Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το background , πρεπει να ειναι το τελευταιο ,,, tab_unselected ......

 

Ξες τη με μπερδευει οτι και τα ιδια Png σε ics rom ειναι τα ιδια...και εγω τα ιδια Png που λες παρατηρω αλλα απο που τα περνει??

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Ξες τη με μπερδευει οτι και τα ιδια Png σε ics rom ειναι τα ιδια...και εγω τα ιδια Png που λες παρατηρω αλλα απο που τα περνει??

 

Απο που τα παιρνει ? Δηλαδη ?

εγω θα κατεβαζα καποιο ics rom και θα τα επαιρνα απο κει ....

Επισης καποιες αλλαγες στα χρωματα , τις κανω με photoshop ....

Link to comment
Share on other sites

Απο που τα παιρνει ? Δηλαδη ?

εγω θα κατεβαζα καποιο ics rom και θα τα επαιρνα απο κει ....

Επισης καποιες αλλαγες στα χρωματα , τις κανω με photoshop ....

 

Τα περνει απο το *holo.9.png το βρηκα τωρα εχω προβλημα με το Background...εφυγε η γκριζομπλεδαδα απο μπροστα και ειναι ημιδιαφανες και μολις τα παταω περτικαλιζει ολο το panel εκει πανω...τα νευρα μου με αυτα τα Png!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Τα περνει απο το *holo.9.png το βρηκα τωρα εχω προβλημα με το Background...εφυγε η γκριζομπλεδαδα απο μπροστα και ειναι ημιδιαφανες και μολις τα παταω περτικαλιζει ολο το panel εκει πανω...τα νευρα μου με αυτα τα Png!!

 

Ετσι ειναι αυτα σπαζαρχ@@@ια ,, υπομονη και σιγα σιγα θα τα βρεις ολα...

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι αυτα σπαζαρχ@@@ια ,, υπομονη και σιγα σιγα θα τα βρεις ολα...

 

Αστα να πανε...και βρησκω θεματα απο samsung και sense που εχουν διαφορετικα ονοματα...και ψαχνωμαι...ελπιζω να το βρω γιατι μου χαλαει πολυ την αισθητική εδω καταφερα και εκανα ολοκληρο edit στα xml για να κανω τα settings να μοιαζουν με ics και δεν μπορω να βρω 2-3 Png!!

 

Και ναι ειμαι ενα Png πριν το τελικο αποτελεσμα...για να δω τωρα τελευταιο test!!MOUHAHAHAH!!! ^_^

 

Και ναι τα καταφερα...!!!

 

Και ολες οι καλες μοντιες ειναι μεσα στο systemui....το οποιο δεν γινεται compile...τι καλα!!

 

Θα το καψω το μυαλο μου αλλα καταφερα να μονταρω το systemui.apk που μας παίδευε τοσο καιρο!!!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

χαιρετω ολα τα παιδια.

υστερα απο ενα μεγαλο χρονικο διαστημα απουσιας,επανερχομαι ξανα με μια ερωτηση για το κινητο μου.

κατ'αρχην η συσκευη μου ειναι αναβαθμισμενη και εχει τα εξης χαρακτηριστικα:

Κωδικος μοντελου-U8800 pro

εκδοση android-2.3.5

εκδοση βασικου φασματος-404020

εκδοση kernel-2.6.35.7-perf android @localhost#1

αριθμος εκδοσης-U8800PV100R001C00B512G001.

και φυσικα ειναι root-αρισμενο.

η αναβαθμιση ειχε γινει με την πολυτιμη βοηθεια του φιλου akalou :) καθως και αλλων παιδιων στο φορουμ,πριν αρκετους μηνες.

απο τοτε φυσικα εχω χασει αρκετα επεισοδια εδω μεσα,και φυσικα εχω ψιλοχαθει διαβαζοντας αρκετες σελιδες.:(

 

θα ηθελα να μου πειτε αν ειναι ευκολο,υπαρχει καποια νεα ρομ βελτιωμενη χωρις προβληματα,η να μεινω οπως ειμαι?

