Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βοηθησες και πολυ μαλιστα...

να εισαι καλα!

ξεκιναμε και ο θεος βοηθος./.. :P

Οχι εγω φιλε μου ο Ευθυμης να ναι καλα.. Αν δεν ηταν εκεινος δεν θα το ανεβαζα και εγω τωρα ( το εχω 2 μερες φυσικα δεν μου το εστειλε τωρα ) Κοιτα και πιο πανω εχω βαλει EDIT

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγώ πέρασα έτσι όπως λέμε λιγάκι πιο πάνω και φυσικά όλα πήγαν μια χαρά και ποτέ δεν έχω θέμα με τιν τρόπο αυτό.. ερωτηση τώρα την πέρασα και δεν μπορώ με τίποτα να συνδεθώ στο wifi μου, μου βγάζει εσφαλμένη ταυτότητα... έκανα restart αλλά τίποτα.. απλά ποτέ δεν μου έχει συμβεί... πολύ καλός ο launcher! και δεν έχω προλάβει να δω τίποτα ακόμα!!

 

Περασες δηλ με wipe cache/dalvik και οχι με full wipe???

χμ...περιεργο...δεν εχει αλλαχτει κατι σε σχεση με το wifi....

 

Μπράβο παιδιά, χαίρομαι να βλέπω αλληλοβοήθεια σε αυτο το φόρουμ χρόνια τώρα.

Την έστησα, είναι εξαιρετική σε πρώτη... ανάγνωση. Ευχαριστούμε Ηλία!

χαιρομαι πολυ που ενας μεγας χρηστης σαν εσενα ειναι ικανοποιημενος...:)

 

Τα μπραβο πανε πανω απ ολους στον chrack...κατι πινελιες εβαλα εγω...:p

 

Ενα μικροπροβλημα που μου σπαει λιγο τα νευρα, οπως σε ολες τις ics rom, ειναι οτι αργει να ανοιξει λιγο ο dialer.

Εχω βαλει ex dialer και ειμαι σουπερ...:)

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Περασες δηλ με wipe cache/dalvik και οχι με full wipe???

χμ...περιεργο...δεν εχει αλλαχτει κατι σε σχεση με το wifi....

 

 

χαιρομαι πολυ που ενας μεγας χρηστης σαν εσενα ειναι ικανοποιημενος...:)

 

Τα μπραβο πανε πανω απ ολους στον chrack...κατι πινελιες εβαλα εγω...:p

 

εννοείται και έκανα wipe data το γράφει... full wipes πάντα!!!!

 

Βαγγέλη είχες δίκιο για το πληκτρολόγιο απλά δεν το πρόσεξα γιατί έχει κουκίδες λόγω password και απόκρυψης. πατούσα μια φορά στο samsung keyboard και αυτό έδειχνε ότι πατιόταν 3 χαρακτήρες απλά δεν το πρόσεξα.. οπότε το νου σας και οι υπόλοιποι, με swift key ειμαι back to business!!! Ηλία μπράβο :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

εννοείται και έκανα wipe data το γράφει... full wipes πάντα!!!!

 

Βαγγέλη είχες δίκιο για το πληκτρολόγιο απλά δεν το πρόσεξα γιατί έχει κουκίδες λόγω password και απόκρυψης. πατούσα μια φορά στο samsung keyboard και αυτό έδειχνε ότι πατιόταν 3 χαρακτήρες απλά δεν το πρόσεξα.. οπότε το νου σας και οι υπόλοιποι, με swift key ειμαι back to business!!! Ηλία μπράβο :yahoo:

 

Με τοσα posts που περασαν χαθηκε αυτο με τις πληροφοριες της rom...:p

 

Το πληκτρολογιο της samsung δε λειτουργει.Μπορειτε να περασετε απο καποια αλλη rom ics rom αν θελετε.

Προσωπικα δουλευω βεβαια παντα swype, αλλα ο καθενας εχει τα γουστα του...;)

 

edit: Φυσικα εχω αφησει και τον nova launcher αν δε σας αρεσει ο tw launher η o sgiii tw launcher.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Οχι εγω φιλε μου ο Ευθυμης να ναι καλα.. Αν δεν ηταν εκεινος δεν θα το ανεβαζα και εγω τωρα ( το εχω 2 μερες φυσικα δεν μου το εστειλε τωρα ) Κοιτα και πιο πανω εχω βαλει EDIT

 

ok φιλε το εκανα!

