Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι εφαρμογές σου κανονικά!!! Μιλάω για ρυθμίσεις συστήματος που ούτως ή άλλως προτείνεται να μην τις κάνεις restore εκτός από κάποιες που και το titanium τις έχει με πράσινο χρώμα.. Οπότε προχωρα δεν αλλάζει κάτι από άλλη μετάβαση απλά θέλει full wipes αυτό μην ξεχασεις

 

ρυθμισεις ουτος η αλλως δεν κανουμε restore ποτεεεε..;)..αντε τιποτα wifi - bluetooth..σε ευχαριστω..παιζει link για τον kernel??λαω απο recovery να τον βαλω κανονικα..οπως κανουμε παντα..σωστα?σε ευχαριστω και παλι..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρυθμισεις ουτος η αλλως δεν κανουμε restore ποτεεεε..;)..αντε τιποτα wifi - bluetooth..σε ευχαριστω..παιζει link για τον kernel??λαω απο recovery να τον βαλω κανονικα..οπως κανουμε παντα..σωστα?σε ευχαριστω και παλι..

 

Σωστός!!!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1362424

οποιο αρχείο θες κατέβασε, εγώ το πρώτο χρησιμοποιώ... είναι touch to menu tou recovery μην σε μπερδέψει!

απλά αυτός ο kernel είναι "καλύτερος" γι αυτες τις δουλειες! Ναι κανονικά προχώρα αφού κάνεις ένα backup nandroid οκ?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση...

 

ποση ώρα κάνει να ξεκινήσει το τηλ οταν περάσατε official ics???

 

εγω είμαι 15 λεπτα με το σημα της samsung... να ανησυχώ???

 

έρχομαι απο chrack ,την ics την πέρασα με pc odin, ΑΛΛΑ, ξέχασα να κάνω τα wipes πριν την περασω:O

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση...

 

ποση ώρα κάνει να ξεκινήσει το τηλ οταν περάσατε official ics???

 

εγω είμαι 15 λεπτα με το σημα της samsung... να ανησυχώ???

 

έρχομαι απο chrack ,την ics την πέρασα με pc odin, ΑΛΛΑ, ξέχασα να κάνω τα wipes πριν την περασω:O

 

Εβγαλε κανονικα ''pass'' το odin οταν τελεισε τη διαδικασια?

Περιμενε λιγο ακομα.Αν δεν ανοιξει πηγαινε παλι download mode και περασε τη ξανα με pc odin.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

ηλια, ναι, εγραψε pass...

 

έβγαλα την μπαταρία και ξαναπερναω..

 

edit : τελικα έκανα factory reset, και ξεκόλλησε...

 

ηλια, νομίζω οτι πρέπει στον οδηγο σου, να το γράψεις σαν προαπαιτούμενο βήμα...

 

ειναι το μονο σίγουρο βήμα για να μην εχει κάποιος bootloop..

Edited by nikosnt74
Link to comment
Share on other sites

ηλια, ναι, εγραψε pass...

 

έβγαλα την μπαταρία και ξαναπερναω..

 

edit : τελικα έκανα factory reset, και ξεκόλλησε...

 

ηλια, νομίζω οτι πρέπει στον οδηγο σου, να το γράψεις σαν προαπαιτούμενο βήμα...

 

ειναι το μονο σίγουρο βήμα για να μην εχει κάποιος bootloop..

 

Το bootloop ειναι αλλο πραγμα.Σε εσενα κολλησε στο boot γιατι δεν ειχες κανει wipe

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Δεν θυμάμαι ποιος το έλεγε χθες αλλά σε alba ics v3 δουλεύει και η ολισθηση της μπάρα ειδοποιήσεων για αλλαγή φωτεινότητας που είναι αρκετά πρακτικό.. Στην alba δεν δούλευε τώρα για στοκ δεν ξέρω..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Δεν θυμάμαι ποιος το έλεγε χθες αλλά σε alba ics v3 δουλεύει και η ολισθηση της μπάρα ειδοποιήσεων για αλλαγή φωτεινότητας που είναι αρκετά πρακτικό.. Στην alba δεν δούλευε τώρα για στοκ δεν ξέρω..

 

Καλό αυτό. Εγώ το έλεγα. Με βλέπω να πηγαίνω σε custom γιατί η stock δεν μου έχει κάτσει καλά. Μάλλον θα ξεκινήσω με alba :)

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Καλό αυτό. Εγώ το έλεγα. Με βλέπω να πηγαίνω σε custom γιατί η stock δεν μου έχει κάτσει καλά. Μάλλον θα ξεκινήσω με alba :)

 

Άσε την alba εκεί ήμουν!! Κατευθείαν πήγαινε στην criskelo εκτός αν θες να την δεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Άσε την alba εκεί ήμουν!! Κατευθείαν πήγαινε στην criskelo εκτός αν θες να την δεις ;)

 

E αν μπω στο χορό θα χορέψω. Μέχρι τώρα το είχα γλυτώσει γιατί χρόνος για φλασάρισμα δεν υπάρχει και οι stock GB πηγαίναν μια χαρά...

