Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αφου miui θελεις ... :p , γιατι παιδευεσαι ... :p

εννοειτε οτι θα βαλεις και του update miui τα αρχεια και το sms , μεσα στο zip του ρομ , και μετα το φλασαρεις οπως εχουμε πει.

προτεινω να σβησεις και το x5 settings apk , απο το system/app ( καλα ελεγε ο tupacrip και o sofoklas , οτι ειναι μαπα , καλυτερα το setcpu , το x5settings , αλλαζεις scheduler η ταχυτητα και δημιουργει καθε φορα , απο ενα αρχειο στον init.d φακελο , τι λαλακια κι αυτη δηλαδη)

και η cm7 θα σ'αρεσει και ειναι πολυ καλη.

ομως και η miui δεν εχει καμμια σχεση με οτι ηξερες μεχρι τωρα σε miui και σε ram management , και σε multitasking και σε games ( αλλωστε εχω βαλει το κερνελ της CM7 σ'αυτη τη miui , οπως εχω πει ).

 

KAI AΛΛΟ ENA NEO ΓΙΑ MIUI

Μολις εβαλα το spiritfm unlocked (version feb 12a)

το σεταρα οπως ηταν το free , και ..... ΔΟΥΛΕΥΕΙ ...:happy:

Κατι δεν καταλαβαινω ομως με τους σταθμους , ναι μεν παιζει ελληνικα τραγουδια και ξενα σε διαφορους σταθμους , αλλα δεν μπορω να καταλαβω , πως παω στους γνωστους σταθμους . μηπως ειμαι σε αλλες συχνοτητες ??? το ιδιο γινοταν και στη free εκδοση.

σημειωνω οτι το δουλευω χωρις ακουστικα για κεραια , απο τα ηχεια μονο.

 

και μαλλον πρεπει να κανω αυτο που λεει ο tzivas ( να τα βαλω ολα και να φτιαξω ενα κομπλε ρομ και γι αυτους που δεν το πολυκατεχουν το θεμα ) , αλλα σε λιγο μαλλον γιατι παιζω λιγο ακομα με την καμερα τωρα , ισως αλλαχτει λιγο το media profiles.xml η και η miuicamera .

 

edit , για MIUI multi 2.3.7 V1

Κατεβασμα , spiritFM UL version feb12a

http://www.mediafire.com/download/6g4ihm3e3k9ldel/SpiritFMRadio.apk

 

οποιος θελει το δοκιμαζει , κανουμε τις ιδιες ρυθμισεις που εχει το free , και δουλευει

εκει που λεει ινδια , εγω εβαλα , ελλαδα

ελπιζω οτι δεν θα χρειαστειται titanium backup για να το κανετε.

 

αν βρεις χρονο μαζεψε τα τελευταια fixes που προεκυψαν για την miui σε ενα post,για να ειμαστε σιγουροι οτι τα βαλαμε ολα..!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

αν βρεις χρονο μαζεψε τα τελευταια fixes που προεκυψαν για την miui σε ενα post,για να ειμαστε σιγουροι οτι τα βαλαμε ολα..!

Δεν ειναι πολλα ...

Το ρομ κατεβασε το, απο το xda (στην υπογραφη μου).

Και το update ειναι στο πρωτο ποστ στην προηγουμενη σελιδα... ( http://www.mediafire.com/download/3527sc0o085j322/systemUpdate_miuiV1.zip).

Βαλε τ'αρχεια που εχει το update, μεσα στο ζιπ του ρομ και ετοιμoς για φλασαρισμα.

Link to comment
Share on other sites

gkalen ο ηχος ειναι υπερβολικα δυνατος! Αμα ειμαι σε ησυχο περιβαλλον και παιζω κανα παιχνιδι, το πιο σιγανο σκαλοπατι δε μου κανει, μου φαινεται δυνατο.

Η ερωτηση ειναι αρκει να αλλαξω το libaudio.so και το libaudiopolicy.so απο τη MIUI του FCS; Το ξερω οτι θα εχω χαμηλοτερο maximum αλλα το προτιμω απο το υψηλοτερο minimum.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

gkalen ο ηχος ειναι υπερβολικα δυνατος! Αμα ειμαι σε ησυχο περιβαλλον και παιζω κανα παιχνιδι, το πιο σιγανο σκαλοπατι δε μου κανει, μου φαινεται δυνατο.

