Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@moihack

Δεν το'χει δοκιμασει κανεις αυτο που λεμε , μονο εσυ μπορεις να μας το πεις ... εκτος και αν βρεθει κανενας αλλος...

Δεν φταιει η καμερα γι'αυτο , αλλα το διαφορετικο baseband ...

Καλο ειναι να τελειωσεις με τις εξετασεις σου και μετα βλεπουμε ..

 

@tzivas

Gps , δεν χρησιμοποιω , γι αυτο καλυτερα να το δοκιμασετε εσεις που το γνωριζεται καλυτερα το θεμα για να μου πειτε ....

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

@gkalen

απλα τα reboot/shutdown γινονται οποτε ασχοληθω με την καμερα.αν την αφησω στην ησυχια της ολα ρολοι τοτε....

btw δεν πιστευω να κλαιω το κινητακι μου οταν το κανω ετσι?

Link to comment
Share on other sites

@gkalen

απλα τα reboot/shutdown γινονται οποτε ασχοληθω με την καμερα.αν την αφησω στην ησυχια της ολα ρολοι τοτε....

btw δεν πιστευω να κλαιω το κινητακι μου οταν το κανω ετσι?

 

Οχι βρε συ δεν νομιζω να παθει κατι , στην τελικη εχουμε και εγγυηση ....

Παντως baseband δεν εχεις αλλαξει , οποιο ρομ 2.3 να φλασαρεις θα δουλεψει κανονικα ..

Απλα λεμε , μηπως και αν κανεις το στεπ2 της 2.2 οπως εισαι τωρα , μεσα απο τις ρυθμισεις του τηλ... αλλαξει και το baseband και τελος ....

Αλλα δεν το'χει κανει κανενας για να ξερουμε και τι θα γινει

Link to comment
Share on other sites

@gkalen

απλα τα reboot/shutdown γινονται οποτε ασχοληθω με την καμερα.αν την αφησω στην ησυχια της ολα ρολοι τοτε....

btw δεν πιστευω να κλαιω το κινητακι μου οταν το κανω ετσι?

 

edit: ετοιμασου για ξενερα :P δεν κρατηθηκα τελικα και δοκιμασα τωρα βραδυατικα :)

κατεβασα αυτο: http://www.mediafire.com/?883cqyggibpy9gm . Ακολουθησα τις οδηγιες του pdf κατα γραμμα δηλαδη πηγα να κανω upgrade απο το project menu.Δυστυχως περιπου στη μεση του step1 πηρα Upgrade failed!.

Τολμω να πω οτι μια μικρη αγωνια υπηρχε αλλα απλα πεταξα την μπαταρια εξω,μπουταρα σε cwm(ευτυχως μπουταρε κανονικα) και εκανα restore στην aurora.

Εγω επιμενω ομως.Οποιος δεν πιστευει ας δοκιμασει.Φλασαρετε τη ρομ χωρις downgrade! Ανοιξτε την καμερα(και παρτε καμια pic αμα θελετε).Μολις ξεκολησει το κινητο και κλεισετε την οθονη,περιμενετε απο πανω του.Ειτε θα κλεισει ειτε θα φαει reboot.Ολα αυτα σε κανα πενταλεπτο(ισως και λιγοτερο...το κλεισιμο δεν κανει δονηση οποτε δν μπορειτε να το καταλαβετε).Anyway,οταν ξανανοιξει το κινητο,καντε οτι θελετε αλλα αφηστε την καμερα στην ησυχια της.Δεν θα αντιμετωπισετε κανενα προβλημα.Οκ θα πειτε τωρα τι να κανεις το κινητο χωρις την φωτογραφικη,αλλα μπορειτε παντα να χετε 1 backup της horse rom και να κανετε restore οποτε θελετε tv-out.

gkalen και παλι μπραβο απο μενα για τη δουλεια σου! :)

 

edit2: ξεχασα να πω οτι τον φακελο dload τον εβαλα στην εξωτερικη sd και οτι αυτη ειναι trascend 8 gb class 10.Μηπως φταιει αυτο για το upgrade failed,γιατι καπου σε ειχα δει να λες να ναι η sd μικροτερη απο 4gb.Δυστυχως δεν εχω αλλη σε καποια συσκευη για να δοκιμασω να δω αν φταιει αυτο.

