Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι δυστιχως δεν εχω τη μπορω να κανω ευχαριστω πολυ

 

Ξαναπερνα την 2.3.5 με τον φακελο dload.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Ξαναπερνα την 2.3.5 με τον φακελο dload.[/μηπως μπορει να μου δωσει εναν image file 2.3.5 σας παρακαλω πολυ εχω μεγαλο προβλημα και δεν εχω τηλεφωνο
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να κατσεις οπως εισαι ,, πηρες φορα και θες να τα κανεις ολα μαζι ,, ηρεμησε λιγο ,, μαθε πρωτα κι αλλα πραγματα και μετα προχωρας ... :):):)

μη βιαζεσαι , να θες να τα κανεις ολα μαζι , μολις εχθες εβαλες ρομ ....

και εγω δεν εχω κανει ποτε downgrade ,, για να μπορεσω να σου πω περισσοτερα ... καπου εχει ενα οδηγο ο τερμαγκαζις ,, στα ελληνικα , ΑΛΛΑ , επιμενω ομως , να μη μπλεξεις ακομα με downgrade

 

 

απλα με απογοήτευσε απο του kalo η μπαταρία που απο χθες το βραδυ στις 12 που ήταν 100% η μπαταρία εφτασε σημερα στις 8 παρα 10 η μπαταρια στο 3% ουτε πριν με την απλή 3.5 που ειχα με adw launcher δεν επεφτε τόσο γρήγορα για αυτο ρωτάω και θέλω να μάθω για αλλες ρομ και όταν διαβασα για τη δικιά σου είδα οτι και εσύ οπως ο kalo εχεις διορθώσει τον ήχο στο video recording που είναι το μονο που με άρεσε στου kalo επίσης βλεπω με γραφεις για downgrade οπότε η rom σου ειναι για 2.2 όπως αλλες horse rom?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΕΝΑΝ ,,, IMAGE FOLDER

 

@tzivas

Ναι το δικο μου ειναι μονο για 2.2.2 ......

Κατσε πρωτα να το φορτισεις κανα δυο φορες και θα στρωσει η μπαταρια ,,,κανε και ενα battery calibration .....

κατσε λιγο ακομα να συνηθισεις και αργοτερα δοκιμαζεις για downgrade ..... μη μπλεξεις ακομα .....

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπερνα την 2.3.5 με τον φακελο dload.[/μηπως μπορει να μου δωσει εναν image file 2.3.5 σας παρακαλω πολυ εχω μεγαλο προβλημα και δεν εχω τηλεφωνο

 

Φιλε μου κανε αυτο που σου ειπα, βαλε στην καρτα sd τον φακελο dload με τα δυο αρχεια της αναβαθμισης και ανοιξε το κινητο πατωντας το πληκτρα volume + - και το power. Ετσι θα επανελθει και ο φακελος image.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

ισως και να εχεις δικιο gkalen εισαι πιο εμπειρος και εμπιστευομαι τη γνωμη σου battery calibration πως μπορω να κανω?για lock slider αν θελω να αλλαξω πως μπορώ να το κανω και μηπως εχεις να με προτεινεις τιποτα με νεκροκεφαλες ή κατι λιγο πιο εφετζιδικο ξερω ειμαι λιγο καγκουρας και σε εχω πρηξει. α και αν ειναι μεσα ο πικα μήπως λεω αν μπορει να με πει στο γαματο boot animation που με εστειλε μπορουμε να βάλουμε ήχο αν δεν ειναι μεγάλος κοπος και συγγνωμη αν σας κουραζω
Link to comment
Share on other sites

 

απλα με απογοήτευσε απο του kalo η μπαταρία που απο χθες το βραδυ στις 12 που ήταν 100% η μπαταρία εφτασε σημερα στις 8 παρα 10 η μπαταρια στο 3% ουτε πριν με την απλή 3.5 που ειχα με adw launcher δεν επεφτε τόσο γρήγορα για αυτο ρωτάω και θέλω να μάθω για αλλες ρομ και όταν διαβασα για τη δικιά σου είδα οτι και εσύ οπως ο kalo εχεις διορθώσει τον ήχο στο video recording που είναι το μονο που με άρεσε στου kalo επίσης βλεπω με γραφεις για downgrade οπότε η rom σου ειναι για 2.2 όπως αλλες horse rom?

