Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο πρεπει να ειναι. Εχω ενα αλλα δεν το εχω δοκιμασει ακομα, την τεμπελια μου μεσα..

 

Τεμπελακο ..... :lol:

Μπραβο , αγορι μου , για να δουμε τι θα δουμε .....

Thanks....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

εγω γιατι εχω την εντυπωση οτι ειναι microusb>hdmi ε;

 

Καπου ειδα κι ενα τετοιο που λες ,, νομιζω απο ,sony ericson ??

Αλλα και στο googlαρισμα , δυσκολο να το βρεις ....

Link to comment
Share on other sites

το ποιο ευκολο ειναι να το βρεις αλλα το θεμα ειναι να δουλευει

http://www.amazon.com/Menotek-Adapter-IMPROVED-Protocol-Sensation/dp/B005F9W6DU/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1333722292&sr=1-1

Here is a list of phones that are MHL compatible as of March 2012:

-Samsung Galaxy SII,

-Samsung Galaxy SII Skyrocket

-Samsung Galaxy SII LTE

-Samsung Galaxy SII HD LTE

-Samsung Galaxy SII Epic 4G Touch

-Samsung Galaxy Note

-Samsung Infuse 4G

-Galaxy Nexus

-HTC Amaze 4G

-HTC Evo 3D

-HTC EVO View 4G

-HTC Flyer

-HTC Jetstream

-HTC Sensation 4G

-HTC Sensation XE

-HTC Rezound

-HTC Holiday

-HTC Vivid

-HTC Raider 4G

-HTC Velocity 4G

-LG Nitro HD

-LG Spectrum / Revolution 2

-LG Optimus LTE

-LG Prada

 

πως θα μεταφερεις εικονα με το αλλο;

Link to comment
Share on other sites

το ποιο ευκολο ειναι να το βρεις αλλα το θεμα ειναι να δουλευει

http://www.amazon.com/Menotek-Adapter-IMPROVED-Protocol-Sensation/dp/B005F9W6DU/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1333722292&sr=1-1

πως θα μεταφερεις εικονα με το αλλο;

 

Ωραιος......πρωτος.....

τι να πω ,δεν ξερω , ,, θα τα παρω ολα και οποιο δουλεψει , ,, αφου δεν μπορω να βρω καποιον που το εχει κανει και πληροφοριες , για το πως γινεται , τι να κανω ??

 

Βλεπεις ,,,,, για το δικο μας δεν αναφερει κατι ,, θα παμε δοκιμαζοντας....

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση

Μηπως ξερει κανεις τι καλωδιο χρειαζεται για το , TV OUT ??

Kαι που μπορω να το βρω ??

 

Γιωργο το καλωδιο που δειχνει ο akalos το εχω δοκιμασει και δεν κανει τιποτα. επισης αυτο που πρεπει να δουλευει συμφωνα με τα βιντεο που εχουνε δειξει ειναι audio jack to to rca, σε 3 rca το οποιο και αυτο το εχω αγορασει αλλα στην τηλεoραση εχω μονο ηχο. λογικα ομως πρεπει να ειναι θεμα rom.

Link to comment
Share on other sites

Το πρωι που θα σχολασω θα δοκιμασω αυτο που εχω, ειναι απο ενα αρχαιο νοκια και μεταφερει κανονικα εικονα απο αυτο.
In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση

Μηπως ξερει κανεις τι καλωδιο χρειαζεται για το , TV OUT ??

Kαι που μπορω να το βρω ??

 

Γιωργο το καλωδιο που δειχνει ο akalos το εχω δοκιμασει και δεν κανει τιποτα. επισης αυτο που πρεπει να δουλευει συμφωνα με τα βιντεο που εχουνε δειξει ειναι audio jack to to rca, σε 3 rca το οποιο και αυτο το εχω αγορασει αλλα στην τηλεoραση εχω μονο ηχο. λογικα ομως πρεπει να ειναι θεμα rom.

 

Δηλαδη σαν αυτο που λεει ο σοφο ??

και εχεις μονο ηχο ?

εικονα , γιοκ ??

Γιατι , να ειναι θεμα ρομ ?? Αφου το λενε οτι το τηλ.. μας υποστηριζει , tv out ?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη σαν αυτο που λεει ο σοφο ??

και εχεις μονο ηχο ?

εικονα , γιοκ ??

Γιατι , να ειναι θεμα ρομ ?? Αφου το λενε οτι το τηλ.. μας υποστηριζει , tv out ?

 

δεν ειδα ποιο λεει ο sofo αλλα αυτο που στην ουσια θα πρεπει να δουλευει ειναι αυτο που σου λεω. σε μενα παιζει μονο ηχος ομως.

 

edit: ναι αυτο που λεει ο sofo

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα κι αυτο εδω ...

http://www.daydeal.com/product.php?productid=45238

 

Αλλα αυτη η ,huawei , δηλαδη , ειναι για κλωτσιες ,, ποθενα δεν μπορω να βρω υποστηριξη απο την huawei , για το συγκεκριμενο θεμα ....

Θα παρω αυριο και τηλεφωνο στο service της huawei να ρωτησω..

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα κι αυτο εδω ...

http://www.daydeal.com/product.php?productid=45238

 

Αλλα αυτη η ,huawei , δηλαδη , ειναι για κλωτσιες ,, ποθενα δεν μπορω να βρω υποστηριξη απο την huawei , για το συγκεκριμενο θεμα ....

Θα παρω αυριο και τηλεφωνο στο service της huawei να ρωτησω..