Edited by Moihack
Link to comment
Share on other sites

Απο 2gb και κατω να ειναι η καρτα , και να εβαζες μεσα το στεπ 2 , οχι το στεπ 1 ...

Τελως παντων , ολα καλα , μπορουμε ομως οπως ειπες να το δοκιμασουμε χωρις φοβο , καλο αυτο για οσους θελουν μονο να το δουν και να επανελθουν σε 2.3 .....

 

@tzivas

Ετοιμαζω σε λιγο τις νεκροκεφαλες και τα gps.conf ( θα σου στειλω μερικα να τα τεσταρεις , επειδη το κατεχεις το θεμα με τα gps , δοκιμασε και του kalo το gps.conf ,ετσι για να δουμε ,μηπως?)

 

Nεκροκεφαλες , lockscreen sliders , για Horse Rom ...

Κατεβασμα

http://www.mediafire.com/?8e25pv923wsthrw

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ελα gkalen ειχα βγει για κατι ξυδια έξω (η φτωχεια θελει καλοπεραση). Κατεβαζω νεκροκεφαλες και θα περασω thanks!!!Θα δοκιμασω και για gps και θα σε πω απλως αν διαβαζει και κανεις αλλος να τα δοκιμασει να μας πει να εχουμε μια πιο σφαιρική γνώμη εγω θα τα δοκιμασω και τα 2 και θα σε πω μεσα στην εβδομάδα εντυπώσεις για να τα τεσταρω καλα και σε διαφορετικες περιοχες .Ε που εισαι gkalen οποτε μπορεις κατι ειπες και για εναν έξαλλο dialer που είχες οχι οτι με χαλάει και αυτος.Αυριο βράδυ δοκιμαζω και tv out, το καλωδιο να κοιτάω να ειναι λίγο έξω ή το κουμπώνω μέσα? Αυριο βραδυ δεν θα βγω οπότε τα λέμε και εδώ μέσα για τη μπαταρία ακομα δεν έχω κανει calibration ουτε και φορτιση αλλα τη βλεπω παει λουκουμι μην ανησυχεις.Για τη φωτογραφία που λέει το παλικαρι δεν ειδα καποιο κολλημα να κανει σοβαρό περα απο τον ήχο κλικ που πρεπει να προσθεσω με το αρχειακι ξερω πως αλλα ενα θεματακι που ειδα εγω αν θες να το κοιταξεις ειναι οταν βγαζω φωτογραφια και ειμαι ακομα μεσα στη καμερα και δειχνει σε μικρη εικονα τη τελευταια φωτογραφια που τραβηξα και θελω να πατησω επανω της για να την ανοιξει σε ολη την οθόνη δεν το κανει και πρεπει να βγω απο τη καμερα και να παω συλλογη για να την ανοιξω κατα την δικια μου αποψη κλαιν μαιν και αν διορθώνεται ή δεν διορθώνεται και να μην ασχοληθεις καν με αυτο το θεμα δεν τρεχει καστανο.Αυτά από μενα gkalen αν ειναι μιλαμε και αυριο ή μαλλον σήμερα....:p:p:p

 

Υ.Γ. ωραια εφαρμογη που εχει δωρεαν απο μαρκετ και την ειχε και ο καλο στη ρομ του ειναι το AnReboot που σε κλεινει το κινήτο ή το κανει μια επανεκινηση ή σε κανει επανεκιννηση σε recovery

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Απο 2gb και κατω να ειναι η καρτα , και να εβαζες μεσα το στεπ 2 , οχι το στεπ 1 ...

