Jump to content

E-Shops και Ηλεκτρονικές Αγορές


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Σκέφτομαι να αγοράσω το Lumia 820 από το κατάστημα kinhtomania. Έχει κανείς εμπειρία από αγορά από το συγκεκριμένο μαγαζί; Με την εγγύηση τι παίζει; Με καλύπτει η nokia ή του μαγαζιού;

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Έχει κανείς εμπειρία από το κατάστημα VnP; Σκέφτομαι να αγοράσω μια συσκευή και λέω να δοκιμάσω την τύχη μου με το εν λογω κατάστημα..
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

δες εδώ κριτικές

 

http://www.skroutz.gr/m/246/VNP%20Shop

 

έχω ψωνίσει από το φυσικό κατάστημά τους.

 

Και η δική σου εντύπωση; Γιατί, νομίζω ότι στο myphone γράφουν άτομα που ασχολούνται λίγο παραπάνω με την κινητή τηλεφωνία γενικότερα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Σκέφτομαι να αγοράσω το Lumia 820 από το κατάστημα kinhtomania. Έχει κανείς εμπειρία από αγορά από το συγκεκριμένο μαγαζί; Με την εγγύηση τι παίζει; Με καλύπτει η nokia ή του μαγαζιού;

Ευχαριστώ πολύ.

 

Είναι γενικά αξιόπιστο. Δεν μπορώ να ξέρω τι συμβαίνει με κάθε πελάτη βέβαια αλλά έχω αγοράσει δυο φορές και ήταν όλα οκ. Εγγύηση από τη Νόκια. Κοίτα αν είναι ελληνικό το κινητό ή παραεισαγωγής (δεν έχει και καμιά σοβαρή διαφορά βέβαια αλλά...)

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αν είναι ελληνικό το κινητό ή παραεισαγωγής (δεν έχει και καμιά σοβαρή διαφορά βέβαια αλλά...)

 

Πως διαπιστωνεται αυτο?αν λεει "ελληνικης αντιπροσωπειας" ή "ΕU" ?

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Άμα έχει εγγύηση Nokia τότε είμαστε κομπλέ. Πως καταλαβαίνω αν είναι εισαγωγής ή "ελληνικό"; Ρωτάω εκεί φαντάζομαι
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. :)

 

Ωραια......

Θελω το optimus g και σε σκρουτζ δεν υπαρχει eu σε χαμηλη τιμη...

Δεσαμε...

Αν και λογω ευρωπης η εγγυηση ισχυει

Βασικα,αυτο που με πειραζει θαναι να ειναι η συσκευη branded(vodafone etc)

Edited by venoos

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Ωραια......

Θελω το optimus g και σε σκρουτζ δεν υπαρχει eu σε χαμηλη τιμη...

Δεσαμε...

Αν και λογω ευρωπης η εγγυηση ισχυει

Βασικα,αυτο που με πειραζει θαναι να ειναι η συσκευη branded(vodafone etc)

 

Συγκεκριμένα το optimus g κυκλοφορεί με το ίδιο ακριβώς software σε όλη την Ευρώπη. Είτε το πάρεις Ελληνικό, είτε προοριζομενο για οποιαδήποτε άλλη ευρωπαϊκή χώρα είναι ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο firmware.

Μέχρι και προεπιλεγμένη γλώσσα θα έχει τα ελληνικά γιατί αναγνωρίζει αυτόματα τη σιμ

Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμένα το optimus g κυκλοφορεί με το ίδιο ακριβώς software σε όλη την Ευρώπη. Είτε το πάρεις Ελληνικό, είτε προοριζομενο για οποιαδήποτε άλλη ευρωπαϊκή χώρα είναι ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο firmware.

Μέχρι και προεπιλεγμένη γλώσσα θα έχει τα ελληνικά γιατί αναγνωρίζει αυτόματα τη σιμ

 

Καλο αυτο.περιμενω να φερουν τα γνωστα (kaizershop,kaizerstore,etc) για να παραγγειλω.μονο θα τους ρωτησω να μην ειναι η συσκευη vodafone ή ο,τι αλλο και εχει τιποτα αχρηστα application μεσα.αν και στο αντιστοιχο θρεντ για το optimus g τα παιδια που τοχουν δεν αναφερουν κατι τετοιο.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Καλο αυτο.περιμενω να φερουν τα γνωστα (kaizershop,kaizerstore,etc) για να παραγγειλω.μονο θα τους ρωτησω να μην ειναι η συσκευη vodafone ή ο,τι αλλο και εχει τιποτα αχρηστα application μεσα.αν και στο αντιστοιχο θρεντ για το optimus g τα παιδια που τοχουν δεν αναφερουν κατι τετοιο.

