Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντωμεταξυ ρε παιδια εχω παρατηρησει σε σημειο να ειμαι σιγουρος πλεον, οτι στο απλο X5 δεν υπαρχει το θεμα με το lag της οθονης και τα fps. Για ποιο λογο το εκαναν ηθελα να'ξερα...

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

φιλτατε gkalen εχω περασει εδω και καποιες ώρες την absolute iii και προς το παρον τη βλέπω δουλευει αψογα και αψεγαδιαστα σε μερικες μερες αφου τη τεσταρω απο παιχνιδια,gps,wifi και τα σχετικα θα σε ενημερωσω για τις εντυπώσεις μου.Συγγνωμη για τις μέρες που αργησα να τη περασω αλλα είμουν εκτός παω μεθαυριο και για ενα τελευταιο ταξιδι απο ιώαννινα και επιστρεφω μετα για χαλκιδικη οπότε θα εχω την ευκαιρια να τεσταρω αρκετα καλα το gps αν και λιγο που το δοκιμασα ήδη το βλεπω κλειδωνει γρήγορα ίσως μια ιδέα πιο γρήγορα και απο πριν και την ίδια αποψη εχω προς το παρον και για το wifi αν αργησω μετα τη παρασκευη να απαντησω σε οτιδηποτε σημαινει θα εχω φυγει μια βδομαδα λιγο μακρια απο πολιτισμο και ιντερνετ για 2 μερες τωρα που θα ειμαι εδω την τεσταρω και λεω αν βρω καποιο θεμα (αν και δεν το νομίζω)εχεις κανει τις τελειοποιήσεις μιας ήδη τέλειας ρομ
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μας πει ποια ειναι τα υπερ και τα κατα σε ενα Root,αμα Rootαρω πρεπει να αλλαξω και Rom? Aναβαθμιση θα μπορω να κανω την Official Rom? Exω την 4,03 512 τι πρεπει να κανω ωστε το τηλεφωνο να παραμεινει Νormal χωρις προβλημματα? Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχουν "κατα" σε ενα root. Ουτε ενα κυριολεκτικα. Χανεις εγγυηση? Θεωρητικα ναι, αλλα κανεις unroot και τελειωσες. Το root σου δινει πληρη δικαιωματα στη συσκευη σου, τωρα αν εσυ(οχι εσυ συγκεκριμενα :p ) δεν προσεξεις και πειραξεις πραγματα που δεν γνωριζεις, δε σου φταιει το root. Αυτο σου δινει την δυνατοτητα να κανεις οτι θελεις, εξαρταται απο σενα πως θα το εκμεταλλευτεις. Στην ουσια, κανωντας απλα root, δεν αλλαζει απολυτως τιποτα για το μεσο χρηστη.Χρειαζεται να "σκαλισεις" πραγματα, και το root απλα στο επιτρεπει.ROM και root δεν συνδεονται στενα. Στη πραγματικοτητα, στις περισσοτερες περιπτωσεις δε χρειαζεται καν να εισαι root για να αλλαξεις ROM.Εννοειται επισης πως δεν υπαρχει προβλημα σε περιπτωση αναβαθμισης με official rom, απλα χανεις το root το οποιο πρεπει να το επαναλαβεις αν θελεις.

 

4.0.3 512 αποκλειεται να εχεις :)

Edited by Sheik

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Gkalen..βοηθα λιγο...εχω την 4αρα πανω στη 2.3 και προσπαθω να του βαλω init.d αλλα για καποιο λογο η δεν δουλευουν η εγω δεν βλεπω να δουλευουν...εκανα το boot.img μεσα απο cydwin να υποστηρίζει Init.d εχω και busybox και το runparts αλλα του εβαλα ενα script μεσα να γραφει ενα Log στο boot αλλα τπτ..μονο αν το τρεξω με script manager..τη αλλο μπορει να θελει??
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Gkalen..βοηθα λιγο...εχω την 4αρα πανω στη 2.3 και προσπαθω να του βαλω init.d αλλα για καποιο λογο η δεν δουλευουν η εγω δεν βλεπω να δουλευουν...εκανα το boot.img μεσα απο cydwin να υποστηρίζει Init.d εχω και busybox και το runparts αλλα του εβαλα ενα script μεσα να γραφει ενα Log στο boot αλλα τπτ..μονο αν το τρεξω με script manager..τη αλλο μπορει να θελει??