Τελως παντων , ολα καλα , μπορουμε ομως οπως ειπες να το δοκιμασουμε χωρις φοβο , καλο αυτο για οσους θελουν μονο να το δουν και να επανελθουν σε 2.3 .....

 

μα το step 2 εβαλα(αυτο που υπαρχει στο thread της Horse που λεει: " and the version here , step 2 ( from Mariosbbs )

http://www.mediafire.com/?883cqyggibpy9gm

is the , B026 "),απλα εχει 2 steps η ολη διαδικασια οταν κανει upgrade.σε μενα κολλησε εκει που ελεγε step 1/2 .αυτο εννοουσα.

δυστυχως οπως ειπα δεν εχω αλλη καρτα sd προχειρη.θα προσπαθησω να βρω απο κανα φιλαρακι μπας και εχει σε τετοιο μεγεθος αλλα δεν υποσχομαι οτι θα βρω.μακαρι να βρεθει κανας αλλος εθελοντης με τετοια καρτα να δοκιμασει :)

Link to comment
Share on other sites

Δες spammarisma για την 2.2!!!Αρε gkalen...παλι εμπειρία μοιράζεις!!χααχα!!
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

@tzivas

Αργα το βραδυ θα σου δωσω τον dialer ...

Για gps.conf , βαλε του kalo και εισαι ετοιμος ...

Για το tvout , αν εχεις το καλωδιο της nokia θα το βαλεις κανονικα , εμενα το δικο μου αστο (παλι καλα που εδειχνε και 2 πραγματα)

Για μπαταρια , αστην οπως ειναι , μη καλιμπραρεις ακομα , απ'οτι καταλαβα δεν θα χρειαστει ακομα ..

Για τον ηχο στη καμερα , πηγαινε στο system/media/audio/ui , και σβησε την καταληξη .off , απο αυτα που θες ηχο ...

Για το θεμα με τις φωτο και συλλογης , ειναι bug της 2.2 , δεν γινεται κατι γι'αυτο , αλλα δεν ειναι και προβλημα ...

 

@Moihack

Thanks ...

Εδωσες και λυση για οσους θελουν να το τεσταρουν , χωρις να κανουν downgrade ...:)

 

@Pikachukaki

Ναι ρε συ , τι πεσιμο ηταν αυτο την τελευταια βδομαδα ... :)

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

λοιπον widgetsoid για μενα ειναι για τον μπιπ σορρυ κιολας πικα και gkalen αλλα το gps ακομα και με τις τελευταιες οδηγιες που με εδωσες μια αναβει μια σβηνει το εικονιδιο του και το κουμπι για το flashlight απλα δεν λειτουργει το παταω και δεν ανοίγει, για αυτο και εχω σαν ενα απλο widget στο πάνω μερος μιας επιφάνειας εργασιας το extended controls δοκιμαστε το ,με το gps gkalen δοκιμασα και με το αρχειάκι gps.conf του καλο και με το δικό σου και αυτο που πρόσεξα ειναι οτι και τα 2 βρίσκουν τους εξίσου ίδιους δορυφόρους αλλά δεν τους κλειδώνουν ή θα τους κλειδώσει για κλασματα δευτερολέπτου ελπιζω να σε βοήθησα για να μπορέσεις να βρεις που ειναι το πρόβλημα thanks ξανα για τις νεκροκεφαλές τις έχω περάσει και βλέπω είναι κομπλέ αυτα προς το παρόν Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον , με το widgetsoid , εγω δεν εχω προβλημα , δουλευουν ολα κανονικα ...

Με του kalo , το gps.conf κλειδωνει κανονικα , θα σου στειλω και αυτο που εφτιαξα εγω , να το δοκιμασεις ( εμενα κλειδωνουν και τα δυο αλλα του kalo , ειναι πιο σωστο στο compass...

