Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@tupac rip

Εγω το'κανα αυτο για να ξεχωριζω τις προτασεις , κατα τ'αλλα να πουμε και σε κανεναν φιλολογο να μας βαλει και βαθμο .... :lol:

 

@tzivas

Αυτο που λες με τον root explorer , δεν το γνωριζω , ας απαντησει κανενα αλλο παιδι .

Οσο για το θεματακι , η μπαταρια θα δεις οτι , απο το 30% ως το 100% , εχει χρωμα μπλε και απο το 15% ως το 29% ειναι πορτοκαλι , και απο το 0% ως το 14% ειναι κοκκινη .

Βαλε ενα screenshot , για να δω πως ειναι και να δοκιμασω μετα να τα μεγαλωσω λιγο ακομα ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

συγγνωμη για τη χαζη ερωτηση αλλα σαν νεος θα την κανω.με ποιο τροπο να κανω screenshot?φανταζομαι ξερεις πως με του kalo δεν εχει εικονιδιο της μπαταριας αλλα απλα μεσα σε ενα κυκλο γραφει το ποσοστο τις % που εχει η μπαταρια
Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη για τη χαζη ερωτηση αλλα σαν νεος θα την κανω.με ποιο τροπο να κανω screenshot?φανταζομαι ξερεις πως με του kalo δεν εχει εικονιδιο της μπαταριας αλλα απλα μεσα σε ενα κυκλο γραφει το ποσοστο τις % που εχει η μπαταρια

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.geeksoft.screenshot&hl=en

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.androidscreenshotapptool.free&feature=also_installed#?t=W251bGwsMSwyLDEwNCwiY29tLmFuZHJvaWRzY3JlZW5zaG90YXBwdG9vbC5mcmVlIl0.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη για τη χαζη ερωτηση αλλα σαν νεος θα την κανω.με ποιο τροπο να κανω screenshot?φανταζομαι ξερεις πως με του kalo δεν εχει εικονιδιο της μπαταριας αλλα απλα μεσα σε ενα κυκλο γραφει το ποσοστο τις % που εχει η μπαταρια

 

Η κανε αυτο που λεει ο tupac rip

Η αλλιως κατεβασε αυτο , που εχω μεσα πολλες εφαρμογες και το, screenshot it

http://www.mediafire.com/?3bir5rzwc8csdwr

Οσο για τη μπαταρια , γι αυτο το γυρω γυρω σου ειπα οτι αλλαξα τα χρωματα

 

@Lesvos 1

Σου'χω στειλει π.μ.

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

οριστε και το screenshot το στελνω συννημενο και ναι πραγματι τωρα προσεξα και αυτο με τη μπαταρια ολα ωραια πολυ καλος και λιγα τα λογια για να σε ευχαριστησω για οσα με βοήθησες.α και κατι που θυμηθηκα οταν ειμουν 2.2 επειδη ειπες οτι δουλευεις με google maps εγω τους ανοιγα και μετα οταν τους εκλεινα συνεχιζαν να δουλευουν και εβλεπα οτι αυτη τρωγανε και τη περισσοτερη δυναμη της μπαταριας και με εσπαγε τα νευρα τοτε δεν ηξερα πως να ξεκλειδωσω το κινητο μου και εγω και ενας φιλος μου και να μπορουσαμε να σβησουμε το google maps, ενω με ndrive και igo τα ανοιγω δουλευω τα κλεινω και δεν συνεχιζουν να λειτουργουν απο πισω.αν δεν το ήξερες τσεκαρε το για να μην σε τρωνε αδικα μπαταρια
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανεις αν μπορουμε να βγαλουμε το logo του huawei απο το boot animation το googlαρισα αλλα δεν μπορεσα να βρω κατι

 

To splash screen ειναι μεσα στο κερνελ και δεν αλλαζει και πολυ ευκολα!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

α μια και εισαι εδώ picachukaki ξερεις πως μπορω να προσθεσω ήχο σε boot animation και αν γινεται σε συγκεκριμενο χρονικο σημειο?το googlarisa λιγο αλλα διαβασα πολλους διαφορετικους τροπους και δεν ξερω ποιον να δοκιμασω χωρις να φαω πατατα.
Link to comment
Share on other sites

Θα φτιαξω ενα θεματακι πιο ολοκληρωμενο και θα σου αρεσει πολυ καλυτερα .

