Jump to content

Xperia Μini st15i / Xperia Mini Pro sk17i κ.α. : One Click Root


BMW116i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να σου πω την αλήθεια δεν ξερω την έκδοση .45 κ δε μπορω να βοηθήσω:(:(
Κάποιο μέλος θα μπορεί να με βοηθήσει κι εμένα...δεν θα με αφήσουν έτσι...:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 421
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ενταξει παιδια το εκανα root :) το μονο μου προβλημα ειναι οτι οταν ανηγω το superuser στην κατηγορια apps δεν μου εχει τιποτα...τι τρεχει?

επισης θελω να μου πιτε οταν φτιαχνω αντιγραφο ασφαλειας μια εφαρμογης με το titanium backup που το σοζει και πωσ γινετε η επαναφορα??

Edited by thomas700
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ περιμένω ακόμη την σχετική απάντηση-υπόδειξη για το πως θα γίνω root επιτέλους...:confused:
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ περιμένω ακόμη την σχετική απάντηση-υπόδειξη για το πως θα γίνω root επιτέλους...:confused:

 

Έχεις δοκιμάσει να το κανεις root κ δε μπορείς;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει να το κανεις root κ δε μπορείς;
Ακριβώς...αν διαβάσεις και τα προηγούμενα μου post θα καταλάβεις...
Link to comment
Share on other sites

ενταξει παιδια το εκανα root :) το μονο μου προβλημα ειναι οτι οταν ανηγω το superuser στην κατηγορια apps δεν μου εχει τιποτα...τι τρεχει?

επισης θελω να μου πιτε οταν φτιαχνω αντιγραφο ασφαλειας μια εφαρμογης με το titanium backup που το σοζει και πωσ γινετε η επαναφορα??

 

ετσι πρεπει φιλε οσες εφαρμογες θελουν root για να δουλεψουν οταν τις ανοιγεις θα φαινονται στο superuser..πατας αντιγραφα ασφαλειας το κουμπι δεξια μενου και πας batch απο κει κανεις backup-restore...αποθηκευονται στην sd στο φακελο titanium backup.αν δεν καταλαβες πες μου να στο εξηγησω καλυτερα

 

Ακριβώς...αν διαβάσεις και τα προηγούμενα μου post θα καταλάβεις...

 

γιατι δεν κανεις downgrade? σε .42?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Θα το πω ακόμα μια φορά. Στο παρόν forum δεν συζητάμε πως να κάνουμε την οποιαδήποτε έκδοση root. Συζητάμε τυχόν προβλήματα που προκύπτουν κατά την προσπάθεια rooting της 042 με την μέθοδο που περιγράφεται στο αρχικό post. Τελεία και παύλα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ποια βήματα πρέπει να εκτελέσω?Και ποια έκδοση έχω τελικά?

 

πηγαινε ρυθμισεις->σχετικα με το τηλεφωνο->και λεει αριθμο εκδοσης γραψε μας τι λεει..

και μετα θα ακολουθησεις αυτο εδω...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327513

το βημα ενα για να περασεις την εκδοση και το δευτερο για ροοτ αν θελεις

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε ρυθμισεις->σχετικα με το τηλεφωνο->και λεει αριθμο εκδοσης γραψε μας τι λεει..

και μετα θα ακολουθησεις αυτο εδω...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327513

το βημα ενα για να περασεις την εκδοση και το δευτερο για ροοτ αν θελεις

Αριθμός έκδοσης 3.0.1.Α.0.145

Link to comment
Share on other sites

Αριθμός έκδοσης 3.0.1.Α.0.145

 

αυτην ειχε οταν τ αγορασες>?

αν θελεις βαζεις την .42 απο αυτο που σ στειλα.μην ξεχασεις να κανεις backup τις επαφες σου και τις εφαρμογες εαν θες

Link to comment
Share on other sites

αυτην ειχε οταν τ αγορασες>?