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

το περνας στο φακελο /system/etc χύμα και δίνεις τα γνωστά permissions σαν Γ?μήπως εγώ κάνω λάθος καπου εκεί?
Link to comment
Share on other sites

λοιπον widgetsoid για μενα ειναι για τον μπιπ σορρυ κιολας πικα και gkalen αλλα το gps ακομα και με τις τελευταιες οδηγιες που με εδωσες μια αναβει μια σβηνει το εικονιδιο του και το κουμπι για το flashlight απλα δεν λειτουργει το παταω και δεν ανοίγει, για αυτο και εχω σαν ενα απλο widget στο πάνω μερος μιας επιφάνειας εργασιας το extended controls δοκιμαστε το ,με το gps gkalen δοκιμασα και με το αρχειάκι gps.conf του καλο και με το δικό σου και αυτο που πρόσεξα ειναι οτι και τα 2 βρίσκουν τους εξίσου ίδιους δορυφόρους αλλά δεν τους κλειδώνουν ή θα τους κλειδώσει για κλασματα δευτερολέπτου ελπιζω να σε βοήθησα για να μπορέσεις να βρεις που ειναι το πρόβλημα thanks ξανα για τις νεκροκεφαλές τις έχω περάσει και βλέπω είναι κομπλέ αυτα προς το παρόν

 

Γκαρνταση μου δεν ειναι δικο μου το app εχει πολλα για widget στην notification μπορεις να βαλεις οποιο θες και να τεσταρεις τη σε δουλευει..αλλα απο το τπτ καλη και η παναγιωτενα!! :Ρ

 

-----

 

Αφήστε τα κιν σήμερα.... ΆΝΤΕ ΡΕ ΕΛΛΑΔΑΡΑ!!!!!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

οχι ρε πικα μην το παιρνεις προσωπικα εσυ καλα κανεις και προτεινεις προγραμματα απλα λεω τις δικες μου εντυπωσεις σιγουρα υπαρχουν και πολλα αλλα αν ψαξεις
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε και το μαμα gps.conf , αλλα νομιζω οτι του kalo , παει μια χαρα ...

Θα φτιαξω ομως και ενα δικο μου , να σου στειλω

Σχολαω σε λιγο , παω σπιτι και σου στελνω και τον dialer ...

 

ΕΛΛΑΣ - ρωσσια

1 . . . . . . 0

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ , και κλαμα ο filatov ..... :lol:

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν ξαναδοκιμασα με του καλο 4 οροφο μπαλκονι χωρις τεντα και αν ειμαι ακινητος βρισκει δορυφορους και μετα απο κανα 5 λεπτο πανω κατω κλειδωνει αλλα μολις ξεκινήσω να περπαταω αρχιζει μια τους χανει μια τους βρισκει δεν ξερω θα το ξανατσεκαρω αυτες τις μερες απλα σημερα δεν βγηκα καθολου εξω.Kαι δεν εκατσε αποψε να παρω το καλωδιο για tv out αλλα πιστευω αυριο θα το εχω στο χερι μου ανυπομονω να το δοκιμασω παρεπιμπτοντως ωραια γενικως εικονίδια στο notification bar ιδίως αυτο για το gps οταν ανοιγει πολυ πιο ωραιο απο το κλασσικο στοκ και οταν φορτωνεις κατι και εμφανιζεται ο δισκος απο πριόνι.Τώρα σε κατι αλλο θελω την αποψή σας ειχα διαβασει παλιότερα οτι αν εχεις το κινητο root μπορεις να μπεις μεσα σε ενα αρχειάκι και αλλαζοντας ενα νουμερο να αυξήσεις ή να μειώσεις την ένταση αν την αυξήσουμε λετε να κανει ασχημη παραμόρφωση στον ήχο?και δευτερον κανενα προγραμμα ή κατι υπάρχει να δυναμώσουμε το σήμα του wifi?
Link to comment
Share on other sites

Μολις εφτασα σπιτι ..

