Jump to content

The «Ultimate» File Sharing thread


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν...

 

Το κόκκινο σημαίνει ότι οι πηγές για το συγκεκριμένο αρχείο είναι απασχολημένες

 

Το κίτρινο με τον κεραυνό σημαίνει ότι οι πηγες για το αρχείο είναι πίσω απο firewall.

 

To μπλε με το ερωτηματικό σημαίνει ότι οι πηγές ίσως είναι ασταθείς

 

Ο φάκελος λογικά πρέπει να σημαίνει ότι μπορείς να ερευνήσεις τα αρχεία του χρήστη.

 

Και ο "υπολογιστής" με το "μπαλονάκι" απο επάνω ότι μπορείς να συνομιλήσεις με τον χρήστη.

 

Γενικά να προτιμάς τα αρχεία που έχουν παντού "τικ" μιας και θα κατεβαίνουν ποιο εύκολα και ποιο γρήγορα.

 

Αυτά!

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπόν επειδή δεν πρόλαβες την τροποποίηση να σου πω ότι γενικά να προτιμάς τα αρχεία που έχουν παντού "τικ" μιας και θα κατεβαίνουν ποιο εύκολα και ποιο γρήγορα.

 

Προσπάθησε να ψάξεις για περισσότερες πηγές και αν δεν βρεις κάτι καλύτερο γνώμη μου ειναι να πας στο αρχείο που έχει ερωτηματικό.Ειδικά αν είναι μικρό.

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καποιος γιατι δεν μπορω να εισελθω στο hub του angelos?

ποτε δεν ειχα προβλημα αλλα τωρα μου εμφανιζεται το μηνυμα host unreachable

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καποιος γιατι δεν μπορω να εισελθω στο hub του angelos?

ποτε δεν ειχα προβλημα αλλα τωρα μου εμφανιζεται το μηνυμα host unreachable

 

Καλύτερα να αλλάξεις hub. dark-angel.no-ip.info .

Link to comment
Share on other sites

:spam: BASSstarlet δεν είναι απάντηση αυτή. :spam: Κι εγώ μπαίνω στο dark angel, αλλά άλλο ρώτησε το παιδί.

 

abcdefg που και που έχει πρόβλημα το hub του angelos, όμως επανέρχεται γρήγορα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποιο πάνω κάποιος είχε δώσει μια εναλλακτική address.

 

quark.afraid.org:1411

 

Αυτή δουλεύει τώρα...

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Στο DC++ δεν μου βγάζει την λίστα με τα δημόσια hub από την http://www.hublist.org/PublicHubList.xml.bz2.Γράφει connection timeout. Μέχρι χτες βέβαια δεν είχε κανένα πrόβλημα ενώ να σημειώσω ότι δεν έκανα καμία αλλαγή στο firewall Επειδή είμαι καινούριος χρήστης σε αυτό υπάρχει κάτι εναλλακτικό που μπορώ να κάνω;
http://briefcase.pathfinder.gr/download/despangel/35639/476962/1/2003_9_johnnycash912.jpg R.I.P. - m8
Link to comment
Share on other sites

Στο DC++ δεν μου βγάζει την λίστα με τα δημόσια hub από την http://www.hublist.org/PublicHubList.xml.bz2.Γράφει connection timeout. Μέχρι χτες βέβαια δεν είχε κανένα πrόβλημα ενώ να σημειώσω ότι δεν έκανα καμία αλλαγή στο firewall Επειδή είμαι καινούριος χρήστης σε αυτό υπάρχει κάτι εναλλακτικό που μπορώ να κάνω;

Δοκίμασε να βάλεις και αυτή τη διεύθυνση για τα public hubs.

http://dc.selwerd.nl/hublist.xml.bz2

 

Γενικά πάντως ψιλοαργεί να σου κατεβάσει τη λίστα. Ιδιαίτερα αν κατεβάζεις με μεγάλη ταχύτητα...

 

Υ.Γ. Κορυφαία η μετάφραση "δημόσια hub". :lol:

Link to comment
Share on other sites

:spam: BASSstarlet δεν είναι απάντηση αυτή. :spam: Κι εγώ μπαίνω στο dark angel, αλλά άλλο ρώτησε το παιδί.

 

abcdefg που και που έχει πρόβλημα το hub του angelos, όμως επανέρχεται γρήγορα.

 

προσπαθησα να συνδεθω στα ακολουθα αλλα τιποτα

dark-angel.no-ip.info

quark.afraid.org:1411

ελαβα μηνυματα του τυπου host unreachable or unknown address

να φταιει κατι με τις ρυθμισεις μου?

δυσκολο μιας και δεν αντιμετωπιζω προβλημα με αλλους hub

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα να συνδεθω στα ακολουθα αλλα τιποτα

dark-angel.no-ip.info

quark.afraid.org:1411

ελαβα μηνυματα του τυπου host unreachable or unknown address

να φταιει κατι με τις ρυθμισεις μου?

δυσκολο μιας και δεν αντιμετωπιζω προβλημα με αλλους hub

Μήπως έχεις το PeerGuardian εγκατεστημένο?

 

Αν ναι αυτό φταίει...

Το είχα βάλει και εγώ πριν μερικούς μήνες και ο angelos και μερικά άλλα ελληνικά hub ήταν τα μόνα που δεν μπορούσα να μπω...

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά LIMEWIRE και πάλι LIMEWIRE !!!!!!!