Και θα κοιταξω να μεγαλωσω και τις νεκροκεφαλες

Γιατι αυτο το θεμα ειναι πολυ απαραδεκτο

Link to comment
Share on other sites

οκ gkalen σε εμπιστευομαι οτι εκανες μεχρι στιγμης και με εδωσες ηταν αψογο
Link to comment
Share on other sites

Θα περιμενεις ομως κανα δυο μερες , για να φτιαξω ενα ωραιο θεμα , με νεκροκεφαλες για σενα και χωρις νεκροκεφαλες για τους υπολοιπους που εχουν το ρομ του kalo .

Να ταιριαζουν και τα χρωματα , γιατι μπλε μπαταρια με πρασινα τα αλλα στο status bar , ειναι δραμα , γι αυτο θα κανω ενα ομορφο και ταιριαστο για ολους .

Οσο με τους χαρτες , εγω τους κλεινω , ποτε δεν τους αφηνω να τρεχουν απο πισω .

Και δεν χρησιμοποιω πολυ το gps , μονο δοκιμες κανω οπως σου ειπα .

Και για τν ηχο στο bootanimation , δοκιμασε καποιον τροπο και το πολυ πολυ να μη δουλεψει , να εχεις και ενα backup , και προχωρα το , μη φοβασαι τιποτα , δεν ειναι κατι επικινδυνο αυτο για το τηλ...

Μαλλον ο πικα εχει δικιο για το , splash screen , αν ειναι μεσα στο κερνελ , ξεχασε το .

Link to comment
Share on other sites

ρε gkalen τι να πω με εχεις σκλαβώσει δεν μπορώ να πω κατι με οσα κανεις,οκ αν ειναι θα σταματησω να σας πρηζω με το boot animation εκανα στο xda στον ιδιο τον kalo την ερωτηση αν γινεται καλώς αν οχι δεν θα σκασω κιολας.Θα δοκιμασω και για τον ήχο με το boot animation απο αυριο βραδυ(γιατι την ημερα θα ταξιδευω απο ιωαννινα για θεσσαλονικη) και αν βρω τροπο θα σας πω να ξερετε και εσεις,γιατι δεν θελω μονο να παιρνω οτι μπορει ο καθενας και ξερει να βοηθάει
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα παιδια εδω προσπαθουν να βοηθησουν με τον καλυτερο τροπο , γι αυτο και ποσταρω εδω , ποτε δεν ποσταριζα τιποτα παλιοτερα , οτι εκανα το'κανα για παρτη μου .

Αλλα οταν πηρα αυτο το τηλ... και αρχισα να διαβαζω τις πρωτες 45 σελιδες ( τοτε περιπου μπηκα στη κουβεντα) , και ειδα οτι τελικα με αυτη τη συσκευη δεν ηταν τα πραγματα τοσο ευκολα οπως για αλλες συσκευες , αποφασισα λοιπον οτι αντι να ειμαι απλος παρατηρητης , να βοηθησω κι εγω μ'αυτα που μπορω για κατι καλυτερο γι'αυτη τη συσκευη .