Η ερωτηση ειναι αρκει να αλλαξω το libaudio.so και το libaudiopolicy.so απο τη MIUI του FCS; Το ξερω οτι θα εχω χαμηλοτερο maximum αλλα το προτιμω απο το υψηλοτερο minimum.

Πρεπει να εισαι ο μονος που θελει να το κανει αυτο ... :p

Εδω καναμε αμαν, για να φουλαρουμε τον ηχο κι εσυ το θελεις αθορυβο, χαχα.

Ναι ομως, ετσι γινεται, αλλαξε τα δυο libs και απολαυσε την ησυχια, χαχα ..

Και βεβαια κατα τον ιδιο τροπο και μ'ενα reboot, ξεκουφενεσαι ξανα.

Εγω παντως δεν ακουω ουτε ξυπνητηρι με τον ηχο απο fcs.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εισαι ο μονος που θελει να το κανει αυτο ... :p

Εδω καναμε αμαν, για να φουλαρουμε τον ηχο κι εσυ το θελεις αθορυβο, χαχα.

Ναι ομως, ετσι γινεται, αλλαξε τα δυο libs και απολαυσε την ησυχια, χαχα ..

Και βεβαια κατα τον ιδιο τροπο και μ'ενα reboot, ξεκουφενεσαι ξανα.

Εγω παντως δεν ακουω ουτε ξυπνητηρι με τον ηχο απο fcs.

 

Χα χα χα χα!

Εισαι υπερβολικος ομως νομιζω. Η διαφορα σας δεν ειναι και τοσο μεγαλη και θεωρω τον εαυτο μου ικανο παρατηρητη. Υποψιαζομαι οτι κατι δεν σου πηγε καλα οταν φλασαρες του FCS. Θυμαμαι που ελεγες οτι ειναι η ROM με τον πιο σιγανο ηχο.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χα χα χα χα!

Εισαι υπερβολικος ομως νομιζω. Η διαφορα σας δεν ειναι και τοσο μεγαλη και θεωρω τον εαυτο μου ικανο παρατηρητη. Υποψιαζομαι οτι κατι δεν σου πηγε καλα οταν φλασαρες του FCS. Θυμαμαι που ελεγες οτι ειναι η ROM με τον πιο σιγανο ηχο.

Δεν το'λεγα μονο εγω ..

Αλλα δεν τρεχει και τιποτα, ευκολο ειναι και να τον ανεβασεις τωρα πια και να τον χαμηλωσεις.

Ας μας πει και κανενα αλλο παιδι, εγω παντως πιο σιγανο ηχο ειδοποιησεων δεν ειχα ακουσει σε αλλη ρομ.

Αυτα πλεον δεν εχουν σημασια γιατι μπορουμε πλεον και να τον χαμηλωσουμε τον ηχο και να τον ανεβασουμε ξανα.

 

Παμε στα βασικα , για τη Miui

Το spiritFm unlocked, τελικα δουλευει μια χαρα, το δοκιμασα σημερα με ακουστικα και επιασε και τους γνωστους σταθμους , χρειαζονται τελικα γιατι χρησιμευουν σαν κεραια.

Δεν ξερω αν καποιος αλλος εχει δοκιμασει καμμια αλλη ρυθμιση, αλλα οπως το'χω δουλευει ωραια και με rds ( θα μπορουσε να ηταν πιο ωραιο το UI, αλλα τεςπα) και γενικα ολες τις ρυθμισεις που δινει η unlocked version.

 

Edit

Λετε να βαλω οδηγο για σεταρισμα του spiritFm UL????

 

και η τελευταια version (spiritfm) που δουλευει στο τηλ.. μας (για τη ΜIUI) ειναι του μαρτιου

 

κατεβασμα , spiritFM UL mar 05

http://www.mediafire.com/download/0mtqz3r37xtajas/Spirit_FM_Radio_Unlocked_Mar5.apk

 

απλα , αν εχετε σεταρει την version του φεβρουαριου , απλα εγκατασταση και αντικατασταση της εφαρμογης , αλλιως θα πρεπει να την σεταρετε απ'την αρχη.

δοκιμασα και του απριλη και του μαη , και δεν δουλεψαν

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ας μας πει και κανενα αλλο παιδι, εγω παντως πιο σιγανο ηχο ειδοποιησεων δεν ειχα ακουσει σε αλλη ρομ. Αυτα πλεον δεν εχουν σημασια γιατι μπορουμε πλεον και να τον χαμηλωσουμε τον ηχο και να τον ανεβασουμε ξανα.