Απο ηχο δεν νομιζω να'χεις θεμα , ειναι καμπανα και δυνατος ( οτι επρεπε να φτιαχτει στον ηχο ,νομιζω φτιαχτηκε , δεν νομιζω να'χεις προβλημα με τον ηχο)

Εμενα δεν μου κανει νουμερα το gps , μια χαρα το βλεπω , αλλα θα φτιαξω κι αλλο , ειναι ευκολο να φτιαξεις gps.conf ...

Αμα θες δοκιμασε και το στοκ gps.conf μεχρι να το μονταρω κι εγω να δω πως θα παει ..

Επειδη εγω ειμαι ολιγον ασχετος με gps , θα σου πω οτι σημερα το μεσημερι εβαλα το gps.conf του kalo , και επειδη δεν εχω περασει το sygic , κατεβασα το gps test και εκανα μια διαδρομη 30 χλμ (αττικη οδο) , και με το ανοιγμα της εφαρμογης σε 30 δλπτα αρχισε να κλειδωνει , μετραγε σωστα την ταχυτητα του αυτοκινητου (σε μιλια ),και ημουνα με accuracy απο 9 ft - 21 ft , κατω απο σηραγγες το εχανε και μολις εβγαινα το κλειδωνε παλι απ'ευθειας , και επιανε απο 7 - 11 δορυφορους ....... εμενα αυτο μου φανηκε μια χαρα , η λεω λαλακιες τελικα απο την ασχετιλα μου με τα gps..

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

gkalen κανεις μας δεν ειναι ειδικος εδω μέσα ο καθενας απλα έχει ασχοληθει περισσοτερο κάτι τώρα αυτο για το gps αφηνω και εγω του καλο και οταν βγω εξω το δοκιμαζω και βλεπω,τώρα οι δοκιμές που ειπες μπορει και να ειναι καλα αποτελεσματα αυτά αλλα μπορεί και απλα στην αρχη να κλειδωσε δορυφορους και μετά να έδινε απλα προβλεπομενα στοιχεια το δοκιμαζω και εγώ αν θέλει ας το δοκιμασει και κανενας άλλος και μας λέει τη γνώμη του εγώ το μονο που φοβαμαι ειναι μην εχω οτιδηποτε κολλήματα επειδη πήδηξα ενα βήμα απο τις οδηγίες σου για downgrade και με βγαλει προβλήματα...εύχομαι πως όχι γιατί στην ουσια απο του kalo εγώ περασα στην Β025 και μετα έβαλα την δικιά σου Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

αμα θελεις , μπορεις να κανεις ενα backup τις εφαρμογες σου με titanium και κανε αλλο ενα καινουριο φλασαρισμα το rom , εχεις κανει εσυ downgrade κανονικα δεν εχεις προβλημα , αλλα ενα καινουριο φλασαρισμα ισως να κανει καλο ...

wipe data , wipe cache , advanced και wipe dalvik cache και mounts and storage και format system και φλασαρε το αλλη μια αμα ψηνεσαι (κακο δεν θα του κανει)

 

κατεβασε και τον dialer , απο'δω

http://www.mediafire.com/?2dg12p4v133xtbl

 

ξεζιπαρεις , ανοιγεις το φακελο , εχει μεσα τα contacts.apk και phone.apk

με root explorer , πρεπει να τις βαλεις στο system/app , να τις αντικαταστησεις με τις υπαρχουσες και να δωσεις permissions (rw-r--r--) , το γνωστο ( Γ ) ...

ΠΡΩΤΑ ΟΜΩΣ , θα τις κανεις "paste" στο "system" και θα δωσεις permissions ( Γ ) , και μετα θα τις κανεις "move" στο φακελο "app" και αντικατασταση , μετα reboot και ετοιμος

αν δεν το κανεις ετσι τοτε θα φας ενα FC και θ'αναγκαστεις να βγαλεις μπαταρια , μετα που θα ανοιξεις παλι το τηλ.. θα πας στο system/app και θα δωσεις permissions ( Γ ) , και μετα θα ξανακανεις reboot για να δουλεψει η εφαρμογη

με τον πρωτο τροπο θα κανεις μονο ενα reboot και θ'αποφυγεις το βγαλσιμο της μπαταριας ...