 

οχι οτι ειμαι ο gkalen, αλλα ο φακελος init.d οριζετει και δεχεται permissions στο updater-script?

Link to comment
Share on other sites

οχι οτι ειμαι ο gkalen, αλλα ο φακελος init.d οριζετει και δεχεται permissions στο updater-script?

 

Κανει κατι πατεντες με το updater script η κουζινα αλλα εγω πηρα απλα το boot γιατι ο ηλίθιος ο bronxitas πηγε και εκανε μια ρομ που ειναι θεοβαρια να μην δεχεται scripts μονο ροοτ μην κουραστει...τεσπα συνχιστηκα...απλα θελω να δω αν με boot και runparts απο buzybox θελει και τπτ αλλο!!!θα βαλω του κινεζου μου φαινετε που εχει και scripts να ησυχάσω...

 

Btw το updaterscript ειναι απλα για το flasharisma με το CWM δεν κανει κατι μετεπειτα στην ρομ...απλα τα script μεσα στο Init.d θελουν και τα 9 κουτακια!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Κανει κατι πατεντες με το updater script η κουζινα αλλα εγω πηρα απλα το boot γιατι ο ηλίθιος ο bronxitas πηγε και εκανε μια ρομ που ειναι θεοβαρια να μην δεχεται scripts μονο ροοτ μην κουραστει...τεσπα συνχιστηκα...απλα θελω να δω αν με boot και runparts απο buzybox θελει και τπτ αλλο!!!θα βαλω του κινεζου μου φαινετε που εχει και scripts να ησυχάσω...

 

Btw το updaterscript ειναι απλα για το flasharisma με το CWM δεν κανει κατι μετεπειτα στην ρομ...απλα τα script μεσα στο Init.d θελουν και τα 9 κουτακια!!

 

αχχαχαχα ο αλλος τον μισει τον broxnitas :P

αραξε. θα αρχισω cooking της b927 σε λιγο που να μην εχει τιποτα μεσα(κλασσικα :) )

οσο για το updater script,τα script μεσα στον φακελο init.d δεν παιρνουν τα permissions που θα δωσεις στον φακελο κατα το φλασαρισμα ?(μιλαω για αυτα που ειναι ηδη εκει κατα τη διαρκεια του φλασαρισματος)

btw μην βαλεις παλι κινεζικια ... μια φορα περασαμε μπροστα απο τους κινεζους εκει στο xda και συ μας προδιδεις :P

 

edit: gkalen στην horse rom που στην ευχη πηγε το boot.img ? εχω κατεβασει 5 release και κανενα δν εχει...

edit2: γιατι το εχεις hidden το boot.img? για να με βασανιζεις? :P

Edited by Moihack
Link to comment
Share on other sites

αχχαχαχα ο αλλος τον μισει τον broxnitas :P

αραξε. θα αρχισω cooking της b927 σε λιγο που να μην εχει τιποτα μεσα(κλασσικα :) )

οσο για το updater script,τα script μεσα στον φακελο init.d δεν παιρνουν τα permissions που θα δωσεις στον φακελο κατα το φλασαρισμα ?(μιλαω για αυτα που ειναι ηδη εκει κατα τη διαρκεια του φλασαρισματος)

btw μην βαλεις παλι κινεζικια ... μια φορα περασαμε μπροστα απο τους κινεζους εκει στο xda και συ μας προδιδεις :P

 

edit: gkalen στην horse absolute 2 που στην ευχη πηγε το boot.img?

 

Τη να κανω δεν θελω να μπλεχτω με το updater script γιατι δεν ξερω τη πειραζει για το baseband και βαριεμαι να ψωφησω παλι στο flasharisma....κουραστηκα..αχχαχα!!!Δεν ξερω λεω να πεσω λιγο στα βαρια...σηκωσα ενα virtual με linux θελω να κανω σεξ με τον κερνελ να δω τη και αν μπορω να του πεταξω τα ματια εξω!!!εκει πιστευω παιζετε το μεγαλο game και οχι τοσο στην ρομ...

