or directory)

Edited by fraris
Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τοτε μηπως τα πεταω λαθος μεσα στο κινητο...που πρεπει να τα βαλω τα 2 αρχεια zip...χυμα μεσα?Το pc μου βλεπει το κινητο σαν εξωτερικο δισκο κ εγω τα πεταω εκει μεσα χυμα...δε τα βαζω σε καποιο φακελο ?

 

μου γραφει αυτο οταν παταω external storage : E:failed to mount/sdcard (No such file or directory)

 

Δηλαδή στην 2η επιλογή σου βγαζει αυτό?? Κανονικά θα έπρεπε να ανοίγει ένα μενού και να έχει επιλογή install from sd card ή κάτι παρόμοιο που δεν θυμάμαι τώρα.. Βασικα δεν νομίζω ότι υπάρχει άλλος τρόπος και έπρεπε να μπορείς να βλέπεις τα αρχεια μέσα από το μενού της 2ης επιλογής..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια μικρη βοηθεια παρακαλω. Ετοιμαζομαι να φλασαρω απο τη Γερμανικη ics τη Goat.

Οκ εχω καταλαβει τα βηματα και επιχειρω να περασω τον abyss μεσω Mobile Odin. Το προβλημα μου ωστοσο ειναι πως ο abyss που εχω βρει ειναι cwm flashable (αρα zip) και το mob odin δεν μου το αναγνωριζει (λογικο). Υπαρχει καπου το αρχειο που αναγνωριζεται απο το odin? Ακομα και στο xda thread του που κοιταξα cwm flashable ειναι τα αρχεια που δινει.

 

Θα το περνουσα με cwm αλλα επειδη εχω ρουταρει την επισημη με τον ασφαλη τροπο που παρατιθεται στη βιβλο, δεν εχω cwm αλλα την κλασικη recovery. Εκτος αν φλασαρω ξανα την cwm που ειχα χρησιμοποιησει για το ρουτ και μετα τον abyss αλλα δεν εχω δει να αναφερεται κατι τετοιο και δεν ξερω κατα ποσο ειναι ασφαλες (εικαζω πως ειναι βεβαια, αλλα θα προτιμουσα ενα direct link για φλασαρισμα του κερνελ μεσω odin).

 

Ευχαριστω :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια μικρη βοηθεια παρακαλω. Ετοιμαζομαι να φλασαρω απο τη Γερμανικη ics τη Goat.

Οκ εχω καταλαβει τα βηματα και επιχειρω να περασω τον abyss μεσω Mobile Odin. Το προβλημα μου ωστοσο ειναι πως ο abyss που εχω βρει ειναι cwm flashable (αρα zip) και το mob odin δεν μου το αναγνωριζει (λογικο). Υπαρχει καπου το αρχειο που αναγνωριζεται απο το odin? Ακομα και στο xda thread του που κοιταξα cwm flashable ειναι τα αρχεια που δινει.

 

Θα το περνουσα με cwm αλλα επειδη εχω ρουταρει την επισημη με τον ασφαλη τροπο που παρατιθεται στη βιβλο, δεν εχω cwm αλλα την κλασικη recovery. Εκτος αν φλασαρω ξανα την cwm που ειχα χρησιμοποιησει για το ρουτ και μετα τον abyss αλλα δεν εχω δει να αναφερεται κατι τετοιο και δεν ξερω κατα ποσο ειναι ασφαλες (εικαζω πως ειναι βεβαια, αλλα θα προτιμουσα ενα direct link για φλασαρισμα του κερνελ μεσω odin).

 

Ευχαριστω :)

 

Κάνε extract το zip και το zimage που θα βρεις στο φάκελο που θα δημιουργηθεί αυτό θα περάσεις από mob odin ;)

Link to comment
Share on other sites

Κάνε extract το zip και το zimage που θα βρεις στο φάκελο που θα δημιουργηθεί αυτό θα περάσεις από mob odin ;)

 

Ωραιος, ευχαριστω :)

Το εκανα και τωρα εμεινε στα ασπρα γραμματα. Το μπουταρω manually σε recovery, σωστα?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος, ευχαριστω :)

Το εκανα και τωρα εμεινε στα ασπρα γραμματα. Το μπουταρω manually σε recovery, σωστα?

 

Ναι γιατί δεν μπορεί να μπουταρει ics με kernel απο gingerbread..Κάνε το manually!