Και η αληθεια ειναι οτι απο τις σελιδες αυτου του φορουμ πολλα παιδια βγαλανε δουλεια γι αυτο το τηλ... και πολυ καλη δουλεια ( οτι κανανε αυτοι στο xda εμεις τα δοκιμαζαμε 2 μηνες νωριτερα :lol:)

Αυτα , παω να βρω κανα εικονιδιο τωρα :)

Link to comment
Share on other sites

Ηχο να πω την αληθεια δεν εχω βαλει και δεν εχω ψαχτει να πω την αληθεια γιατι δεν με εκαιγε...το splash screen ειναι 100% μεσα στον κερνελ και δεν ειναι καν jpg η png ειναι RAW και οταν προσπαθησα να το κανω Jpg μπας και καταφερω και το αλλαξω μου εβγαλε καμια 200αρια Png ολα corrupted...αλλα μετα εχεις και το θεμα αντε το αλλαζεις το αρχειο...ξανα κανε compile σωστα τον κερνελ! :Ρ βασικα gkalen χωρις να θελω να γινω κακος το κιν απο θεμα μονταρισματος ειναι το ποιο ευκολο...για να καταλαβω πως κανεις ενα απλο update το Galaxy SII της αδερφης μου εφαγα 2 μερες και στο τελος απλα το παρατησα...και τωρα παλευω να καταλαβω πως rootareis τα WP7 για ενα φιλο...εμεις με ενα ζιπ και εναν κερνελ εχουμε το ποιο ευκολο κιν..απλα δεν εχουμε devs αν ειχαμε devs θα ειμασταν απλες!!

 

--------

Tziva νομιζω οτι θα σε στεναχωρισω αλλα δεν νομιζω να μπορει να μπει ηχος στο boot σε stock rom....μεχρι στιγμης οτι κιαν βρηκα δεν δουλεψε αλλα επειδη μου εσπασε τα νευρα που δεν δουλεψε θα το ψαξω αυριο ποιο πολυ!!!

 

--------

Ασχετο αλλα μολις καμια 20αρια μερες πριν η μαμα βγαλει ICS ο geno αποφάσισε να φτιαξει το ραδιο στην CM!!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Το οτι ειναι ευκολο τηλ... δεν αναιρει οτι εχουμε κανει

Να ξερεις οτι μονο το 20% οσων εχουν τετοια τηλ... (android κ.λ.π.) μπορουν να τα πειραξουν και το κανουν .

Το υπολοιπο 80% των χρηστων τα εχουν τα τηλ.. τους στοκ , ουτε καν ροοτ δεν ξερουν τι ειναι , οποτε καλυτερα να νιωθεις ευχαριστημενος για οτι εχεις κανει μεχρι στιγμης ...

Θα σου πω μονο οτι τους 20 μηνες που ασχολουμαι με android , εχω δει πανω απο 500 ατομα με android κινητα ( πελατες στο μαγαζι, ολων των ηλικιων) , και ουτε ενας απο αυτους δεν ηξερε τι ειναι ροοτ.

Και απο γνωστους μου , οτι τους εχω φτιαξει εγω , απο μονοι τους τιποτα

Link to comment
Share on other sites

''We are happy to announce that we will be rolling out the demo version of ICS Android 4.0 through Q2 and Q3, starting with the Honor U8860. Please note that the ICS upgrade is a demo version and therefore may have limitations. The U8800Pro and Huawei Honor C8860E will also receive an ICS demo upgrade later this quarter. The Huawei Mercury M866, Huawei Honor U8860-51 and Huawei G300 will receive the ICS demo upgrade in Q3.''

http://www.facebook.com/huaweidevice/posts/200687683387906

 

βαζεις μια το link?!thanks

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1533488

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το οτι ειναι ευκολο τηλ... δεν αναιρει οτι εχουμε κανει

Να ξερεις οτι μονο το 20% οσων εχουν τετοια τηλ... (android κ.λ.π.) μπορουν να τα πειραξουν και το κανουν .

Το υπολοιπο 80% των χρηστων τα εχουν τα τηλ.. τους στοκ , ουτε καν ροοτ δεν ξερουν τι ειναι , οποτε καλυτερα να νιωθεις ευχαριστημενος για οτι εχεις κανει μεχρι στιγμης ...

Θα σου πω μονο οτι τους 20 μηνες που ασχολουμαι με android , εχω δει πανω απο 500 ατομα με android κινητα ( πελατες στο μαγαζι, ολων των ηλικιων) , και ουτε ενας απο αυτους δεν ηξερε τι ειναι ροοτ.