και φυσικα αν γινεται, τα βηματα της αναβαθμισης.

θα εχω προβλημα που ειnαι ηδη root το τηλεφωνο?

σας ευχαριστω θερμα :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη επιστροφη!εισαι στην πρωτη μαμα 2.3.5 που βγηκε Β512...εδω ειναι ολες οι ρομ που εχουν βγει..μαμα η custom http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1466 διαλεγεις και περνεις...για να της βαλεις θες CWM που λογικα πρεπει να εχεις...το recovery ειναι..αν δεν το εχεις πες να το βρω να στο ποσταρω...μεσα απο το recovery βαζεις οποια ρομ θελεις!!αν εχεις καμια ερωτηση εδω ειμαστε..αν και εχει πεσει πολυ νεκρα το τελευταιο μηνα!! :Ρ
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη επιστροφη!εισαι στην πρωτη μαμα 2.3.5 που βγηκε Β512...εδω ειναι ολες οι ρομ που εχουν βγει..μαμα η custom http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1466 διαλεγεις και περνεις...για να της βαλεις θες CWM που λογικα πρεπει να εχεις...το recovery ειναι..αν δεν το εχεις πες να το βρω να στο ποσταρω...μεσα απο το recovery βαζεις οποια ρομ θελεις!!αν εχεις καμια ερωτηση εδω ειμαστε..αν και εχει πεσει πολυ νεκρα το τελευταιο μηνα!! :Ρ

καλημερα φιλε μου.

σε ευχαριστω για την απαντηση σου,αλλα εσυ πια θα συμβουλευες να βαλω?

ειναι αρκετες ειδα στο xda

CMW ΝΑΙ ΤΟ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε μου.

σε ευχαριστω για την απαντηση σου,αλλα εσυ πια θα συμβουλευες να βαλω?

ειναι αρκετες ειδα στο xda

CMW ΝΑΙ ΤΟ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ.

 

Μετα απο καμια 100αρια ρομ που εχω βαλει δεν μπορεσα να αντεξω με custom ρομ...η MIUI ειναι πανεμορφη αλλα πολυ αργη..η ics εχει ποιο πολλα bug και απο τα windows οποτε αν θες να βαλεις μια ρομ και να κατσεις ετσι εχεις 3 επιλογες..η θα βαλεις την εντελως μαμα Β572,η θα βαλεις του Kalo...η θα βαλεις την δικια μου η οποια ειναι μαμα Β572 απλα την εχω θεμαρει να μοιαζει σαν ICS!Διαλεγεις και περνεις!!

 

--------

 

To εχω καψει..δεν μπορει αλλο....χαχαχα!!Πηραν φωτια οι μοντιφες!!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

ok θα μελετησω ,και θα επιστρεψω.

thanks,

kati τελευταιο,του kalo τι διαφορες εχει απο την official B572,ΓΙΑΤΙ ειμαι να διαλεξω μεταξυ αυτων

Edited by gp_r5gt
Link to comment
Share on other sites

ok θα μελετησω ,και θα επιστρεψω.

thanks,

kati τελευταιο,του kalo τι διαφορες εχει απο την official B572,ΓΙΑΤΙ ειμαι να διαλεξω μεταξυ αυτων

 

Του καλο ειναι port απο την 876 του honor...ειναι καλη ρομ αν και μετα την 2.2 τα εκανε λιγο μανταρα με το διαφορετικο update.app!!η 572 ειναι εντελως μαμα!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

προς το παρον περνω ενα back up gia kalo και κακο.

θα βαλω του kalo,

πρεπει να περασω το Localization Package (STEP3 UPDATE.APP) που λεει και μετα να παω για την αναβαθμιση?

Link to comment
Share on other sites

προς το παρον περνω ενα back up gia kalo και κακο.

