Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παρα τριχα,εμεις εχουμε τον MSM8255,χωρις το Τ

κατα την γνωμη μου ειναι 0 ιδιος χρονισμενος υψηλοτερα(MSM8255Τ)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Παιδια ξερει κανεις γιατι δε μου βγαζει πλεον δυνατοτητα να στειλω αναφορα, οταν κρασαρει μια εφαρμογη?

 

Μηπως θελει καμια ρυθμιση απο το projectMenu?

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω κινεζικα ρε παιδια εγω απο ΣαΛΛονικη ειμαι!! ^_^
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=24548260&postcount=2833

 

Για το spirit οποιος μπορει να το δοκιμασει....μου εστειλε το παλικαρι που το φτιαχνει να το testaro αλλα δεν μπορω! :Ρ οποιος ειναι με custom ας μας παει!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Gkalen διάβασα στο xda κάπου λες ότι δεν έχουμε την 2.2 rom της wind επειδή δεν μπορούμε να την βρούμε. Πρέπει δηλαδή να βρούμε τη rom στη μορφή update με τα 3 step folders μέσα κτλ; Ένα nandroid backup που πήρα εγώ πριν περάσω σε kalo δεν βοηθάει έτσι;

 

Δε θέλω να πάω πάλι σε 2.2 απλά είχα την απορία.

Link to comment
Share on other sites

Gkalen διάβασα στο xda κάπου λες ότι δεν έχουμε την 2.2 rom της wind επειδή δεν μπορούμε να την βρούμε. Πρέπει δηλαδή να βρούμε τη rom στη μορφή update με τα 3 step folders μέσα κτλ; Ένα nandroid backup που πήρα εγώ πριν περάσω σε kalo δεν βοηθάει έτσι;

 

Δε θέλω να πάω πάλι σε 2.2 απλά είχα την απορία.

 

Οχι δεν βοηθαει σε τιποτα , εκτος και αν καταφερεις να γυρισεις στη ρομ της wind.....

Αλλιως το update της 2.2 που ειναι 2 στεπ , και οχι 3 .....

Οποτε μαλλον δεν θα σου χρειαστει ποτε, εφοσον πλεον εισαι στο ρομ του kalo....

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω η rom του Kalo να ΜΗΝ γινει πολυ δημοκρατικη,γιατι θα καταληξει στα αχρηστα

καλα ξεκινησε αλλα καποιοι το εχουν παραξηλωσει κατα την γνωμη μου ....

εγω παραμενω στην 1.6 που παλι κατα την γνωμη μου παραμενει καλυτερη απο τις επομενες δυο

ισως γιατι μπηκε το libsqlite.so,για καποιο λογο το τηλεφωνο μου δεν ειναι smooth,μολις το βαλω το ρημαδι

καλα τα benches αλλα η πραγματικοτητα ειναι εντελως διαφορετικη

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Εχω ακουσει του Pika ειναι πολυ καλη..την βρηκα και στο anzhi!! :P http://bbs.anzhi.com/thread-5047626-1-2.html Αυτη φαινετε Promising!!αν την θεμμαρεις λιγο...αυτοι οι κινεζοι δεν εχουν καθολου αισθητική παντος!!
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

ελπιζω η rom του Kalo να ΜΗΝ γινει πολυ δημοκρατικη,γιατι θα καταληξει στα αχρηστα

καλα ξεκινησε αλλα καποιοι το εχουν παραξηλωσει κατα την γνωμη μου ....

εγω παραμενω στην 1.6 που παλι κατα την γνωμη μου παραμενει καλυτερη απο τις επομενες δυο

ισως γιατι μπηκε το libsqlite.so,για καποιο λογο το τηλεφωνο μου δεν ειναι smooth,μολις το βαλω το ρημαδι

καλα τα benches αλλα η πραγματικοτητα ειναι εντελως διαφορετικη

 

+1.. αν μπορεις ανεβασε 1.6 η οποιος την εχει ενα link,γιατι την εχει αποσυρει!