 

και αυτο το δοκιμασα απο ενα φιλο με HTC EVO 3D. τιποτα...και αυτο μονο σε αυτο που ειπα παει να κανει κατι, αλλα μονο ηχο

 

και αυτο ειναι με MHL σαν αυτο που ειπε ο akalos. Τεχνολογια MHL δεν υποστηριζει το U8800PRO.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο που λεει ο sofo δε δουλευει. Το εχω κι εγω απο το nokiaN95. Ηταν απο τα πρωτα πραματα που δοκιμασα οταν πηρα το κινητο. Παλια θυμαμαι που εψαχνα για το πως θα κανουμε να δουλεψει το tv-out δεν ειχε κανενας την λυση(εκτος αν μου ξεφυγε κατι). Νομιζω κατι παιζει με τα pins(το καλωδιο πρεπει να εχει 4 pins αλλα εμεις δεχομαστε 3, κατι τετοιο. Αλλη τεχνολογια) Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αφου παιζουν τα βιντεο με τους κινεζους που το κανουν θα γινεται,αλλα λογικα θα θελει κατι. enable στο λειτουργικο,νομιζω οτι αν ηταν τοσο απλο οσο να βρεις το σωστο καλωδιο θα το χαμε δει ηδη..
Link to comment
Share on other sites

Αφου παιζουν τα βιντεο με τους κινεζους που το κανουν θα γινεται,αλλα λογικα θα θελει κατι. enable στο λειτουργικο,νομιζω οτι αν ηταν τοσο απλο οσο να βρεις το σωστο καλωδιο θα το χαμε δει ηδη..

 

Που ειδες βιντεο?

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Που ειδες βιντεο?

 

Κι εγω δεν εχω δει πουθενα βιντεο.....

Μηπως ο πικα , που μιλαει τα κινεζικα ,, μπορει να στειλει κανα mail , σε κινεζο , να μας πει , τι παιζει ....:lol:

Μηπως δεν δουλευει στην ευρωπη ,, αλλα μονο στις κινεζοφωνες χωρες ??

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1291608

 

Αν εννοεις αυτα τα βιντεο ειναι μουφα σιγουρα.

http://v.youku.com/v_show/id_XMzUxMTE2MTI4.html

http://v.youku.com/v_show/id_XMzEwMjMyNzY0.html

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Που ειδες βιντεο?

 

Αν βαλεις u8800 tv out στο google με λιγο ψαξιμο θα τα δεις σε κατι κινεζικα site ειμαι απο το κινητο και ειναι λιγο δυσκολο τωρα να τα βρω..!

Link to comment
Share on other sites

@cocus σε προλαβα. χαχαχαχα!

-----------------------------------------------------------------------------------

Ρε παιδια μην τα πιστευετε. Βιντεακι ειναι που παιζει ταυτοχρονα στο ''και καλα συνδεδεμενο'' κινητο και στην τηλεοραση. Γιατι δεν δειχνει εικονα απο το μενου? Γιατι δε δειχνει φωτογραφιες?

Παρατηρησες στο τελος που στο κινητο οταν τελειωνει η εισαγωγη του παιχνιδιου αρχιζει το παιχνιδι ενω στην tv απλως τελειωνει εκει?

Μακαρι ρε μαγκες να βρουμε λυση σ'αυτο. Ειναι ωραιο το tv-out.

------------------------------------------------------------------------------------

ss1

ss2

By gkalen

http://www.mediafire.com/?7lkzal5skit8hvl

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το καλωδιο που δειχνει ο akalos το εχω δοκιμασει και δεν κανει τιποτα.

δεν ειναι θεμα καλωδιου μονο,ειναι θεμα rom και ρυθμισεων να στειλεις ηχο και εικονα στην tv,εαν τελικα μπορει να γινει.

επισης πρεπει να ρυθμισεις και την τηλεοραση σωστα να δεχτει σημα απο κινητο και τα λοιπα.

δυσκολα πραγματα.

οποιος εχει ορεξη ....εδω

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι θεμα καλωδιου μονο,ειναι θεμα rom και ρυθμισεων να στειλεις ηχο και εικονα στην tv,εαν τελικα μπορει να γινει.

επισης πρεπει να ρυθμισεις και την τηλεοραση σωστα να δεχτει σημα απο κινητο και τα λοιπα.

δυσκολα πραγματα.

οποιος εχει ορεξη ....εδω

 

στην 2.3.5 δεν εχει επιλογη για tv out στις ρυθμισεις.μονο στην 2.2.2 ειχε.μηπως εχει καποια σχεση αυτο?

Link to comment
Share on other sites

ποιος ξερει!

παντως ο τυπος καταληγει λεγοντας: Of course, there is better than nothing,

@ πικα σε εφαγα στην μεταφραση

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι θεμα καλωδιου μονο,ειναι θεμα rom και ρυθμισεων να στειλεις ηχο και εικονα στην tv,εαν τελικα μπορει να γινει.

επισης πρεπει να ρυθμισεις και την τηλεοραση σωστα να δεχτει σημα απο κινητο και τα λοιπα.

δυσκολα πραγματα.

οποιος εχει ορεξη ....εδω

 

Παντως ειναι η δευτερη φορα που διαβαζω οτι το κινητο ειναι underclocked 1.4Ghz..Οσο για αυτα που εγραφε για το tv out μου φανηκαν κινεζικα!

Link to comment
Share on other sites

Παντως ειναι η δευτερη φορα που διαβαζω οτι το κινητο ειναι underclocked

εαν ειχαμε τον

 

MSM8255T

Link to comment
Share on other sites

εαν ειχαμε τον

 

MSM8255T

 

ειναι τελικα η δεν ειναι?!αυτο δεν ελεγε ο κινεζος η δεν καταλαβα καλα?!Το ιδιο ειχα διαβασει και σε review οταν ειχε κυκλοφορησει το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...