Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εντελως ξαφνικα απο χθες ενω ολα δουλευαν κανονικα, σημερα ενω ολες οι πορτες δουλευουν κανονικα και βρισκει πανω απο 260 κομβους, δεν βρισκει οuτε seeders, ουτε leechers και η ταχυτητα download και upload παραμενει κολλημενη στο 0...τι μπορει να εχει γινει ξαφνικα? καμια ιδεα, βοηθεια??? το βελακι που ειναι διπλα στα αρχεια, ενω μολις φορτωσει τους trackers ειναι μπλε μετα απο δυο δευτερολεπτα κοκκινιζει...
Link to comment
Share on other sites

εντελως ξαφνικα απο χθες ενω ολα δουλευαν κανονικα, σημερα ενω ολες οι πορτες δουλευουν κανονικα και βρισκει πανω απο 260 κομβους, δεν βρισκει οuτε seeders, ουτε leechers και η ταχυτητα download και upload παραμενει κολλημενη στο 0...τι μπορει να εχει γινει ξαφνικα? καμια ιδεα, βοηθεια??? το βελακι που ειναι διπλα στα αρχεια, ενω μολις φορτωσει τους trackers ειναι μπλε μετα απο δυο δευτερολεπτα κοκκινιζει...

 

Στη στήλη Status τι μήνυμα σου γράφει;

Link to comment
Share on other sites

Ας πω κι εγώ τον πόνο μου μήπως και μπορέσει να με βοηθήσει κάποιος.. Έχω σύνδεση ADSL forthnet 768kbs με usb modem crypro F200. Χρησιμοποιώ το utorrent 1.7.5 και το πρόβλημα μου είναι ότι το εικονίδιο κάτω είναι πάντα κίτρινο κι όχι πράσινο..Από firewall έχω μόνο των windows όπου το πρόγραμμα ανήκει στις εξαιρέσεις κι πήγα και πρόσθεσα ως πόρτα αυτήν που χρησιμοποιεί το utorrent. Τίποτα όμως δεν έχει αλλάξει και οι ταχύτητες που πιάνω είναι τραγικές (maximum 10kbs) και μάλιστα από private trackers με πολλούς seeders/leechers. Από antivirus έχω το kaspersky (αν παίζει κάποιο ρόλο..). Ξέρει κάποιος τι θα μπορούσα να κάνω;; Ευχαριστώ πολύ!:O
Link to comment
Share on other sites

Ας πω κι εγώ τον πόνο μου μήπως και μπορέσει να με βοηθήσει κάποιος.. Έχω σύνδεση ADSL forthnet 768kbs με usb modem crypro F200. Χρησιμοποιώ το utorrent 1.7.5 και το πρόβλημα μου είναι ότι το εικονίδιο κάτω είναι πάντα κίτρινο κι όχι πράσινο..Από firewall έχω μόνο των windows όπου το πρόγραμμα ανήκει στις εξαιρέσεις κι πήγα και πρόσθεσα ως πόρτα αυτήν που χρησιμοποιεί το utorrent. Τίποτα όμως δεν έχει αλλάξει και οι ταχύτητες που πιάνω είναι τραγικές (maximum 10kbs) και μάλιστα από private trackers με πολλούς seeders/leechers. Από antivirus έχω το kaspersky (αν παίζει κάποιο ρόλο..). Ξέρει κάποιος τι θα μπορούσα να κάνω;; Ευχαριστώ πολύ!:O

 

Arxika dokimase edw http://portforward.com/

sthn synexeia des tis rythmiseis toy kaspersky......

K mena merikes fores moy to kanei ayto......k molis klhsw to kaspersky fountwnei.......einai ligo paraksenes oi rythmiseis toy kaspersky alla des tes ligo

IBIS 5

"IBIS: just keep walking"

Link to comment
Share on other sites

Φίλε silverakis είχες δίκιο..Το kaspersky μου δημιουργούσε το πρόβλημα..Έκανα τις ρυθμίσεις και αρχικά το εικονίδιο γίνεται πράσινο αλλά μετά από λίγο ξαναγυρνάει σε κίτρινο..Για να δούμε πως θα πάει..Τουλάχιστον τώρα έχω μια ελπίδα..
Link to comment
Share on other sites

η μονη σου ελπιδα ειναι να βγαλεις τελειως το kaspersky, τι το θες; υπαρχουν κι αλλα antivirus.
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς υπόψιν του εαν συμβαίνει κάτι με το thegreekz?Χθές ήταν πεσμένο αρκετή ώρα και σήμερα μου λεει πως δεν είμαι καν registered!Και δεν έχω κάνει και τίποτα περίεργο να πω πως με διέγραψαν.:confused:

