Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

περνα μια κινεζικη Β572 τοτε,και καπακι την official,που ειναι το προβλημα;

γραψε αναλυτικα τι;πως;γιατι;

δεν σε καταλαβαινω,δεν ξερω τι εχεις κανεις και τι οχι.

 

Εχω περασει της παναγιας τα ματια..Kalo,pika,geno τπτ...με οτι και να εχω απο κατω δεν περναει καμια με update.app απλα κολλαει στο installing!!και στο μικρο update.app και στο μεγαλο και με τα δυο μαζι στο φακελο..τπτ..κολλαει!!update fail!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Εχω περασει της παναγιας τα ματια..Kalo,pika,geno τπτ...με οτι και να εχω απο κατω δεν περναει καμια με update.app απλα κολλαει στο installing!!και στο μικρο update.app και στο μεγαλο και με τα δυο μαζι στο φακελο..τπτ..κολλαει!!update fail!!

μηπως φταιει η ext_ sd

εαν οχι βαλε κινεζικη B572,βγαλε οτιδηποτε κινεζο απο μεσα για να μην φαινεται και πηγαινε το

εαν δεν το πας πρωτα πως θα ξερεις τι θα σου πουν;

λογικο ε;

Link to comment
Share on other sites

μηπως φταιει η ext_ sd

εαν οχι βαλε κινεζικη B572,βγαλε οτιδηποτε κινεζο απο μεσα για να μην φαινεται και πηγαινε το

εαν δεν το πας πρωτα πως θα ξερεις τι θα σου πουν;

λογικο ε;

 

Θα το παω αλλα μπας και στρωσει να το παω μονο για το IMEI και οχι για τπτ αλλο!!:Ρ αν βαλω geno 512 λεει στο system 512_geno_ Θα βγουμε καρτα! :Ρ

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Θα βγουμε καρτα! :Ρ

και τι θα κανεις;αναγκαστικα!

βλεποντας και κανοντας μετα

αμα παρει το imei μπορει και να στωσει,αγνωσται οι βουλαι του android

Link to comment
Share on other sites

και τι θα κανεις;αναγκαστικα!

βλεποντας και κανοντας

 

Θα το παω χωρις τπτ μεσα...εε και να εκει που εβαλα την 2.3.5 μπηκα μεσα στο κιν και δεν εβρησκε σημα ρωτησα ενα φιλαρακι μου και μου ειπε να δω το IMEI μου το κοιταξα και μου εγβαλε 0 ανχωθηκα και μετα εκανα ρεσταρτ μετα το ρεσταρτ βγαζει αυτη τη μπλε οθονη...τη την ηθελα μια χαρα επερνα τηλ στην 2.2.2!!!δεν ειμαι πολυ καλος?? :Ρ

 

Και εγω το ΙΜΕΙ πιστευω ειναι αυτο που βγαζει προβλημα!!λογο αυτου πιστευω οτι δεν κανει update!!Τωρα με μπλε οθονη και ολα σβησμενα δεν θα καταλαβουν τπτ..δεν εχει πεσει το κιν αρα δεν ειναι καποιο τετειο προβλημα θα μου καθαρισουν και την οθονη αλλα με χαλαει το 20ημερο ****τω...ερχεται και πασχα!!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Θα το παω χωρις τπτ μεσα...εε και να εκει που εβαλα την 2.3.5 μπηκα μεσα στο κιν και δεν εβρησκε σημα ρωτησα ενα φιλαρακι μου και μου ειπε να δω το IMEI μου το κοιταξα και μου εγβαλε 0 ανχωθηκα και μετα εκανα ρεσταρτ μετα το ρεσταρτ βγαζει αυτη τη μπλε οθονη...τη την ηθελα μια χαρα επερνα τηλ στην 2.2.2!!!δεν ειμαι πολυ καλος?? :Ρ

 

Και εγω το ΙΜΕΙ πιστευω ειναι αυτο που βγαζει προβλημα!!λογο αυτου πιστευω οτι δεν κανει update!!Τωρα με μπλε οθονη και ολα σβησμενα δεν θα καταλαβουν τπτ..δεν εχει πεσει το κιν αρα δεν ειναι καποιο τετειο προβλημα θα μου καθαρισουν και την οθονη αλλα με χαλαει το 20ημερο ****τω...ερχεται και πασχα!!

 

δεν θελω να σε αγχωσω αλλα αμα σου πουν "πια 2.3.5 πηγες να περασεις φιλε μου?βλεπεις πουθενα καμια επισημη αναβαθμιση 2.3.5?"!!!γιατι απο παντου τις εχουν κατεβασει.κ απο την wind k απο την huawei!