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανενας στο προγραμμα βραδυνο flashαρισμα?????????:D :D

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανενας στο προγραμμα βραδυνο flashαρισμα?????????:D :D

 

Έχεις κάτι στο μυαλό σου;;; Δώσε λινκ...:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάτι στο μυαλό σου;;; Δώσε λινκ...:D:D:D

 

Δεν εχω link.....κατι κατι εχω ετοιμασει εγω........;)

Δυστυχως οχι με goatrip options, αλλα....:D

 

uploading....

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανενας στο προγραμμα βραδυνο flashαρισμα?????????:D :D

 

Εγώ αύριο θα κάθομαι αλλά και μπορεί να κάνω και τίποτα αργότερα δώσε δώσε!!

Μόλις το έβαλα να φορτίσει γιατί είμαι όλη μέρα σχεδόν με το κινητό.. μου έβγαλε μόλις 8 ώρες αλλά με λειτουργία οθόνης στο 50% σχεδόν 5 ώρες (!!!) το δικό μου απόλυτο ρεκόρ και με tapatalk συνολικά καμιά ώρα, φυυσικά συνεδεμένος συνεχώς σε wifi και κλήσεις μόνο κάνα 10λεπτο

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Yeayyyy δεν το μπρικαρα, ευχαριστω Ευθυμη :lol: Εχω τρομαξει με τους καταραμενους kernels της samsung ε. Εχω φλασαρει απειρες φορες τα Galaxy 1&2 με ο,τι βρω, αλλα στο Note περασε πολυς καιρος για να προβω σε κατι τετοιο. Τελος παντων, I'm back in bussiness, ας αρχισουν τα flash!! :D

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Yeayyyy δεν το μπρικαρα, ευχαριστω Ευθυμη :lol: Εχω τρομαξει με τους καταραμενους kernels της samsung ε. Εχω φλασαρει απειρες φορες τα Galaxy 1&2 με ο,τι βρω, αλλα στο Note περασε πολυς καιρος για να προβω σε κατι τετοιο. Τελος παντων, I'm back in bussiness, ας αρχισουν τα flash!! :D

 

χαχα ωραίος, χαίρομαι που πήγαν όλα καλά!!! Ναι είσαι στο σωστο μέρος για flashing.. να, κάτι ψήνεται όπως διαβάζεις ήδη στο νήμα!!!

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω link.....κατι κατι εχω ετοιμασει εγω........;)

Δυστυχως οχι με goatrip options, αλλα....:D

 

uploading....

 

Προτιμώ τα Elthis tweaks :) παρά οποιαδήποτε options δώσε πράγμα...έτοιμοι για download (με το χέρι στο τηλέφωνο...):D

Link to comment
Share on other sites

  • Based on stock LQ2 ICS Rom (GERMANY)
  • Thanks thering1975 for original rom
  • A little bit Lite!
  • Standard CSC Files included XEU Default
  • Deodexed
  • Zipaligned
  • Franco R5 Kernel
  • LPT Modem
  • 15 Scrolling Toggles SystemUI By Criskelo
  • TouchwizUX Launcher from SGS3 (newest 1.5.1)
  • SGS3 Accu Weather + widget for Note
  • SGS3 Media
  • Optimized for Nova Launcer
  • Homam Ageel Extended power menu
  • Lower auto brightness
  • Build prop tweaks By me
  • scrolling tweaks By me
  • Hardware Ui Rendering By me
  • Hardware acceleration By me
  • Net Tweaks
  • Media Tweaks
  • battery tweaks
  • faster gps
  • No delay ringtones
  • Added modded Dropbox from SGS3 (μετά το login θα έχετε 50GB αποθηκευτικό χώρο)- Ευχαριστούμε τον Ευθύμη για το sharing.
  • Missing Fonts put back in (thanks Maxicet) solves sammy KB and Facebook issue
  • And more i cant remember...

File Size is only 512mb

 

Uploading....

 

Παιδια θα τη βαλω στη Βιβλο στο τελευταιο post να μη χανομαστε μαζι με τα missing apps!

