Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και αυτό νεο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2296569

αλλά δεν θέλω να είμαι ο πρώτος που το δοκιμάζει χαχαχα κότα

 

τελικά αποφάσισα να κάνω κάτι εξτριμ την Κυριακή και το φλασαρα πρώτος όλα οκ θα δείξει π ς πάει μέχρι τώρα όλα καλά

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Stunner 2.5.14 με nx 1.3.0. Σφαίρα πάει το κινητό και έχω και αρκετή ram ελεύθερη. Τίποτα άλλο δεν τρέχει. Ούτε συγχρονισμό έχω. Όλες οι εφαρμογές ή τουλάχιστον αυτές που έβγαζαν ειδοποιήσεις όπως Tapatalk,XDA,messenger,FB,g+ κτλ είναι στο greenify. Edited by overpower
Link to comment
Share on other sites

Stunner 2.5.14 με nx 1.3.0. Σφαίρα πάει το κινητό και έχω και αρκετή ram ελεύθερη. Τίποτα άλλο δεν τρέχει. Ούτε συγχρονισμό έχω. Όλες οι εφαρμογές ή τουλάχιστον αυτές που έβγαζαν ειδοποιήσεις όπως Tapatalk,XDA,messenger,FB,g+ κτλ είναι στο greenify.

 

Συμφωνώ οτι η στουνερ είναι καλη και γρήγορη αλλά μην πιστεύεις αυτά τα νούμερα τώρα με ενερτζι και Κοχ Κερν ελ εμένα έβγαλε 8493 δλδ είμαι καλύτερος?

έχω βγάλει και 9990 σε αλλη Ρομ και σε Ρομ που είχα 7000 το κινητό πήγενε καλητερα.

και ελεύθερη Ραμ έχω περιπου 340 .....

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ οτι η στουνερ είναι καλη και γρήγορη αλλά μην πιστεύεις αυτά τα νούμερα τώρα με ενερτζι και Κοχ Κερν ελ εμένα έβγαλε 8493 δλδ είμαι καλύτερος?

έχω βγάλει και 9990 σε αλλη Ρομ και σε Ρομ που είχα 7000 το κινητό πήγενε καλητερα.

και ελεύθερη Ραμ έχω περιπου 340 .....

 

Δεν τα πιστεύω, και εγώ με stock είχα βγάλει παραπανω, ενδεικτικά το έβαλα.

Link to comment
Share on other sites

Οτι καταναλωνει περισοτερη μπαταρια

εγω οσο ειχα την ultimate δεν ειχα θεμα μπαταρίας...δεν ξερω τι να πω...:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν τα πιστεύω, και εγώ με stock είχα βγάλει παραπανω, ενδεικτικά το έβαλα.

 

περιμένω να δω τι νεο θα βγάλει αύριο η ασυλουμ και θα κάνω μια βόλτα απο cm. θέλω να δω και τον νεο nx.

το κακών είναι οτι είμαι πολύ ευχαριστημένος απο ενερτζι αλλά και 4 μέρες χωρίς φλασαρισμα δύσκολα χαχαχαχχαχ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ο,τι βγαλει η asylum ριχτε το εδω να δουμε και μεις αν αξιζει.. Και γενικα αν δειτε τιπτα υποπτο ή περιεργο μοιραστειτε το.:)

 

Επισης, πειραζει που περναω απο πανω τις εκδοσεις χωρις wipe; Αποσο ξερω οχι αλλα μια δευτερη γνωμη ειναι παντα χρησιμη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι, αλλά για την σωστη λειτουργια καλό είναι να κανεις. Εγώ σε κάθε νέα εκδοση της stunner κάνω.
Link to comment
Share on other sites

Όχι, αλλά για την σωστη λειτουργια καλό είναι να κανεις. Εγώ σε κάθε νέα εκδοση της stunner κάνω.

 

Ρε συ, βγαίνει κάθε δύο μέρες... Δεν λέω ότι περνάω όλες τις αναβαθμίσεις, το πάω ανά πέντε αλλά ακόμα και έτσι θέλει στήσιμο 2 φορές το μήνα.:/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να το ρωτήσεις στο θέμα στο XDA. Με σιγουριά για το τι είναι καλό και τι όχι δεν μπορούμε να σου πούμε.
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ, βγαίνει κάθε δύο μέρες... Δεν λέω ότι περνάω όλες τις αναβαθμίσεις, το πάω ανά πέντε αλλά ακόμα και έτσι θέλει στήσιμο 2 φορές το μήνα.:/

 

το ειχε πει και ο ίδιος

κάθε 2-4 θέλει φουλ γουαιπ για σίγουρα εκτός και αν σου δημιουργεισει κάνα πρόβλημα και την ξανά περνάς.

ξέρω δεν μπορείς αλλά καλά θα ηταν να φλασαρεις ανα 2-3ρομ.οι διάφορες τους είναι ελάχιστες καποιες ουτε που τις βλέπεις.