Η rom του kalo φιλε ειναι η πιο γαματη απο θεμα καταναλωσης μπαταριας. Παντα μου κραταει 2 μερες με πολλεσ κλησεις και wifi.

 

Τον image θα τον ανεβασω αργα το βραδυ.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

tupac με μαμα μπαταρια εννοεις ή 1700 mAh ή 2000 mAh που κυκλοφορούν σε ebay?
Link to comment
Share on other sites

tupac με μαμα μπαταρια εννοεις ή 1700 mAh ή 2000 mAh που κυκλοφορούν σε ebay?

Ενοειται μαμα. Ειχα απογοητευτει με την μπαταρια μεχρι που περασα την rom του kalo. Παντως καλο ειναι να φορτιζεις την μπαταρια για 2 ωρες κλιστο.

Μια φορα μου κρατησε 4 μερες παρά 3 ωρες αλλα χωρις να παιζω τα παιχνιδια και με ελαχιστο wifi. Οι κλισεις και τα μηνυματα ομως φουλ!

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να κατσεις οπως εισαι ,, πηρες φορα και θες να τα κανεις ολα μαζι ,, ηρεμησε λιγο ,, μαθε πρωτα κι αλλα πραγματα και μετα προχωρας ... :):):)

μη βιαζεσαι , να θες να τα κανεις ολα μαζι , μολις εχθες εβαλες ρομ ....

και εγω δεν εχω κανει ποτε downgrade ,, για να μπορεσω να σου πω περισσοτερα ... καπου εχει ενα οδηγο ο τερμαγκαζις ,, στα ελληνικα , ΑΛΛΑ , επιμενω ομως , να μη μπλεξεις ακομα με downgrade

 

 

απλα με απογοήτευσε απο του kalo η μπαταρία που απο χθες το βραδυ στις 12 που ήταν 100% η μπαταρία εφτασε σημερα στις 8 παρα 10 η μπαταρια στο 3% ουτε πριν με την απλή 3.5 που ειχα με adw launcher δεν επεφτε τόσο γρήγορα για αυτο ρωτάω και θέλω να μάθω για αλλες ρομ και όταν διαβασα για τη δικιά σου είδα οτι και εσύ οπως ο kalo εχεις διορθώσει τον ήχο στο video recording που είναι το μονο που με άρεσε στου kalo επίσης βλεπω με γραφεις για downgrade οπότε η rom σου ειναι για 2.2 όπως αλλες horse rom?

 

του kalo εχει την καλυτερη διαρκεια μπαταριας απο οσες εχω βαλει,μπορει να σου κρατησει και 2-3 μερες αν δεν το ζορισεις,απλα θες battery calibration.Φορτισε την στο 100% με αναμενο το κινητο και σε μπριζα,στο 100% κανε reboot ενω ειναι στο ρευμα και περιμενε 20 λεπτα χωρις να βγαλεις τον φορτιστη,και κανε reboot σε recovery (παλι με το κινητο στην πριζα).Βγαλε το κινητο απο το ρευμα τωρα και μεσα απο το recovery κανε wipe battery stats.reboot. Απο τις οδηγιες του kalo για σωστο battery calibration

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω παρα πολυ το ελυσα το προβλημα εκανα ακριβως οπως μου ειπες και το τηλ δουλεψε κανονικα και παλυ ευχαριστο πολυ
Link to comment
Share on other sites

ισως και να εχεις δικιο gkalen εισαι πιο εμπειρος και εμπιστευομαι τη γνωμη σου battery calibration πως μπορω να κανω?για lock slider αν θελω να αλλαξω πως μπορώ να το κανω και μηπως εχεις να με προτεινεις τιποτα με νεκροκεφαλες ή κατι λιγο πιο εφετζιδικο ξερω ειμαι λιγο καγκουρας και σε εχω πρηξει. α και αν ειναι μεσα ο πικα μήπως λεω αν μπορει να με πει στο γαματο boot animation που με εστειλε μπορουμε να βάλουμε ήχο αν δεν ειναι μεγάλος κοπος και συγγνωμη αν σας κουραζω

 

ετσι μπραβο μην τρελαινεσαι να τα κανεις ολα σε μια μερα ,,, εχεις χρονο ,μπροστα σου .....