Απλως μου κανει εντυπωση. Τελοσπαντων, γουστα ειναι αυτα και το καλο ειναι, οπως λες, οτι εχουμε λυσεις.

 

Λετε να βαλω οδηγο για σεταρισμα του spiritFm UL????

Προσωπικα που δεν εχω ασχοληθει ποτε με το spirit, θα με βοηθουσε οπως κι αλλους φανταζομαι. Ειχε κανει και ο pika στο xda θυμαμαι.

Ή καλυτερα γιατι δεν κανεις ενα titanium backup και να το ανεβασεις;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα που δεν εχω ασχοληθει ποτε με το spirit, θα με βοηθουσε οπως κι αλλους φανταζομαι. Ειχε κανει και ο pika στο xda θυμαμαι.

Ή καλυτερα γιατι δεν κανεις ενα titanium backup και να το ανεβασεις;

 

Είχα δοκιμασει να το περασω με οδηγιες του πικα απο xda εκτος του οτι ειναι πολυ μανικι δεν δουλευαν που τις δοκιμασα και ειδα μετα και αλλοι εγραφαν οτι δεν δουλευε. Μην νομιζεις και αυτο που πρωτοχρησιμοποιησαμε στην miui με titanium backup τα ειχε ανεβασει καποιος που τα ειχε παρει και αυτος με τη σειρα του απο ενα φορουμ του πικα στο xda. Α και εγω πλεον εχω την cpu ρυθμισμενη σε min 0.1 και max 1.0ghz και η μπαταρια με κραταει 2 μερες χωρις φορτιση,ωραια πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα που δεν εχω ασχοληθει ποτε με το spirit, θα με βοηθουσε οπως κι αλλους φανταζομαι. Ειχε κανει και ο pika στο xda θυμαμαι.

Ή καλυτερα γιατι δεν κανεις ενα titanium backup και να το ανεβασεις;

 

κατεβασμα , spiritFM UL mar 05

http://www.mediafire.com/download/0mtqz3r37xtajas/Spirit_FM_Radio_Unlocked_Mar5.apk

 

TITANIUM , backup απο τη version mar 05 2013 ( ΓΙΑ MIUI )

KATEBAΣMA

http://www.mediafire.com/download/b1l24rmwcpgky6z/titanium_spirifm_mar05_2013.zip

 

ξεζιπαρουμε και βαζουμε τα 3 αρχεια στο φακελο του titanium στην sd .

ανοιγουμε , εντοπισμο σφαλματων , ανοιγουμε το titanium και κανουμε restore της εφαρμογης και δεδομενων , η αν εχουμε ηδη βαλει την εφαρμογη , κανουμε restore μονο τα δεδομενα.

Τωρα μαλλον , θα ειστε κομπλε ...

 

To backup εγινε με το titanium free απο μαρκετ.

 

δεν δυσκολευτηκα να το σεταρω γιατι εβαλα και την unlocked version μαζι με τη free στο τηλ,,

μετα τις ανοιξα και τις δυο , και οπως ηταν οι ρυθμισεις της free της εκανα και στην UL.

το μονο που αλλαξα ηταν εκει που ελεγε ινδια , το εκανα Ελλαδα.

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

κατεβασμα , spiritFM UL mar 05

http://www.mediafire.com/download/0mtqz3r37xtajas/Spirit_FM_Radio_Unlocked_Mar5.apk

 

TITANIUM , backup απο τη version mar 05 2013 ( ΓΙΑ MIUI )

KATEBAΣMA

http://www.mediafire.com/download/b1l24rmwcpgky6z/titanium_spirifm_mar05_2013.zip

 

ξεζιπαρουμε και βαζουμε τα 3 αρχεια στο φακελο του titanium στην sd .

ανοιγουμε , εντοπισμο σφαλματων , ανοιγουμε το titanium και κανουμε restore της εφαρμογης και δεδομενων , η αν εχουμε ηδη βαλει την εφαρμογη , κανουμε restore μονο τα δεδομενα.

Τωρα μαλλον , θα ειστε κομπλε ...

 

To backup εγινε με το titanium free απο μαρκετ.

 

δεν δυσκολευτηκα να το σεταρω γιατι εβαλα και την unlocked version μαζι με τη free στο τηλ,,

μετα τις ανοιξα και τις δυο , και οπως ηταν οι ρυθμισεις της free της εκανα και στην UL.