αν θελεις βαζεις την .42 απο αυτο που σ στειλα.μην ξεχασεις να κανεις backup τις επαφες σου και τις εφαρμογες εαν θες

Αυτήν είχα δεν πείραξα κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν είχα δεν πείραξα κάτι...
εγω παντος που ειχα την 4.0.Α.0.62 την ενακα downgrade στην 0.42

 

και μετα εκανα κανονικα το root και ειχα αριστα αποτελεσματα. αν σε ενδιαφερει το προγραμα που εκανα το downgrade ειναι το wotaclient http://www.wotanserver.com/en . απλα φτιαχνεις ενα account (ειναι δωρεαν) βρισκεις το τηλ σου και πας κατω που σου εχει επιλογη να κατεβασεις το wotanclient. απο οτι ειδα εχει πολες versions που μπορεις να επιλεξεις. οποτε την πας σε αυτην που θελεις και μετα κανεις κανονικα το root ;)

Link to comment
Share on other sites

εγω παντος που ειχα την 4.0.Α.0.62 την ενακα downgrade στην 0.42

 

και μετα εκανα κανονικα το root και ειχα αριστα αποτελεσματα. αν σε ενδιαφερει το προγραμα που εκανα το downgrade ειναι το wotaclient http://www.wotanserver.com/en . απλα φτιαχνεις ενα account (ειναι δωρεαν) βρισκεις το τηλ σου και πας κατω που σου εχει επιλογη να κατεβασεις το wotanclient. απο οτι ειδα εχει πολες versions που μπορεις να επιλεξεις. οποτε την πας σε αυτην που θελεις και μετα κανεις κανονικα το root ;)

Χρησιμοποιώ ubuntu,πως θα τρέξω το wotanclient.exe?
Link to comment
Share on other sites

για το sony erricson live with walkman και για εκδοση για την εκδοση 4.0.2.Α.0.62 που εχουμε εμεις,τι κανουμε?????? υπαρχει rooτ?? Edited by Sstroke
Link to comment
Share on other sites

για το sony erricson live with walkman και για εκδοση για την εκδοση 4.0.2.Α.0.62 που εχουμε εμεις,τι κανουμε?????? υπαρχει rooτ??

Περιμενεις μεχρι να βγει root για την εκδοση 0.62

Link to comment
Share on other sites

φαντάζομαι δεν έχει καταφέρει κανείς ακόμα να brick-άρει το κινητό; πώς το κατάφερα και το κινητό μπαίνει μόνο σε fastboot ακόμα δεν έχω καταλάβει για να μπορέσω να αναστρέψω την διαδικασία. Ακόμα αναζητώ για κάποια μέθοδο αναστροφής του προβλήματος. Έχει συναντήσει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, σορρυ καταρχήν αν βγαίνω οφφ τοπικ αλλά το πρόβλημά μου που με οδήγησε εδώ, είναι ότι θέλω με χρήση του xperia mini μου (st15i), έκδοση .62 σε android 2.3.4, μέσω wifi, να συνδεθώ σε vpn δίκτυο απο το οποίο να έχω πρόσβαση στο διαδίκτυο μέσω proxy. Εκεί που κολλάω είναι ότι η συγκεκριμμένη συσκευή/λογισμικό κτλ δεν έχει ρύθμιση για proxy. Οποιοδήποτε app απο android market (μέχρι στιγμής) δεν έχει βοηθήσει. Γνωρίζει κανείς αν το ρουτάρισμα και η είσοδος σαν su μπορεί να ανοίξει στον σούπερ χρήστη μια τέτοια ρύθμιση; Ή μπορεί κανείς να με οδηγήσει σε άλλο τόπικ που να δίνει λύση; Παρακαλώ απαντήστε μου, ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

φαντάζομαι δεν έχει καταφέρει κανείς ακόμα να brick-άρει το κινητό; πώς το κατάφερα και το κινητό μπαίνει μόνο σε fastboot ακόμα δεν έχω καταλάβει για να μπορέσω να αναστρέψω την διαδικασία. Ακόμα αναζητώ για κάποια μέθοδο αναστροφής του προβλήματος. Έχει συναντήσει κανείς;

 

αν και με εντυπωσίασε το γεγονός ότι δεν βρήκα οδηγίες για να διορθώσω το πρόβλημα μου, τα κατάφερα με το wotanserver.com. Ευτυχώς η συσκευή έμπαινε ακόμα σε fastboot οπότε και έδωσα τα στοιχεία καθώς και την stock rom που ήθελα να κατέβει. Για flashing η συγκεκριμένη υπηρεσία είναι δωρέαν.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, σορρυ καταρχήν αν βγαίνω οφφ τοπικ αλλά το πρόβλημά μου που με οδήγησε εδώ, είναι ότι θέλω με χρήση του xperia mini μου (st15i), έκδοση .62 σε android 2.3.4, μέσω wifi, να συνδεθώ σε vpn δίκτυο απο το οποίο να έχω πρόσβαση στο διαδίκτυο μέσω proxy. Εκεί που κολλάω είναι ότι η συγκεκριμμένη συσκευή/λογισμικό κτλ δεν έχει ρύθμιση για proxy. Οποιοδήποτε app απο android market (μέχρι στιγμής) δεν έχει βοηθήσει. Γνωρίζει κανείς αν το ρουτάρισμα και η είσοδος σαν su μπορεί να ανοίξει στον σούπερ χρήστη μια τέτοια ρύθμιση; Ή μπορεί κανείς να με οδηγήσει σε άλλο τόπικ που να δίνει λύση; Παρακαλώ απαντήστε μου, ευχαριστώ πολύ.

