Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας παιδια.

αυτη τη στιγμη βρισκομαι στη HORSE ROM LITE

και θελω να παω ειτε σε στοκ 2.2 της wind ειτε σε 2.3.5 official

ωστε να ειναι το κινητο ικανο για να σταλει για σερβις στη wind.

 

(εχει θεματακι με την micro_sd.. οποια και να βαλω την διαβαζει ως

κατεστραμενη..)

 

τι χρειαζεται να κανω?

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

γεια σας παιδια.

αυτη τη στιγμη βρισκομαι στη HORSE ROM LITE

και θελω να παω ειτε σε στοκ 2.2 της wind ειτε σε 2.3.5 official

ωστε να ειναι το κινητο ικανο για να σταλει για σερβις στη wind.

 

(εχει θεματακι με την micro_sd.. οποια και να βαλω την διαβαζει ως

κατεστραμενη..)

 

τι χρειαζεται να κανω?

 

ειχες κανει backup , πριν φλασαρεις????

Link to comment
Share on other sites

ειχες κανει backup , πριν φλασαρεις????
ειχα κανει,

στην κατεστραμενη κατα το ideos καρτουλα :cry: δεν μπορω να παω πχ σε official gingerbread απο την Horse Lite που 'μαι τωρα? (ο, καλημερα btw) :)

 

εδιτ: αν με εναν microsd ανταπτορα περασω στο pc το backup και μετα απ'το pc το περασω στην μνημη του ideos θα το παρει κανονικα το cwm ετσι? και θα μαι παλι σε 2.3.5..

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

ειχα κανει,

στην κατεστραμενη κατα το ideos καρτουλα :cry: δεν μπορω να παω πχ σε official gingerbread απο την Horse Lite που 'μαι τωρα? (ο, καλημερα btw) :)

 

εδιτ: αν με εναν microsd ανταπτορα περασω στο pc το backup και μετα απ'το pc το περασω στην μνημη του ideos θα το παρει κανονικα το cwm ετσι? και θα μαι παλι σε 2.3.5..

 

ναι ,, ναι ,, βαλτο στην εσωτερικη μνημη το backup ,, και να κανεις restore απο κει

Link to comment
Share on other sites

done, μια χαρα.

τωρα βγαζω το recovery του cwm με ροζ οθονη οταν θελησω να το παω στη wind και το αντικαθιστω με το image.bak που κρατησα απτην 1η φορα σωστα? για ναναι εντελως μαμισιο

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

done, μια χαρα.

τωρα βγαζω το recovery του cwm με ροζ οθονη οταν θελησω να το παω στη wind και το αντικαθιστω με το image.bak που κρατησα απτην 1η φορα σωστα? για ναναι εντελως μαμισιο

 

μπραβο ,, σωστα ,, θα βαλεις οπως τον ειχες τον μαμισιο φακελο image ,, και μετα θα ειναι εντελως wind μαμα ,, και δεν θα εχεις κανενα προβλημα .....

το τσεκαρες , οτι δεν εχει παραμεινει το ροοτ ( superuser ) ??????

Link to comment
Share on other sites

@genokolar U8800pro such as the machine came back to try to transplant U8860 4.0!!!
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

παιδια, υπαρχει δυνατοτητα του να περασω κοστουμ κερνελ ωστε να χει καλυτερη αυτονομια η συσκευη? ειμαι σε GB 2.3.5 μαμα αλλα εχω CWM κανονικα :-)
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

παιδια, υπαρχει δυνατοτητα του να περασω κοστουμ κερνελ ωστε να χει καλυτερη αυτονομια η συσκευη? ειμαι σε GB 2.3.5 μαμα αλλα εχω CWM κανονικα :-)

 

Οτι κερνελ .35 περνας σε ροζ οθονη αλλα μην περιμενεις τρελα πραγματα μικρα φιξ και ξεκληδωτο cpu!ο κερνελ που σου εδωσα χτες κανει και εχει καλη αυτονομια με ολη την ωρα wifi βγαζω 20ωρες κοντα και δεν μενει ηρεμο το κιν!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Οτι κερνελ .35 περνας σε ροζ οθονη αλλα μην περιμενεις τρελα πραγματα μικρα φιξ και ξεκληδωτο cpu!ο κερνελ που σου εδωσα χτες κανει και εχει καλη αυτονομια με ολη την ωρα wifi βγαζω 20ωρες κοντα και δεν μενει ηρεμο το κιν!