ολα καλα(αν και τα χρειάστηκα λιγο:p)...

περιμενω τωρα να ανοιξει!:)

ειναι η πρωτη φορα που το κανω με αυτο τον τροπο αλλα ολα οκ!:)

Link to comment
Share on other sites

Απόλυτα ικανοποιημένος με αυτά που βλέπω.

Κι επιτέλους ένας σοβαρός touchwiz ui launcher.

Εκεί στη Samsung κάνουν σωστά βήματα...

Thanks για το χρόνο που διεθεσες...

Περασες δηλ με wipe cache/dalvik και οχι με full wipe???

χμ...περιεργο...δεν εχει αλλαχτει κατι σε σχεση με το wifi....

 

 

χαιρομαι πολυ που ενας μεγας χρηστης σαν εσενα ειναι ικανοποιημενος...:)

 

Τα μπραβο πανε πανω απ ολους στον chrack...κατι πινελιες εβαλα εγω...:p

 

Ενα μικροπροβλημα που μου σπαει λιγο τα νευρα, οπως σε ολες τις ics rom, ειναι οτι αργει να ανοιξει λιγο ο dialer.

Εχω βαλει ex dialer και ειμαι σουπερ...:)

Link to comment
Share on other sites

θελει δουλεια ακομα ο νεος touchwiz, ειχα στο καπακι 2 crash, καποιες επιλογες δεν εμφανιζονται οπως για επιλογη wallpaper κτλ.. Eχει το carbon tweaks η ρομ το οποιο ειναι ωραιο εργαλειο. Εγω επιστρεφω στην cm9 . Παντως η διαδικασια για φλασαρισμα μου κολησε 2 φορες, χρειαστηκε να παω μεσω pc odin σε rooted Gingerbread και μετα να περασω Abyss κτλ.. Δεν δουλευει το φλασαρισμα Abyss απο οποιαδηποτε ICS, ακομα και με Charck περασμενη, επρεπε να παω μεσω pc-odin σε rooted Gingerbread για να φλασαρω τον Abyss.

 

Παντως το νεο Touchwiz δειχνει πολυ καλο, μολις το δουμε σε φουλ λειτουργια και με ολα τα καλουδια, τοτε θα εγκαταλειψω την cm9.

Edited by DoctorM
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

θελει δουλεια ακομα ο νεος touchwiz, ειχα στο καπακι 2 crash, καποιες επιλογες δεν εμφανιζονται οπως για επιλογη wallpaper κτλ.. Eχει το carbon tweaks η ρομ το οποιο ειναι ωραιο εργαλειο. Εγω επιστρεφω στην cm9 . Παντως η διαδικασια για φλασαρισμα μου κολησε 2 φορες, χρειαστηκε να παω μεσω pc odin σε rooted Gingerbread και μετα να περασω Abyss κτλ.. Δεν δουλευει με φλασαρισμα Abyss απο οποιδηποτε ICS, ακομα και με Clarck περασμενη, επρεπε να παω μεσω pc-odin σε rooted Gingerbread.

 

Παντως το νεο Touchwiz δειχνει πολυ καλο, μολις το δουμε σε φουλ λειτουργια και με ολα τα καλουδια, τοτε θα εγκαταλειψω την cm9.

 

εμενα παντως μια χαρα περασε ο abyss απο mobile odin!

και ημουν στην τελευταια παγωτο!

τωρα περναω τις εφαρμογες μου με τιτανιουμ και επιστρεφω!:)

Link to comment
Share on other sites

θελει δουλεια ακομα ο νεος touchwiz, ειχα στο καπακι 2 crash, καποιες επιλογες δεν εμφανιζονται οπως για επιλογη wallpaper κτλ.. Eχει το carbon tweaks η ρομ το οποιο ειναι ωραιο εργαλειο. Εγω επιστρεφω στην cm9 . Παντως η διαδικασια για φλασαρισμα μου κολησε 2 φορες, χρειαστηκε να παω μεσω pc odin σε rooted Gingerbread και μετα να περασω Abyss κτλ.. Δεν δουλευει με φλασαρισμα Abyss απο οποιδηποτε ICS, ακομα και με Clarck περασμενη, επρεπε να παω μεσω pc-odin σε rooted Gingerbread.