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ τα Elthis tweaks :) παρά οποιαδήποτε options δώσε πράγμα...έτοιμοι για download (με το χέρι στο τηλέφωνο...):D

 

Πρόσεχε τα wipes μην μείνεις με το τηλέφωνο στο χέρι:lol:

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εκανα reset πριν απο καμμια ωρα περιπου...και ξεκινησα να το κανω root αλλα επειδη δεν εχω sd καρτα θα το κανω με την εσωτερικη μνημη..Κατεβαζω τα αρχεια που λεει ο οδηγος..τα πεταω χυμα οπως ειναι zip μεσα στο κινητο με copy paste..και μετα του κανω reboot σε recovery...και μου βγαζει μονο αυτες τις επιλογες...

1)reboot system now

2)apply update from external storage

3)wipe data/factory reset

4)wipe cache pertition

5)apply update from cache

και οταν παταω external storage μου γραφει αυτο : E:failed to mount/sdcard (No such file or directory) μια βοηθεια να το κανω root παιδια :cry:

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Εκανα reset πριν απο καμμια ωρα περιπου...και ξεκινησα να το κανω root αλλα επειδη δεν εχω sd καρτα θα το κανω με την εσωτερικη μνημη..Κατεβαζω τα αρχεια που λεει ο οδηγος..τα πεταω χυμα οπως ειναι zip μεσα στο κινητο με copy paste..και μετα του κανω reboot σε recovery...και μου βγαζει μονο αυτες τις επιλογες...

1)reboot system now

2)apply update from external storage

3)wipe data/factory reset

4)wipe cache pertition

5)apply update from cache

και οταν παταω external storage μου γραφει αυτο : E:failed to mount/sdcard (No such file or directory) μια βοηθεια να το κανω root παιδια :cry:

 

Και εγω φιλε ειχα το ιδιο προβλημα και αγορασα sdcard και ολα οκ...Νομιζω οτι πρεπεις να παρεις....Αν καποιος ποιο εμπειρος ξερει κατι αλλο...

Link to comment
Share on other sites

Και εγω φιλε ειχα το ιδιο προβλημα και αγορασα sdcard και ολα οκ...Νομιζω οτι πρεπεις να παρεις....Αν καποιος ποιο εμπειρος ξερει κατι αλλο...

 

 

Φιλε μου δεν νομιζω να γινεται χωρις sdcard :(

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

  • Based on stock LQ2 ICS Rom (GERMANY)
  • Thanks thering1975 for original rom
  • A little bit Lite!
  • Standard CSC Files included XEU Default
  • Deodexed
  • Zipaligned
  • Franco R5 Kernel
  • LPT Modem
  • 15 Scrolling Toggles SystemUI By Criskelo
  • TouchwizUX Launcher from SGS3 (newest 1.5.1)
  • SGS3 Accu Weather + widget for Note
  • SGS3 Media
  • Optimized for Nova Launcer
  • Homam Ageel Extended power menu
  • Lower auto brightness
  • Build prop tweaks By me
  • scrolling tweaks By me
  • Hardware Ui Rendering By me
  • Hardware acceleration By me
  • Net Tweaks
  • Media Tweaks
  • battery tweaks
  • faster gps
  • No delay ringtones
  • Added modded Dropbox from SGS3 (μετά το login θα έχετε 50GB αποθηκευτικό χώρο)- Ευχαριστούμε τον Ευθύμη για το sharing.
  • Missing Fonts put back in (thanks Maxicet) solves sammy KB and Facebook issue
  • And more i cant remember...

File Size is only 512mb

 

Uploading....

 

Παιδια θα τη βαλω στη Βιβλο στο τελευταιο post να μη χανομαστε μαζι με τα missing apps!

 

καλησπερα το εχεις βαλει η δε το βλεπω εγω? αν ειναι να μη βαλω στο τηλεφωνο μου την Criskelo να βαλω την δικη σου:)

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι στο 36%.Το wuala δεν ανεβάζει πολύ γρήγορα σήμερα.

Εδώ προσθέσει τα καλύτερα mod απ ολες τις ROM.είναι σχεδόν stock look εκτός από το notification bar του criskelo (δεν είχα δυστυχώς εύκαιρο του kalagas..:( ).

Έχω κάνει κάποια optimizations για launcher και ιδίως nova που έχουμε οι περισσότεροι.

Επίσης έχω επικεντρωθεί σε ταχύτητα και μπαταρία φυσικά.

Έβαλα franco kernel αλλά επίσης και ο cf root της lq2 πάει πολύ καλά για όποιον θέλει να δοκιμάσει.