100% Spyware free

100% Open source (οπότε no spyware)

Γρήγορο

Δίκτυο GNUTELLA=Νέα αρχεία , Πολλές πηγές

 

the best of the best

 

 

 

Από την άλλη , το Imesh ήταν το χειρότερο και ακόμη είναι (μετά το kazaa) ...

Λένε ότι δε έχει spyware αλλά έχει cydoor (το λέει στο license agreement ενώ στο site -: 100%SPYWARE FREE)δε ντρέπονται λέω γω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά LIMEWIRE και πάλι LIMEWIRE !!!!!!!

100% Spyware free

100% Open source (οπότε no spyware)

Γρήγορο

Δίκτυο GNUTELLA=Νέα αρχεία , Πολλές πηγές

 

the best of the best

 

 

 

Από την άλλη , το Imesh ήταν το χειρότερο και ακόμη είναι (μετά το kazaa) ...

Λένε ότι δε έχει spyware αλλά έχει cydoor (το λέει στο license agreement ενώ στο site -: 100%SPYWARE FREE)δε ντρέπονται λέω γω...

Χχχχμμμμ :shifty: !!!

Μέχρι στιγμης δεν είχα καταφερει να λειτουργησω σωστα ουτε το γαιδούρι ούτε το kazaa ούτε κανένα P2P.

Μολις κατεβασα το LIMEWIRE και αυτη την στιγμη κατεβαζω με 11 kb και όλα φαίνονατι ενταξει! Λες;

Link to comment
Share on other sites

Χχχχμμμμ :shifty: !!!

Μέχρι στιγμης δεν είχα καταφερει να λειτουργησω σωστα ουτε το γαιδούρι ούτε το kazaa ούτε κανένα P2P.

Μολις κατεβασα το LIMEWIRE και αυτη την στιγμη κατεβαζω με 11 kb και όλα φαίνονατι ενταξει! Λες;

Τι σύνδεση έχεις και τα 11kB/sec σου φαίνονται εντάξει;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι σύνδεση έχεις και τα 11kB/sec σου φαίνονται εντάξει;

ADSL 384 αλλα τα 11 ειναι απλα ο μεσος ορος. Αλλα κατεβαινουν με 18, αλλα με 25, αλλα με 5 και παει λεγοντας! Αλλωστε παντα στο P2P downloading παίζει ρόλο και το uploading του αλλου! Σωστα;

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, εγώ δεν θα ήμουν καθόλου ευχαριστημένος μιας και έχω συνηθήσει να κατεβάζω με 48+ σε torrents και dc++.

http://img494.imageshack.us/img494/1356/untitled5nz.png

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, εγώ δεν θα ήμουν καθόλου ευχαριστημένος μιας και έχω συνηθήσει να κατεβάζω με 48+ σε torrents και dc++.

Εγω φιλε με τα torrents δεν εχω καμια επαφη και δυστυχως δεν εχω και καποιον guide για να τα χρησιμοποιησω! Για το DC++ δεν μπορεσα να συνδεθω ποτε, οσο μεγαθος share και αν εκανα! Γι' αυτο μου φανηκε καλο το Limewire

Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε με τα torrents δεν εχω καμια επαφη και δυστυχως δεν εχω και καποιον guide για να τα χρησιμοποιησω! Για το DC++ δεν μπορεσα να συνδεθω ποτε, οσο μεγαθος share και αν εκανα! Γι' αυτο μου φανηκε καλο το Limewire

 

Ουτε κι εγω χρησιμοποιω torrents αλλα το limewire δεν μου φαινεται και τοσο καλο... Το ειχα για αρκετο καιρο αλλα μολις ανακαλυψα τον "σωστο" τροπο για να κανω port forward στο emule τοτε αλλαξα γνωμη για το "γαϊδουρακι" (το εβριζα σε προηγουμενο post μου :O ) και απεγκατεστησα αμεσως το Limewire...

 

Απο τη στιγμη που εβαλα τις σωστες "πορτες" στο emule δεν χρειαζεται και τοση υπομονη για να κατεβει ενα αρχειο, δεν ειναι βεβαια και DC++ (που εχει τα παντα και πιανει τρελες ταχυτητες) αλλα πιστευω οτι ειναι το καλυτερο P2P σε σχεση με Shareaza, Limewire κ.λ.π

 

Οσο για το DC, σε τι mode προσπαθουσες να μπεις; Για δοκιμασε σε passive mode μηπως και μπορεσεις...

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Ουτε κι εγω χρησιμοποιω torrents αλλα το limewire δεν μου φαινεται και τοσο καλο... Το ειχα για αρκετο καιρο αλλα μολις ανακαλυψα τον "σωστο" τροπο για να κανω port forward στο emule τοτε αλλαξα γνωμη για το "γαϊδουρακι" (το εβριζα σε προηγουμενο post μου :O ) και απεγκατεστησα αμεσως το Limewire...

 

Απο τη στιγμη που εβαλα τις σωστες "πορτες" στο emule δεν χρειαζεται και τοση υπομονη για να κατεβει ενα αρχειο, δεν ειναι βεβαια και DC++ (που εχει τα παντα και πιανει τρελες ταχυτητες) αλλα πιστευω οτι ειναι το καλυτερο P2P σε σχεση με Shareaza, Limewire κ.λ.π

 

:)

Αλήθεια τι προβλημα ειχες στο γαιδουρι και πως διαολο το ελυσες;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...