Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μειώστε τις συνδέσεις που ανοίγουν οι torrent clients. Τόσες πολλές συνδέσεις δεν τις αντέχουν τα συνηθισμένα modem/routers.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μειώστε τις συνδέσεις που ανοίγουν οι torrent clients. Τόσες πολλές συνδέσεις δεν τις αντέχουν τα συνηθισμένα modem/routers.

 

Σωστός ο φίλος ο mcde. Αυτό έκανα και εγώ και όλα καλά. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά καλησπέρα. Θα ήθελα να με βοηθήσετε στο εξής:

Σήμερα έβαλα να κατεβάσω μια τηλεοπτική σειρά από το μTorrent(1.7.7), και ενώ πριν 3 μέρες μου κατέβαζε με 25 & 35, τώρα μου κατεβάζει με 6 & 7.

Μήπως παίζουν κάποιο ρόλο και κάποιες ρυθμίσεις που έχει το πρόγραμμα....., και αν ναι, θα μπορούσε να με βοηθήσει κάποιος??

Η σύνδεσή μου είναι 2048 kbps (2 MBIT)

 

Ευχαριστώ πολύ.......Hackeras !!!!;)

 

Potenet exeis?

An nai ,se kovei o isp

http://i30.photobucket.com/albums/c328/amyntas/astra123.jpg
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση και από μένα.

 

ποιο είναι το καλύτερο (απλό, ελαφρύ, γρήγορο) client?

 

στο http://www.download.com τα περισσότερα hits έχει το bitcomet αλλά καλύτερα να ρωτήσω εδώ :)

 

το μTorrent είναι καλό? το έχω (επειδή είναι πολύ ελαφρύ) στα nt server και δουλεύει οκ.

 

απλά για τα vista ήθελα κάτι 100% σωστό. ευχαριστώ

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση και από μένα.

 

ποιο είναι το καλύτερο (απλό, ελαφρύ, γρήγορο) client?

 

στο http://www.download.com τα περισσότερα hits έχει το bitcomet αλλά καλύτερα να ρωτήσω εδώ :)

 

το μTorrent είναι καλό? το έχω (επειδή είναι πολύ ελαφρύ) στα nt server και δουλεύει οκ.

 

απλά για τα vista ήθελα κάτι 100% σωστό. ευχαριστώ

 

μTorrent και τίποτα άλλο. Μονόδρομος atm (:

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση και από μένα.

 

ποιο είναι το καλύτερο (απλό, ελαφρύ, γρήγορο) client?

 

στο http://www.download.com τα περισσότερα hits έχει το bitcomet αλλά καλύτερα να ρωτήσω εδώ :)

 

το μTorrent είναι καλό? το έχω (επειδή είναι πολύ ελαφρύ) στα nt server και δουλεύει οκ.

 

απλά για τα vista ήθελα κάτι 100% σωστό. ευχαριστώ

Εγω φιλε εχω δοκιμασει ολους τους client.

απολυτα ευχαριστημενος και με καλες ταχυτητες και download απο παντου..ειναι ο bitComet :up:

http://p2p-freebie.com/editor/upload/bitcomet.gif

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

poli kali douleia apo ton μtorrent 1.8beta....einai o client pou lene oti apofeygei to ts pou simvenei teleftea me mia apli rithmisi...

Yamaha Crypton R 2006

Fiat Stilo 1.2 2004

Link to comment
Share on other sites

geia sas pedia!

 

exw to utorrent 1.7.7 kai exw ena provlima otan exw to comodo firewall 3 energopoihmeno sto trainning with safe mode o client den mporei na vrei porta mono otan pigeno sto disabled vreski porta.

episis exw ena linksys gia router.

 

poio einai to provlima?

Link to comment
Share on other sites

εχω το LimeWire_Pro_v4.17.1.εδω και 20 λεπτα προσπαθει να συνδεθει στο δικτυο αλλα δεν συνδεεται με τπτ.γιατι ομως?μηπως πρεπει να κανω καποιες ρυθμισεις?
Link to comment
Share on other sites

εχω το LimeWire_Pro_v4.17.1.εδω και 20 λεπτα προσπαθει να συνδεθει στο δικτυο αλλα δεν συνδεεται με τπτ.γιατι ομως?μηπως πρεπει να κανω καποιες ρυθμισεις?