τωρα για το battery calibration ,,, σου εγραψαν τα παιδια ,,,, εγω το κανω λιγο διαφορετικα ,,, εχω διαβασει και απο αλλους , αναγνωρισμενους developers , πως κανουμε battery calibration ,,, αν κανεις και αναζητηση στο ιντερνετ θα δεις κι αλλους τροπους ,, που στην ουσια τους ,ειναι σχεδον παρομοιοι ....

σ'εμενα η μπαταρια κραταει 40 ωρες με φουλ χρηση ,,( wifi συνεχως ανοιχτο , παιχνιδια, φλας player και bla ,bla ) ..... για νορμαλ χρηση (mono sms και κλησεις και 5 λεπτα ιντερνετ την ημερα) που κανει ο κουνιαδος μου με τη horse v1 , χωρις το battery fix , του παει 4 μερες+ (αλλα ο τυπος ειναι ασχετος με τα τηλ, τιποτα δεν κανει , το λειτουργει σαν απλη συσκευη)...... εγω απο νορμαλ χρηση δεν γνωριζω... το καλυτερο μου ειναι 60-65 ωρες ( κατι παθαινω οταν βλεπω την οθονη του σβηστη .. :lol::lol::lol:

ειχα και νεκροκεφαλες για lockscreen , αλλα θα ψαξω να τις βρω ...

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

να εισαι καλα θα περιμενω νεα σου για lock screen για calibration πραγματι ειδα ο καθενας λεει άλλα το εκανα οπως ειπε το παιδι πιο πανω και βλεπουμε αν δεν βαριεσε θα ηθελα να με πεις και τον δικο σου τροπο ευχαριστω και εγο ολο ταινιες παιχνιδια και surfarisma κανω και για αυτο θελω να κραταει οσο γινεται η μπαταρια
Link to comment
Share on other sites

να εισαι καλα θα περιμενω νεα σου για lock screen για calibration πραγματι ειδα ο καθενας λεει άλλα το εκανα οπως ειπε το παιδι πιο πανω και βλεπουμε αν δεν βαριεσε θα ηθελα να με πεις και τον δικο σου τροπο ευχαριστω και εγο ολο ταινιες παιχνιδια και surfarisma κανω και για αυτο θελω να κραταει οσο γινεται η μπαταρια

 

αυτη που σου ειπε ο azulli , ειναι καλη διαδικασια , μοιαζει πολυ με το diehard battery callibrator script του zeppelinrox .....

κι εγω το ιδιο κανω περιπου με τη διαφορα οτι πρωτα αφηνω το τηλ ... να αδειασει μεχρι να σβησει απο μονο του ,,,,,,, και στο τελος ,,,δεν βγαζω το καλωδιο αλλα το αφηνω, κανω wipe battery stats ,,, reboot ,και μολις ανοιξει το τηλ στο pin ,τοτε το βγαζω απο την πριζα ....

αλλα κανω και το προηγουμενο script που σου ειπα ,,,, αμα θες να μελετησεις ,, εδω...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=991276

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=18703418&postcount=5021

Link to comment
Share on other sites

gkalen και εσύ με μαμά μπαταρία?λετε να φταιει σε μενα οτι εχω μια 1700 mAh μπαταρία που πήρα από eBay?και με ποια ρομ gkalen εσένα σε βγάζει τόσες ώρες?ρωτάω μήπως είναι θέμα ρομ
Link to comment
Share on other sites

gkalen και εσύ με μαμά μπαταρία?λετε να φταιει σε μενα οτι εχω μια 1700 mAh μπαταρία που πήρα από eBay?και με ποια ρομ gkalen εσένα σε βγάζει τόσες ώρες?ρωτάω μήπως είναι θέμα ρομ