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς υπόψιν του εαν συμβαίνει κάτι με το thegreekz?Χθές ήταν πεσμένο αρκετή ώρα και σήμερα μου λεει πως δεν είμαι καν registered!Και δεν έχω κάνει και τίποτα περίεργο να πω πως με διέγραψαν.:confused:

 

Χθες όντως είχε πρόβλημα αλλά σήμερα δουλεύει μιια χαρά

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Χθες όντως είχε πρόβλημα αλλά σήμερα δουλεύει μιια χαρά

 

Δεν ξέρω τι να πώ,όλη μέρα σήμερα μου εμφάνιζει οτι εχω λάθος username ή password,πάω και εγω λοιπον να κανω recover και μου λέει "Έχετε εισάγει διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου την οποία δεν αναγνωρίζουμε.Παρακαλώ προσπαθήστε πάλι ή επικοινωνήστε με το webmaster."

θα στείλω μήνυμα να δώ τι θα μου πούν.

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι να πώ,όλη μέρα σήμερα μου εμφάνιζει οτι εχω λάθος username ή password,πάω και εγω λοιπον να κανω recover και μου λέει "Έχετε εισάγει διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου την οποία δεν αναγνωρίζουμε.Παρακαλώ προσπαθήστε πάλι ή επικοινωνήστε με το webmaster."

θα στείλω μήνυμα να δώ τι θα μου πούν.

 

Το ίδιο πρόβλημα είχα προ καιρού με το apsubs με τη διαφορά ότι δεν μπορούσα ούτε νέο account να δημιουργήσω.:O

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι να πώ,όλη μέρα σήμερα μου εμφάνιζει οτι εχω λάθος username ή password,πάω και εγω λοιπον να κανω recover και μου λέει "Έχετε εισάγει διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου την οποία δεν αναγνωρίζουμε.Παρακαλώ προσπαθήστε πάλι ή επικοινωνήστε με το webmaster."

θα στείλω μήνυμα να δώ τι θα μου πούν.

post apo ton admin tous.

 

Meta apo akrivos 24 wres offline eimaste pali edw. Dystixos oxi opos prwta alla me ena backup tou database mas apo to 18/10/2007, ara xasame akrivos 13 meres pou eginan posts, members, allages klp.

 

Auto giati egine? Egine epeidi yparxoun diafora mikra kai megala problimata pou mas anagkasane na kanoume merikes allages (mikres kai megales) opos malon exete katalabei. Prepei omos na katalabete oti den mporw na anaferw ti akrivos egine, isos 8a to kanw kapioa ali stigmh argotera.

 

Zhtw suggnmh loipon gia tis 13 meres pou gyrisame pali sto "parel8on" alla pisteuw pws se liges meres, kai me tin symmetoxh olon sas, 8a eimaste pali up to date. Parakalw tous uploaders pou anoiksan ta 8emata gia diafores prosfores na xanakanoun nea 8emata.

Members pou eginan prosfata melos tou Greekzter (nai etsi legomaste twra) prepei na xanakanoun eggrafh, giauto kai se olous pou eixan eidi invites 8a dos para pano shmera.

 

Platin Members pou eginan prosfata platin 8a ginon pali messa se autes meres, 8a tous steilw mia enimerosh. Platin Members pou eginan melos tou forum plironontas kai twra den einai pia 8a ginoun pali automata member kai 8a stal8ei mia enimerosh messo minima kai email.

 

Elpizw auto to problima den sas "xenerose" para poli twra kai elpizw sthn symmetoxh olon sas.

 

Kalh sunexeia loipon sto palio-kainourgio mas forum

Link to comment
Share on other sites

post apo ton admin tous.

 

Meta apo akrivos 24 wres offline eimaste pali edw.......

Kalh sunexeia loipon sto palio-kainourgio mas forum

 

Thanks για το ποστ γιατι δεν έβρισκα άκρη,μάλιστα κάποιο σκάλωμα πρέπει να έχει φάει επίσης και δεν μπορούσα να στείλω μην. στο webmaster,anyway,λογικά πρέπει να ξαναπροσκληθώ στο νεο-παλιό site.Γκάντ ντάμ.:(

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Thanks για το ποστ γιατι δεν έβρισκα άκρη,μάλιστα κάποιο σκάλωμα πρέπει να έχει φάει επίσης και δεν μπορούσα να στείλω μην. στο webmaster,anyway,λογικά πρέπει να ξαναπροσκληθώ στο νεο-παλιό site.Γκάντ ντάμ.:(

steile mou pm me to email sou an thes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...