 

Μην αγχώνεσαι unbranded είναι, απλά υπάρχει προς το παρόν θέμα διαθεσιμότητας

Link to comment
Share on other sites

έχει κάνει κανείς αγορά από το handyshop.de να μας πει εντυπώσεις;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έκανα κι εγώ πρώτη φορά αγορά από e-shop και πήγε μια χαρά. Αγόρασα από το Kaizer.gr το Nokia Lumia 820. Πήρα αρχικά τηλέφωνο, για επιβεβαίωση της ένδειξης " Σε απόθεμα ", και αφού καταχώρησα την αγορά μου στο site, το παρέλαβα την ίδια μέρα και μισή ώρα μετά από την ολοκλήρωση της ηλεκτρονικής αγοράς από το κατάστημα.
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

γειά σας παιδιά!! :) είμαι νεο bember στο forum. θα ήθελα να μου πει όποιος ξέρη τι παίζει με τα γερμανικά κινητα;; λεω να πάρω το galaxy s4 και απο'τι βλέπω στα skroutsomagaza είναι γερμανικά κτλ. επιδής εχω iphone και δεν γνωρίζο απο samsung, έχουν τα samsung κάτι αντίστιχο itune κτλ. που πρέπει να κάνεις εγκατάσταση αναγκαστικά οταν προτοχρισιμοποιής τιν συσκευή;; και αν ναι θα πρέπει να το βρώ σε κάποιο γερμανικό site?? και γενικά αν το πάρω γερμανικό τι δυσκολίες,και τι μίον θα έχει το s4;;
Link to comment
Share on other sites

γειά σας παιδιά!! :) είμαι νεο bember στο forum. θα ήθελα να μου πει όποιος ξέρη τι παίζει με τα γερμανικά κινητα;; λεω να πάρω το galaxy s4 και απο'τι βλέπω στα skroutsomagaza είναι γερμανικά κτλ. επιδής εχω iphone και δεν γνωρίζο απο samsung, έχουν τα samsung κάτι αντίστιχο itune κτλ. που πρέπει να κάνεις εγκατάσταση αναγκαστικά οταν προτοχρισιμοποιής τιν συσκευή;; και αν ναι θα πρέπει να το βρώ σε κάποιο γερμανικό site?? και γενικά αν το πάρω γερμανικό τι δυσκολίες,και τι μίον θα έχει το s4;;

 

κανενα προβλημα δεν θα εχεις. ελληνικα εχει το τηλεφωνο μεσα εγγυηση ευρωπαικη. ασε που τα γερμανικα περνουν και τις αναβαθμισεις πιο γρηγορα απο τα ελληνικα.

μπορεις να εγκαταστησεις το kies της samsung για αναβαθμισεις ,backup κλπ.

οχι οτι ειναι υποχρεωτικο.

Link to comment
Share on other sites

tnx φίλε μου για την ενημέρωση. κάτι ακόμα αν ξέρεις να μου πείς, θα έχω πρόβλημα με το σήμα η τιν κάρτα sim, και τα δικά μας δίκτια αφού θα είναι γερμανικό;;
Link to comment
Share on other sites

tnx φίλε μου για την ενημέρωση. κάτι ακόμα αν ξέρεις να μου πείς, θα έχω πρόβλημα με το σήμα η τιν κάρτα sim, και τα δικά μας δίκτια αφού θα είναι γερμανικό;;

 

κανενα απολυτως μια χαρα θα δουλευει.

(και το δικο μου τηλεφωνο ενα s3 γερμανικο ειναι)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,παρασκευη πρωι mail σε birdphone.gr για το optimus g.μεσημερακι κατα τις 2 μου τηλεφωνουν.απαντουν στις ερωτησεις μου (διαθεσιμοτητα τηλεφωνου,ευρωπαικης προελευσης κτλ).4 και μιση παραλαβη απο καταστημα.ΑΡΙΣΤΗ επικοινωνια.συσκευασια κλειστη,σφραγισμενη,unboxing οπως ταχετε δει στα βιντεο του youtube με ολες τις μεμβρανες (εχει πολλες το ατιμο).κινητο γαλλικο.πρωτη φορα ψωνιζω απο σκρουτζ,χρονια ψωνιζω απο ebay-amazon.μπραβο στο καταστημα.