Πάντως θα ακολουθήσω τη συμβουλή σου για criskelo.

Ευχαριστώ!

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Άσε την alba εκεί ήμουν!! Κατευθείαν πήγαινε στην criskelo εκτός αν θες να την δεις ;)

 

Τι παραπάνω έχει η criskelo φίλε ;

Για δώσε μερικές λεπτομέρειες αν θέλεις..

Παίδες να ρωτήσω κάτι άλλο ;

Είναι δυνατόν ο browser της cyanofree να παίξει σε στοκ ροοταρισμενη Ice?

Με είχε βολεψει απίστευτα το text wrapping που είχε εκεί και δυστηχως δεν υπάρχει και παλι εδώ.

 

Sent from my note

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Τι παραπάνω έχει η criskelo φίλε ;

Για δώσε μερικές λεπτομέρειες αν θέλεις..

Παίδες να ρωτήσω κάτι άλλο ;

Είναι δυνατόν ο browser της cyanofree να παίξει σε στοκ ροοταρισμενη Ice?

Με είχε βολεψει απίστευτα το text wrapping που είχε εκεί και δυστηχως δεν υπάρχει και παλι εδώ.

 

Sent from my note

 

Δεν έχω κανενός είδους κόλλημα που είχα με την alba και άλλαζα launchers νομίζοντας ότι φταίει αυτό. Βλέπω να είναι ταχύτητα και χωρίς προβλήματα και η μπαταρία επίσης έχει πολύ καλή απόδοση. Από εκεί και πέρα δεν βλέπω και κάτι εξωπραγματικό απλά όλα δουλεύουν χωρίς θέματα και θα μείνω εδώ να περιμένω τις νέες roms & kernels.. o boat πάντως παίζει μια χαρά εδώ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κανενός είδους κόλλημα που είχα με την alba και άλλαζα launchers νομίζοντας ότι φταίει αυτό. Βλέπω να είναι ταχύτητα και χωρίς προβλήματα και η μπαταρία επίσης έχει πολύ καλή απόδοση. Από εκεί και πέρα δεν βλέπω και κάτι εξωπραγματικό απλά όλα δουλεύουν χωρίς θέματα και θα μείνω εδώ να περιμένω τις νέες roms & kernels.. o boat πάντως παίζει μια χαρά εδώ!

 

ο boat παντου παιζει μια χαρα...

να σε ρωτησω η κρισκελο εχει τον "προβληματικο"(και καλα) κερνελ?

επισης τι παραπανω εχει η κρισκελο απο μενα που εχω στοκ ρουταρισμενη και εχω αφαιρεσει σαβουρα κτλ κτλ κτλ..εχει κατι που την κανει να ξεχωριζει τελος παντων?:)

επισης οπως ειπα και πριν εχω οδηγηθει στο συμπερασμα οτι τα κολληματα στο launcher κατα 90% οφειλονται σε εφαρμογες και οχι στην ρομ!

πχ το android assistant αν πας να κανεις unistall εφαρμογη απο το μενου του μπορει να σου κολλήσει το κινητο(σε μενα το εκανε) να κρασαρει ο nova launcher κτλ κτλ κτλ...

φαινομενικα ομως η εφαρμογη δειχνει να λειτουργει καλα:)(δεν λειτουργει ομως)..

εχουμε δρομο ακομη στο θεμα των εφαρμογων μεγαλο θα ελεγα....

(για αυτο και παρα πολλα παιδια εχουν προβληματα με το παγωτο και στο τοπικ του SGII)

Link to comment
Share on other sites

ο boat παντου παιζει μια χαρα...

να σε ρωτησω η κρισκελο εχει τον "προβληματικο"(και καλα) κερνελ?

επισης τι παραπανω εχει η κρισκελο απο μενα που εχω στοκ ρουταρισμενη και εχω αφαιρεσει σαβουρα κτλ κτλ κτλ..εχει κατι που την κανει να ξεχωριζει τελος παντων?:)

επισης οπως ειπα και πριν εχω οδηγηθει στο συμπερασμα οτι τα κολληματα στο launcher κατα 90% οφειλονται σε εφαρμογες και οχι στην ρομ!

πχ το android assistant αν πας να κανεις unistall εφαρμογη απο το μενου του μπορει να σου κολλήσει το κινητο(σε μενα το εκανε) να κρασαρει ο nova launcher κτλ κτλ κτλ...