μπορεις να μου ξαναπεις ποιον κερνελ να βαλω γιατι δεν πολυκαταλαβα τι παιχτηκε στα προηγουμενα ποστς σου :lol: παντως 20ωρο με wifi ακουγεται ονειρικο!

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου ξαναπεις ποιον κερνελ να βαλω γιατι δεν πολυκαταλαβα τι παιχτηκε στα προηγουμενα ποστς σου :lol: παντως 20ωρο με wifi ακουγεται ονειρικο!

 

http://www.mediafire.com/?g6063j0qkw18isu kernel...κλεισε το κιν βγαλει τη μπαταρια πατας volume + k volume - και πατας το power μεχρι να δεις μια ροζ οθονη στο κιν...συνδεσε το usb μπες στην sd που θα δεις στο φακελο Image...κρατα backup το ηδη υπαρχων boot.img και πετα μεσα αυτον που σου εδωσα!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

http://www.mediafire.com/?g6063j0qkw18isu kernel...κλεισε το κιν βγαλει τη μπαταρια πατας volume + k volume - και πατας το power μεχρι να δεις μια ροζ οθονη στο κιν...συνδεσε το usb μπες στην sd που θα δεις στο φακελο Image...κρατα backup το ηδη υπαρχων boot.img και πετα μεσα αυτον που σου εδωσα!!

τελεια! το κανω τωρα :-)

 

edit: εχω >>

ΕΚΔΟΣΗ ΚΕΡΝΕΛ

2.6.35.7-PERF

root@lishuo0427 #4

 

θα σου πω εντυπωσεις για την αυτονομια εντος 3-4 κυκλων φορτισης :-)

 

edit2:

για εναλλακτικη του stock launcher ποιον προτεινετε για χαμηλη καταναλωση ram & μπαταριας?

εχω ακουσει οτι σαυτους τους τομεις τα παει πολυ καλα ο Zeam Launcher.

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

τελεια! το κανω τωρα :-)

 

edit: εχω >>

ΕΚΔΟΣΗ ΚΕΡΝΕΛ

2.6.35.7-PERF

root@lishuo0427 #4

 

θα σου πω εντυπωσεις για την αυτονομια εντος 3-4 κυκλων φορτισης :-)

 

Αν δεν σαρεσει η καλο ειναι να κανεις βρες στο xda diehard-batterycalibration!!Τρεξτω με script manager και κανε ενα clean τα stats της μπαταριας!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σαρεσει η καλο ειναι να κανεις βρες στο xda diehard-batterycalibration!!Τρεξτω με script manager και κανε ενα clean τα stats της μπαταριας!

ναι σαι καλα Pikachukaki! φαντασου ηδη βλεπω βελτιωση καθως ειχε σοβαρο προβλημα πριν.

εντος μιας ωρας πηγαινε απο 95% στα 60%(χωρις wifi)..τωρα το εχω τοση ωρα απο τοτε που περασα τον κερνελ με wifi ανοιχτο και περναω εφαρμογες και απο 98% εχει παει 97% :lol:

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

ναι σαι καλα Pikachukaki! φαντασου ηδη βλεπω βελτιωση καθως ειχε σοβαρο προβλημα πριν.

εντος μιας ωρας πηγαινε απο 95% στα 60%(χωρις wifi)..τωρα το εχω τοση ωρα απο τοτε που περασα τον κερνελ με wifi ανοιχτο και περναω εφαρμογες και απο 98% εχει παει 97% :lol:

 

Βαλε kickass kernelizer και ram manager!!το πρωτο βρες το στο xda και το 2ο σε κανα *****ed market!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα,

 

Εχω την kalo v1.9 για να περασω την v3.0.5 πρεπει να κανω

 

wipe data/cache

 

και τα υπολοιπα ?

 

Ναι,καντα ομως ολα ακριβως οπως τα λεει στο πρωτο post του και ολα θα ειναι αψογα!