Και απο γνωστους μου , οτι τους εχω φτιαξει εγω , απο μονοι τους τιποτα

 

Γιαυτο τωρα τους περνω ενα 20αρικο για JB τα iphone!!xaxxax!!!

 

''We are happy to announce that we will be rolling out the demo version of ICS Android 4.0 through Q2 and Q3, starting with the Honor U8860. Please note that the ICS upgrade is a demo version and therefore may have limitations. The U8800Pro and Huawei Honor C8860E will also receive an ICS demo upgrade later this quarter. The Huawei Mercury M866, Huawei Honor U8860-51 and Huawei G300 will receive the ICS demo upgrade in Q3.''

http://www.facebook.com/huaweidevice/posts/200687683387906

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1533488

 

Εδω περιμενουμε ολοκληρες ICS και αυτοι λενε για DEMO?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλα τους κανεις ρε πικα , αλλα εμενα ειναι φιλαρακια εδω στη δουλεια και δεν μπορω να τους παρω και φραγκα ... χαχαχα.

Αλλα ετσι ειναι , λιγοι ειναι αυτοι που ασχολουνται , οι πιο πολλοι δεν εχουν ιδεα.

Link to comment
Share on other sites

''We are happy to announce that we will be rolling out the demo version of ICS Android 4.0 through Q2 and Q3, starting with the Honor U8860. Please note that the ICS upgrade is a demo version and therefore may have limitations. The U8800Pro and Huawei Honor C8860E will also receive an ICS demo upgrade later this quarter. The Huawei Mercury M866, Huawei Honor U8860-51 and Huawei G300 will receive the ICS demo upgrade in Q3.''

http://www.facebook.com/huaweidevice/posts/200687683387906

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1533488

 

Εχει κατι εξτρα η καλυτερο σε σχεση με του kalo η δεν αξιζει τον κοπο?Δεν την εχω περασει ποτε αυτη τη rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η ρομ ,πρωτον ειναι demo , και δευτερον ειναι για το honor .

Και αναμενουμε μηπως ο kalo την κανει port και για το δικο μας ...

Στο δικο μας δεν εχει τετοια .

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η ρομ ,πρωτον ειναι demo , και δευτερον ειναι για το honor .

Και αναμενουμε μηπως ο kalo την κανει port και για το δικο μας ...

Στο δικο μας δεν εχει τετοια .

 

Βασικα για την cm7.2 ελεγα.Αν δουλευουν ολα καλα οπως του kalo.Tα κινεζικα δεν με νοιαζουν γιατι βγαινουν,ελεγα μηπως τωρα που εφτιαξε και το ραδιο εχει καποιο πλεονεκτημα σε performance απο του kalo.Γιατι με ενδιαφερει σε μια rom να δουλευουν ολα 100% και να ειναι γρηγορη,αυτα τα 2,γι αυτο και εχω αραξει με kalo και δεν την πολυψαχνω.Αν λοιπον εχει εξτρα πραγματα που δεν τα εχει του kalo και δεν μπαινουν με καποιο app τοτε θα της εδινα μια ευκαιρια!αλλα επειδη βαριεμαι να αλλαζω rom μονο για να δω τι παιζει,ρωταω αν καποιος την εχει περασει να πει την γνωμη του!

Link to comment
Share on other sites

Λαθος καταλαβα .azuli

Παντως , ακομα δεν ειδαμε επισημη ευρωπαικη αναβαθμιση σε gingerbread , λετε να μας δωσουν και ics ...:lol::lol:

Πλακα θα'χει .

 

ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ

HORSE GB GREEK FINAL

Το απολυτο ρομ για 2.2.2

Πληρως λειτουργικο , πιο γρηγορο απ'ολα , συν ΤVOUT

Καντε τα backup σας με titanium και θα δουλεψουν τα παντα κανονικα

 

ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ , HORSE GB GREEK FINAL

http://www.mediafire.com/download.php?4a9wa662sz572n8

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΡΟΜ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΤΟΥΣ ΛΟΓΙΑ

Αν εχω κατι νεο θα ενημερωνω

ENJOY .....