θα βαλω του kalo,

πρεπει να περασω το Localization Package (STEP3 UPDATE.APP) που λεει και μετα να παω για την αναβαθμιση?

 

Ναι πρεπει πρωτα να περασεις το update.app να ξερεις μετα ομως οτι για να πας στις υπολοιπες ρομ κοινος το 99,99% τον ρομ που υπαρχουν για το κιν πρεπει να περασεις update.app απο μια κινεζικη!Ειναι ενα μείον τις ρομ του καλο!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ναι πρεπει πρωτα να περασεις το update.app να ξερεις μετα ομως οτι για να πας στις υπολοιπες ρομ κοινος το 99,99% τον ρομ που υπαρχουν για το κιν πρεπει να περασεις update.app απο μια κινεζικη!Ειναι ενα μείον τις ρομ του καλο!

 

οποτε για να μην εχω μπλεξιματα μελλοντικα,καλυτερα να περασω την official.

η official περνιεται μεσα απο το μενου της συσκευης,δημιουργωντας φακελο dload κ.λ.π

ή μεσω cwm (update from zip)?

 

αν την περασω,και θελω να το ρουταρω,υπαρχει τροπος?

σορυ που σε ζαλιζω ετσι,αλλα εχει περασει αρκετος καιρος απο τοτε που εκανα την τελευταια αναβαθμιση και δεν τα θυμαμαι πολυ καλα,μην κανω καμια πατατα!

Link to comment
Share on other sites

οποτε για να μην εχω μπλεξιματα μελλοντικα,καλυτερα να περασω την official.

η official περνιεται μεσα απο το μενου της συσκευης,δημιουργωντας φακελο dload κ.λ.π

ή μεσω cwm (update from zip)?

 

αν την περασω,και θελω να το ρουταρω,υπαρχει τροπος?

σορυ που σε ζαλιζω ετσι,αλλα εχει περασει αρκετος καιρος απο τοτε που εκανα την τελευταια αναβαθμιση και δεν τα θυμαμαι πολυ καλα,μην κανω καμια πατατα!

 

Μην ανχωνεσε και εγω βαριεμε ουτος η αλλος!!απο το να ακουω των βενιζελο καλυτερα ας απανταω εδω!! :Ρ η official περνιεται οπως ολες...dload και τα δυο update.app απο step1 και 2 το οποιο update.app απο το 2 το μετονομαζεις σε update_g.app και αφου κλεισεις το κιν και βγαλεις τη μπαταρια bootareis με πατημενα τα volume και μετα το power!!απο εκει και περα ολες της αλλες ρομ που εχουμε βαλει στο xda της περνας μεσα απο το CWM!!του καλο ειναι πολυ καλη και σταθερη ρομ απλα μην εχοντας τη αλλο να κανει για να κανει update την ρομ του το εκανε ετσι...!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

οκ ξεκιναω την official αναβαθμιση και θα δω πως θα παει,μελλοντικα μπορει να πειραματιστω με του καλος.
Link to comment
Share on other sites

Με της λαλακιες του καλο..για να βαλεις μια οποιαδηποτε ρομ μετα την δικια του πρεπει να ξαναπερασεις απο την αρχη την official Β572..αλλιως δεν δουλευουν τα power widgets!!Και ολα αυτα γιατι?τεσπα!!!
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ , ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΗ ΡΟΜ ΤΟΥ Kalo

Εγω εχω μεχρι την kalo v1.8

Οποιος εχει την v1.9 ,,, η την v 2.0 η την v2.1 ,,, να την ανεβασει καπου καινα δωσει τα λινκ ,,, για να βοηθηθουν και οι νεοι χρηστες ,, γιατι απο την v2.2 και πανω τα εχει δυσκολεψει τα πραγματα ,,,,, και αμα θελετε και οτι εχει φτιαξει ο kalo , μεχρι την v3.0 ,,,, μπορω να τα φτιαξω αυτα

