Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγω απο omni και asylum ειμαο δυσαρεστημένος. Παρολο που σε ταχυτητα καμία πειραγμενη στοκ δεν τις φτανει, ειχα πολλα κολληματα επανεκκινησεις και μπαταρια να φευγει ζουμι. Με στοκ εφτανα στο τελος της μερας με 30-40% με αυτες έπαιζα στο 10-15%. Το κινητο ζεσταινοταν πολυ και ετσι εβαλα την ultimate n7000. Αργη μεν αλλα σταθεροτερη
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σήμερα διαπίστωσα οτι μάλλον τα έπαιξε η ορίτζιναλ μπαταρία μου.

έχει φουσκώσει και ήταν ζεστή μετά το φόρτισμα.

μήπως έχετε να προτείνεται καμία καλή και οικονομική μπαταρία που να είναι στο original μέγεθος?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ αλλά στα 12+ ευρώ είναι τριπλάσια τιμή σχεδόν απο όσες βρίσκω απο Κίνα- ebay.

κοιτάω για κάτι φθηνότερο, αλλά να είναι τουλάχιστον 2600mAh όπως η original (άσχετα απο το πόσο λέει οτι είναι ο κάθε πωλητής. )

αν κάποιος έχει ψωνίσει και έμεινε ευχαριστημένος ας ρίξει ένα λινκ.

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις άδικο, αλλά εγώ όσες πήρα απο Κίνα, ποτέ δεν μου βγήκαν καλές. Οπότε το έκοψα το έργο και παίρνω αυτές που δεν ξέρω μεν αν είναι γνήσιες αλλά κρατάνε πάνω απο 2 χρόνια....

 

Οσο για τα mAh, ότι έγραφε η δικιά του γράφει και αυτή...

Edited by gepol
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μια βοήθεια αν κάποιος μπορεί. Κάτι έχω κάνει και έχει γίνει ενα κακό μπλέξιμο.

 

Το τηλ ειναι ρουταρισμένο με PHILZ και Cyanogenmod. Ομως πλέον δεν μπορώ να βάλω καμμία άλλη ρομ. Περαμένει η Cyanogenmod ότι και να κάνω.

 

Οταν πάω να κάνω οποιδήποτε wipe μου βγάζει:

 

E:unknown volume for path [ext-sd].

 

Ξέρει κάποιος τι μπορώ να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια αν κάποιος μπορεί. Κάτι έχω κάνει και έχει γίνει ενα κακό μπλέξιμο.

 

Το τηλ ειναι ρουταρισμένο με PHILZ και Cyanogenmod. Ομως πλέον δεν μπορώ να βάλω καμμία άλλη ρομ. Περαμένει η Cyanogenmod ότι και να κάνω.

 

Οταν πάω να κάνω οποιδήποτε wipe μου βγάζει:

 

E:unknown volume for path [ext-sd].

 

Ξέρει κάποιος τι μπορώ να κάνω?

 

μηπως πρεπει να αλλαξεις τον philz?δεν ειμαι και πολυ σιγουρος γιατι δεν μου εχει ξανατυχει αλλα απο αυτο που περιγραφεις ετσι μου φαινεται.εγω αν ημουν στη θεση σου θα περναγα μια ρομ κατευθειαν απο πανω και θα ξαναεμπαινα recovery να δω πως συμπεριφερεται.τωρα μακαρι να σου απαντησει και κανενας αλλος που το εχει παθει να εχεις μια πιο σιγουρη γνωμη.γενικα εχει ψιλοερημωσει το τοπικ :cry:

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει πολλές φορές,και δεν μπορώ να βάλω ούτε την επίσημη, ψάχνει και αυτή ένα E:

 

Θενκς πάντως....

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει πολλές φορές,και δεν μπορώ να βάλω ούτε την επίσημη, ψάχνει και αυτή ένα E:

 

Θενκς πάντως....

 

να σε ρωτησω κατι αλλο.προσπαθησες να βαλεις τη cm με τα εργαλεια που εχει βγαλει που συνδεεις το κινητο με το pc βαζεις και το app στο κινητο και τα κανει ολα μονο του?μηπως με αυτον τον τροπο στο στρωσει.λεω εγω τωρα.αν σε ενδιαφερει παντως στην επισημη σελιδα της cm θα βρεις οτι χρειαζεται.

Link to comment
Share on other sites

Απο recovery mode τα κάνω όλα...με το μενου του Philz

 

Μπορείς να δοκιμάσεις να περάσεις μια official rom μέσω odin ή να βάλεις τη ρομ που προσπαθείς να περάσεις μέσω recovery στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου. Αλλιώς ξαναφλασάρεις recovery με odin..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα μέσω odin, αλλά μου βγάζει fail... Δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει αλλά γίνονται πράγματα που δεν έχω τις γνώσεις να εξηγήσω...

 

1. Αν βάλω την touch philz, δουλεύει μόνο μια φορά και μετά επανέρχεαι μόνο του σε CWM.

2. Οποια rom(πλην stock) και να βάλω, ενώ ενώ εγκαθίσταται κανονικά, το τηλέφωνο μπουτάρει με cyanogenmod.

3. Προσπάθησα με SOPK, οι οποία ναι μεν εγκαταστάθηκε κανονικά, κράτησε όμως το αρχικό software της cyanogenmod (αυτό που ξεκινάει αυτόματα, να βάλεις γλώσσα, λογαριασμους, κλπ). Κατά τα άλλα έχει εγκατασταθεί η SOPK κανονικά και λειτουγεί μια χαρά.

4. Η stock δεν κάνει εγκατάσταση απο recovery, ψάχνει ενα E:sd-ext...και απο odin, βγάζει fail...

