Jump to content

Μετά-Mango Updates


stewe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω κι εγώ HTC Touch-IT Trophy. Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα με την ενημέρωση (σφάλμα 800Β010Α0).

Δοκίμασα και σε 2ο υπολογιστή που πρόσφατα έκανα φορματ αλλά πάλι το ίδιο σφάλμα βγάζει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 72
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εμένα με touch-it rom κατά την ενημέρωση στο βήμα 5 απο 10 μου λέει "Δεν ήταν δυνατή η ενημέρωση του τηλεφώνου σας. Δοκιμάστε ξανά" κωδικος σφάλματος 800B010A
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φαινετε οτι βιαστηκα να πω οτι αναβαθμιζεται ....Υπαρχει κανενας που το εκανε και δουλεψε ???

 

O κωδικος σφαλματος ειναι αρκετα συχνος ..Στο xda λενε οτι πολλες φορρες διορθωνεται με update στους drivers(pc) και restart σε pc και τηλεφωνο

Δειτε εδω μια πιθανη λυση....

 

Αν τα δοκιμασει καποιος να μας πει τα αποτελεσματα

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Φαινετε οτι βιαστηκα να πω οτι αναβαθμιζεται ....Υπαρχει κανενας που το εκανε και δουλεψε ???

 

O κωδικος σφαλματος ειναι αρκετα συχνος ..Στο xda λενε οτι πολλες φορρες διορθωνεται με update στους drivers(pc) και restart σε pc και τηλεφωνο

Δειτε εδω μια πιθανη λυση....

 

Αν τα δοκιμασει καποιος να μας πει τα αποτελεσματα

Δυστυχώς το μονο που κατεφερα ειναι να κανω κανονικα το update αφου κατα την διαρχεια του update εκανε επανακινηση το κινητο αλλα στο τελος που τελειωσε το update μου εγραψε αποτυχια στο κινητο και στο zune κλασσικα το error ...

Link to comment
Share on other sites

επειδη διαβαζω μερικα προβληματα με τα update σε οσους εχουν την εκδοση touch-it μου ηρθε και εμενα http://prntscr.com/4df98.τελικα την κανουμε η οχι?τι προτείνεται?
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα HD7 με Touch-It 3 αν δεν κάνω λάθος (Δεν θυμάμαι καλά) πήρε την αναβάθμιση κανονικότατα.

7.10.7740.16

Ο υπολογιστής έχει φρέσκο Win7 prof. SP1 μιας εβδομάδας αν παίζει ρόλο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από άλλη μια αποτυχημένη προσπάθεια, κάνω restart το pc και ταυτόχρονα restart το τηλέφωνο(αποσυνδεδεμένο). Μόλις ξεκίνησα και τα 2, η ενημέρωση έγινε κανονικότατα! Touch-IT v5.

 

7.10.7740.16 πλέον..

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα HD7 με Touch-It 3 αν δεν κάνω λάθος (Δεν θυμάμαι καλά) πήρε την αναβάθμιση κανονικότατα.

7.10.7740.16

Ο υπολογιστής έχει φρέσκο Win7 prof. SP1 μιας εβδομάδας αν παίζει ρόλο αυτό.

 

Μετά από άλλη μια αποτυχημένη προσπάθεια, κάνω restart το pc και ταυτόχρονα restart το τηλέφωνο(αποσυνδεδεμένο). Μόλις ξεκίνησα και τα 2, η ενημέρωση έγινε κανονικότατα! Touch-IT v5.

 

7.10.7740.16 πλέον..

 

Aρα μπορει να γινει η αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

Aρα μπορει να γινει η αναβαθμιση

 

Δεν ξέρω αν ολες οι rom μπορούν να πάρουν το update, o ένας έχει v3 και ο άλλος v5, εγω έχω v1 και δοκίμασα κάθε κόλπο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την official Mango, στην οποία έφτασα ξεκινώντας από μια SPARK Vodafone. Πήρε κανονικά το update και το internet sharing λειτουργεί κανονικά.

 

Το κινητό ήταν ξεκλείδωτο και έμεινε έτσι μετά το update.

 

Να αναφέρω ένα πρόβλημα που παρουσιάστηκε κατά το update: στο βήμα 6 - Rebooting Phone, δεν προχώραγε, και στο κινητό είχε εικονάκι σαν να μου ζήταγε να συνδέσω το κινητό στο pc. Ήταν βέβαια ήδη συνδεδεμένο και δεν το είχα αποσυνδέσει καθόλου. Αφού περίμενα αρκετή ώρα, τελικά έκλεισα το κινητό (χωρίς να βγάλω το καλώδιο), το άνοιξα, και το update συνέχισε κανονικά.