το μονο που αλλαξα ηταν εκει που ελεγε ινδια , το εκανα Ελλαδα.

 

Ωραιος, παιζει μια χαρα. Δεν περιμενα να παιζει χωρις ακουστικα. Οντως το UI ειναι πολυ ασχημο, αλλα ενταξει, δεν πρεπει να παραπονιεμαι, μη τα θελουμε ολα δικα μας.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος, παιζει μια χαρα. Δεν περιμενα να παιζει χωρις ακουστικα. Οντως το UI ειναι πολυ ασχημο, αλλα ενταξει, δεν πρεπει να παραπονιεμαι, μη τα θελουμε ολα δικα μας.

Ναι ειναι χαλια, αν δεις screenshots στο μαρκετ ομως, εχει κατι σαν εκουαλαιζερ, αλλα δεν βρισκω πως το ανοιγω .

Τουλαχιστον εχουμε ραδιοφωνο

Link to comment
Share on other sites

gkalen εβαλα την miui θα την δουλεψω μερικες μερες και θα ενημερωσω..!

 

Να σου πω στο boot που ζηταει ''sim network unlock pin'' ειναι φυσιολογικο?Γιατι κατι λεγατε για τα ταμπελακια που πεταει αλλα δεν θυμαμαι.Παντως το εβγαζε και σε αλλη rom παλιοτερα που ειχα και εκανες απλα dismiss η κατι τετοιο

 

Ερωτηση:τι παιζει οταν βαζεις ενα clockwork ενος x5pro σε ενα αλλο?Δεν το δεχεται?Το εκανα χθες στο τηλ ενος φιλου και δεν μπορουσε να μπουταρει στο os μετα την εγκατασταση,μπουταρε κατευθειαν recovery οποτε ξαναεβαλα official για να στρωσει.Παιζει κατι με το imei μηπως η με την οθονη αν ειναι το ενα atmel και το αλλο synaptics?

 

Και κατι αλλο.Ξερει κανεις ποιο αρχειο ειναι αυτο μεσα σε ενα clockwork στο οποιο αποθηκευoνται τα sms?Εκλεψαν αυτου του φιλου το pro και πηρε αλλο,το μονο Backup που εχει ειναι ενα clockwork απο το παλιο pro και θελει να σωσει τα μυνηματα εστω.

 

ps : αλλαξα την lcd στο τηλ μου και εβαλα synaptics.Tρελη ξενερα,η atmel ειναι πολυ καλυτερη στην ανταποκριση..

Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο.Ξερει κανεις ποιο αρχειο ειναι αυτο μεσα σε ενα clockwork στο οποιο αποθηκευoνται τα sms?Εκλεψαν αυτου του φιλου το pro και πηρε αλλο,το μονο Backup που εχει ειναι ενα clockwork απο το παλιο pro και θελει να σωσει τα μυνηματα εστω.

 

Μπορεί να κάνει το Titanium restore από nandroid backup. Δεν το έχω κάνει ποτέ αλλά νομίζω μπορείς να διαλέξεις τι θα κάνεις restore, εφαρμογές, μηνύματα κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να κάνει το Titanium restore από nandroid backup. Δεν το έχω κάνει ποτέ αλλά νομίζω μπορείς να διαλέξεις τι θα κάνεις restore, εφαρμογές, μηνύματα κτλ.

 

δεν το ηξερα αυτο,θα το τσεκαρω

Link to comment
Share on other sites

@ azuli

Μια χαρα εισαι ...

Δεν ειναι ταμπελακι αυτο που βγαινει μετα το πιν, απλα κανουμε παραβλεψη (dismiss) , ετσι ειναι σε cm7 και miui, δεν υπαρχει προβλημα.

Το clockworkmod βγαζει προβλημα, λογω imei.

Δεν γνωριζω, πως μπορει να επαναφερει τα μηνυματα του .

 

Τα αλλα που εχουμε πει τα ξερεις για τη miui, λογικα ολα θα'ναι μια χαρα απο δω και περα.

Αν ειχες προβλημα θα το ειχες απο το πρωτο boot.

 

Edit

Πολυ ωραια tips and tricks για Miui, εδω ... http://www.maketecheasier.com/17-hidden-tips-and-tricks-for-miui/2011/05/15

Μου αρεσε πολυ το vol- και menu (το πληκτρο αριστερα απο το home) , τραβαει screenshot.