Link to comment
Share on other sites

+1.. αν μπορεις ανεβασε 1.6 η οποιος την εχει ενα link,γιατι την εχει αποσυρει!

 

Μπορει να την εχω , αλλα δεν εχω pc τωρα ,, αλλα τουλαχιστον εχω σωσει το σκληρο δισκο και δεν εχασα τιποτα........ :D

οποτε αν δεν την εχει ανεβασει καποιος αλλος , θα την ανεβασω .......

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω η rom του Kalo να ΜΗΝ γινει πολυ δημοκρατικη,γιατι θα καταληξει στα αχρηστα

καλα ξεκινησε αλλα καποιοι το εχουν παραξηλωσει κατα την γνωμη μου ....

ευτυχως οχι!

1.9=απλα γρηγορη,ισως ο zeam βοηθησε;

libsqlite.so δουλευει επιτελους και οχι μονο για benches!

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

kalo 1.9

http://code.google.com/p/kalo/downloads/detail?name=B876_KALO_v1.9.zip&can=2&q=

 

Mι ερωτησουλα αν ξερετε?

το Wipe Battery τι κανει ακριβως?

 

Σβηνει τα stats της μπαταριας...ειναι καλο να το κανεις μετα απο καθε ρομ που περνας αλλα καλυτερα να κανεις το battery calibration μεσα απο το script manager μονο και οταν βλεπεις οτι κατι βρομαει με την μπαταρια σου...ψαξτω στο xda!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Σβηνει τα stats της μπαταριας...ειναι καλο να το κανεις μετα απο καθε ρομ που περνας αλλα καλυτερα να κανεις το battery calibration μεσα απο το script manager μονο και οταν βλεπεις οτι κατι βρομαει με την μπαταρια σου...ψαξτω στο xda!!

 

Ρε παιδιά εδώ εσείς είστε σχετικοί με το θέμα. Εχω και γω το απλο u8800 και θέλω να αναβαθμίσω το cwm se 5.5xxx και το κερναλ σε 2.6.35xxx. Κατάφερα να βάλω το 5.0.2.6 αλλά έχω πρόβλημα με την 5.5xxx. Από την τελευταία έχω το recovery.img. Πως το φλασάρουν στο μηχάνημα; Φχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση από genov4 σε kalo http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1553705 μπορώ να πάω? αξίζει?

 

Εννοειται οτι αξιζει ,, δεν υπαρχει κατι αλλο που αξιζει ,, εκτος απο το genov4 , και το ρομ του kalo..... μονο που δεν ξερω αν φλασαρετε πανω απο το genov4 η πρεπει να βαλεις πρωτα μια official( 572,512....κ.λ.π)......... αλλα μπορεις να δοκιμασεις ,εχοντας ενα backup στην καρτα σου,,, παντως νομιζω θα δουλεψει ......

 

Ρε παιδιά εδώ εσείς είστε σχετικοί με το θέμα. Εχω και γω το απλο u8800 και θέλω να αναβαθμίσω το cwm se 5.5xxx και το κερναλ σε 2.6.35xxx. Κατάφερα να βάλω το 5.0.2.6 αλλά έχω πρόβλημα με την 5.5xxx. Από την τελευταία έχω το recovery.img. Πως το φλασάρουν στο μηχάνημα; Φχαριστώ

 

Θα πας στην ενοτητα , για το απλο ,, να σου πουν τα παιδια εκει τι πρεπει να κανεις....

για μενα ομως , και λαθος το σκεφτεσαι και λαθος recovery , χρησιμοποιεις....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες,

 

Περασα απο geno την kalo

 

 

Καλη και αυτη φαινεται

 

το θεμα ειναι οτι εχασα την ομαδοποιηση εφαρμογων που ειχα πως μπορω να το κανω με την kalo ?