Αν και δε την έχει δοκιμάσει κάποιος άλλος εκτός από εμένα, δε μου έχει βγάλει κανένα πρόβλημα και τρέχει πιστεύω στο maximum.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι στο 36%.Το wuala δεν ανεβάζει πολύ γρήγορα σήμερα.

Εδώ προσθέσει τα καλύτερα mod απ ολες τις ROM.είναι σχεδόν stock look εκτός από το notification bar του criskelo (δεν είχα δυστυχώς εύκαιρο του kalagas..:( ).

Έχω κάνει κάποια optimizations για launcher και ιδίως nova που έχουμε οι περισσότεροι.

Επίσης έχω επικεντρωθεί σε ταχύτητα και μπαταρία φυσικά.

Έβαλα franco kernel αλλά επίσης και ο cf root της lq2 πάει πολύ καλά για όποιον θέλει να δοκιμάσει.

Αν και δε την έχει δοκιμάσει κάποιος άλλος εκτός από εμένα, δε μου έχει βγάλει κανένα πρόβλημα και τρέχει πιστεύω στο maximum.

Αντε με το καλο να την δουμε ειναι η πρωτη προσπαθεια μου για custom rom εχω βαλει την Γερμανικη επισημη.

:)

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Εχω εντυπωσιαστει με τη Goat Rom, τη δοκιμαζω για καμια δυο μερες και μετα περναω σε εκεινη του elthis (ή οποιο νεο update μας δωσει :)

Μια ερωτηση για οσους εχουν Goa, το theme maker που εχει σας λειτουργει; Δε μου δειχνει καποιο διαθεσιμο. Φανταζομαι πως αν βγαλει, θα περναει μεσω cwm?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι στο 36%.Το wuala δεν ανεβάζει πολύ γρήγορα σήμερα.

Εδώ προσθέσει τα καλύτερα mod απ ολες τις ROM.είναι σχεδόν stock look εκτός από το notification bar του criskelo (δεν είχα δυστυχώς εύκαιρο του kalagas..:( ).

Έχω κάνει κάποια optimizations για launcher και ιδίως nova που έχουμε οι περισσότεροι.

Επίσης έχω επικεντρωθεί σε ταχύτητα και μπαταρία φυσικά.

Έβαλα franco kernel αλλά επίσης και ο cf root της lq2 πάει πολύ καλά για όποιον θέλει να δοκιμάσει.

Αν και δε την έχει δοκιμάσει κάποιος άλλος εκτός από εμένα, δε μου έχει βγάλει κανένα πρόβλημα και τρέχει πιστεύω στο maximum.

Φιλε Ηλια εμεις οταν την κατεβασουμε και την περασουμε στο κινητο μας με τον κλασικο τροπο που ξερουμε ποιον kernel θα εχουμε?? Franco ή cf-root?

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Εχω εντυπωσιαστει με τη Goat Rom, τη δοκιμαζω για καμια δυο μερες και μετα περναω σε εκεινη του elthis (ή οποιο νεο update μας δωσει :)

Μια ερωτηση για οσους εχουν Goa, το theme maker που εχει σας λειτουργει; Δε μου δειχνει καποιο διαθεσιμο. Φανταζομαι πως αν βγαλει, θα περναει μεσω cwm?

 

Εμένα μου δείχνει ένα άλλα μόλις πάω να το κάνω install από το theme maker μου γράφει invalid theme format. Αν σε ενδιαφέρει περνάει κανονικά το θέμα του kalagas. Εγώ αυτό έχω περάσει...:)

Link to comment
Share on other sites

Εχω εντυπωσιαστει με τη Goat Rom, τη δοκιμαζω για καμια δυο μερες και μετα περναω σε εκεινη του elthis (ή οποιο νεο update μας δωσει :)

Μια ερωτηση για οσους εχουν Goa, το theme maker που εχει σας λειτουργει; Δε μου δειχνει καποιο διαθεσιμο. Φανταζομαι πως αν βγαλει, θα περναει μεσω cwm?

H Goatrip ειναι πραγματικα οτι πιο δημιουργικο εχει να παρουσιασει το Note σε custom rom.Ευχομαι να συνεχισει ο τυπος...

Το theme maker δε λειτουργει απ οτι εχω διαβασει...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...