 

Τα στοιχεία του κινητού (αναφέρω και την προηγούμενη έκδοση για τα στοιχεία που άλλαξαν με αυτό το update):

 

os version 7.10.7720.68 -> 7.10.7740.16

firmware revision number 2250.21.40600.168 -> 2250.21.51001.168

hardware revision number 0003

radio software version 5.69.09.05a_22.50.50.21U

radio hardware version A.102.0.D4

bootloader version 4.6.2250.0(129185) -> 5.10.2250.1(131801)

chip soc version 2.2.5.0

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μετά την αναβάθμιση κλείδωσε

 

Τώρα που το ανέφερες......είδα και στο δικό μου και όντως κλείδωσε.

Τα 9 δολλάρια μου φαίνεται δεν θα τα γλυτώσω.

Kαι μου φαίνεται θα ξαναβάλω την μανίσια rom.

Edited by palawiaris
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μετά την αναβάθμιση κλείδωσε

 

εμενα λειτουργησε μια μερα και μετα κλειδωσε......χωρις να το κλεισω απλα που συνδεθηκα σε wifi

HTC 7 trophy 16GB Memory upgrade :D

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το ανέφερες......είδα και στο δικό μου και όντως κλείδωσε.

Τα 9 δολλάρια μου φαίνεται δεν θα τα γλυτώσω.

Kαι μου φαίνεται θα ξαναβάλω την μανίσια rom.

 

Γεια σας, έχω το Trophy με το official update mango... (ούτε custom rom ούτε τπτ) Επειδή δεν έχω ασχοληθεί και πολύ μπορώ πχ με 9 δολλάρια που αναφέρεις να το ξεκλειδώσω και να έχω free όλες τις εφαρμογές του Marketplace; Γιατί πχ βρήκα ένα gps με ελληνικούς χάρτες (δεν θυμάμαι πως λέγεται) αλλά θέλει 35€ περίπου για αγορά...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω το Trophy με το official update mango... (ούτε custom rom ούτε τπτ) Επειδή δεν έχω ασχοληθεί και πολύ μπορώ πχ με 9 δολλάρια που αναφέρεις να το ξεκλειδώσω και να έχω free όλες τις εφαρμογές του Marketplace; Γιατί πχ βρήκα ένα gps με ελληνικούς χάρτες (δεν θυμάμαι πως λέγεται) αλλά θέλει 35€ περίπου για αγορά...

 

Δεν συζηταμε εδω για τετοια θεματα. Δεν μπορεις να εχεις δωρεαν τις επι πληρωμη εφαρμογές.... απο το μαρκετ ...

Το ξεκλειδωμα εχει να κανει με εγκατασταση εφaρμογων απο το pc ...!!!!

Ψαξε λιγο και ισως να βρεις.... λυσεις !!!!!

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παίδες έβαλα την Nextgen 1,8 rom από http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1348710 και όλα καλά.Ξεκλείδωτη με την τελευταία αναβάθμιση και ελάχιστα καλούδια έτοιμα μέσα.Δεν μου άρεσε τόσο τα themes και ringtone σε σχέση με την Tough-it αλλά μην τα θέλω και όλα δικά μου.

Η διαδικασία γίνεται πάντα με RSPL και επιστροφή σε παλιά rom πρώτα,κάτι που δεν αναφέρεται στο θέμα τους :!:

Link to comment
Share on other sites

είμουν είδη σε 7.10.7740.16 και μου έβγαλε το zune αναβάθμιση την έκανα και είμαι πάλι σε 7.10.7740.16:wacko:

έχει σχέση με αυτήν http://wmpoweruser.com/tag/htc-hd7/

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα.. έχω το Trophy με touchit rom και λέω να εγκαταστήσω την ενημέρωση που μου βγάζει στο zune ώστε να πάω στην 7.10.7740.16.. Το θέμα είναι πως ενώ ξεκινάει κανονικά να κάνει εγκατάσταση κάνει ΑΥΤΟ το σφάλμα και σταματάει.. καμία ιδέα? Τελικά, να παλέψω να την περάσω την ενημέρωση ή να μην την περάσω, αφού ακούω πως κλειδώνει σε κάποιους? Και τέλος, να μείνω στην touchit με τα 2-3 θεματάκια που έχει ή να φλασάρω καμιά DFT v3? :blink::blink:
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/d/htc/titan.15/review/page-2

Έτσι μετά την πρώτη ενεργοποίηση της συσκευής, το μενού των animated tiles της Microsoft κάνει την εμφάνισή του, στη γλώσσα που έχει επιλέξει φυσικά ο χρήστης. Ελληνικά υποστηρίζονται πλήρως πλέον, τόσο στο UI, όσο και στο πληκτρολόγιο, με δυνατότητα επιλογής όλων των γλωσσών που θα μπορεί να χρησιμοποιεί ο χρήστης για τη σύνταξη μηνυμάτων ή κειμένου γενικά, σε email, Instant messages, κοινωνικά δίκτυα κλπ. Φυσικά είναι πλέον εφικτή η χρήση βασικών λειτουργιών Cut/Copy/Paste στο κείμενο και η μεταφορά τους σε κάθε «γωνιά» του λειτουργικού. Έτσι μπορείτε να αντιγράψετε ένα κείμενο από μία ιστοσελίδα και να το επικολλήσετε στις Σημειώσεις του HTC Titan, σε κάποιο SMS/Email κλπ.