 

Επισης χρειαζεται να κανω τιποτε αλλο για optimization ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες,

 

Περασα απο geno την kalo

 

 

Καλη και αυτη φαινεται

 

το θεμα ειναι οτι εχασα την ομαδοποιηση εφαρμογων που ειχα πως μπορω να το κανω με την kalo ?

 

Επισης χρειαζεται να κανω τιποτε αλλο για optimization ?

Γεια σου φιλε,

Αν εννοεις τους φακελους πρεπει να εγκαταστησεις εναν Launcher ο οποιος τους υποστηριζει.

 

Για optimization, η ROM του kalo εχει αυτα που χρειαζομαστε.

Επισης κανε αυτο για αναβαθμιση των divers της οθονης.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις τους φακελους πρεπει να εγκαταστησεις εναν Launcher ο οποιος τους υποστηριζει.

 

Για optimization, η ROM του kalo εχει αυτα που χρειαζομαστε.

Επισης κανε αυτο για αναβαθμιση των divers της οθονης.

 

απο την μανα του ποιον launcher εχει ?

Link to comment
Share on other sites

απο την μανα του ποιον launcher εχει ?

Η τελευταια εκδοση(1.9) του kalo εχει τον Zeam Launcher.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια εκδοση(1.9) του kalo εχει τον Zeam Launcher.

 

Tupac , βλεπω οτι εχεις καποιο titanium ,, που λεει οτι εχεις busybox , 1.18.4 , ,,, εισαι σιγουρος οτι το titanium που εχεις ,, στα δειχνει σωστα ??

Νομιζω οτι δειχνει λαθος και το busybox και το sqlite ,,,,

Ας πουμε αν εγκαταστησεις το busybox 1.19.3 ,, νομιζω οτι παλι θα σου δειχνει 1.18.4 ....

Και στο sqlite , το ιδιο πραγμα νομιζω κανει ......

Δεν ξερω βεβαια αν αυτο ειναι προβλημα ,,,, μπορει να μην ειναι , αλλα το μονο titanium που ξερω οτι τα δειχνει ολα οπως πρεπει και τα κανει ολα οπως πρεπει ειναι το παλιο (v3741).......

Link to comment
Share on other sites

Tupac , βλεπω οτι εχεις καποιο titanium ,, που λεει οτι εχεις busybox , 1.18.4 , ,,, εισαι σιγουρος οτι το titanium που εχεις ,, στα δειχνει σωστα ??

Νομιζω οτι δειχνει λαθος και το busybox και το sqlite ,,,,

Ας πουμε αν εγκαταστησεις το busybox 1.19.3 ,, νομιζω οτι παλι θα σου δειχνει 1.18.4 ....

Και στο sqlite , το ιδιο πραγμα νομιζω κανει ......

Δεν ξερω βεβαια αν αυτο ειναι προβλημα ,,,, μπορει να μην ειναι , αλλα το μονο titanium που ξερω οτι τα δειχνει ολα οπως πρεπει και τα κανει ολα οπως πρεπει ειναι το παλιο (v3741).......

Ακου τι εγινε ή μαλλον διαβασε τι εγινε. Παντα χρησιμοποιουσα το παλιο titanium γιατι ειχες πει οτι ηταν το πιο απροβληματιστο και εγκαθηστουσα το busybox 1.19.3 με busybox installer και στο titanium το εβλεπε κανονικα σαν 1.19.3. Ομως με την MIUI 2.3.9 και τωρα του kalo, το παλιο titanium δεν εβλεπε τις εφαρμογες και το εκανα update μεσα απο το προγραμμα του, χωρις καποια εγκατασταση του busybox και τωρα ειναι κομπλε ολα. Οπως τα βλεπεις στην υπογραφη μου.

Ασχετο, ποιον launcher χρησιμοποιεις;(πως γραφεται ρε πουstH μου το χρησιμοποιεις;, γ@Mw την ορθογραφια μου).

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδες,πως θα δωσω ιντερνετ απο το laptop ασυρματα στο κινητο;

ειναι cosmote smart play(internet on the go)

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...