 

Παντως το νεο Touchwiz δειχνει πολυ καλο, μολις το δουμε σε φουλ λειτουργια και με ολα τα καλουδια, τοτε θα εγκαταλειψω την cm9.

 

Σίγουρα θέλει δουλειά ο touchwiz, όντως λείπει η επιλογή wallpaper, αλλά μια μέρα ολόκληρη δεν είχα crash στον launcher...

 

Επίσης η διαδικασία install που προτινω, είναι η πιο safe απ όλες και πλέον προτείνεται οπ όλους σχεδόν τους devs...

Την έχω δοκιμάσει άπειρες φορές χωρίς προβλήματα.Και τα υπόλοιπα παιδιά επίσης.

Και άλλο έφταιγε....

 

Κι εγώ αύριο μεθαύριο που θα βρεθώ, για cm9 με κόβω..:p

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου άρεσε και η small όπως επίσης μου αρέσει απόλυτα και αυτή.. Έχω και τον apex μου που πότε δεν με προδίδει. Εδώ θα κάτσω μέχρι να γυρισει ο Γερμανός από τις διακοπές στην Ισπανία!! Όλα καλά εδώ χωρίς κανένα απολύτως crash.. Από εμπειρία μου πάντως λέω ότι crashes είχα όταν επανεφερα titanium backup που είχα πάρει όταν ήμουν σε Ginger και έτσι οι εφαρμογές εσκαγαν.. Από παγωτό σε παγωτό είμαι σούπερ με το θέμα!! Αυτό το my story τι είναι?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου άρεσε και η small όπως επίσης μου αρέσει απόλυτα και αυτή.. Έχω και τον apex μου που πότε δεν με προδίδει. Εδώ θα κάτσω μέχρι να γυρισει ο Γερμανός από τις διακοπές στην Ισπανία!! Όλα καλά εδώ χωρίς κανένα απολύτως crash.. Από εμπειρία μου πάντως λέω ότι crashes είχα όταν επανεφερα titanium backup που είχα πάρει όταν ήμουν σε Ginger και έτσι οι εφαρμογές εσκαγαν.. Από παγωτό σε παγωτό είμαι σούπερ με το θέμα!! Αυτό το my story τι είναι?

 

με προλαβες!

και εγω αυτο ηθελα να πω!

απο την στιγμη που αρχισα να κανω μπακ απ σε παγωτο δεν εχω κανενα προβλημα!

τα προβλήματα ηταν στις εφαρμογες που εκανα επαναφορά με τα δεδομενα GB..

τεσπα στα γρηγορα η ρομ Π Ε Τ Α Ε Ι...:)

κανενα προβλημα και εδω...:)

να εισαι καλα φιλε elthis σε ευχαριστούμε...

(CM9 αν δεν λυσουν θεματα οπως USB ON THE GO(το θελω οσο τιποτα) δεν γυρναω με καμια κυβέρνηση)

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως μια χαρα περασε ο abyss απο mobile odin!

και ημουν στην τελευταια παγωτο!

τωρα περναω τις εφαρμογες μου με τιτανιουμ και επιστρεφω!:)

 

εγω το φλασαρα μεσω του CWR, εαν εγω εχω κανει λαθος, τοτε ας το προσεξουν και τα αλλα παιδια και ας το περασουν μονο μεσω mobile odin

 

Εμενα μου κρασαρε εκει στην επιλογη των wallpapers, που δεν εχει επιλογες και αλλη μια το water drops. Οταν το δω ολοκληρωμενο τον νεο touchwiz με lock screen,live wallpapers, gestures κτλ.. Ειναι σιγουρα θα τον βαλω παλι. To μονο μεγαλο αρνητικο για εμενα με την cm9 ειναι μη λειτουργια του s-note, γενικοτερα η μη υποστηριξη του s-pen. Υπομονη, ερχονται καλα πραγματα για το θηριο.

Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

εγω το φλασαρα μεσω του CWR, εαν εγω εχω κανει λαθος, τοτε ας το προσεξουν και τα αλλα παιδια και ας το περασουν μονο μεσω mobile odin

 

Εμενα μου κρασαρε εκει στην επιλογη των wallpapers, που δεν εχει επιλογες και αλλη μια το water drops. Οταν το δω ολοκληρωμενο τον νεο touchwiz με lock screen,live wallpapers, gestures κτλ.. Ειναι σιγουρα θα τον βαλω παλι. To μονο μεγαλο αρνητικο για εμενα με την cm9 ειναι μη λειτουργια του s-note, γενικοτερα η μη υποστηριξη του s-pen. Υπομονη, ερχονται καλα πραγματα για το θηριο.

 

Το crash με το live wallpaper το έκανε το live wallpaper κι όχι ο launcher (το είχα αναφέρει πιο πριν).

Επίσης το lockscreen δεν έχει να κάνει με τον launcher.Είναι ξεχωριστό κομμάτι.

Μακάρι να δούμε official αυτόν τον launcher.Όσοι θυμάστε τις ics leak ήταν περίπου έτσι...

Έτσι κι αλλιώς προτιμώ nova και την αίσθηση pure Android που δίνει.

 

Edit: πέρασε κάνεις με cm9 τον sense launcher για aosp που κυκλοφορεί;;;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1669440

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

εγω το φλασαρα μεσω του CWR, εαν εγω εχω κανει λαθος, τοτε ας το προσεξουν και τα αλλα παιδια και ας το περασουν μονο μεσω mobile odin

 

Εμενα μου κρασαρε εκει στην επιλογη των wallpapers, που δεν εχει επιλογες και αλλη μια το water drops. Οταν το δω ολοκληρωμενο τον νεο touchwiz με lock screen,live wallpapers, gestures κτλ.. Ειναι σιγουρα θα τον βαλω παλι. To μονο μεγαλο αρνητικο για εμενα με την cm9 ειναι μη λειτουργια του s-note, γενικοτερα η μη υποστηριξη του s-pen. Υπομονη, ερχονται καλα πραγματα για το θηριο.

 

δεν ξερω φιλε και εγω πρωτη φορα δοκιμασα ετσι μια ζωη περνούσα στοκ GB την ρουταρα εκανα wipe και μετα περνουσα παγωτο!

την διαδικασία με το mobile odin πρωτη φορα την δοκιμασα και πετυχε!:) ολα καλα!:)

ειναι μεγαλο αρνητικό για μενα η ελλειψη του usb on the go!(CM9)

για photos videos mp3 ακομη και ταινίες(!!!!) κτλ στην δουλεια μου με συνάδελφους που εχουν N8 samsung galaxy 2 κτλ η και φυσικα στικακια μου εχει λυσει τα χερια!:)

Link to comment
Share on other sites

Το crash με το live wallpaper το έκανε το live wallpaper κι όχι ο launcher (το είχα αναφέρει πιο πριν).

Επίσης το lockscreen δεν έχει να κάνει με τον launcher.Είναι ξεχωριστό κομμάτι.

Μακάρι να δούμε official αυτόν τον launcher.Όσοι θυμάστε τις ics leak ήταν περίπου έτσι...

Έτσι κι αλλιώς προτιμώ nova και την αίσθηση pure Android που δίνει.

 

Edit: πέρασε κάνεις με cm9 τον sense launcher για aosp που κυκλοφορεί;;;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1669440

 

δεν ειχα επιλεξει κανενα live wallpaper,εκει στο μενου πατησα γρηγορα καποιες επιλογες και κολησε ο launcher. Για το lockscreen απλως το αναφερω σαν ενα ολοκληρωμενο πακετο του νεου touchwiz με το water κυματισμους που κανει οταν το ακουμπας και ξεκλειδωνει για συνολικη εμπειρια του νεου UI. Εχουμε χρονο για αυτα. Ακομα δεν εχει κυκλοφορησει το s3.

 

Μπορεις να μου πεις που να βρω αυτα τα ωραια wallpaper του Criskelo και το carbon tweaks δουλευει σε cm9??