Μηπως θα πρεπει να τσεκαρεις απο το τειχος προστασιας των windows-->εξαιρεσεις-->και να επιλεξεις το προγραμμα απο εκει..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω ενεργοποιημενο το τειχος προστασιας!δοκιμασα και αλλες εκδοσεις και δεν συνδεεται με καμια!
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες κανά νέο για τον angelo υπάρχει?

Το hellas κατέβασε ρολά.Πάει το ελληνικό dc++.Κρίμα γιατί ήταν χρήσιμο αρκετές φορές,καλά τα torrents,αλλά είχε και αυτό την χάρη του

Link to comment
Share on other sites

εχω το LimeWire_Pro_v4.17.1.εδω και 20 λεπτα προσπαθει να συνδεθει στο δικτυο αλλα δεν συνδεεται με τπτ.γιατι ομως?μηπως πρεπει να κανω καποιες ρυθμισεις?

 

den yparxei afto pou les apo oti ksero...mexri v4.16 exei vgei....pou tin vrikes tin 17 aporo..

Yamaha Crypton R 2006

Fiat Stilo 1.2 2004

Link to comment
Share on other sites

den yparxei afto pou les apo oti ksero...mexri v4.16 exei vgei....pou tin vrikes tin 17 aporo..

BETA..

Link to comment
Share on other sites

παιδια με το add on του firefox flashgot χρησιμοποιω τον free download manager αλλα αρκετες φορες οταν μια ταινια ειναι σπασμενη σε -πχ- 10 rar αρχεια μπορει τα τελευταια 2-3 να μην τα κατεβασει.(αντι για 90 Mb να κατεβασει 4KB μονο!)ξερετε γιατι?υπαρχει καμμια ρυθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Μας τελείωσε και το hitlist... :( Μία συγκυρία άτυχων γεγονότων έφεραν στο κλείσιμό του... Μεγάλο κρίμα!!! :(

-iPod Nano Chromatic 8 GB Red [product]

-iPhone 3G 16GB black

-MacBook Pro 15,4'', 2.53GHz, 4GB, HDD 500GB, NVIDIA GeForce 9400M+9600M GT 512MB

Link to comment
Share on other sites

Μας τελείωσε και το hitlist... :( Μία συγκυρία άτυχων γεγονότων έφεραν στο κλείσιμό του... Μεγάλο κρίμα!!! :(

τι εγινε;

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο μπερδεμένα τα πράγματα. Εδώ και μία εβδομάδα είναι ''πεσμένος'' ο τράκερ. Χτες ένας από τους υπεύθυνους έγραψε ότι υπήρξε λάθος συνεννόηση στην πληρωμή του server και γι αυτούς τους ''έσβησαν''. Το θέμα είναι όμως επειδή ερχόντουσαν από πρόσφατη μεταφορά server (από Μαλαισία σε Γερμανία, νομίζω) και με λάθος ενός από τους συντελεστές της σελίδας έμειναν χωρίς backup.... Και δεν είχαν πλέον το κουράγιο να γράψουν από την αρχή όλο τον κωδικό και γι αυτό αποχαιρέτησαν.

Σήμερα όμως εμφανίστηκε στην σελίδα ένα μήνυμα ότι τελικά βρήκαν ένα backup και ότι ίσως καταφέρουν την επαναφορά... Ίσως!!!!

-iPod Nano Chromatic 8 GB Red [product]

-iPhone 3G 16GB black

-MacBook Pro 15,4'', 2.53GHz, 4GB, HDD 500GB, NVIDIA GeForce 9400M+9600M GT 512MB

Link to comment
Share on other sites

το greek fun ποτε <επιστρεφει> ?

Εγω μπαινω κανονικα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω το μtorrent και παω να κατεβασω ενα αρχειο και ενω αρχιζει με μια ελλεινη ταχυτηα 1kb/sec και λιγοτερο μετα απο πολυ λιγο σταματει..εχω συνδεση 2mb και απο rapidsphare κατεβαζω με 200kb/sec..τι ακριβως φταιει?πρεπει να κανω τιποτα ρυθμισεις για να λειτουργισει κανονικα το μtorrent?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...