Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σειρα σου ειναι:p:p:lol::lol:

Τελικα το Fix permissions δεν κανει τπτ για τα FC θελει αναγκαστικα format system...τωρα προσπαθω να περασω την CM του geno και με δινει του κοσμου τα FC btw διχνει ενα ραδιο μεσα..λετε να καταφερε το ραδιο???Και καποιος να μου πει γιατι πρεπει να κολαει στο format .android secure και πρεπει να ξηλώσω μπαταρια??
Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω φιλε μου.

Βρηκα μια καρτα, περασα τους 2 φακελους και ανοιξε κανονικα.

Το 3ο αρχειο τελικα να το περασω γιατι μου εχει αναγνωρισει την 2.3.5 κανονικα.

 

Ο 3ος λενε οτι αλλαζει το boot logo αν ειναι να τραβιξω τα πανδινα για ενα boot logo να μην το αλλαξω ποτε!! :Ρ κατσε ετσι και εγω ετσι ειχα κατσει τοτε θυμαμε με μαμα ρομ!! :Ρ

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

σκοπος ειναι ομως να δουλεψει το τηλεφωνο και μετα το σεταρει παλι οπως θελει.

κανει το αρχειο της 2.2 για 2.3 ομως;

zip,restore,ολα καλα αλλα δεν μπουταρει με τιποτα λεμε,εβγαλα sim,sd παλι τιποτα

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

σειρα σου ειναι:p:p:lol::lol:

 

Οχι καλα ειναι εμενα παλευω τωρα να δω πως δουλευει αυτο το ραδιο που εχει...της MIUI ειναι θελει BT αλλα ηχος τπτ!! :(

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

κανει το αρχειο της 2.2 για 2.3 ομως;

zip,restore,ολα καλα αλλα δεν μπουταρει με τιποτα λεμε,εβγαλα sim,sd παλι τιποτα

 

δεν κανει εχουν διαφορετικο baseband, δεν θα ανοιγει καν.

Επειδη δεν εχω καταλαβει καλα, την 512 την περναει αλλα μετα σε βαζει παλι στο recovery?

Με vol- και power παλι σε βαζει σε recovery?

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

δεν εχεις να χασεις τιποτα αν θες πριν κανεις format boot αντεγραψε τον δικο σου φακελο image στον υπολογιστη σου.

το recovery ειναι το ιδιο με 2.3;

δεν κανει εχουν διαφορετικο baseband, δεν θα ανοιγει καν.

Επειδη δεν εχω καταλαβει καλα, την 512 την περναει αλλα μετα σε βαζει παλι στο recovery?

Με vol- και power παλι σε βαζει σε recovery?

με μαμα recovery και dload αναβοσβηνει το τηλεφωνο

μου κανει ματακια,πως να το πω αλλοιως

με το αλλο δεν ξεκιναει καν την αναβαθμιση

παραξενα πραγματα.

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

το recovery ειναι το ιδιο με 2.3;

 

αυτο δεν το ξερω αλλα αν αντιγραψεις τα αρχεια σου και δεις οτι δεν γινεται κατι τοτε τα ξαναπερνας στο κινητο σου. εξαλλου και τωρα δεν μπορεις να κανεις τιποτα. για recovery βαλε το δικο σου τα αλλα αρχεια βαλε αυτα που σου εδωσα γιατι με το μαμα recovery δεν μπορεις να κανεις RESTORE

Link to comment
Share on other sites

με το αλλο δεν ξεκιναει καν την αναβαθμιση

παραξενα πραγματα.

 

με vol- και power επρεπε να bootαρει κανονικα. Αν σε βαζει σε pink screen(χωρις φακελο dload) η ξεκιναει να κανει firmware update(με φακελο dload) τοτε ειναι κολλημενο το vol+. Αυτο προσπαθω να καταλαβω.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

οτι και να κανω με βγαζει σε recovery 5.0.2.7

με μαμα....ματακια

κατσε να καταλαβω πρωτα.

να μπω σε pink screen και μετα να πατησω τα power vol-+

η κλειστο το τηλεφωνο και αμεσως power vol-+;;

με κλειστο το τηλεφωνο και power vol-+ με dload μεσα,απλα δεν κανει τιποτα,απλα με βγαζει σε pink screen

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Κωστα (cocous) δεν μπορει ,με το δικο σου image να κανει τιποτα,,γιατι αλλαζει το baseband,,,,,

Πρεπει καποιος να στειλει στον ακαλο τον image φακελο απο την 512,, ,,μηπως εχει προβλημα καποιο αρχειο απο τα δικα του

Να το δοκιμασει κι ετσι μηπως ξεκολλησει

τι να πω ,,,πολυ περιεργη περιπτωση

Link to comment
Share on other sites

hardware ειναι

 

Ενταξει ,,,,,αλλα ειναι περιεργο γιατι εχεις τα παντα (και ροζ οθονη και image φακελο και μπαινεις και recovery) γι'αυτο το θεωρω λιγο απιστευτο αυτο που επαθες