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Βασικα για την cm7.2 ελεγα.Αν δουλευουν ολα καλα οπως του kalo.Tα κινεζικα δεν με νοιαζουν γιατι βγαινουν,ελεγα μηπως τωρα που εφτιαξε και το ραδιο εχει καποιο πλεονεκτημα σε performance απο του kalo.Γιατι με ενδιαφερει σε μια rom να δουλευουν ολα 100% και να ειναι γρηγορη,αυτα τα 2,γι αυτο και εχω αραξει με kalo και δεν την πολυψαχνω.Αν λοιπον εχει εξτρα πραγματα που δεν τα εχει του kalo και δεν μπαινουν με καποιο app τοτε θα της εδινα μια ευκαιρια!αλλα επειδη βαριεμαι να αλλαζω rom μονο για να δω τι παιζει,ρωταω αν καποιος την εχει περασει να πει την γνωμη του!

 

Αν δεν βαριεσε να ψαχτεις κατσε οπως εισαι...η cm ειναι σχετικα καλυτερη απο τις official λογο τον tweaks και των θεματων αλλα μην περιμενεις και τρελα πραγματα...η μαμα 2.3 ειναι που ειναι ενα ματσο χαλια φαντασου και μια πειραγμενη...κρατα backup αν ειναι και περνατην..δεν θα χασεις και τπτ!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

πλεον ειμαι θεσσαλονικη και εχω να πω τα εξης το gps του kalo δεν ξερω αν φταιει τιποτα που κανω εγω ή οχι αλλα μεσα στο σπιτι ειναι με τις ωρες του ποτε πιανει δορυφορους ποτε οχι πριν 1 ωρα επιανε ενα δορυφορο και τωρα που το ξαναανοιξα πιανει 9 και μιλαω για το gps μονο του χωρις wifi χωρις fast gps ή κατι αλλο βοηθητικο.μια αλλη γενικη πληροφορια που την ξερω απο παλια αλλα ξεχασα να την μοιραστω μαζι σας και τη θυμηθηκα σημερα που δοκιμασα το gps (εν ταξιδι απο ιωαννινα θεσσαλονικη) αυτο ισχύει και για τις συσκευες gps και τα κινητα με gps ανεξαιρετως ειναι : ανοιγετε πριν ξεκινήσετε το ταξιδι το gps και περιμενετε να κλειδωσει δορυφορους και μετα ξεκινατε κατα 90% αν ανοιξετε το gps ενω κινειστε δυσκολευετε πολυ εως απιθανο τελειως να κλειδωσει δορυφορους και μερικες φορες καποια προγραμματα απο μονα τους θα δειτε σας λενε μειωστε ταχυτητα για να βρουν δορυφορους.και σημερα που το δοκιμασα το κινητο στο δρομο είδα οτι το προγραμμα igo ανταποκρινετε πιο αμεσα απο το ndrive στη θεση που ειστε αυτα απο μενα

 

gkalen ειδα την ανακοινωση σου για tv out στη ρομ και καιγομαι ασχημα το δοκιμασες τελικα και δουλεουν ολα κομπλε και παιχνιδια και βιντεο και φωτογραφιες γιατι θυμαμαι παλιοτερα ελεγες καπου σκαλωνες και ειλικρινα ειναι κατι πολυ σοβαρο που δεν εχει καμια αλλη ρομ απλα υποκλινομαι

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Μονο οι χρηστες του , Horse Rom , εχουν αυτη τη δυνατοτητα και οι κατοχοι του μαμα ρομ της wind (που ειναι περιπου 8 στους 10 , αλλα δυστυχως ασχετοι ) , μπορουν να το κανουν , δυστυχως κανενας αλλος , μεχρι στιγμης.

Θα ανεβασω βιντεο για να δειτε πως δουλευει ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...