Αν βγάλει Ρομ που έχει κάτι διαφορετικό το λέει οτι πρεπει να την περάσεις με φουλ γουαιπ.

βάλε την σημερινή εσύ που εχεις asylum να μας πεις εντυπώσεις...

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

το ειχε πει και ο ίδιος

κάθε 2-4 θέλει φουλ γουαιπ για σίγουρα εκτός και αν σου δημιουργεισει κάνα πρόβλημα και την ξανά περνάς.

ξέρω δεν μπορείς αλλά καλά θα ηταν να φλασαρεις ανα 2-3ρομ.οι διάφορες τους είναι ελάχιστες καποιες ουτε που τις βλέπεις.

Αν βγάλει Ρομ που έχει κάτι διαφορετικό το λέει οτι πρεπει να την περάσεις με φουλ γουαιπ.

 

Ευχαριστω πολυ αγαπητε. Θα αφηνω να τις περναω ανα 7-10 και να κανω wipe. Εχω την 24, θα περασω με wipe την 34 οταν βγει με το καλο γιατι οπως λες οι διαφορες ειναι μικρες και δεν εχω και τον χρονο να ξαναστηνω απο την αρχη..

Θελει wipe και data και cache και τα πατα ολα να φανταστω;

Επισης, αν κρατησω backup του nova και τον επαναφερω οταν κανω τα wipes δεν θα χω προβλημα ε;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ αγαπητε. Θα αφηνω να τις περναω ανα 7-10 και να κανω wipe. Εχω την 24, θα περασω με wipe την 34 οταν βγει με το καλο γιατι οπως λες οι διαφορες ειναι μικρες και δεν εχω και τον χρονο να ξαναστηνω απο την αρχη..

Θελει wipe και data και cache και τα πατα ολα να φανταστω;

Επισης, αν κρατησω backup του nova και τον επαναφερω οταν κανω τα wipes δεν θα χω προβλημα ε;

 

ναι όλα τα γουαιπ

πια 34 τι λες?

η νέα άσυλουμ τμ βγήκε και έχει νεο κερνελ.

δεν θα χάσεις τις ρυθμίσεις του ΝΟΒΑ αν πάρεις μπακ απ

Link to comment
Share on other sites

ναι όλα τα γουαιπ

πια 34 τι λες?

η νέα άσυλουμ τμ βγήκε και έχει νεο κερνελ.

δεν θα χάσεις τις ρυθμίσεις του ΝΟΒΑ αν πάρεις μπακ απ

 

Εννοούσα την "4" του επόμενου μήνα όταν με το καλό βγει θέλοντας να πω ότι πλέον θα περνάω τις ρομ ανά δέκα και όχι ανά πέντε γιατί βγαίνουν πολύ γρήγορα οι νέες.

 

Μπήκα τώρα στο thread της Asylum και διάβασα ότι η νέα έκδοση έρχεται με προεγκατεστημένο τον νέο kernel. Ισχύει αυτό ή κατάλαβα ό,τι ναναι; Δηλαδή θα αλλάξει και ο kernel αυτόματα χωρίς να τον φλασάρω εγώ απλά φλασάροντας την rom;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εννοούσα την "4" του επόμενου μήνα όταν με το καλό βγει θέλοντας να πω ότι πλέον θα περνάω τις ρομ ανά δέκα και όχι ανά πέντε γιατί βγαίνουν πολύ γρήγορα οι νέες.

 

Μπήκα τώρα στο thread της Asylum και διάβασα ότι η νέα έκδοση έρχεται με προεγκατεστημένο τον νέο kernel. Ισχύει αυτό ή κατάλαβα ό,τι ναναι; Δηλαδή θα αλλάξει και ο kernel αυτόματα χωρίς να τον φλασάρω εγώ απλά φλασάροντας την rom;

 

ναι περναει μονη της εχω ξεκινησει να την βαζω

Link to comment
Share on other sites

ναι περναει μονη της εχω ξεκινησει να την βαζω

 

Φυσικα θελουμε εντυπωσεις! Διαβαζω για καλυτερη μπαταρια και οτι ειναι πιο stable και γρηγορη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα τώρα στο thread της Asylum και διάβασα ότι η νέα έκδοση έρχεται με προεγκατεστημένο τον νέο kernel. Ισχύει αυτό ή κατάλαβα ό,τι ναναι; Δηλαδή θα αλλάξει και ο kernel αυτόματα χωρίς να τον φλασάρω εγώ απλά φλασάροντας την rom;

 

Ναι σωστά το λέει σε ένα μήνυμά του, πως το περιλαμβάνει το νέο kernel

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά το λέει σε ένα μήνυμά του, πως το περιλαμβάνει το νέο kernel

 

Δεν το πολυκατέχω το φλασάρισμα σε Samsung γιαυτό και ρωτάω ακόμα και τα αυτονόητα.:p

