Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν σε προλαβαινουμε πια ρε gkalen και εγω ακομα περιμενω το κινητο απο το σερβις την τυχη τους μεσα. Να σε πω τι λεει σε αυτην καταφερες μπας και περασες και tv out?

οχι , αυτη την εκανα για οσους θελουν μια σταθερη GB , συμφωνα με τον antonius , του την περασαν στην arvato και δεν εχει τα γνωστα bugs.

θα περιμενω ν'ακουσω σχολια και θα δω αν την προχωρησω.

με τη HORSEMAGEDDON θα παραμεινω ακομα ομως γιατι μ'εχει βολεψει το tvout ( το χρησιμοποιω συχνα και ας μην εχω παρει καλωδιο ακομα , μονο για το youtube στην tv) και εφοσον δεν εχω κανενα προβλημα , δεν εχω και λογο να περασω κατι αλλο .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

οχι , αυτη την εκανα για οσους θελουν μια σταθερη GB , συμφωνα με τον antonius , του την περασαν στην arvato και δεν εχει τα γνωστα bugs.

θα περιμενω ν'ακουσω σχολια και θα δω αν την προχωρησω.

με τη HORSEMAGEDDON θα παραμεινω ακομα ομως γιατι μ'εχει βολεψει το tvout ( το χρησιμοποιω συχνα και ας μην εχω παρει καλωδιο ακομα , μονο για το youtube στην tv) και εφοσον δεν εχω κανενα προβλημα , δεν εχω και λογο να περασω κατι αλλο .

 

Οκ ετσι απο απορία ξερεις ρωτησα εξαλλου ακομα κινητο δεν εχω και προσεξε αυτο που σε ειπα για τα παιδια που την εκανες και θελεις να την δοκιμασουν δεν ανεβασες λινκ για να την κατεβασουν γραφεις εδω.. αλλα λινκ τιποτα!!!

 

Ααα και κατι ακομα στην Tzivas horse και Ηorsemageddon για boot animation έχεις ακόμα το ίδιο με το πουλί? Να σε πω που μπορώ να παω αν θέλω πριν την φλασαρω να την αλλάξω με αυτη με τον knight rider που έχω?

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Οκ ετσι απο απορία ξερεις ρωτησα εξαλλου ακομα κινητο δεν εχω και προσεξε αυτο που σε ειπα για τα παιδια που την εκανες και θελεις να την δοκιμασουν δεν ανεβασες λινκ για να την κατεβασουν γραφεις εδω.. αλλα λινκ τιποτα!!!

xaxa, σε προλαβα :p

εγω νομιζα οτι θα το'παιρνες δευτερα το τηλ... γι αυτο σου"στειλα το ΤZIVASHORSE τη δευτερα , χοχοχο , σε φανταζομαι τωρα που εχεις το ρομ ετοιμο αλλα δεν εχεις ακομα το τηλ... :p

 

δεν εχω το πουλι , εβαλα αλλo.

για να το αλλαξεις , ειναι στο system/media

Link to comment
Share on other sites

xaxa, σε προλαβα :p

εγω νομιζα οτι θα το'παιρνες δευτερα το τηλ... γι αυτο σου"στειλα το ΤZIVASHORSE τη δευτερα , χοχοχο , σε φανταζομαι τωρα που εχεις το ρομ ετοιμο αλλα δεν εχεις ακομα το τηλ... :p

 

δεν εχω το πουλι , εβαλα αλλo.

για να το αλλαξεις , ειναι στο system/media

 

Άστα να πανε εχω τη ρομ και δεν εχω το κινητο μπαμ θα κανω,όπως και να έχει thanks επειδη περα απο καλος πελατης για καθε μανατζερ εισαι και ενας φοβερος αγιος βασιλης για το κινητο μας :p

Και για να δεις ποσο καλος μανατζερ ειμαι και εγω στον οδηγο που εχω κανει εχω ηδη περασει λινκ απο Horsemageddon και GB stallion

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε σήμερα το υπόμνημα που αποσταλθηκε μεσω του Συνηγόρου του Καταναλωτή στη Huawei λογο του προβλήματος με την υγρασία που μου βρήκανε σε άψογο κινητό με πρόβλημα συναρμογής στη δεξια πάνω γωνιά!!