 

Αν την κανεις βγαλε οτι βλακεια app εχει μεσα..βαλε Init.d και δωστη στο λαο....

 

Τον μισω?οχι ρε φιλαρακι ειναι!χααχαχα ο βλαχος...με πεταξε και χτες το εγω δεν δινω custom στο xda....βλακαμα...εμεις ηλιθιοι ειμαστε που εχουμε γεμισει κινεζικα account για να δινουμε στο κοσμο καμια rom!!Τεσπα!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Τη να κανω δεν θελω να μπλεχτω με το updater script γιατι δεν ξερω τη πειραζει για το baseband και βαριεμαι να ψωφησω παλι στο flasharisma....κουραστηκα..αχχαχα!!!Δεν ξερω λεω να πεσω λιγο στα βαρια...σηκωσα ενα virtual με linux θελω να κανω σεξ με τον κερνελ να δω τη και αν μπορω να του πεταξω τα ματια εξω!!!εκει πιστευω παιζετε το μεγαλο game και οχι τοσο στην ρομ...

 

Αν την κανεις βγαλε οτι βλακεια app εχει μεσα..βαλε Init.d και δωστη στο λαο....

 

Τον μισω?οχι ρε φιλαρακι ειναι!χααχαχα ο βλαχος...με πεταξε και χτες το εγω δεν δινω custom στο xda....βλακαμα...εμεις ηλιθιοι ειμαστε που εχουμε γεμισει κινεζικα account για να δινουμε στο κοσμο καμια rom!!Τεσπα!!

 

δωσε πονο pika ;)

μακαρι να λεμε σε λιγες μερες οτι φοραμε custom oc pika kernel :D

μια συμβουλη μονο.καλυτερα να μην προσπαθησεις σε virtual machine build ενος κερνελ γιατι εκτος του οτι ισως εχεις μερικα προβληματα(με μερικα πακετακια χρησιμα για το build) το μονο βεβαιο ειναι οτι θα παρει παραπανω ωρα.

Link to comment
Share on other sites

δωσε πονο pika ;)

μακαρι να λεμε σε λιγες μερες οτι φοραμε custom oc pika kernel :D

μια συμβουλη μονο.καλυτερα να μην προσπαθησεις σε virtual machine build ενος κερνελ γιατι εκτος του οτι ισως εχεις μερικα προβληματα(με μερικα πακετακια χρησιμα για το build) το μονο βεβαιο ειναι οτι θα παρει παραπανω ωρα.

 

Θα το δω πως θα παει ... μην νομιζεις πως το εχω ξανακανει...αν και o/c απο'τι με ειπε ο καλο δύσκολο χωρις sources...αλλα υπαρχει η καβατζα του honor...θα πεσει τρελο διαβασμα θα καω!αλλα τη σκατα το σπουδασαμε!αχαχαχχ!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Θα το δω πως θα παει ... μην νομιζεις πως το εχω ξανακανει...αν και o/c απο'τι με ειπε ο καλο δύσκολο χωρις sources...αλλα υπαρχει η καβατζα του honor...θα πεσει τρελο διαβασμα θα καω!αλλα τη σκατα το σπουδασαμε!αχαχαχχ!!

 

ωραιος :)

κοιτα για αρχη δες αν μπορεις απλα να φτιαξεις 1 κερνελ που δουλευει (ουτε oc,ουτε governors,ουτε io schedulers).

μετα θα βγαλεις καποια ακρη(τουλαχιστον ως προς τους governors και τους schedulers γιατι νομιζω οτι ειναι πιο ευκολο να τους βαλεις).

αα και κατι ακομα.μην ξεχνας οτι ο κερνελ του dzo δουλευει μια χαρα , απλα πρεπει να fixαρεις wifi & bluetooth (και λιγο την καμερα που αν και δουλευει κανονικα το πλανο σου ειναι μαυρο οταν τραβας).

