Jump to content

Αναβάθμιση σε 2.3.4;


cartoonistas
 Κοινοποίηση

ΣΑΣ ΗΡΘΕ Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ 2.3.4?  

50 members have voted

  1. 1. ΣΑΣ ΗΡΘΕ Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ 2.3.4?

    • ΕΓΙΝΕ Η ΑΝΑΒΑΜΙΣΗ
    • ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ


Recommended Posts

Αυτο το θεμα ειναι για να δουμε ποιοι εχουν λαβει την αναβαθμιση 2.3.4 και ποιοι οχι. Επισης οποιος θα ήθελε θα μπορούσε να γραφει και εντυπωσεις , για το τοσο πολυαναμενομενο Gingerbread της συσκευης Edited by cartoonistas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 292
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ουτε καισ ε μενα τωρα που το ξαναδοκιμασα. ας γραφουμε και τι προελευσης ειανι του καθενος το κινητο.

 

εμενα ολανδικο

Link to comment
Share on other sites

οχι ...............................

 

Έπρεπε να βάλεις και την επιλογή "Την έβαλα μόνος μου!" (εκεί είμαι εγώ!)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να βάλεις και την επιλογή "Την έβαλα μόνος μου!" (εκεί είμαι εγώ!)

 

xaxaxaxaxxa :lol: επρεπε ναι... ή καλύτερα το πεταξα απο το μπαλκονι δεν προλαβα να το δω αν βγηκε...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ολλανδικη συσκευη και αναβαθμιστηκε κανονικα και επισημα στην V20L.
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Ολλανδικη συσκευη και αναβαθμιστηκε κανονικα και επισημα στην V20L.

 

niko αυτο εγινε σημερα? ειχα δει οτι η Ολλανδικη ειχε αργησει..

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω την V10b & ενω συνδεω το κινητο στο PC με program LG Update Service (all drivers are installed) & μου αναφερει οτι εχω την νεωτερη εκδοση & δεν χρειaζεται αναβαθμιση. Ειναι απο WIND (Build Number FRG83G - LGE Version LGP990- V10b).............
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Μηπως έχετε πειράξει την baseband . Μόλις έκανα restore σε στοκ με clockwork recovery κ είδα ότι μου δείνχει νέα αναβάθμιση (την οποία περνάω τώρα)

Ρουτ για την gb βρήκανε ή θα κλαίω την μοίρα μου μετά ; :p

 

Edit: Αγορασμένο από media markt

Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

πως να την έβαλες μονος σου ?

 

Οπως ο μισός πλανήτης. Κατέβασα μια έκδοση από το ιντερνετ. Στο θέμα του 2Χ έχει όλες τις λεπτομέρειες

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω την V10b & ενω συνδεω το κινητο στο PC με program LG Update Service (all drivers are installed) & μου αναφερει οτι εχω την νεωτερη εκδοση & δεν χρειaζεται αναβαθμιση. Ειναι απο WIND (Build Number FRG83G - LGE Version LGP990- V10b).............

 

Με ποιο προγραμμα κανεις update??? παντως η τελευταια εκδοση πριν την V20L ηταν V10D και οχι V10b

Link to comment
Share on other sites

Μηπως έχετε πειράξει την baseband . Μόλις έκανα restore σε στοκ με clockwork recovery κ είδα ότι μου δείνχει νέα αναβάθμιση (την οποία περνάω τώρα)

Ρουτ για την gb βρήκανε ή θα κλαίω την μοίρα μου μετά ; :p

 

Edit: Αγορασμένο από media markt

 

Υπάρχει τρόπος αλλά λίγο πιο δύσκολος.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1327599

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος αλλά λίγο πιο δύσκολος.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1327599

ΣΥμφωνώ τον ξέρω τον τρόπο αυτό , απλά ήθελα να δω απλά αν θα νου δείξει την αναβάθμιση :p

 

Μετά μάλλον πάλι σε CM7 θα γυρίσω εκτός αν είναι κάτι το ΠΟΛΥ καλό θα μείνω με στοκ (+ ράδιο + unbuggy non-crash camera)

Πιο φέιλ πρόγραμμα για update δεν έχω δει . όλο λέει να κοιτάξω την συνδεση usb :p

ϊσως να φταίει ότι είμαι σε virtual machine αλλά τέσπα

Edited by jedimastermaniac
Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

λοιπον διαβαστε τι διαπιστωσα. Εχω κατεβασει το προγραμμα LGMobile Update (απο site της LG) . Στο κινητό γραφει version V10b & στο LGMobile Service γραφει οτι δεν χρειαζεται αναβαθμιση διοτι εχω την νεωτερη έκδοση (την V10d)...... Δεν ειναι περίεργο ?
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

και εγω ακομα περιμενω το κινητο ειναι αγορασμενο απο Πλαισιο και δεν ειναι παραεισαγωγη ουτε branded. To LG update tool λεει οτι υπαρχει νεα εκδοση αλλα οταν προχωραω για αναβαθμιση μετα μου βγαζει οτι εχω την τελευταια εκδοση και σταματα.
Link to comment
Share on other sites

Έχετε υπόψη σας αν μετά την αναβάθμιση σε επίσημη 2.3.4 εξακολουθεί να ρουτάρεται η συσκευή;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα εχει διαδικασια

Μπορειτε να τσεκαρετε αν έχετε αναβαθμηση τσεκάροντας αυτο το link

http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn=35621123123456

Όπου 35621123123456 βάλτε το imei σας. Το IMEI το το βρησκεται πατώντας *#06#

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.

Εν τω μεταξύ εξακολουθώ να μη βρίσκω κάποιο βίντεο στο youtube με official 2.3 σε Optimus 2X. Mα τι περιμένουν τα γνωστά sites; :p

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι την ελαβα κανονικα, με συσκευη αγορασμενη απο Media Markt Λαγκαδα πριν κανα δυο βδομαδες. :)

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Χτές βράδυ την πέρασα με το tool της lg. Το σύνδεσα είδε την αναβάθμιση και την πέρασα. Δεν χάθηκε τίποτα από ρυθμίσεις κλπ. Το είχα πάρει από πλαίσιο. Τον τελευταίο καιρό με 10d και με 70 προγράμματα περασμένα είχε βαρύνει το κινητό. Μετά την αναβάθμιση (10l) έγινε αεράτο. Δεν ξέρω εάν φταίει η αναβάθμιση σε αυτή την έκδοση ή εάν "καθάρισαν" αρχεία του λειτουργικού. Edited by TOM-F
http://eppforum.cretaforce.net/TOM-F/F43001.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...