Και στη lockscreen κρατας πατημενο το home και αναβει φακος.

Διαβασμα μηνυματος στη lockscreen και αλλα tips.

Οπως καταλαβαινετε κι εγω τωρα αρχιζω να μαθαινω περισσοτερα για τη MIUI.

Μπορει να τα ξερετε ηδη αυτα, αλλα εγω τωρα τα μαθαινω.

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

ολα καλα με την miui μεχρι τωρα,θα την φορτωσω και εφαρμογες σημερα να δουμε..!

 

Συνήθως είναι θέμα φορτιστή. Δοκίμασε αν στο κάνει οταν φορτίζει απο usb υπολογιστή.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως είναι θέμα φορτιστή. Δοκίμασε αν στο κάνει οταν φορτίζει απο usb υπολογιστή.

 

εκανα edit το ποστ γιατι μετα δεν το ξανακανε.Φορτιζα απο πριζα κατευθειαν.Το ειχες και συ με την αλλη miui?Bασικα οχι και πολυ σημαντικο bug,παιζει καποιος να μην το προσεξει καν

Link to comment
Share on other sites

Για το search button στη Miui

Ενα παιδι στο xda προσεξε οτι το search button δεν σε παει σε αναζητηση αλλα ανοιγει την καμερα.

Γι'αυτους που θελουν να πατανε το search και ν'ανοιγει η αναζητηση.

Ανοιγουμε root explorer

Παμε στο system/usr/keylayout/ και ανοιγουμε σε text editor το αρχειο "qwerty.kl"

Θ'αλλαξουμε το ...

key 217 CAMERA WAKE_DROPPED, σε ...

key 217 SEARCH WAKE_DROPPED

Reboot

Done

Και κανουμε αναζητηση με το search απο'δω και περα.

 

@ azuli

Δεν καταλαβα για ποιο πραγμα λετε αλλα σε καποιες ρομ παρουσιαζονται κατι μπερδεματα στις λειτουργιες του τηλ.. οταν το εχουμε στο ρευμα, ενω με το usb παει καλυτερα.

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

@ azuli

Δεν καταλαβα για ποιο πραγμα λετε αλλα σε καποιες ρομ παρουσιαζονται κατι μπερδεματα στις λειτουργιες του τηλ.. οταν το εχουμε στο ρευμα, ενω με το usb παει καλυτερα.

 

Οταν το χω κ φορτιζει απο την πριζα κανει διαφορα κουλα σε σχεση με το touch,κολλαει η δεν αναγνωριζει το παρατεταμενο πατημα,λαγκαρει σε διαφορα apps στο scrolling,δεν ειναι responsive το touch γενικα.Τη στιγμη που αποσυνδεω το καλωδιο ολα καλα..Ψιλοσπασιμο στην περιπτωση που δεν εχεις computer κοντα σου και πρεπει να φορτισεις απο πριζα και παραλληλα θες να χρησιμοποιεις το τηλ.Πραγμα που κανω καθε μερα..!

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Οταν το χω κ φορτιζει απο την πριζα κανει διαφορα κουλα σε σχεση με το touch,κολλαει η δεν αναγνωριζει το παρατεταμενο πατημα,λαγκαρει σε διαφορα apps στο scrolling,δεν ειναι responsive το touch γενικα.Τη στιγμη που αποσυνδεω το καλωδιο ολα καλα..Ψιλοσπασιμο στην περιπτωση που δεν εχεις computer κοντα σου και πρεπει να φορτισεις απο πριζα και παραλληλα θες να χρησιμοποιεις το τηλ.Πραγμα που κανω καθε μερα..!

Α μπραβο, αυτο ακριβως ..

Δεν συμβαινει παντα, θα δεις οτι θα στρωνει σιγα-σιγα, αλλα εγω το'χω παθει και σε αλλα ρομ , ακομα και σε froyo.

Δεν ξερω τι φταιει αλλα συνηθως το παθαινει μετα το 80% η οταν ειναι πολυ χαμηλα η μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Οταν το χω κ φορτιζει απο την πριζα κανει διαφορα κουλα σε σχεση με το touch,κολλαει η δεν αναγνωριζει το παρατεταμενο πατημα,λαγκαρει σε διαφορα apps στο scrolling,δεν ειναι responsive το touch γενικα.Τη στιγμη που αποσυνδεω το καλωδιο ολα καλα..Ψιλοσπασιμο στην περιπτωση που δεν εχεις computer κοντα σου και πρεπει να φορτισεις απο πριζα και παραλληλα θες να χρησιμοποιεις το τηλ.Πραγμα που κανω καθε μερα..!