Link to comment
Share on other sites

Θα το παω χωρις τπτ μεσα...εε και να εκει που εβαλα την 2.3.5 μπηκα μεσα στο κιν και δεν εβρησκε σημα ρωτησα ενα φιλαρακι μου και μου ειπε να δω το IMEI μου το κοιταξα και μου εγβαλε 0 ανχωθηκα και μετα εκανα ρεσταρτ μετα το ρεσταρτ βγαζει αυτη τη μπλε οθονη...τη την ηθελα μια χαρα επερνα τηλ στην 2.2.2!!!δεν ειμαι πολυ καλος?? :Ρ

 

Και εγω το ΙΜΕΙ πιστευω ειναι αυτο που βγαζει προβλημα!!λογο αυτου πιστευω οτι δεν κανει update!!Τωρα με μπλε οθονη και ολα σβησμενα δεν θα καταλαβουν τπτ..δεν εχει πεσει το κιν αρα δεν ειναι καποιο τετειο προβλημα θα μου καθαρισουν και την οθονη αλλα με χαλαει το 20ημερο ****τω...ερχεται και πασχα!!

αμα σου πω το ΙΜΕΙ σου μπορεις να το βαλεις με καποιο τροπο;;;

Link to comment
Share on other sites

αμα σου πω το ΙΜΕΙ σου μπορεις να το βαλεις με καποιο τροπο;;;

 

Δεν ειχα backup....το IMEI τωρα εχω μεν αλλα ειναι 0

 

@Terma Μια χαρα κατεβαζεις 576 απο Huawei....μαμα ειναι θα τους πω...τη θελεται να κανω δεν εβαλα custom η απο αλλου απο τη μαμα την κατεβασα!!ζηλευα το φιλο μου με το Neo V που ειχε 2.3.5 τη θέλετε τωρα...επεσε?οχι νερο?οχι...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα backup....το IMEI τωρα εχω μεν αλλα ειναι 0

 

@Terma Μια χαρα κατεβαζεις 576 απο Huawei....μαμα ειναι θα τους πω...τη θελεται να κανω δεν εβαλα custom η απο αλλου απο τη μαμα την κατεβασα!!ζηλευα το φιλο μου με το Neo V που ειχε 2.3.5 τη θέλετε τωρα...επεσε?οχι νερο?οχι...

 

entaksei οκ αμα υπαρχει επισημη ανεβασμενη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα backup....το IMEI τωρα εχω μεν αλλα ειναι 0

 

δεν καταλαβες!!!!!!!!!!!!

θα σου πω το αριθμο του IMEI σου,του δικο σου τηλεφωνου,καπισι;

μπορεις να τον περασεις;;;;;;;;;;;;

υπαρχει τροπος;;;

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβες!!!!!!!!!!!!

θα σου πω το αριθμο του IMEI σου,του δικο σου τηλεφωνου,καπισι;

μπορεις να τον περασεις;;;;;;;;;;;;

υπαρχει τροπος;;;

 

Πως να τον περασω βρε τσολια μου??τον ξερω τον αριθμο..αλλα πως θα πειραξω τα αρχεια να τον αλλαξω απο 0 στο κανονικο?Μονο αν ειχα Backup πριν μηδενιστή!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

572 νομιζω υπαρχει.η τελευτεα.υπαρχει κ 576?

 

572 Ελα πως κανεις ετσι...το εκαψα απο χτες με τοσες ρομ!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

pika αυτο το τροπο το δοκιμασες?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4054430#post4054430

 

Ναι αλλα περνει του tubro.exe το imei Και δεν δουλευει το wifi Μετα...αλλα δεν θυμαμε αν εκανα Install official ετσι!!θα δοκιμασω παλι!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Πως να τον περασω βρε τσολια μου??τον ξερω τον αριθμο..αλλα πως θα πειραξω τα αρχεια να τον αλλαξω απο 0 στο κανονικο?Μονο αν ειχα Backup πριν μηδενιστή!

αυτο ρωταω

σε samsung παντως γινεται,αμα βγαλεις ακρη......

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1264021

Link to comment
Share on other sites

αυτο ρωταω

σε samsung παντως γινεται,αμα βγαλεις ακρη......

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1264021

 

Δεν εχουμε EFS folder το δικο μας IMEI σωζεται νομιζω μεσα στον cust αν καταλαβα καλα αλλα και backup cust να βαλω παλι δεν εχει μεσα το σωστο IMEI!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα περνει του tubro.exe το imei Και δεν δουλευει το wifi !