 

ναι ,μαμα μπαταρια και με το δικο μου ρομ ( το τελευταιο που ανεβασα χθες )

οι ωρες πανε αναλογα με τη χρηση ,, δεν ειναι υπερβολικες οι ωρες μου , νορμαλ τις βρισκω ,, μπορω να σου ξεπαστρεψω την καλυτερη μπαταρια σε 24 ωρες και λιγοτερο....... γι αυτο σου λεω, αστο,,,,,,, αμα θες να δεις την πραγματικη διαρκεια της μπαταριας ,, δουλεψε το σαν τηλ.. (μονο sms και κλησεις ) και θα δεις οτι θα πας 4 μερες+ ,,, αλλα θα το αντεξεις αυτο ???? :)

καποιες φορες φταιει το ρομ σε συνδυασμο με το κερνελ ,, αλλα στην περιπτωση σου , νομιζω οτι κανεις τρελλη χρηση και ετσι ειναι φυσιολογικο να σου τελειωνει γρηγορα η μπαταρια ......:wacko:

Link to comment
Share on other sites

είναι δύσκολο το κινητό μας με τέτοιες δυνατότητες να μην λιωνεις αλλά με νοιάζει έστω τις 40 ώρες με Wi-Fi να με βγάζει και είμαι υπερευχαριστημενος τι να τις κάνω 4 μέρες αν δεν το δουλευω.απλα σκεφτομαι μηπως η δικια σου εκδοση ειναι πιο ελαφρια αλλα θα το αφησω κανα δυο εβδομαδες να δω πως θα παει γενικως.να σε ρωτησω τα εφφε αλλων launcher όπως οι διάφοροι τρόποι ενναλαγης σελίδων μπορούμε να τους προσθέσουμε γιατί είναι βαρετο να αλλαζεις launcher και να τα κάνεις όλα από την αρχή
Link to comment
Share on other sites

είναι δύσκολο το κινητό μας με τέτοιες δυνατότητες να μην λιωνεις αλλά με νοιάζει έστω τις 40 ώρες με Wi-Fi να με βγάζει και είμαι υπερευχαριστημενος τι να τις κάνω 4 μέρες αν δεν το δουλευω.απλα σκεφτομαι μηπως η δικια σου εκδοση ειναι πιο ελαφρια αλλα θα το αφησω κανα δυο εβδομαδες να δω πως θα παει γενικως.να σε ρωτησω τα εφφε αλλων launcher όπως οι διάφοροι τρόποι ενναλαγης σελίδων μπορούμε να τους προσθέσουμε γιατί είναι βαρετο να αλλαζεις launcher και να τα κάνεις όλα από την αρχή

 

ετσι μπραβο ,, οποτε για να κανεις 40 ωρες σε τετοιους ρυθμους μονο αμα κοιμασαι καμμια 15αρια ωρες θα το κανεις ... :lol:

δεν εχει να κανει με την εκδοση ...... σου ειπα οτι αυτο ειναι σχετικο , με το πως εννοει ο καθενας απο μας την "νορμαλ" χρηση...

οταν αλλαζεις launcher , τοτε πρεπει να κανεις αναγκαστικα τις ρυθμισεις του απο την αρχη.....

Link to comment
Share on other sites

αυτη που σου ειπε ο azulli , ειναι καλη διαδικασια , μοιαζει πολυ με το diehard battery callibrator script του zeppelinrox .....

κι εγω το ιδιο κανω περιπου με τη διαφορα οτι πρωτα αφηνω το τηλ ... να αδειασει μεχρι να σβησει απο μονο του ,,,,,,, και στο τελος ,,,δεν βγαζω το καλωδιο αλλα το αφηνω, κανω wipe battery stats ,,, reboot ,και μολις ανοιξει το τηλ στο pin ,τοτε το βγαζω απο την πριζα ....