φαινομενικα ομως η εφαρμογη δειχνει να λειτουργει καλα:)(δεν λειτουργει ομως)..

εχουμε δρομο ακομη στο θεμα των εφαρμογων μεγαλο θα ελεγα....

(για αυτο και παρα πολλα παιδια εχουν προβληματα με το παγωτο και στο τοπικ του SGII)

 

Ναι αυτόν φορά αλλά τελικά δεν ξέρουμε αν είναι προβληματικός... καλύτερα κάτσε όπως είσαι και περίμενε γιατί όπως σωστά είπες έχουμε δρόμο ακόμα. Εγώ στοκ δεν φόρεσα καθόλου οπότε σύγκριση δεν είμαι αρμόδιος να κάνω αλλά φαντάζομαι ότι όντως δεν θα έχει κάτι λιγότερο :happy:

 

Το θέμα ναι είναι εφαρμογών τελικά και όχι launcher και επίσης είναι σημαντικό το full wipe πριν από το πέρασμα της rom. Επίσης και η μετάβαση εφαρμογών από GB σε ics μέσω titanium μπορεί να δημιουργήσει κάποια θέματα, απλά τα γράφω για να διαβάζουν και άλλα παιδιά...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτόν φορά αλλά τελικά δεν ξέρουμε αν είναι προβληματικός... καλύτερα κάτσε όπως είσαι και περίμενε γιατί όπως σωστά είπες έχουμε δρόμο ακόμα. Εγώ στοκ δεν φόρεσα καθόλου οπότε σύγκριση δεν είμαι αρμόδιος να κάνω αλλά φαντάζομαι ότι όντως δεν θα έχει κάτι λιγότερο :happy:

 

Το θέμα ναι είναι εφαρμογών τελικά και όχι launcher και επίσης είναι σημαντικό το full wipe πριν από το πέρασμα της rom. Επίσης και η μετάβαση εφαρμογών από GB σε ics μέσω titanium μπορεί να δημιουργήσει κάποια θέματα, απλά τα γράφω για να διαβάζουν και άλλα παιδιά...:rolleyes:

 

ετσι ετσι!

καλο ειναι να το τονιζουμε συνεχεια αυτο γιατι δημιουργούνται δυστυχώς πολυ σοβαρα προβληματα απο τις μη συμβατες εφαρμογες!

παντως η ερωτηση που εκανα πιο πανω παραμενει..

θα μπορουσαμε να βαλουμε τον στοκ broswer απο την cyanofree στην στοκ ice??:)

 

Μεχρι να τελειωσει το θεμα και να εχουμε και καποιους custom kernels να παιξουμε, προσωπικα περασα πριν λιγο τη Asylum ICS 01.

 

Οκ...μια καλη cm9, λιγο διαφορετικη οπτικα και αρκετα ''thin''.

 

κανε μου μια χαρη απο περιέργεια αν σου ειναι ευκολο..

ο στοκ broswer εχει text wrapping?

επισης η καμερα στο βιντεο εχει ζουμ την ωρα που γραφεις?

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

1)θα μπορουσαμε να βαλουμε τον στοκ broswer απο την cyanofree στην στοκ ice??:)

 

2)κανε μου μια χαρη απο περιέργεια αν σου ειναι ευκολο..

ο στοκ broswer εχει text wrapping?

επισης η καμερα στο βιντεο εχει ζουμ την ωρα που γραφεις?

 

1) Τον trebuchet δεν έχει απ ότι θυμάμαι;;;

Ναι, μπορείς να βάλεις.Θα τον βρεις xda.

 

2) Δυστυχώς δε μπορώ να σε βοηθήσω μιας και πέρασα πριν λίγο kingdroid ics v.1.1

 

Επειδή ξέρω ότι θα ρωτήσετε, λειτουργεί μια χαρά, αλλά για αρχή τη βλέπω λίγο luggy..

Θα τη δοκιμάσω κι άλλο.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

1) Τον trebuchet δεν έχει απ ότι θυμάμαι;;;

Ναι, μπορείς να βάλεις.Θα τον βρεις xda.

 

2) Δυστυχώς δε μπορώ να σε βοηθήσω μιας και πέρασα πριν λίγο kingdroid ics v.1.1

 

Επειδή ξέρω ότι θα ρωτήσετε, λειτουργεί μια χαρά, αλλά για αρχή τη βλέπω λίγο luggy..

Θα τη δοκιμάσω κι άλλο.

 

trebuchet ?

ετσι λεγεται?

ψαχνω στο μαρκετ αλλα δεν βρισκω κατι...

Link to comment
Share on other sites

κανε μου μια χαρη απο περιέργεια αν σου ειναι ευκολο..