δηλ,ειχες imei απλα δεν δουλευε το wifi?

Link to comment
Share on other sites

δηλ,ειχες imei απλα δεν δουλευε το wifi?

 

Του αλλου το ιμει οχι το δικο μου

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Του αλλου το ιμει οχι το δικο μου

 

εβαλες το imei σου στο .txt και παλι περασε το ξενο imei?

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

ααααααααα!!!!!

 

Εκανα καμια 10αρια ρεσταρτ δεν το περνει σοφο...τωρα δοκιμαζω Official με το Imei αυτου!!για να δουμε!

 

 

εβαλες το imei σου στο .txt και παλι περασε το ξενο imei?

 

Ναι και δεν νομιζω να αλλαζε ετσι ευκολα...δεν εχει απο καπου να παρει το Imei μεσα απο txt!

 

Ουτε με αυτου το IMEI κανει Update...Κατι αλλο παιζει!!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παντως , καλυτερα αμα τελικα πας για wind ,, να το πας τελειως σβησμενο..

και πες τους ,, οτι το εκλεισες το βραδυ και δουλευε κανονικα και το πρωι που σηκωθηκες , πατησες το κουμπι να το ανοιξεις και σου εβγαλε μια μπλε οθονη ,,,,, κανε το λαλακα και βαλτους και χερι ,,,, οτι πως ειναι δυνατον 2 μηνες συσκευη να μου κανει τετοια πραγματα και τετοιες λαλακιες πες τους........

θα στο ετοιμασουν και δεν θα παρουνε χαμπαρι μια. . .

το κακο ειναι ποσες μερες θα κανουν να στο δωσουν πισω ....

Link to comment
Share on other sites

Παντως , καλυτερα αμα τελικα πας για wind ,, να το πας τελειως σβησμενο..

και πες τους ,, οτι το εκλεισες το βραδυ και δουλευε κανονικα και το πρωι που σηκωθηκες , πατησες το κουμπι να το ανοιξεις και σου εβγαλε μια μπλε οθονη ,,,,, κανε το λαλακα και βαλτους και χερι ,,,, οτι πως ειναι δυνατον 2 μηνες συσκευη να μου κανει τετοια πραγματα και τετοιες λαλακιες πες τους........

θα στο ετοιμασουν και δεν θα παρουνε χαμπαρι μια. . .

το κακο ειναι ποσες μερες θα κανουν να στο δωσουν πισω ....

 

Ετσι θα κανω...δεν γινεται τπτ...εκνευριστικα πλεον...με τπτ δεν στρωνει και ολα αυτα για ενα backup...πως τη πατησα ετσι...τεσπα..τωρα παλι 0 IMEI και ολα σβηστα μεσα!!

 

Ναι αλλα ετσι στο ασχετο?χωρις να το πειραξεις σου σβηστικαν ολα..θα με κοιτανε λιγο περιεργα!!χαχαχα και κατι ασχετο το κιν δεν ειναι αγορασμενο απο wind αλλα απο easybuy αυτοι μου ειπαν το πας wind...παει ε?μην φαμε καμια τονγκα και ψαχνω Motherboard στο ebay μετα! :Ρ

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Εσυ να επιμενεις και να τους κοιταζεις πιο περιεργα απ'οτι αυτοι .....

τωρα για το easybuy , που λες δεν το ξερω , αλλα εσυ απο που θα εχεις εγγυηση δηλαδη ??

απο πουθενα .... δεν το καταλαβα ,, αν σου ειπαν να πας wind τοτε εκει θα πας....

Link to comment
Share on other sites

Εσυ να επιμενεις και να τους κοιταζεις πιο περιεργα απ'οτι αυτοι .....

τωρα για το easybuy , που λες δεν το ξερω , αλλα εσυ απο που θα εχεις εγγυηση δηλαδη ??

απο πουθενα .... δεν το καταλαβα ,, αν σου ειπαν να πας wind τοτε εκει θα πας....

 

Wind με ειπαν και τα παιδια εκει...απλα εχω μια αποδειξουλα μονο μην μου αρχισουν τα τρελα τους αν και θα τους δωσω καμια κουτουλια τους αμπαλους!!Τεσπα 0 ΙΜΕΙ ολα φορματ μεσα...μπλε οθονη...εγω παιδια ενα update το maps εκανα...εκλεισα το τηλ να τη πεσω και το πρωι που το ανοιξα αυτα...ουτε που ξερω για το IMEI! :P ας κανουν μετα οτι γουσταρουν!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...