Δεν νομίζω να βοηθήσει το root. Εκτός κι αν υπάρχει εφαρμογή που να απαιτεί root για τέτοια δουλειά. Συνχίζουμε σε αυτό το topic.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα. Εκανα το root σε xperia neo V με την εκδοση 2.3.4 και εγινε ουτε σε ενα λεπτο!

Ως αρχαριος ομως ακομα στον κοσμο του android εχω μερικες ερωτησεις κι εγω

 

1)αξιζει που το εκανα τωρα root και να κατσω να ασχοληθω (να απεγκαταστησω αχρηστα προγραμματα κτλπ) ενω σε λιγες μερες βγαινει η εκδοση 4 και θα χαθει οτι κανω η να περιμενω να βγει η 4 και το root για την 4 και να το κανω μετα?

 

2)οταν βγει και βαλω την 4 και κανω root και ολα κομπλε αμα βγει μετα ενα μικρο-update για την 4 παλι θα χαθουνε ολα?

 

3)Εφαρμογες επι-πληρωμης πως εγκαθιστω τωρα που ειμαι rooted?

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας!

Edited by dj_panos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα. Εκανα το root σε xperia neo V με την εκδοση 2.3.4 και εγινε ουτε σε ενα λεπτο!

Ως αρχαριος ομως ακομα στον κοσμο του android εχω μερικες ερωτησεις κι εγω

 

1)αξιζει που το εκανα τωρα root και να κατσω να ασχοληθω (να απεγκαταστησω αχρηστα προγραμματα κτλπ) ενω σε λιγες μερες βγαινει η εκδοση 4 και θα χαθει οτι κανω η να περιμενω να βγει η 4 και το root για την 4 και να το κανω μετα?

 

2)οταν βγει και βαλω την 4 και κανω root και ολα κομπλε αμα βγει μετα ενα μικρο-update για την 4 παλι θα χαθουνε ολα?

 

3)Εφαρμογες επι-πληρωμης πως εγκαθιστω τωρα που ειμαι rooted?

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας!

1) Nαι, αξίζει φυσικά. Για το neo V η αναβάθμιση έρχεται μέσα με τέλη Απρίλιου. Και για το root ούτε συζήτηση! Μέχρι να βγει για την έκδοση 4.0...θα εχεις αλλάξει κινητό που λέει ο λόγος!

2)Ναι, θα χαθούνε όλα λογικά. Δεν είμαι σίγουρος όμως γιατί όταν έκανα μια μικροαναβάθμιση πάνω στην gingerbread δεν έχασα τίποτα.

3)Απλά googlάρεις την εφαρμογή που θες με κατάληξη .apk

Link to comment
Share on other sites

1)αξιζει που το εκανα τωρα root και να κατσω να ασχοληθω (να απεγκαταστησω αχρηστα προγραμματα κτλπ) ενω σε λιγες μερες βγαινει η εκδοση 4 και θα χαθει οτι κανω η να περιμενω να βγει η 4 και το root για την 4 και να το κανω μετα?

2)οταν βγει και βαλω την 4 και κανω root και ολα κομπλε αμα βγει μετα ενα μικρο-update για την 4 παλι θα χαθουνε ολα?

3)Εφαρμογες επι-πληρωμης πως εγκαθιστω τωρα που ειμαι rooted?

 

1) Προφανώς! Ποτέ δεν σταματά αυτό!

2) Ναι, πάντα χάνονται.

3) Αν εννοείς όντως πως τις εγκαθιστάς (κι όχι πως τις αποκτάς) τότε η απάντηση είναι όπως και πρίν που δεν ήσουν rooted. Δεν αλλάζει κάτι.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

1) Προφανώς! Ποτέ δεν σταματά αυτό!

2) Ναι, πάντα χάνονται.

3) Αν εννοείς όντως πως τις εγκαθιστάς (κι όχι πως τις αποκτάς) τότε η απάντηση είναι όπως και πρίν που δεν ήσουν rooted. Δεν αλλάζει κάτι.

 

Πως τις αποκτώ εννοώ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...