Link to comment
Share on other sites

ωραιος :)

κοιτα για αρχη δες αν μπορεις απλα να φτιαξεις 1 κερνελ που δουλευει (ουτε oc,ουτε governors,ουτε io schedulers).

μετα θα βγαλεις καποια ακρη(τουλαχιστον ως προς τους governors και τους schedulers γιατι νομιζω οτι ειναι πιο ευκολο να τους βαλεις).

αα και κατι ακομα.μην ξεχνας οτι ο κερνελ του dzo δουλευει μια χαρα , απλα πρεπει να fixαρεις wifi & bluetooth (και λιγο την καμερα που αν και δουλευει κανονικα το πλανο σου ειναι μαυρο οταν τραβας).

 

Ενα ενα να δουμε τη και πως!παντως δεν ξερω αν τελικα αλλαξε κατι στο κερνελ που εβγαλα χτες απο κουζινα με supercharger και kickass ειμαι με 120-140mb ram!

Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω μεχρι στιγμης ειναι το τη αλλαζει ακριβως σε καθε κερνελ δλδ του honor ειναι σχετικα ιδιο με το δικο μας!θελει τρελη αναγνωση παντως!

 

Και μετα θα κανουμε και ενα compile την jb να δουμε ΑΝ μπορουμε να τη τρεξουμε :p

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ενα ενα να δουμε τη και πως!παντως δεν ξερω αν τελικα αλλαξε κατι στο κερνελ που εβγαλα χτες απο κουζινα με supercharger και kickass ειμαι με 120-140mb ram!

Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω μεχρι στιγμης ειναι το τη αλλαζει ακριβως σε καθε κερνελ δλδ του honor ειναι σχετικα ιδιο με το δικο μας!θελει τρελη αναγνωση παντως!

 

Και μετα θα κανουμε και ενα compile την jb να δουμε ΑΝ μπορουμε να τη τρεξουμε :p

 

οχι απλα τρελη αναγνωση...καψιμο θελει! εσυ τουλαχιστον το χεις σπουδασει κιολας οπως λες οποτε κατι μπορεις να κανεις.εγω τι να πω που βλεπω τα κερνελ sources και δεν καταλαβαινω σχεδον τιποτα?

 

jb το κινητακι τρεχει ανετα. λογικα με λιγα libs και apps απο aurora & official θα bootαρει .

αντε εγω παω να μαγειρεψω την b927. καλο kernel building ευχομαι :)

Link to comment
Share on other sites

οχι απλα τρελη αναγνωση...καψιμο θελει! εσυ τουλαχιστον το χεις σπουδασει κιολας οπως λες οποτε κατι μπορεις να κανεις.εγω τι να πω που βλεπω τα κερνελ sources και δεν καταλαβαινω σχεδον τιποτα?

 

jb το κινητακι τρεχει ανετα. λογικα με λιγα libs και apps απο aurora & official θα bootαρει .

αντε εγω παω να μαγειρεψω την b927. καλο kernel building ευχομαι :)

 

Τεχνικαριος ειμαι οχι προγραμματιστης...μην νομιζεις οτι και εγω βλεπω τα sources και λεω ααα απλα...απλα χαλασε απο εδω χαλασε απο εκει κατι θα καταφερουμε..απλα ειναι based στα linux και μπερδευομαι...αντε και εκανα compile τα source τη λειπει μετα για να δουλεψει στο κιν μας...τι πρεπει να αλλαξεις...και γιατι ο dzo πχ...πηρε την aurora και οχι την official απο τη google..εχει πολλα νταραβερια που πρεπει να καταλαβουμε για αρχη!!ειναι πολυ μπερδεμα!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλο θεμα ειναι στο κερνελ , να δουλευει και ο bootloader (ροζ οθονη) , και το recovery ..