Link to comment
Share on other sites

αμα θελεις , μπορεις να κανεις ενα backup τις εφαρμογες σου με titanium και κανε αλλο ενα καινουριο φλασαρισμα το rom , εχεις κανει εσυ downgrade κανονικα δεν εχεις προβλημα , αλλα ενα καινουριο φλασαρισμα ισως να κανει καλο ...

wipe data , wipe cache , advanced και wipe dalvik cache και mounts and storage και format system και φλασαρε το αλλη μια αμα ψηνεσαι (κακο δεν θα του κανει)

 

κατεβασε και τον dialer , απο'δω

http://www.mediafire.com/?2dg12p4v133xtbl

 

ξεζιπαρεις , ανοιγεις το φακελο , εχει μεσα τα contacts.apk και phone.apk

με root explorer , πρεπει να τις βαλεις στο system/app , να τις αντικαταστησεις με τις υπαρχουσες και να δωσεις permissions (rw-r--r--) , το γνωστο ( Γ ) ...

ΠΡΩΤΑ ΟΜΩΣ , θα τις κανεις "paste" στο "system" και θα δωσεις permissions ( Γ ) , και μετα θα τις κανεις "move" στο φακελο "app" και αντικατασταση , μετα reboot και ετοιμος

αν δεν το κανεις ετσι τοτε θα φας ενα FC και θ'αναγκαστεις να βγαλεις μπαταρια , μετα που θα ανοιξεις παλι το τηλ.. θα πας στο system/app και θα δωσεις permissions ( Γ ) , και μετα θα ξανακανεις reboot για να δουλεψει η εφαρμογη

με τον πρωτο τροπο θα κανεις μονο ενα reboot και θ'αποφυγεις το βγαλσιμο της μπαταριας ...

 

κοίτα επειδη μετά περα απο εφαρμογες ποσες ρυθμισεις και διαφορετικους ήχους που έχω για το καθενα που με καλει και άλλα που δεν σώζονται με titanium νομίζω ε δεν τρελαινομαι να τα κανω από την αρχή προς το παρον απο gps κρατώ αυτο του kalo αν δω αύριο ολα καλά και με tv out μετά αν και όχι φίλος του λαικου θα αρχισω να τραγουδω το ασμα "δεν παω πουθενα πουθενα εδω θα μεινω".Πέρασα και το dialer τα σπάει και ****!!!μας κακομαθαίνεις gkalen :P:P:P

Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα στην 1.5 μερα που αντεξα την "ομορφια" της 2.2!! :Ρ ηταν το πρωτο που βρηκα και το ειπα και στο gkalen που εψαχνε....αλλα μην μασας...θελει καποιος να με πει τη ψαχνεται με το gps μπας και βοηθήσω??
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

@tzivas

ok , οπως θες αν και σωζονται και ολα αμα θες , αλλα ενταξει

thanks , το'ξερα οτι θα σ'αρεσει εσενα αυτος ο dialer ( κι εμενα μ'αρεσει αλλα σε αλλους δεν αρεσει , γουστα ειναι αυτα )....

 

@pika

μπας και βρουμε ενα καλο και γρηγορο gps.conf , χωρις να χρησιμοποιουμε αλλες εφαρμογες για βοηθεια ...

του kalo εμενα μου φαινεται ok , αλλα ειναι ευκολο να μονταρεις το gps.conf αλλα θελει δοκιμες ...

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

@tzivas

ok , οπως θες αν και σωζονται και ολα αμα θες , αλλα ενταξει

thanks , το'ξερα οτι θα σ'αρεσει εσενα αυτος ο dialer ( κι εμενα μ'αρεσει αλλα σε αλλους δεν αρεσει , γουστα ειναι αυτα )....