αλλα κανω και το προηγουμενο script που σου ειπα ,,,, αμα θες να μελετησεις ,, εδω...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=991276

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=18703418&postcount=5021

 

σε αυτα τα λινκ δεν με ανοιγει το pdf για το die hard battery calibrator για να μπορεσω να διαβασω

Link to comment
Share on other sites

σε αυτα τα λινκ δεν με ανοιγει το pdf για το die hard battery calibrator για να μπορεσω να διαβασω

 

Εχει οδηγιες πως τα κατεβαζεις (save us.....)

Και την καταληξη pdf ,, την κανεις .txt

Αμα τα θες ετοιμα τα εχω εδω

http://www.mediafire.com/?sw5bff2wpaxqcka

Τα διαβαζεις με notepad ....

Link to comment
Share on other sites

τα κατεβασα απο το λινκ σου και το μετονομασα σε .txt αλλα οταν τα ανοιγει με τα ανοιγει σαν κωδικοποιημενα
Link to comment
Share on other sites

τα κατεβασα απο το λινκ σου και το μετονομασα σε .txt αλλα οταν τα ανοιγει με τα ανοιγει σαν κωδικοποιημενα

 

Κατεβασε το , notepad++ ,, για να τα διαβασεις ,,, η βαλτα στην sd και διαβασε τα με root explorer.....

Τι θες να κανεις? Να τα διαβασεις η να το τρεξεις??

Link to comment
Share on other sites

μισο επειδη με μπερδεψες αρχεια κειμενου ειναι ή πρόγραμμα?εγω απλως θελω να κανω οτι καλυτερο για τη μπαταρία να κρατάει και άφου λες εσύ οτι εχεις δοκιμάσει κατι τετοιο εμπιστεύομαι τη κρίση σου όπως πολύς κόσμος από οτι διαβάζω εδώ (ελπίζω να μην το παραέκανα με το γλύψιμο :P )
Link to comment
Share on other sites

μισο επειδη με μπερδεψες αρχεια κειμενου ειναι ή πρόγραμμα?εγω απλως θελω να κανω οτι καλυτερο για τη μπαταρία να κρατάει και άφου λες εσύ οτι εχεις δοκιμάσει κατι τετοιο εμπιστεύομαι τη κρίση σου όπως πολύς κόσμος από οτι διαβάζω εδώ (ελπίζω να μην το παραέκανα με το γλύψιμο :P )

 

:lol::lol:

Πλακα εχεις .....

Αστο τωρα , λιγες μερες να δεις πως παει ,,, δεν κανουμε ,battery calibration καθε μερα ....

αμα θες να μελετησεις , πως τρεχουμε τα script ,,, πηγαινε και διαβασε στη σελ.. 103 ,ποστ 1545 ........

Αυτα ειναι 4 script ,, που τρεχουμε οποιο θελουμε απο αυτα με script manager ....

Αλλα αμα θες μπορεις και να τα διαβασεις μονο ,, ετσι για να δεις τι κανουν .....

Και εγω δεν ειμαι developer ,για να εμπιστευτεις εμενα η καποιον αλλον ..... απλα εχω διαβασει αρκετα πραγματα επανω στο android ,και για διαφορετικα τηλ... .... πριν απο 2 χρονια δεν ηξερα ουτε τι σημαινει η λεξη ,,android,,

Γι'αυτο σου λεω ,, οτι θελεις να κανεις , πρωτα θα το μελετας καλα και μετα θα το κανεις...

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις συμβουλες σου απλα καλο ειναι να δοκιμαζεις και ας χαλασεις κατι αλλα θα μαθεις για να μην το ξανακανεις τεχνικος h/y εχω τελειωσει και ασχολουμαι απο τα 13 μου με υπολογιστες ο πρωτος που ειχα ήταν 386sx και τον ειχα κανει αναβαθμιση σε 486dx εννοειται οτι έχω λιώσει στο διάβασμα εδώ μέσα και οτιδηποτε και αν κάνω το μελετάω πολυ πριν συγγνωμη για offtopic για τους moderators.κατι αλλο που θα ήθελα την αποψή σου ή γνώμη σου ποιος για εσένα launcher είναι πιο ελαφρύς για το κινητό μας και δευτερον αν είχες να διαλέξεις αναμεσα σε zeam και 360?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...