 

Κλασικο κολλημα. Μου συμβαινει μια φορα στις δεκα περιπου με οποια ROM και να ειμαι.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εκανα edit το ποστ γιατι μετα δεν το ξανακανε.Φορτιζα απο πριζα κατευθειαν.Το ειχες και συ με την αλλη miui?Bασικα οχι και πολυ σημαντικο bug,παιζει καποιος να μην το προσεξει καν

 

Είναι γνωστό θέμα που συμβαίνει με πολλές συσκευές. Εμένα μου το κάνει με ένα συγκεκριμένο φορτιστή.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

gkalen δεν ξερω αν ασχοληθηκε αλλος εγω παντως σημερα που γυρισα στο πολιτισμο δοκιμασα να περασω to spirit fm unlocked και του φεβρουαριου και του μαρτιου και μολις τα περνουσα ειτε το ενα ειτε το αλλο αρχιζε να πεταει το ταμπελακι με το σταματησε απροσδοκητα και τα σχετικα δοκιμασα και τα απλα σαν app μονο να τα εγκαταστησω αλλα και apo titaniun εφαρμογη και δεδομενα αλλα δυστυχως ειχα παντα το ιδιο αποτελεσμα με το ταμπελακι που δεν σταματουσε να πεταγεται μεχρι να τα απεγκαταστησω. Πιστευω όποτε μπορεσεις η καλυτερη λυση θα ειναι μια τελικη ρομ με ήδη εγκατεστημενα ολα για να ησυχασουμε. Κατα τα αλλα ολα τα υπολοιπα ειναι αψογα και με το παραπανω τοσο καιρο που ειμαι με αυτη τη ρομ.
Link to comment
Share on other sites

gkalen δεν ξερω αν ασχοληθηκε αλλος εγω παντως σημερα που γυρισα στο πολιτισμο δοκιμασα να περασω to spirit fm unlocked και του φεβρουαριου και του μαρτιου και μολις τα περνουσα ειτε το ενα ειτε το αλλο αρχιζε να πεταει το ταμπελακι με το σταματησε απροσδοκητα και τα σχετικα δοκιμασα και τα απλα σαν app μονο να τα εγκαταστησω αλλα και apo titaniun εφαρμογη και δεδομενα αλλα δυστυχως ειχα παντα το ιδιο αποτελεσμα με το ταμπελακι που δεν σταματουσε να πεταγεται μεχρι να τα απεγκαταστησω. Πιστευω όποτε μπορεσεις η καλυτερη λυση θα ειναι μια τελικη ρομ με ήδη εγκατεστημενα ολα για να ησυχασουμε. Κατα τα αλλα ολα τα υπολοιπα ειναι αψογα και με το παραπανω τοσο καιρο που ειμαι με αυτη τη ρομ.

Πρεπει να δουλευει κανονικα, κι ο tupacrip το εβαλε και δουλευει.

Το free σου δουλευει???

 

για δοκιμασε απ'την αρχη ..

ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ SPIRITFM UL ΓΙΑ MIUI

κανουμε εγκατασταση την εφαρμογη

ανοιγουμε την εφαρμογη , κανουμε αποδοχη στο superuser , ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΤΑΜΕ τιποτα στο πρωτο ταμπελακι που ανοιγει , αλλα παταμε το πληκτρο πισω για να φυγει το ταμπελακι.

μετα ανοιγουμε τις ρυθμισεις του spritfm και επιλεγουμε

[ATTACH]33991[/ATTACH]

τοπικη ζωνη , ελλαδα

[ATTACH]33992[/ATTACH]

audio

method , aytomatic

μεθοδος εξαγωγης ηχου , blend auto

[ATTACH]33993[/ATTACH]

debug

fm chip , bcm 432x(older)

fm api , low level

bc4330/20780 , enable

ενεργοποιουμε το extra logs

[ATTACH]33994[/ATTACH]

βγαινουμε ξανα στην εφαρμογη και παταμε το πληκτρο κατω δεξια να ξεκινησει η εφαρμογη.

[ATTACH]33995[/ATTACH]

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...