 

Είναι σοβαρό λες?

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα μέσω odin, αλλά μου βγάζει fail... Δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει αλλά γίνονται πράγματα που δεν έχω τις γνώσεις να εξηγήσω...

 

1. Αν βάλω την touch philz, δουλεύει μόνο μια φορά και μετά επανέρχεαι μόνο του σε CWM.

2. Οποια rom(πλην stock) και να βάλω, ενώ ενώ εγκαθίσταται κανονικά, το τηλέφωνο μπουτάρει με cyanogenmod.

3. Προσπάθησα με SOPK, οι οποία ναι μεν εγκαταστάθηκε κανονικά, κράτησε όμως το αρχικό software της cyanogenmod (αυτό που ξεκινάει αυτόματα, να βάλεις γλώσσα, λογαριασμους, κλπ). Κατά τα άλλα έχει εγκατασταθεί η SOPK κανονικά και λειτουγεί μια χαρά.

4. Η stock δεν κάνει εγκατάσταση απο recovery, ψάχνει ενα E:sd-ext...και απο odin, βγάζει fail...

 

Είναι σοβαρό λες?

Φαντάζομαι ότι έχεις δοκιμάσει ήδη να μην βάλεις τη ρομ που θες να εγκαταστησεις στην κάρτα μνήμης αλλά κατευθείαν στην συσκευή..

 

Από όσο ξέρω τέτοια προβλήματα όπως αυτό που σου βγάζει περί ext sd οφείλεται στην ίδια τη cwm.

 

Άλλη έκδοση custom recovery έχεις δοκιμάσει να κάνεις εγκατάσταση;

 

Ή δοκίμασε να φλασαρεις την official recovery από Odin.

Αν το Odin σου βγάζει σφάλμα, δοκίμασε με άλλη έκδοση του/σε διαφορετική θύρα USB / ή ακόμα και σε διαφορετικό υπολογιστή κατά προτίμηση με άλλο λειτουργικό ώστε να αποκλείσεις ότι φταίει κάτι από τα παραπάνω.

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

- Ναι το έχω δοκιμάσει κατευθείαν στην συσκευή, και μάλιστα εβγαλα την sd, αλλά δεν........ συμπεριφέρεται ακριβώς το ίδιο....

 

- Δεν μπορώ να περάσω άλλη εκδοση recovery και κάνει το ίδιο, εγκαθίσταται δηλαδή, αλλά όταν μπουτάρει βρισκομαι ξανά με την ίδια.

 

- Θα δοκιμάσω άπο άλλο υπολογιστή με odin, στα λάπτοπ, δεν παίζει....και θα επανέλθω...

Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου έφερε ένα μαμίσιο Note που σταμάτησε ξαφνικά να αναγνωρίζει την εσωτερική μνήμη χρήστη (φωτος, video κτλ) στην οποία αναφέρεται ως μνήμη αποθήκευσης usb (!)

Μήπως τυχόν είναι γνωστό πρόβλημα; Υπάρχει κάποιο φιξάκι προτού του κάνω διαμόρφωση τα χάσει όλα;

Edited by kalligator

Mi A3 με EvolutionX 7.5

Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου έφερε ένα μαμίσιο Note που σταμάτησε ξαφνικά να αναγνωρίζει την εσωτερική μνήμη χρήστη (φωτος, video κτλ) στην οποία αναφέρεται ως μνήμη αποθήκευσης usb (!)

Μήπως τυχόν είναι γνωστό πρόβλημα; Υπάρχει κάποιο φιξάκι προτού του κάνω διαμόρφωση τα χάσει όλα;

 

με κάθε επιφύλαξη μέσα από τα windows/my computer δοκίμασες να κάνεις δεξί κλικ και να ψάξει για σφάλματα και να τα διορθώσει?

Link to comment
Share on other sites

με κάθε επιφύλαξη μέσα από τα windows/my computer δοκίμασες να κάνεις δεξί κλικ και να ψάξει για σφάλματα και να τα διορθώσει?

Καλή σκέψη αλλά δεν το έχω πλέον. Ευχαριστώ πάντως.

Mi A3 με EvolutionX 7.5

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα..

 

ειμαι κατοχος του galaxy note 1 και πλεον με εχει ''πεθανει'' με το να σκαλωνει και να αργει πολυ.

διαβαζω καιρο τωρα τι μπορω να κανω και απ' οτι καταλαβα μονο με custom rom θα λυθει το προβλημα μου.

θα ηθελα αν δεν σας κανει κοπο να μου πειτε ποια rom ειναι πιο αξιοπιστη σε jelly εκδοση μιας και η kitkat ειναι ακομα στην εξεληξη της..

Link to comment
Share on other sites

καλησπεραα κατεβασα τη cm 11 απο εδω

τα gapps απο που τα κατεβαζω???

 

από εδώ :) , happy flashing

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

από εδώ :) , happy flashing

 

σε ευχαριστω.πρεπει να προσεξω κατι?ειμαι με 4.1.2 τωρα με sweet rom.στο νοτε 2 για να παω σε κιτ κατ θυμαμαι ειχα αλλαξει bootloader.πρεπει να κανω κατι τετοιο τωρα?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω.πρεπει να προσεξω κατι?ειμαι με 4.1.2 τωρα με sweet rom.στο νοτε 2 για να παω σε κιτ κατ θυμαμαι ειχα αλλαξει bootloader.πρεπει να κανω κατι τετοιο τωρα?

 

Αφού έχεις custom bootloader, μπορείς να την περάσεις πολύ εύκολα την 4.4.4 από την micro_sd. Αφού περάσεις την rom, πριν το ανοίξεις για πρώτη φορά, πέρνα και τα gaps και είσαι έτοιμος.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...