 

Εχει 10 μερες να απαντησει η Huawei :D

 

Για να δούμε!!

Link to comment
Share on other sites

Το λινκ για την GB stallion , αποσυρθηκε .

Υπηρχαν προβληματα στη λειτουργια , θα ξαναδοκιμασω αργοτερα.

Ευχαριστω τον antonius για της πληροφοριες του.

To be continued .........

Link to comment
Share on other sites

επειδή μένδιαφέρει η cm10 έχει ραδιόφωνο και πότε θα την έχουμε?

 

Οχι δεν ξερω αν θα μπορεσει να το καταφερει και το ραδιο...εκτος απο αυτο παντος και τα μικρα bug με καμερα και ηχο η ρομ τα σπαει...η ics μπροστα της ειναι zastava!! :P

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Με κινδυνο να φυγω λιγο εκτος θεματος, εχει συναντησει κανεις προβλημα στο facebook app, οπου ανεβαζοντας μια φωτογραφια, αυτη ξεκινα να ανεβαινει δυο φορες, αλλα καμια διαδικασια ανεβασματος δεν τελειωνει με επιτυχια; Δεν βρισκω σε κανενα φορουμ λυση.
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε σήμερα το υπόμνημα που αποσταλθηκε μεσω του Συνηγόρου του Καταναλωτή στη Huawei λογο του προβλήματος με την υγρασία που μου βρήκανε σε άψογο κινητό με πρόβλημα συναρμογής στη δεξια πάνω γωνιά!!

 

Εχει 10 μερες να απαντησει η Huawei :D

 

Για να δούμε!!

 

Μεσα σε μια μερα τηλ απο τα επίσημα της Huawei τη μπορούν να κάνουν για μενα κλπ κλπ, μου πρότεινε να το ξαναστειλω το κινητο κ να το φτιάξουν εντος εγγύησης αλλα για τα 12€ που πλήρωσα νταβατζιλικη στη wind δε μπορουν να κάνουν τιποτα!!

 

Δε μαμει ξανα ενα μηνα χωρίς κινητό αλλα θα το στειλω μαλλον γιατι οι ******* έσκισαν κ την ασφάλεια εγγύησης χωρις να την αντικαταστήσουν μετα :rant:

 

Ας το φτιαξουν, θα παρει κ το μπουλο η wind για να νοιώθω δικαιωμένος κατα καποιο τροπο τουλάχιστον!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω...δεν την εβαλα γιατι ειμαι με cm10 τωρα...gapps για ICS 4.0.4 ειναι!!!

 

Βρε αλητη βρηκες cm10 που bootαρει και δεν μοιρασες στους φιλους σου εδω 1 link για download; Ντροπη σου!:p

Περιμενω τουλαχιστον εντυπωσεις,bugs και screenshoots :D

Link to comment
Share on other sites

Βρε αλητη βρηκες cm10 που bootαρει και δεν μοιρασες στους φιλους σου εδω 1 link για download; Ντροπη σου!:p

Περιμενω τουλαχιστον εντυπωσεις,bugs και screenshoots :D

 

Χαχαχα!!Την εχω 2 μερες κοντα δεν ειδες screenshot στο xda??? :Ρ Λες να μπορουσα και να μην την εδινα βρε...ειμαι beta tester σε ενα msn φαση Κινεζικο και την ελενχουμε για τον ivan....

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην είμαι εντελώς εκτός θέματος αλλά μια ερώτηση για launcher.Είμαι με go launcher στην horsearmagedon του gkalen(2.2).Tον έχω συνηθίσει απίστευτα αλλά βλέπω ότι έχει πολύ κατανάλωση σε ram και τρώει και τα κολληματάκια του.Θέλω να αλλάξω σε πιο ελαφρύ και πιο γρήγορο κρατώντας όμως 2 πραγματάκια που με βολεύουν απίστευτα στον go και δεν αλλάζω με τίποτα.Το κυλιόμενο dock και το γρήγορο καθάρισμα των running apps που έχει για άμεση απελευθέρωση ram.Θα προτείνατε κάποιον?
Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην είμαι εντελώς εκτός θέματος αλλά μια ερώτηση για launcher.Είμαι με go launcher στην horsearmagedon του gkalen(2.2).Tον έχω συνηθίσει απίστευτα αλλά βλέπω ότι έχει πολύ κατανάλωση σε ram και τρώει και τα κολληματάκια του.Θέλω να αλλάξω σε πιο ελαφρύ και πιο γρήγορο κρατώντας όμως 2 πραγματάκια που με βολεύουν απίστευτα στον go και δεν αλλάζω με τίποτα.Το κυλιόμενο dock και το γρήγορο καθάρισμα των running apps που έχει για άμεση απελευθέρωση ram.Θα προτείνατε κάποιον?