 

Ελληνικά τελικά έχει;;;;;

Link to comment
Share on other sites

1) Έκανες link το review, το οποίο αναφέρεται αναλυτικά στο οτι υποστηριζειι ΠΑΝΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΑ εκτός απο τη φωνητική υποστήριξη

2)Το βίντεο παρουσίαση στο review δείχνει αναλυτικά το ui και φαίνεται οτι είναι πλήρως εξελληνισμένο

3) Απάντηση θα έπαιρνες άμεσα στο τοπικ της συσκευής που σε ενδιαφέρει.

Galaxy S6 Edge+,LG GFLEX 2,LG G2,Galaxy Note 2

 

Κατασκευές Αλουμινίου www.afoimitropouloi.gr

Link to comment
Share on other sites

1) Έκανες link το review, το οποίο αναφέρεται αναλυτικά στο οτι υποστηριζειι ΠΑΝΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΑ εκτός απο τη φωνητική υποστήριξη

2)Το βίντεο παρουσίαση στο review δείχνει αναλυτικά το ui και φαίνεται οτι είναι πλήρως εξελληνισμένο

3) Απάντηση θα έπαιρνες άμεσα στο τοπικ της συσκευής που σε ενδιαφέρει.

 

μάλλον με το τσιγκέλι θα παίρνω τις απαντήσεις

το θέμα είναι απλό έχει η δεν έχει Ελληνικό περιβάλλον

αν έχει Ελληνικά μόνο μέσω ξεκλειδώματος της συσκευής δεν αναφαίρετε

στο τόπικ του HTC HD 7 έχω κάνει την ερώτηση παλαιότερα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά δεν ξέρω αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει

Αλλά εδώ και μια εβδομάδα προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση

Στο hd7 που έχω αλλά τίποτα.

Έχω SPL-1.54.2250.0(112696)

Η έκδοση ΛΣ: 7.10.7740.16

Όταν κάνω αναβάθμιση το μήνυμα που μου βγάζει είναι

800Β010Α

Link to comment
Share on other sites

μάλλον με το τσιγκέλι θα παίρνω τις απαντήσεις

το θέμα είναι απλό έχει η δεν έχει Ελληνικό περιβάλλον

αν έχει Ελληνικά μόνο μέσω ξεκλειδώματος της συσκευής δεν αναφαίρετε

στο τόπικ του HTC HD 7 έχω κάνει την ερώτηση παλαιότερα

Πόσο πιο απλά να το εξηγήσω ;

Για ποιο τηλέφωνο ενδιαφέρεσαι φίλε μου;

1)Για το HTC TITAN : Αν διαβάσεις προσεκτικά αυτά που σου έγραψα και πιο πάνω και φυσικά το άρθρο που ανέβασες, ΝΑΙ ΕΧΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ απο τη μάνα του... Όλες οι νέες συσκευές με προεγκατεστημενο το Mango ή αλλιώς Windows Phone 7.5 έχουν πλήρως Ελληνικό Μενού

 

2)Για το HTC HD7 : Επειδή είναι πρώτης γενιάς WP7 κινητό δεν εχει Ελληνικά στο καινούριο update. Για να μπορέσεις να έχεις Ελληνικά, πρέπει να κάνεις ένα registry hack οταν ακόμα βρίσκεται σε NoDo για να μπορέσει κατά το update σε Mango να κατεβάσει και την Ελληνική γλώσσα

Επίσης μπορείς να του περάσεις κάποια απο τις custom roms όπου θα έχεις και Ελληνικο UI και θα είναι και developer unlock το κινητό...

Edited by nikosm10

Galaxy S6 Edge+,LG GFLEX 2,LG G2,Galaxy Note 2

 

Κατασκευές Αλουμινίου www.afoimitropouloi.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά δεν ξέρω αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει

Αλλά εδώ και μια εβδομάδα προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση

Στο hd7 που έχω αλλά τίποτα.

Έχω SPL-1.54.2250.0(112696)

Η έκδοση ΛΣ: 7.10.7740.16

Όταν κάνω αναβάθμιση το μήνυμα που μου βγάζει είναι

800Β010Α

 

Το update που θες να κάνεις δεν προσφέρει τίποτα επι της ουσίας, μην το κάνεις, περίμενε το επόμενο update

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...