Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο εχθες ειμαι με την νεα τειμγιουνιον ν6 ειναι οπως την ξερετε απο ταχυτητα και σταθεροτητα δλδ τελεια , αλλα εχει και εξερετικη μπαταρια τι να πω ειχα πολυ καιρο σε ρομ κα χασω σε 5:30 ωρες αναμονη 9% μπαταρια λιγοτερο απο 2% την ωρα μεχρι στηγμης ειμαι πολυ ευχαριστημενος θα δω και στην πορεια Και θα επανέλθω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο εχθες ειμαι με την νεα τειμγιουνιον ν6 ειναι οπως την ξερετε απο ταχυτητα και σταθεροτητα δλδ τελεια , αλλα εχει και εξερετικη μπαταρια τι να πω ειχα πολυ καιρο σε ρομ κα χασω σε 5:30 ωρες αναμονη 9% μπαταρια λιγοτερο απο 2% την ωρα μεχρι στηγμης ειμαι πολυ ευχαριστημενος θα δω και στην πορεια Και θα επανέλθω.

 

Κι εγω,αφου δοκιμασα σχεδον ολες τις 4.2.2(!!!!),περασα αυτην και διαπιστωνω τα ιδια με σενα!!!Οκ,ενα κλικ πιο γρηγορες,αλλα ακομα εχουν αρκετες ελλειψεις κατα τη γνωμη μου!!!Πχ.δεν εχουν βιντεοκλησεις,που εγω προσωπικα κανω,δεν εχουν-οι περισσοτερες-τη δυνατοτητα αποθηκευσης φωτο στη καρτα μνημης,κλπ.που δε θυμαμαι...

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω,αφου δοκιμασα σχεδον ολες τις 4.2.2(!!!!),περασα αυτην και διαπιστωνω τα ιδια με σενα!!!Οκ,ενα κλικ πιο γρηγορες,αλλα ακομα εχουν αρκετες ελλειψεις κατα τη γνωμη μου!!!Πχ.δεν εχουν βιντεοκλησεις,που εγω προσωπικα κανω,δεν εχουν-οι περισσοτερες-τη δυνατοτητα αποθηκευσης φωτο στη καρτα μνημης,κλπ.που δε θυμαμαι...

 

Και μην ξεχνάμε και τα απίστευτα redraws του launcher. Μέχρι και με nova μου έκανε redraw. Σερφαρα για λίγο, πατάω home button, και ναι, όλα load από την αρχή. Γιαυτό δεν ακουμπάω πλέον samsung rom και μένω σε cm.

Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα slimbeam 3 me DH αλλα δεν ειναι καθολου smooth οπως την παλια stunner. Ενω εχει τα ψηλοτερα benchs τρωει συνεχεια κολλήματα. Οπότε πάω για asylum με DH
Link to comment
Share on other sites

Mήπως πρέπει να πετάξετε τελείως τον dh kernel για να βρειτε την ησυχία σας; :p Δε λέω το παλικάρι προσπαθεί αλλά κάνει και πειράματα.Προσωπικά αν όλα πάνε καλά με την συσκευή μου από πρόληψη και μόνο,δε πρόκειται να ξαναβάλω dh
Link to comment
Share on other sites

Και πολυ καλα θα κανεις. Τις δυο τελευταιες μερες εχω cm kernel και το κινητο βρηκε την υγεια του. Ειχα μεγαλο προβλημα με τους dh.
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω ο τελευταίος να ειναι stable οπως λεει. Ουσιαστικα μονο οι 1 και 1,4 ηταν σταθεροι. Εγω παντως υωρα που συνηθησα την ταχυτητα του DH (και του thor πριν) οτιδηποτε αλλο μου φαινεται οτι σέρνεται. Οποτε προτιμαω DH και ας εχω freeze μια φορα στο τόσο.

Edit : νεος thor kernel απιστευτα γρηγορος με νεους mali drivers. Πλέον οι cm φτανουν σε επιδοσεις 3d τις tw. http://db.tt/Ahw3UZww

Παντως μολις ανέφερα τον thor στο theard τού DH επεσαν να με φανε. Απαγορευμενος κερνελ

Edited by giokspy
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Η νεα Team σας κανει hot reboot?Γιατι εμενα κολαει στο αρχικο logo της

Εβαλες τον τελευταιο philz? Το έκανε πελιοτερα σε καποιον philz.

Λοιπον η asylum με το νεο thor ειναι απιστευτα γρηγηρη. Η μπαταρια ομως ειναι χαλια. Με το ζορι βγαζει 2,5 ωρες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Η νεα Team σας κανει hot reboot?Γιατι εμενα κολαει στο αρχικο logo της

 

Γενικά τα κάνει κάτι τέτοια η team (και άλλες εκδόσεις , οχι μόνο η νέα). Είναι ο λόγος που την έβγαλα και έβαλα την Sweet και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά τα κάνει κάτι τέτοια η team (και άλλες εκδόσεις , οχι μόνο η νέα). Είναι ο λόγος που την έβγαλα και έβαλα την Sweet και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Ναι εχω τον τελευταιο philz 4.88.2 μηπως να περασω καποια προηγουμενη εκδοση?Οσο για την asylum δεν θελω να την περασω γιατι

θα χασω πολλες λειτουργιες οι οποιες μου ειναι χρησιμες...

Link to comment
Share on other sites

Εβαλες τον τελευταιο philz? Το έκανε πελιοτερα σε καποιον philz.

Λοιπον η asylum με το νεο thor ειναι απιστευτα γρηγηρη. Η μπαταρια ομως ειναι χαλια. Με το ζορι βγαζει 2,5 ωρες

 

ναι αυτό το θέμα με την μπαταρία επιμένει..