Κυλιομενο dock ειχε και ο holo launcher.

Αν δεν εχεις σβησει τον holo launcher , πιθανως να εχεις και τους δυο launcher ανοιχτους, γι'αυτο πηγαινε , ρυθμισεις/εφαρμογες/διαχειρηση εφαρμογων και πανω-πανω επελεξε "ολα" , και ανοιξε τον holo για να δεις αν τρεχει.

Η σβησε τον go , και ασε τον holo , και ας μην εχει το καθαρισμα .

Η πηγαινε με root explorer στο system/app και σβησε τον holo και μετα reboot το τηλ...( προσεχε μονο να εχεις launcher , μη σβησεις και τους δυο) , και ασε μονο τον go .

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην είμαι εντελώς εκτός θέματος αλλά μια ερώτηση για launcher.Είμαι με go launcher στην horsearmagedon του gkalen(2.2).Tον έχω συνηθίσει απίστευτα αλλά βλέπω ότι έχει πολύ κατανάλωση σε ram και τρώει και τα κολληματάκια του.Θέλω να αλλάξω σε πιο ελαφρύ και πιο γρήγορο κρατώντας όμως 2 πραγματάκια που με βολεύουν απίστευτα στον go και δεν αλλάζω με τίποτα.Το κυλιόμενο dock και το γρήγορο καθάρισμα των running apps που έχει για άμεση απελευθέρωση ram.Θα προτείνατε κάποιον?

 

Ο πιο ελαφρυς ειναι ο zeam αλλα δεν ξερω αν εχει κυλιομενο dock.Εγω προτεινω Holo launcher plus ειναι super smooth και καιει πανω κατω 15-17 mb οταν τρεχει,εχει κυλιομενο dock και ειναι πολυ πιο γρηγορος απο go launcher.Τωρα το αλλο που θες για το καθαρισμα των apps (task killer) ειναι κατα την γνωμη μου κατι που δεν θες γιατι το android δουλευει ετσι ωστε κλεινει μονο του οταν κρινει τις εφαρμογες που πρεπει.Οταν ενας task killer τις κλεινει χωρις να θελει το android μετα απο λιγο το android τις ξανανοιγει,μετα ο killer τις ξανακλεινει,το android τις ξανανοιγει κ.ο.κ.Κοινως χανεις και σε performance και σε μπαταρια (απο την αναλυση του zepellinrox στο xda για τους task killers). O zeam και ο Holo δεν εχουν task killers και νομιζω οτι ο go ειναι απο τους ελαχιστους που εχουν ενσωματομενο.Μπορεις παντα να βαλεις εναν μονος σου απο το market,πιο λιγο θα καις σε συνολο σε σχεση με το τι καιει ο go μονος του νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ σωστα τα λεει και ο azulli , και για μενα δεν χρειαζεται να καθαριζεις , το τηλ.. θα κλεινει μονο του τις εφαρμογες , καλυτερα ασε τον holo και διωξε τον go.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά.Task killers δεν θελω να χρησιμοποιω,εχω καταλάβει ότι είναι ενάντια στην όλη λογικη του android.Νόμιζα ότι αυτό που είχε ο go ήταν κάτι σαν ram booster.Τεσπα,με πείσατε,ήρθε η ώρα για holo.Αν και θυμάσαι gkalen μια φωτό που είχα επισυνάψει και μου χες πει από μόνο σου ότι τρέχουν πάρα πολλές εφαρμογές στο background.Για το λόγο αυτό χρησιμοποιούσα το clean του go.

http://i1135.photobucket.com/albums/m621/steliosamos/20121011123800_zps36ee7fb2.jpeg

 

Τεσπα,με πείσατε,ήρθε η ώρα για holo.
Λοιπόν,εγκαταστάθηκε και πάει σφαίρα.2 ερωτησούλες μόνο.