Link to comment
Share on other sites

εν το μεταξυ, ποσο ονειρικο ειναι το bootarisma χωρις καρτα σιμ?! κανει.. 3-4 δευτερολεπτα!
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα,

 

Εχω την kalo v1.9 για να περασω την v3.0.5 πρεπει να κανω

 

wipe data/cache

 

και τα υπολοιπα ?

Δε φτανει αυτο. Πρεπει να περασεις και το international cust, ενα συγκεκριμενο UPDATE.APP. Ακολουθα με προσοχη τις οδειγιες του kalo.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

....μπορώ να κάνω root σε Huawei X5 Pro με Android 2.2.2; Δεν μπόρεσα να βρω κάποιον οδηγό... Είναι ο ίδιος τρόπος με την έκδοση 2.3.5; Και μια τελευταία ερώτηση: έχει κάνει κάποιος αναβάθμιση από 2.2 σε 2.3.5; Και εάν ναι από πού;
Link to comment
Share on other sites

....μπορώ να κάνω root σε Huawei X5 Pro με Android 2.2.2; Δεν μπόρεσα να βρω κάποιον οδηγό... Είναι ο ίδιος τρόπος με την έκδοση 2.3.5; Και μια τελευταία ερώτηση: έχει κάνει κάποιος αναβάθμιση από 2.2 σε 2.3.5; Και εάν ναι από πού;

 

Η ερωτηση ειναι εχει μεινει κανεις με 2.2! :Ρ αν θυμαμε καλα το κανεις με το oneclick super oneclick εχει οδηγο καπου...αλλα περιμενε το gkalen που ειναι ο μονος με 2.2!!!απο εκει και μετα ψαξε στο xda εχει Link για official 2.3.5!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

....μπορώ να κάνω root σε Huawei X5 Pro με Android 2.2.2; Δεν μπόρεσα να βρω κάποιον οδηγό... Είναι ο ίδιος τρόπος με την έκδοση 2.3.5; Και μια τελευταία ερώτηση: έχει κάνει κάποιος αναβάθμιση από 2.2 σε 2.3.5; Και εάν ναι από πού;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=319799

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

....μπορώ να κάνω root σε Huawei X5 Pro με Android 2.2.2; Δεν μπόρεσα να βρω κάποιον οδηγό... Είναι ο ίδιος τρόπος με την έκδοση 2.3.5; Και μια τελευταία ερώτηση: έχει κάνει κάποιος αναβάθμιση από 2.2 σε 2.3.5; Και εάν ναι από πού;

 

Για αναβαθμιση ,,,, θα σου πουνε τα παιδια ......

Αμα θες να μεινεις στη 2.2 ,,,,, εχεις καλυτερο τροπο ,, και με ροοτ και ολα να δουλευουν ρολοι ( you tube κ.λ.π....) και ισως πιο γρηγορο απ'ολα ......

Ριξε μια ματια εδω ...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1597358

Οτι δεν καταλαβαινεις ,,, εδω θα'μαστε ....

Το σιγουρο ειναι οτι σε μιση ωριτσα , μπορεις να κανεις το τηλ... σου 10 φορες καλυτερο

Επισης ριξε μια ματια στη σελ.. 297 ,, ποστ 4448 ,,, και απο κει θα βρεις αμα θες και πως κανεις ,μονο ροοτ ....

 

Για αναβαθμιση και οτι αλλο θες μετα την αναβαθμιση ,,, θα σου πουν τα παιδια...

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,εγκατεστησα χθες αυτη τη rom ακολουθωντας τις οδηγειες,η εγκατασταση γινεται κανονικα,αλλα δεν μου ανοιγει το πληκτρολογιο.Καμια ιδεα;
Τριφυλλαρα μου σε αγαπω,κι οπου παιζεις μαζι σου κι εγω,στις χαρες και στις λυπες μαζι,τριφυλλαρα μου μονο εσυ,εισαι αρρωστια μου μοναδικη,οτι εχω σε αυτη τη ζωη,διακρισεις ταξιδια πολλα,χαραγμενα βαθυα στην καρδια,κι αν δεν εχω καθολου μυαλοοοο,τριφυλλαρα το πηρες κι αυτοοο,κι αν δεν εχω καθολου λεφταααα,π***** Τζιγγερ τα πηρες κι αυτα!!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...