Πάντως με dh kernel 2.0 είναι τέλεια η asylum ουτε reboots έχω ούτε SoD.. απο 2.1 και πάνω έχει θέμα latency o dh για αυτό γύρισα σε 2.0

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω τον τελευταιο philz 4.88.2 μηπως να περασω καποια προηγουμενη εκδοση?Οσο για την asylum δεν θελω να την περασω γιατι

θα χασω πολλες λειτουργιες οι οποιες μου ειναι χρησιμες...

 

Εχω την εντύπωση ότι εχει βγαλει πιο καινουργια εκδοση ο philz.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση ότι εχει βγαλει πιο καινουργια εκδοση ο philz.

 

Δοκιμασε μια προηγουμενη. Ετσι κι αλλιως ο κερνελ σε ολε τις lsz εοναι ιδιος,

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω ο τελευταίος να ειναι stable οπως λεει. Ουσιαστικα μονο οι 1 και 1,4 ηταν σταθεροι. Εγω παντως υωρα που συνηθησα την ταχυτητα του DH (και του thor πριν) οτιδηποτε αλλο μου φαινεται οτι σέρνεται. Οποτε προτιμαω DH και ας εχω freeze μια φορα στο τόσο.

Edit : νεος thor kernel απιστευτα γρηγορος με νεους mali drivers. Πλέον οι cm φτανουν σε επιδοσεις 3d τις tw. http://db.tt/Ahw3UZww

Παντως μολις ανέφερα τον thor στο theard τού DH επεσαν να με φανε. Απαγορευμενος κερνελ

 

Καλησπέρα

Ο thor είναι καλύτερος η ο νεος dh ?

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ο thor είναι καλύτερος η ο νεος dh ?

 

Ειναι πιο σταθερος και πιο γρηγορος. Αλλα εχει αρκετη καταναλωση μπατατιας. Ο DH απο την 2.2 και μετα δεν ειναι πολυ smooth και εχει αρκετα θεματα με bootloop

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι δε βλεπω απολυτως τιποτα νεο. Μια απο τα ιδια με team union v5+. Το ενδιαφερον ειναι κατι ports σε note 8 οπως snote και κατι ψιλα απο s4 αλλα τιποτα ουσιαστικο. Εγω παντως θα ξανασχοληθω με στοκ μονο στην επισημη 4.2.2
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

πολυ νεκρα επεσε ρε παιδια.... :)

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Eλα ντε.. Το δυσάρεστο ειναι οτι μαλλον σταμταει η αναπτυξη του DH kernel. Μαλλον απογοητευτηκε. Εγω παντως εχω μείνει σε asylum και thor και δεν αλλαζω με τιποτα.

Σήμερα πηρα και απο ebay μια δεύτερη στοκ μπαταρια. Εχει κανεις να προτεινει κανα φτηνο και καλο εξωτερικο φορτιστη?

Link to comment
Share on other sites

Eλα ντε.. Το δυσάρεστο ειναι οτι μαλλον σταμταει η αναπτυξη του DH kernel. Μαλλον απογοητευτηκε. Εγω παντως εχω μείνει σε asylum και thor και δεν αλλαζω με τιποτα.

Σήμερα πηρα και απο ebay μια δεύτερη στοκ μπαταρια. Εχει κανεις να προτεινει κανα φτηνο και καλο εξωτερικο φορτιστη?

 

μια απο τα ιδια

με τη governor εισαι?? και με τη scheduler??

 

εγω ειμαι με smartassv2 και noop

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Eλα ντε.. Το δυσάρεστο ειναι οτι μαλλον σταμταει η αναπτυξη του DH kernel. Μαλλον απογοητευτηκε. Εγω παντως εχω μείνει σε asylum και thor και δεν αλλαζω με τιποτα.

Σήμερα πηρα και απο ebay μια δεύτερη στοκ μπαταρια. Εχει κανεις να προτεινει κανα φτηνο και καλο εξωτερικο φορτιστη?

Αν πάρεις αυτον ή αυτόν θα κάνεις δουλειά απλά με δεδομένο ότι ο πρώτος δίνει μέγιστο 500ma και ο δεύτερος 350 +-50 ma θέλει αρκετές ώρες για να φορτίσει η 2500mah μπαταρια

Αν θέλεις να φορτίζει στο χρόνο που φορτιζει και στο κινητό θα πας στον γνήσιο εξωτερικο φορτιστη της samsung

Link to comment
Share on other sites

μια απο τα ιδια

με τη governor εισαι?? και με τη scheduler??

 

εγω ειμαι με smartassv2 και noop

 

Ειμαι σε στοκ pegasusq και row. Τελευταια ειναι πολυ δημοφιλης και γρηγορο ισως καλυτερος καi απο sio. Παλιότερα στον 0,36.8 χρησιμοποιουσα smartass v2 και ειχα κατι reboot οποτε προτιμαω τα default που ειναι και πιο γρηγορα. Ποση ωρα οθονη βγαζει με smartass v2? Πρεπει να ειναι στο οδιο επιπεδο με στοκ asylum.

Ελεγα να παρω τον δευτερο. Ετσι κι αλλιως δε νομιζω να έχει ιδιαίτερη διαφορα σπο τον πρωτο

Edited by giokspy
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη ησυχία!!! Τα λύσαμε όλα μάλλον...
Nokia 9000, Palm Visor Pro, Palm Tungsten T, Qtec 9000, OMNIA SGH-i900, Acer neoTouch S200 (ACER F1) [έσκασε η οθόνη του], OMNIA II, Note 1, Note 3, Nexus 6, Note 5 (SM-N920CD)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...