1.Επιλογή στις ρυθμίσεις του για να πατάς το home και να σε πετάει στην αρχική homescreen και όχι στο preview όλων των οθονών που έχω?Ή καθώς είμαι στη τρίτη π.χ. σελίδα μου,να με πετάει πατώντας το στην αρχική?Υπάρχει κάπου και δεν το είδα?

2.Έχει εξτρα themes o holo ή κακόμαθα από τον go?

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,εγκαταστάθηκε και πάει σφαίρα.2 ερωτησούλες μόνο.

1.Επιλογή στις ρυθμίσεις του για να πατάς το home και να σε πετάει στην αρχική homescreen και όχι στο preview όλων των οθονών που έχω?Ή καθώς είμαι στη τρίτη π.χ. σελίδα μου,να με πετάει πατώντας το στην αρχική?Υπάρχει κάπου και δεν το είδα?

2.Έχει εξτρα themes o holo ή κακόμαθα από τον go?

 

Καλα εκανες , θα τον συνηθησεις , ειναι πολυ καλος launcher.

Οι επιλογη που λες υπαρχει στις ρυθμισεις του Holo, ειναι στο "χειρονομιες και πληκτρα" , πρωτη επιλογη.

 

Εχω νεα ομως.

Αμεσως τωρα θα φλασαρω ενα ρομ που εφτιαξε ο bronxitas .

Εκανε το horsemageddon με τις εφαρμογες συστηματος odexed .

Προσθεσα εντωμεταξυ και Sony mobile bravia engine V2 και καθαρισα το build.prop , και ετσι θα κυκλοφορησει σε λιγο και μια final version του Ηorsemageddon .

Παω για φλασαρισμα τωρα και τα λεμε .....

Link to comment
Share on other sites

Να ναι καλά το titanium!Δε σε προλαβαίνουμε με τις ρομ!Περιμένουμε πάλι καινούρια καθαρόαιμα!!
Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, μιας φιλης μου το ideosx5 pro μετα απο 6μηνο χρησης σε στοκ 2.3 τρωει αρκετα κολληματα.

μηπως υπαρχει καπου οδηγος για το πως να της περασω την τελευταια εκδοση 4.0.χ ..? αν δεν κανω λαθος εχει βγει για τη συσκευη η ICS σωστα?

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, μιας φιλης μου το ideosx5 pro μετα απο 6μηνο χρησης σε στοκ 2.3 τρωει αρκετα κολληματα.

μηπως υπαρχει καπου οδηγος για το πως να της περασω την τελευταια εκδοση 4.0.χ ..? αν δεν κανω λαθος εχει βγει για τη συσκευη η ICS σωστα?

 

Κοίταξε εδώ , έχει πλήρη οδηγό http://www.myphone.gr/foru...40#post4202540 από τον Sofoklas.

ΠΡΟΣΟΧΗ όμως γιατί σβήνονται όλα τα προγράμματα , επαφές , μηνύματα κ.τ.λ. Καλό είναι πρώτα ένα πλήρες backup!

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε εδώ , έχει πλήρη οδηγό http://www.myphone.gr/foru...40#post4202540 από τον Sofoklas.

ΠΡΟΣΟΧΗ όμως γιατί σβήνονται όλα τα προγράμματα , επαφές , μηνύματα κ.τ.λ. Καλό είναι πρώτα ένα πλήρες backup!

 

The requested URL /foru...40 was not found on this server. :X

μαλλον εκανες επιλογη και copy paste.. κανε δεξι κλικ και αντιγραφη URL συνδεσμου!

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

βρηκε κανεις τελικα συμβατα ενσυρματα ακουστικα?

 

Εγώ έχω κάποια της SAMSUNG αλλά δεν ξέρω από ποιο μοντέλο είναι και παίζουν μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

βρηκε κανεις τελικα συμβατα ενσυρματα ακουστικα?

Γιατι "συμβατα" , εγω οσα εχω δοκιμασει ( ακουστικα , μινι woofer , επαγγελματικα ακουστικα) , ανεξαρτητου μαρκας , παιζουν ολα μια χαρα .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...