 

@pika

μπας και βρουμε ενα καλο και γρηγορο gps.conf , χωρις να χρησιμοποιουμε αλλες εφαρμογες για βοηθεια ...

του kalo εμενα μου φαινεται ok , αλλα ειναι ευκολο να μονταρεις το gps.conf αλλα θελει δοκιμες ...

 

Κατι καταλαβα ποιο ειναι το προβλημα σας??και στο maps και στο sygic αν και ειμαι μεσα στο σπιτι αρα περνει με wifi βρηκε που ειμαι ουτε σε 2 δευτερολεπτα!!

 

Βρηκα και αυτο απο ενα κινεζο δεν βλεπω μεγαλη διαφορα με του καλο αλλα σε τετεια θεματα βλεπω απο το anzhi!

 

NTP_SERVER=cn.pool.ntp.org

NTP_SERVER=0.asia.pool.ntp.org

NTP_SERVER=1.asia.pool.ntp.org

NTP_SERVER=2.asia.pool.ntp.org

NTP_SERVER=3.asia.pool.ntp.org

NTP_SERVER=0.cn.pool.ntp.org

NTP_SERVER=1.cn.pool.ntp.org

NTP_SERVER=2.cn.pool.ntp.org

NTP_SERVER=asia.pool.ntp.org

NTP_SERVER=north-america.pool.ntp.org

NTP_SERVER=europe.pool.ntp.org

NTP_SERVER=ntp.api.bz

NTP_SERVER=time.nist.gov

XTRA_SERVER_1=http://xtra1.gpsonextra.net/xtra.bin
XTRA_SERVER_2=http://xtra2.gpsonextra.net/xtra.bin
XTRA_SERVER_3=http://xtra3.gpsonextra.net/xtra.bin

#SUPL_HOST=supl.google.com

SUPL_HOST=supl.cn.com

SUPL_HOST=sls1.sirf.com

SUPL_HOST=suplcn.sirt.com

SUPL_HOST=supl.host.com

SUPL_HOST=sls2.sirf.com

SUPL_HOST=cn.nokia.supl.geodns.fi

SUPL_PORT=7276

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα στην 1.5 μερα που αντεξα την "ομορφια" της 2.2!! :Ρ ηταν το πρωτο που βρηκα και το ειπα και στο gkalen που εψαχνε....αλλα μην μασας...θελει καποιος να με πει τη ψαχνεται με το gps μπας και βοηθήσω??

 

κοιταμε με ποιο αρχειο gps.conf από τη horse rom τη στοκ ρομ ή τη ρομ του kalo εχουμε καλύτερα αποτελέσματα και πιο γρήγορα και σταθερα να κλειδώνουν δορυφόροι σε όσους χρησιμοποιούμε τη ρομ του gkalen αλλά με gps σκετο χωρίς wifi με wifi ναι το ξερουμε παντου πιάνει τελικα gkalen ίσως εγώ εκανα λαθος με του kalo πράγματι μεσα στο σπιτι και βλεπει 5 δορυφόρους ήδη αλλά ευπροσδεκτη οποιαδήπτε βοήθεια για το καλύτερο για το αλογάκι

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

κοιταμε με ποιο αρχειο gps.conf από τη horse rom τη στοκ ρομ ή τη ρομ του kalo εχουμε καλύτερα αποτελέσματα και πιο γρήγορα και σταθερα να κλειδώνουν δορυφόροι σε όσους χρησιμοποιούμε τη ρομ του gkalen ευπροσδεκτη οποιαδήπτε βοήθεια

 

Με το που βγηκα παραθυρο!!δεν βλεπω καποιο προβλημα αλλα θα το δοκημασω και αυριο να δω πως και τη πιανει!

 

----------

Ειναι λιγο Crazy αλλα τους ιδιους πιανει και μεσα στο σπιτι! :Ρ αλλα το χανει λιγο στο προσανατολισμό!!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...