Οσο ημουν εκει ηρθαν και πηραν 4-5 αλλα τοσα πραγματα..

Ενας πηρε 2 ipad,αλλος galaxy note ii (νομιζω ακουσα τιμη 390 κατι),αλλος ενα samsung μικρο τηλεφωνο (δεν ειδα ποιο) και παει λεγοντας...

Δινει και doa.

Edit:το μονο "μεμπτο" οτι μουπαν πως θαχει αγγλικο εγχειριδιο και ειχε γαλλικο.πραγμα που δε με ενδιαφερει καθολου...

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Λοιπον,παρασκευη πρωι mail σε birdphone.gr για το optimus g.μεσημερακι κατα τις 2 μου τηλεφωνουν.απαντουν στις ερωτησεις μου (διαθεσιμοτητα τηλεφωνου,ευρωπαικης προελευσης κτλ).4 και μιση παραλαβη απο καταστημα.ΑΡΙΣΤΗ επικοινωνια.συσκευασια κλειστη,σφραγισμενη,unboxing οπως ταχετε δει στα βιντεο του youtube με ολες τις μεμβρανες (εχει πολλες το ατιμο).κινητο γαλλικο.πρωτη φορα ψωνιζω απο σκρουτζ,χρονια ψωνιζω απο ebay-amazon.μπραβο στο καταστημα.

Οσο ημουν εκει ηρθαν και πηραν 4-5 αλλα τοσα πραγματα..

Ενας πηρε 2 ipad,αλλος galaxy note ii (νομιζω ακουσα τιμη 390 κατι),αλλος ενα samsung μικρο τηλεφωνο (δεν ειδα ποιο) και παει λεγοντας...

Δινει και doa.

Edit:το μονο "μεμπτο" οτι μουπαν πως θαχει αγγλικο εγχειριδιο και ειχε γαλλικο.πραγμα που δε με ενδιαφερει καθολου...

Δεν μπορω να επεξεργαστω το μηνυμα οποτε το παραθετω.

15 μερες μετα μου εστειλαν ευχαριστηρια επιστολη για τη θετικη μου κριτικη στο σκρουτζ.

Τους βγαζω το καπελο.-

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, παιδιά.

 

Θέλω να παραγγείλω ένα αντικείμενο από το hottopic.com. Είναι αξιόπιστο; Και πέραν αυτού, βλέπω ότι οι τιμές είναι σε δολάρια, τι θα πληρώσω; Αυτό που θέλω να παραγγείλω κοστίζει 12$, να σκεφτώ τελωνεία κτλ ή όχι;

 

Είναι η πρώτη φορά που παραγγέλνω από εξωτερικό, συγγνώμη για τις γελοίες ερωτήσεις. :O

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, παιδιά.

 

Θέλω να παραγγείλω ένα αντικείμενο από το hottopic.com. Είναι αξιόπιστο; Και πέραν αυτού, βλέπω ότι οι τιμές είναι σε δολάρια, τι θα πληρώσω; Αυτό που θέλω να παραγγείλω κοστίζει 12$, να σκεφτώ τελωνεία κτλ ή όχι;

 

Είναι η πρώτη φορά που παραγγέλνω από εξωτερικό, συγγνώμη για τις γελοίες ερωτήσεις. :O

καλο φαινεται αλλα για σιγουρια θα επιλεγεις καταστημα με πληρωμη PayPal για να μπορεις να παρεις τα χρηματα σου πισω σε περιπτωση στραβης...

σε δολλαρια θα πληρωσεις και η ισοτιμια θα βγει απο την Τραπεζα...

τελωνειο για τοσο χαμηλο ποσο δεν υπαρχει..αν αργοτερα παρεις κατι με μεγαλυτερο ποσο , θα επιλεξεις αποστολη με ΑΠΛΟ ταχυδρομειο , οχι courier (DHL κλπ) για να μην εχεις προβλημα

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...