Link to comment
Share on other sites

Και ολα αυτα απο την miui που εδωσα εγω??η κατι αλλο εκανες νιωθω και ασχημα τωρα :((((
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Και ολα αυτα απο την miui που εδωσα εγω??η κατι αλλο εκανες νιωθω και ασχημα τωρα :((((

 

Ρε γ@μωτο ,ειναι περιεργο γιατι σας ειπα οτι σ'εμενα δεν μου εμεινε τιποτα ,αδειος φακελος image,μπλε οθονη και ροζ οθονη τιποτα αλλο,,,,,,,παρ'ολα αυτα ομως αντεγραψα απο το pc τον image εκανα restore και ολα ενταξει.........

Αλλα εδω ,,τι μπορει να εγινε ?? Σπαω το κεφαλι μου αλλα δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο

 

Cocous ,δυστυχως αυτο το baseband ειναι κατι που δεν ξερω αν καταφερει καποιος να κανει κατι γι'αυτο..

 

Επισης επιμενω να του στειλει καποιος ,τον image φακελο απο την 512,,για να εξαντλησει ολες τις πιθανοτητες

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Και ολα αυτα απο την miui που εδωσα εγω??η κατι αλλο εκανες νιωθω και ασχημα τωρα :((((

 

σε cm7 ημουν και πηγα για resore στην 1.12.16

Link to comment
Share on other sites

σε cm7 ημουν και πηγα για resore στην 1.12.16

 

Α!οκ δεν φταιω εγω τοτε :) κριμα δεν ειχα και εγω το image απο μαμα ρομ μονο το recovery εχω απο μαμα και ενα boot

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ρε γ@μωτο ,ειναι περιεργο γιατι σας ειπα οτι σ'εμενα δεν μου εμεινε τιποτα ,αδειος φακελος image,μπλε οθονη και ροζ οθονη τιποτα αλλο,,,,,,,παρ'ολα αυτα ομως αντεγραψα απο το pc τον image εκανα restore και ολα ενταξει.........

Αλλα εδω ,,τι μπορει να εγινε ?? Σπαω το κεφαλι μου αλλα δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο

 

το ιδιο ειχα παθει και εγω και ολα οκ παντως δεν νομιζω να ειναι hardware.

Link to comment
Share on other sites

παντως αυτο το baseband οποτε το βλεπω μου την δινει ασχημα. απορω πως ακομα δεν βρεθηκε τροπος να το αλλαζεις.

 

το ιδιο ειχα παθει και εγω και ολα οκ παντως δεν νομιζω να ειναι hardware.

 

Και γω νομιζω οτι δεν ειναι hardware,,,,,,αλλα τι ??

 

Τωρα ειδα οτι το επαθε απο restore..........δεν γινονται αυτα ,,,καποιος να του στειλει το φακελο image απο την 512.........νομιζω οτι πρεπει να το δοκιμασει κι'αυτο

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

παει να μπει τωρα αλλα αναβοσβηνει το led κοκινο(πιασε κοκκινο που λενε) και σταματαει την εγκατασταση εκει.

θα το παρατησω για αυριο.

μαλλον μπαταρια ε;

καληνυχτα και συγνωνη για την ταλαιπωρια απο ολους σας.

@ Pikachukaki με τιμωρησε η Miui που την αλλαξα

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ειναι από καθαρή 512?

 

Γιατί μπορω αν ειναι να ανεβάσω το δικό μου image φάκελο με geno v4

 

Εστω κι αυτον ,,μηπως και μπορει να κανει δουλεια

 

Ακαλε ,,την ταλαιπωρια την περνας εσυ, δυστυχως...

Εμεις μιλαμε εκ του ασφαλους

Μακαρι να καθαρισεις ,χωρις τρεχαματα,,,,,,αστο λιγο να ξεκουραστει μηπως και αυριο σου πει καλημερα

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

παει να μπει τωρα αλλα αναβοσβηνει το led κοκινο(πιασε κοκκινο που λενε) και σταματαει την εγκατασταση εκει.

θα το παρατησω για αυριο.

μαλλον μπαταρια ε;

καληνυχτα και συγνωνη για την ταλαιπωρια απο ολους σας.

@ Pikachukaki με τιμωρησε η Miui που την αλλαξα

 

αχαχα!!Ασε και πριν 5λεπτα ελεγα να βαλω αυτην που αναβασα σημερα αλλα με τρομαξες και δεν εχω ουτε εγω μαμα image backup μονο κατι boot και κατι recovery που τα ανεβαζω τωρα μπας και κανεις δουλεια!! http://www.mediafire.com/?zrp3v6m2nayva44 Παρτα αν βοηθήσει κανενα!!!who knows!!

 

A!στο backup με CMW Βρηκα τον image απο μαμα Wind κανει?να τον ανεβασω και αυτο??

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...