Περιμένω εντυπώσεις από τα παιδιά εδώ μέσα αλλά και από xda μεριά.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν το πολυκατέχω το φλασάρισμα σε Samsung γιαυτό και ρωτάω ακόμα και τα αυτονόητα.:p

Περιμένω εντυπώσεις από τα παιδιά εδώ μέσα αλλά και από xda μεριά.:)

 

kala κανεις και ρωτας οτι θες δεν υπαρχουν αυτονόητα

εβαλα ασυλουμ ολα καλα τωρα για διαχειρηση μνημης και μπαταριας απο αυριο σημπερασματα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη βοήθεια παίδες! Μία τελευταία, θέλω να πιστεύω, ερώτηση. Τα wipes είναι καλό να γίνονται πριν ή μετά το flash της rom;

 

Πάντως από τα πρώτα σχόλια στους xda έχει βελτιωθεί και άλλο η μπαταρία με την νέα rom/kernel.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη βοήθεια παίδες! Μία τελευταία, θέλω να πιστεύω, ερώτηση. Τα wipes είναι καλό να γίνονται πριν ή μετά το flash της rom;

 

Πάντως από τα πρώτα σχόλια στους xda έχει βελτιωθεί και άλλο η μπαταρία με την νέα rom/kernel.:)

 

τα wipe παντα πριν.

παντος περασα ολες τις εφαρμογες μου 114 και ολα ρολοι το φορτωνω να δω και μπαταρια ειχα καιρο να βαλω cm και ειναι ταχυτατες..

Link to comment
Share on other sites

τα wipe παντα πριν.

παντος περασα ολες τις εφαρμογες μου 114 και ολα ρολοι το φορτωνω να δω και μπαταρια ειχα καιρο να βαλω cm και ειναι ταχυτατες..

 

Παίζει να είχα να βάλω CM από το xperia x10 mini pro.:rolleyes:

Μου την πρότεινε ένας φίλος γιατί είχα πρόβλημα με την επίσημη και τον philz kernel και από τότε το κινητό είναι σφαίρα, ούτε μία επανεκκίνηση, η μπαταρία στα φυσιολογικά επίπεδα και επιτέλους είναι καθαρή και χωρίς σημαντικές ελλείψεις! (το ραδιόφωνο διορθώνεται με το spirit.;) ) και πάνω από όλα ασπρόμαυρη!! Επίτελους rom χωρίς χρώματα!:lol:

 

Και εγώ περίπου τόσες εφαρμογές έχω γιαυτό και βαριέμαι να στήνω συνέχεια..

 

Δεν την περνάω ακόμα, θα περιμένω να γράψεις ένα mini review για να δω μήπως βγάλει τελικά καμία ασυμβατότητα!

Ευχαριστώ.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίζει να είχα να βάλω CM από το xperia x10 mini pro.:rolleyes:

Μου την πρότεινε ένας φίλος γιατί είχα πρόβλημα με την επίσημη και τον philz kernel και από τότε το κινητό είναι σφαίρα, ούτε μία επανεκκίνηση, η μπαταρία στα φυσιολογικά επίπεδα και επιτέλους είναι καθαρή και χωρίς σημαντικές ελλείψεις! (το ραδιόφωνο διορθώνεται με το spirit.;) ) και πάνω από όλα ασπρόμαυρη!! Επίτελους rom χωρίς χρώματα!:lol:

 

Και εγώ περίπου τόσες εφαρμογές έχω γιαυτό και βαριέμαι να στήνω συνέχεια..

 

Δεν την περνάω ακόμα, θα περιμένω να γράψεις ένα mini review για να δω μήπως βγάλει τελικά καμία ασυμβατότητα!

Ευχαριστώ.:)

 

στο μαρκετ εχει θεματα πολα για cm δες... οτι θες θα βρεις

για εφαρμογες titanium b ευτηχως που υπαρχει

review πιο βραδακι τωρα παω προπονιση και βραδυ θα ξερω αν και φαινετε καλη ...

Link to comment
Share on other sites

στο μαρκετ εχει θεματα πολα για cm δες... οτι θες θα βρεις

για εφαρμογες titanium b ευτηχως που υπαρχει

review πιο βραδακι τωρα παω προπονιση και βραδυ θα ξερω αν και φαινετε καλη ...

 

Σίγουρα έχει θεματάκια πολλά στο market αλλά αυτό μαρέσει πολύ όπως είναι από μαμά.

Οκ αν πεις καλές εντυπώσεις το βράδυ θα την περάσω και γω με το καλό σήμερα ή αύριο.

 

 

Ουσιαστικά κατέβασες την rom, μπήκες recovery, έκανες τα wipes, την φλάσαρες και τέλος, έτσι; Δεν έχει κάνα περίεργο βήμα που μου διαφεύγει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...