αν δεν φτιαχτει καποιο κερνελ που θα ειναι "ξεκλειδωμενο" δεν θα δουλευουν καποια πραγματα κι ας τα εχεις φτιαξει στη κουζινα , αν δεν επιτρεπει και το κερνελ δεν θα δουλεψει τιποτα , γι αυτο πρεπει καποιος να φτιαξει κερνελ για να προχωρησει οπως πρεπει το development επανω στην ics, η μπορει επισης να γινει πορτ της 927(ics) και να δουλευει φλασαροντας επανω στη gingerbread , αλλα παλι θελει κερνελ .

Και ποιος θα το κανει, οεο ... και ο kalo ακομα , αν δεν του εκανε το κερνελ ο geno σιγα μην ειχε κανει port την honor . το πορτ δεν ειναι το δυσκολο αλλα το κερνελ , γι'αυτο τα παρατησα προσπαθωντας να κανω πορτ τη miui για .32 κερνελ.

Καπου ειχα εναν οδηγο για κερνελ , μολις το βρω θα ποσταρω ( Πανω απ'ολα ειναι το κερνελ )

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω το u8800 και έχω περάσει την Aurora του dzo. Θα πάρει ένας φίλος το pro σε λίγες μέρες και θέλω να περάσω την ίδια rom. Μπορείτε να μου πείτε τι αλλάζει όσον αφορά τη διαδικασία ? Είδα πως θέλει να κάνω downgrade πρώτα και μετά root και μετά να περάσω τη rom.. Υπάρχουν κάπου πακέτο τα links για τα αρχεία. Στο xda που διαβάζω τα βρήκα λίγο σκόρπια όσον αφορά το pro. Ευχαριστώ και sorry αν το έχετε σε προηγούμενα post αλλά δε το βρήκα :/ .
Link to comment
Share on other sites

@gkalen ισχυει αυτο που λες.βεβαια ουτε το port ειναι τελειως ευκολο γιατι αρκετες φορες μερικα πραγματα δεν δουλεουν καθολου και θελει πολλες δοκιμες μεχρι να δεις τι χρειαζεται ακομα. btw για τον kalo εγω νομιζω οτι ουτε καν εκανε το port και το πηρε απο το bbs.anzhi γιατι εκει εχουνε μπολικα της b876 απο geno.

 

@pika νομιζω οτι ο dzo διαλεξε aurora γιατι αν θυμαμαι καλα ακομα και μερικα xml αρχεια απο τις official gingerbread της huawei ειχαν το code aurora copyright μπλα μπλα μπλα πανω πανω. οποτε ισως προτιμησε aurora για λογους συμβατοτητας με το u8800.

και κατι ακομα.ψηνεις να προσπαθησουμε port της B977(απο το honor παλι)?Το προσπαθω τις τελευταιες 2 μερες, αλλα δεν μπορω με τιποτα να κανω bluetooth και camera να δουλεψουν. αν βαρεθεις να παιζεις με τα κερνελ sources πες μου να σου στειλω το πορτ αν ενδιαφερεσαι .

Edited by Moihack
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω το u8800 και έχω περάσει την Aurora του dzo. Θα πάρει ένας φίλος το pro σε λίγες μέρες και θέλω να περάσω την ίδια rom. Μπορείτε να μου πείτε τι αλλάζει όσον αφορά τη διαδικασία ? Είδα πως θέλει να κάνω downgrade πρώτα και μετά root και μετά να περάσω τη rom.. Υπάρχουν κάπου πακέτο τα links για τα αρχεία. Στο xda που διαβάζω τα βρήκα λίγο σκόρπια όσον αφορά το pro. Ευχαριστώ και sorry αν το έχετε σε προηγούμενα post αλλά δε το βρήκα :/ .

 

λοιπον θα τα πω λιγο βιαστικα για δεν εχω πολυ χρονο.