ο στοκ broswer εχει text wrapping?

επισης η καμερα στο βιντεο εχει ζουμ την ωρα που γραφεις?

 

Είχε μέσα 2 στοκ browsers.. τον normal και τον ICS Browser+ , του οποίους όμως και έβγαλα από το σύστημα γιατί ποτέ δεν τους χρησιμοποιώ.... sorry!!!

 

Το video έχει δυνατότητα zoom αλλά όχι με μπάρα όπως θα ήθελες αλλά με χρήση pinch με δύο δάκτυλα που σου φέρνει κατευθείαν στην οθόνη την 2x zoomed ψηφιακά εικόνα...ελπίζω να καταλαβαίνεις τι λέω.. χθες τράβηξα σε εξωτερικό χώρο και έπαθα πλάκα... απίστευτη ποιότητα με ιδανικές συνθήκες αφού είχε απίστευτη μέρα χθες με άπλετο ηλιακό φως :cool: !!!

Link to comment
Share on other sites

Είχε μέσα 2 στοκ browsers.. τον normal και τον ICS Browser+ , του οποίους όμως και έβγαλα από το σύστημα γιατί ποτέ δεν τους χρησιμοποιώ.... sorry!!!

 

Το video έχει δυνατότητα zoom αλλά όχι με μπάρα όπως θα ήθελες αλλά με χρήση pinch με δύο δάκτυλα που σου φέρνει κατευθείαν στην οθόνη την 2x zoomed ψηφιακά εικόνα...ελπίζω να καταλαβαίνεις τι λέω.. χθες τράβηξα σε εξωτερικό χώρο και έπαθα πλάκα... απίστευτη ποιότητα με ιδανικές συνθήκες αφού είχε απίστευτη μέρα χθες με άπλετο ηλιακό φως :cool: !!!

 

οκ thanks!

τον ice browser τον εχω αγορασμενο απο το μαρκετ αλλα δυστυχώς δεν εχει text wrapping..

η μοναδικη ρομ που ειδα να το κανει αυτο το πραγμα στον στοκ(αλλα και στον ICS Browser+)ηταν η cyanofree..και ειχα παθει πλακα!

οπως και το ζουμ στο βιντεο ηταν απιστευτο και εκει!

δυστυχώς αυτα πλεον στο παγωτο της samsung δεν υπαρχουν και ελεγα μηπως μπορουσαμε με καποιο τροπο να τα "περασουμε" και εδω...

 

EDIT

ΤΩΡΑ παρατηρησα οτι καμια εφαρμογη καμερας(πχ lgcamera) που σε GB υποστήριζαν το ζουμ την ωρα που γραφεις βιντεο δεν το υποστηριζει αυτο σε παγωτο...!

καμια ομως...

τι να πω περιεργα πραγματα....

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

trebuchet ?

ετσι λεγεται?

ψαχνω στο μαρκετ αλλα δεν βρισκω κατι...

 

Δεν είναι στο μάρκετ...θα ψάξω να τον βρω να τον βάλω εγώ..

Αλλά δε θα δεις διάφορα από nova.

 

Edit: Εδώ είσαι.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1410674

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι στο μάρκετ...θα ψάξω να τον βρω να τον βάλω εγώ..

Αλλά δε θα δεις διάφορα από nova.

 

Edit: Εδώ είσαι.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1410674

 

το αρχειο δεν υπαρχει για να κατεβει πλεον...

αλλα εσυ μιλας για Launcher η καταλαβα εγω λάθος..

εγω μιλαω για τον browser...:)

Link to comment
Share on other sites

το αρχειο δεν υπαρχει για να κατεβει πλεον...

αλλα εσυ μιλας για Launcher η καταλαβα εγω λάθος..

εγω μιλαω για τον browser...:)

 

LoL..Έχεις δικό.sorry...

Ποιον browser ψάχνεις;;;

Αν έχεις τη ROM ακόμα στον υπολογιστή σου, βρες τον, και κάνε εγκατάσταση σε/system/app.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Hλία αυτή τη στιγμή έχω την root stock ICS. Πώς μπορώ να περάσω την Kingdroid;. Bασικά αξίζει τον κόπο ;.
Link to comment
Share on other sites

Hλία αυτή τη στιγμή έχω την root stock ICS. Πώς μπορώ να περάσω την Kingdroid;. Bασικά αξίζει τον κόπο ;.

 

Οπτικες αλλαγες εχω παρατηρησει μεχρι στιγμης.Απο κει και περα δε θα τον ελεγα πιο smooth απο τον stock.Στα ιδια επιπεδα...

Δε ξερω για τη scriskelo βεβαια που δοκιμαζει ο Ευθυμης...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...