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ , ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΗ ΡΟΜ ΤΟΥ Kalo

Εγω εχω μεχρι την kalo v1.8

Οποιος εχει την v1.9 ,,, η την v 2.0 η την v2.1 ,,, να την ανεβασει καπου καινα δωσει τα λινκ ,,, για να βοηθηθουν και οι νεοι χρηστες ,, γιατι απο την v2.2 και πανω τα εχει δυσκολεψει τα πραγματα ,,,,, και αμα θελετε και οτι εχει φτιαξει ο kalo , μεχρι την v3.0 ,,,, μπορω να τα φτιαξω αυτα

 

Δεν τα χαλασε τα ξεσκισε τη μανα...για να δουλεψει οποιαδηποτε αλλη ρομ πρεπει να περαστει ξανα η μαμα 572!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

τελικα περασα την B876_KALO_v3.0.1.zip ,καλη μου φενεται μεχρι στιγμης.

πρεπει να την επεξεργαστω.και θα επανελθω

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα χαλασε τα ξεσκισε τη μανα...για να δουλεψει οποιαδηποτε αλλη ρομ πρεπει να περαστει ξανα η μαμα 572!!

 

Συμφωνω 100% ,,,,, τα ψιλοριμαξε τα πραγματα μετα τη 2.2 ,,, και δεν προσφερουν και τιποτα στη συσκευη μας ,,,, να πεις οτι προσφεραν κατι ,να το συζηταγαμε ,, αλλα δυστυχως τιποτα ,,,, πρεπει να ασχοληθει με καποιο αλλο πορτ , αφου το'χει ....... για απλα ρομ , τωρα καταντησαμε να φτιαχνουμε και μονοι μας........

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως θα ανακτησω τις εφαρμογες μου που ειχα κανει back up στη καρτα?

τωρ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑ την ρομ του καλο?

γινεται η θα πρεπει να τισ κατεβασω παλι

?

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω 100% ,,,,, τα ψιλοριμαξε τα πραγματα μετα τη 2.2 ,,, και δεν προσφερουν και τιποτα στη συσκευη μας ,,,, να πεις οτι προσφεραν κατι ,να το συζηταγαμε ,, αλλα δυστυχως τιποτα ,,,, πρεπει να ασχοληθει με καποιο αλλο πορτ , αφου το'χει ....... για απλα ρομ , τωρα καταντησαμε να φτιαχνουμε και μονοι μας........

 

Αποτι βλεπω ασχολητε καλα αλλα μας εκανε τωρα να εχουμε το μοναδικο dev για το κιν να μας βγαζει ρομ μονο γιαυτον...αν αφηνε τον cust οπως ηταν τα πραγματα θα ηταν πολυ καλυτερα!!

 

παιδια πως θα ανακτησω τις εφαρμογες μου που ειχα κανει back up στη καρτα?

τωρ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑ την ρομ του καλο?

γινεται η θα πρεπει να τισ κατεβασω παλι

?

 

Αν εκανες backup με το προγραμμα της huawei κλαψε δεν υπαρχει καπου να το κατεβασεις αν εκανες με titanium τοτε το backup σου ειναι στην sd σου!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ , ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΗ ΡΟΜ ΤΟΥ Kalo

Εγω εχω μεχρι την kalo v1.8

Οποιος εχει την v1.9 ,,, η την v 2.0 η την v2.1 ,,, να την ανεβασει καπου καινα δωσει τα λινκ ,,, για να βοηθηθουν και οι νεοι χρηστες ,, γιατι απο την v2.2 και πανω τα εχει δυσκολεψει τα πραγματα ,,,,, και αμα θελετε και οτι εχει φτιαξει ο kalo , μεχρι την v3.0 ,,,, μπορω να τα φτιαξω αυτα

 

Ωριστε η B876_KALO_v1.9 η οποια δε χρειαζεται το international cust (UPDATE.APP).

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...