φλασαρεις αυτο το firmware: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=23673446&postcount=48

κανεις root με superoneclick

παιρνας το recovery.img απο εδω sourceforge.net/projects/genoandroid/files/recovery5.0.2.7_en_u8800pro.img/download μεσω ροζ οθονης

κατεβαζεις οποια rom θες και φλασαρεις.για aurora στο pro την ανεβαζει ο φιλος pika για να μην χρειαζεται να κατεβαζεις απο κινεζικα sites

 

btw προτου πας σε 2.3.5 αν θελετε δειτε και τη ρομ του φιλου gkalenis που ειναι η μονη που εχει tv-out

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τα link. Τα 001 και 002 τα ενώνω με το hjsplit? Θα το δοκιμάσω και θα σας πω. Α επίσης τη rom τη κατέβασα από ένα post του pika στο xda (Aurora_4.1_4.0.4_Sakura_120719.zip) αυτή δεν είναι η τελευταία?
Link to comment
Share on other sites

Zητω συγγνωμη που θα βγω offtopic αλλα νιωθω υποχρεωση να σας ενημερωσω παιδια γιατι εχει σχεση με τους υπολογιστες μας που χρησιμοποιουμε για να φτιαχτουν νεες ρομ και να επικοινωνησουμε μεταξυ μας.

Λοιπον αυτες τις μερες εμφανιστηκε νεος ιος σε 2 κολλητους μου και ακουω απο γνωστους εξαπλωνεται και αλλου, απο που το κολλας δεν ξερω η φιλη και ο φιλος μου που την πατησαν τους συνεβη οταν μιλουσαν στο facebook δεν ξερω αν εφταιγε αυτό ή κατι αλλο.

Ο ιος εμφανιζει ξαφνικα ενα σημα της ελληνικης αστυνομιας και σε λεει οτι για κατι λογους κλειδωσε ο υπολογιστης σου απο αυτους και πρεπει να πληρωσεις κατι κουπονια ως 100 ευρω για να ξεκλειδωσει μην κανετε λαθος και δωσετε εκει αριθμο πιστωτικης που ζηταει.Πήραμε στο αστυνομικο τμημα και ρωτησαμε και μας ειπαν ειναι ιος τους το εχουν ρωτησει και αλλοι αυτες τις ημερες.Και δεν σε αφήνει ουτε καν σε ασφαλη λειτουργία να μπεις για να παρεις backup οπότε κοιτάτε κρατατε backup πριν σας σκασει κατι τέτοιο!!!Η λύση απαλλαγής του ειναι μια φορματ δεν μπορεσα με καποιον αλλο τροπο να απαλλαξω τα λαπτοπ των φιλων μου όσο και αν προσπαθησα

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τα link. Τα 001 και 002 τα ενώνω με το hjsplit? Θα το δοκιμάσω και θα σας πω. Α επίσης τη rom τη κατέβασα από ένα post του pika στο xda (Aurora_4.1_4.0.4_Sakura_120719.zip) αυτή δεν είναι η τελευταία?

 

Το μονο που πρεπει να εξηγησεις στο φιλο σου ειναι οτι μην περιμενει να δουλεψει το ρομ οπως και στο δικο σου τηλ ... το development στο u8800 σκιζει ενω στο προ ειναι πολυ διαφορετικα τα πραγματα , διαβασε καλα τι θα κανεις για να μη βρεθεις προ εκπληξεων.

 

Για ics

Eχω κι ενα libsqlite.so για ics αλλα τι να δοκιμασετε χωρις recovery ....

Ριξτε μια ματια εδω , για κερνελ

http://forum.badgb.com/index.php?/topic/19333-building-your-first-kernel/

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που πρεπει να εξηγησεις στο φιλο σου ειναι οτι μην περιμενει να δουλεψει το ρομ οπως και στο δικο σου τηλ ... το development στο u8800 σκιζει ενω στο προ ειναι πολυ διαφορετικα τα πραγματα , διαβασε καλα τι θα κανεις για να μη βρεθεις προ εκπληξεων.

 

Για ics

Eχω κι ενα libsqlite.so για ics αλλα τι να δοκιμασετε χωρις recovery ....

Ριξτε μια ματια εδω , για κερνελ

http://forum.badgb.com/index.php?/topic/19333-building-your-first-kernel/

 

δεν ειναι ειρωνία ομως το απλο να ξεσκίζει και εμεις που έχουμε το προ να παιδευόμαστε?ειναι τρελοί αυτοι οι κινέζοι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...