 

Για το usb on the go, εχει δικιο ο freddaras, για αυτους που το δουλευουν ειναι μειον. Λογικα θα το δουμε συντομα στην cm9 γιατι το development ειναι γρηγορο με τις nightlies.

Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

 

Μπορεις να μου πεις που να βρω αυτα τα ωραια wallpaper του Criskelo και το carbon tweaks δουλευει σε cm9??

 

Για τα wallpapers..θα σε γελάσω...ήταν ήδη στη chrack.

 

Carbon tweaks:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1664210

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα

Όσοι περάσατε χθες την ρομ του φίλου elthis το Facebook είτε μέσα από την εφαρμογή είτε από το mobile site σας δουλεύει κανονικά;

Γιατί εγώ έχω θεματακια ..

Παταω πχ ένα λινκ να ανοίξει να δω τα σχόλια και μου ανοίγει άλλο..

Θέλω να δω αν είναι άλελο την ρομ η από το Facebook

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι με ρομ του κριστελο gb και 8ελω να βαλω την ics toy kingdroid τι πρεπει να κανω γιατι εχω μπερδευτη

ευχαριστω

 

Reboot into recovery, full wipe, install ROM.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα

Όσοι περάσατε χθες την ρομ του φίλου elthis το Facebook είτε μέσα από την εφαρμογή είτε από το mobile site σας δουλεύει κανονικά;

Γιατί εγώ έχω θεματακια ..

Παταω πχ ένα λινκ να ανοίξει να δω τα σχόλια και μου ανοίγει άλλο..

Θέλω να δω αν είναι άλελο την ρομ η από το Facebook

Sent from my note

 

Καλημέρα! Όλα κανονικά δουλεύουν σε μένα κανένα πρόβλημα απολύτως.. Στο notification πως μπορώ να αλλάξω αν ξέρετε την σειρά των εικονιδίων στην Chrack's by Elthis??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Όλα κανονικά δουλεύουν σε μένα κανένα πρόβλημα απολύτως.. Στο notification πως μπορώ να αλλάξω αν ξέρετε την σειρά των εικονιδίων στην Chrack's by Elthis??

 

Καλημερα!

Εφαρμογες-QuickPanel settings-widget button order...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Εφαρμογες-QuickPanel settings-widget button order...;)

 

Κι εγώ έψαχνα μέσα στις ρυθμίσεις από χθες, ούτε που το πρόσεξα το εικονίδιο.. Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Όλα κανονικά δουλεύουν σε μένα κανένα πρόβλημα απολύτως.. Στο notification πως μπορώ να αλλάξω αν ξέρετε την σειρά των εικονιδίων στην Chrack's by Elthis??

 

Ok όλα καλά και εδώ.

Το πρόβλημα ήταν από το Facebook τελικά..

Πολύ ευχαριστημένος από την ρομ.

Και στο θέμα μπαταρίας..:)

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο θέμα ή mod έχετε δει για την chracks που λέμε από χθες? Να κάνω μια ερώτηση? Εχει δοκιμάσει κανείς να πάρει nandroid backup με την χρήση του abyss? Είναι δυνατό να γίνει κάτι τέτοιο? Δηλαδή περνάμε mob odin παίρνουμε backup και μετά... μετά τι? γίνεται να περάσουμε LPY kernel ή θα τρέξει η rom με τον abyss και θα γίνει της τρελής???!!
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο θέμα ή mod έχετε δει για την chracks που λέμε από χθες? Να κάνω μια ερώτηση? Εχει δοκιμάσει κανείς να πάρει nandroid backup με την χρήση του abyss? Είναι δυνατό να γίνει κάτι τέτοιο? Δηλαδή περνάμε mob odin παίρνουμε backup και μετά... μετά τι? γίνεται να περάσουμε LPY kernel ή θα τρέξει η rom με τον abyss και θα γίνει της τρελής???!!

 

Τι mod εννοείς;;; για θέμα μπορείς να φτιάξεις το universal του kalagas.

Θεωρητικά, γίνεται το backup στον abyss και το restore του.

Αλλά προσωπικά δε το έχω δοκιμάσει.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...