Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν εχει σημασια,βγαλε μπαταρια,βαλτο στο ρευμα και δωστου να καταλαβει

 

απλα

 

Τπτ...και χωρις μπαταρια παλι ερρορ!!!!κανει unpack και δινει ερρορ στο install!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

μονο ετσι το καταφεραμε μερικοι απο εμας να το ανοιξουμε,εαν θυμασαι

 

Τπτ και αρχιζω και βγαζω νευρα τωρα...εχασα και το απογευμα την wind...ουτε σκετο το μικρο Update κανει...ουτε μονο το μεγαλο...ουτε τα δυο μαζι...ουτε το special update για την 2.2.2!!δεν ξερω τη αλλο να κανω!!

 

Αν τους το παω με geno v4 512 θα το καταλαβουν? :Ρ

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Τπτ και αρχιζω και βγαζω νευρα τωρα...εχασα και το απογευμα την wind...ουτε σκετο το μικρο Update κανει...ουτε μονο το μεγαλο...ουτε τα δυο μαζι...ουτε το special update για την 2.2.2!!δεν ξερω τη αλλο να κανω!!

 

Αν τους το παω με geno v4 512 θα το καταλαβουν? :Ρ

 

δεν γινεται ρε γ@@@@το.κατι γινεται!!!εγω απο geno CM7 δεν μου το περναγε το firmware.εκανα ρεστορε ενα backup απο την kalos k μετα ροζ οθονη κ μου το περασε κανονικα.κανε κ κανα wipe....ξερω γω.

Link to comment
Share on other sites

δεν γινεται ρε γ@@@@το.κατι γινεται!!!εγω απο geno CM7 δεν μου το περναγε το firmware.εκανα ρεστορε ενα backup απο την kalos k μετα ροζ οθονη κ μου το περασε κανονικα.κανε κ κανα wipe....ξερω γω.

 

Ροζ οθονη γιατι??εβαλα 540 τωρα απο geno δεν ξερω τη αλλο να κανω..ελεος δλδ τη επαθε?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ροζ οθονη γιατι??εβαλα 540 τωρα απο geno δεν ξερω τη αλλο να κανω..ελεος δλδ τη επαθε?

αστο για λιγο ρε συ, χωρις μπαταρια,ειναι σημαντικο αυτο και προσπαθησε

Link to comment
Share on other sites

Ροζ οθονη γιατι??εβαλα 540 τωρα απο geno δεν ξερω τη αλλο να κανω..ελεος δλδ τη επαθε?

 

τιποτα.εχτες με τις δοκιμες που εκανα.εβαλα κ geno cm7 στο τελος τα εκανα ολα σκ@τ@ κ λεω κατσε να περασω την στοκ κ να ξαναπαω σε kalo.απο cm ομως δεν μου εκανε install apo ροζ οθονη.εβαλα ενα Backup της kalo που ειχα κ μετα μου εκανε Install kanonika.(ηθελα να κανω ενα clean install την στοκ πρωτα.)

Link to comment
Share on other sites

τιποτα.εχτες με τις δοκιμες που εκανα.εβαλα κ geno cm7 στο τελος τα εκανα ολα σκ@τ@ κ λεω κατσε να περασω την στοκ κ να ξαναπαω σε kalo.απο cm ομως δεν μου εκανε install apo ροζ οθονη.εβαλα ενα Backup της kalo που ειχα κ μετα μου εκανε Install kanonika.(ηθελα να κανω ενα clean install την στοκ πρωτα.)

 

Ποια ροζ οθονη βρε που κολλαει η ροζ οθονη?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ποια ροζ οθονη βρε που κολλαει η ροζ οθονη?

 

εσυ απο που κανεις install tην στοκ ρομ?

εννοω οπως μπαινεις στην ροζ οθονη.volume+ volume- kai power.αμα εχεις το firmware sthn sd δεν μπαινει ροζ οθονη κανει αυτοματα install

Link to comment
Share on other sites

εσυ απο που κανεις install tην στοκ ρομ?

εννοω οπως μπαινεις στην ροζ οθονη.volume+ volume- kai power.αμα εχεις το firmware sthn sd δεν μπαινει ροζ οθονη κανει αυτοματα install

 

Αα!!Ειπα και εγω ξεχασα να κανω install stock! :P Ναι ετσι αλλα τπτ τη sd τη internal τη 512 τη 576 τη πανω στου καλο τη πανω στη δικια μου τωρα πανω στην 540 του geno...τπτ στο install δινει fail!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αα!!Ειπα και εγω ξεχασα να κανω install stock! :P Ναι ετσι αλλα τπτ τη sd τη internal τη 512 τη 576 τη πανω στου καλο τη πανω στη δικια μου τωρα πανω στην 540 του geno...τπτ στο install δινει fail!!

yparxei περιτωση να εχεις μπερδεψει τα αρχεια?η να ειναι corupted απο το download?

Link to comment
Share on other sites

yparxei περιτωση να εχεις μπερδεψει τα αρχεια?η να ειναι corupted απο το download?

 

Ηταν ηδη δοκιμασμενα τουλαχιστον σιγουρα η 512 που αυτην εβαλα πρωτη οταν εφυγα απο την 2.2.2 αλλα τωρα κατεβαζω απο το ποστ του ακαλου στο χδα την 572!!και δοκιμαζω!!

 

 

dload_sd_ram_data_proc->(retry >= DLOAD_RETRY) failed!

dload_sd_ram_data_proc->(retry >= DLOAD_RETRY) failed!

dload_sd_ram_data_proc->(retry >= DLOAD_RETRY) failed!

dload_sd_ram_data_proc->(retry >= DLOAD_RETRY) failed!

dload_sd_ram_data_proc->(retry >= DLOAD_RETRY) failed!

 

Αυτο βγαζει το log Παντως!!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

pica που εισαι;

τι εγινε τελικα;

 

Επιλεγεις 9 ,, και μετα την επιλογη που λεει για reboot ...δεν θυμαμαι αν ειναι το 16 η το 15.....

μα 350mb εχουμε ελευθερα να διαχειριστουμε,θελω να πω οτι δεν πιστευω το script να μου παιρνει μνημη και απο αυτα που δεσμευει το λειτουργικο και να δημιουργει προβλημα.

τεσπα,ακολουθησα τις οδηγιες με busybox και μετα 2, 9, 16 στις ρυθμισεις script manager

εβαλα και το widget που δειχνει οτι το script δουλευει,ελπιζω να δουλευει σωστα μονο.

θα δουμε,ειμαι λιγο ψειρας,καταλοιπο απο τα windows:p

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

οχι ρε συ , μη τρελαινεσαι ,,, οι αλλες επιλογες ειναι για τηλ.. 256mb ram ,, μια χαρα ειναι η επιλογη 9 για το δικο μας...... και η 7 και η 8 επιλογη ειναι οκ ,, αλλα εγω την 9 θα δοκιμαζα πρωτα και μετα τις αλλες....
Link to comment
Share on other sites

αραγε με kalo κανουν αυτα τα atmel drivers η θελει αποκλειστικα 572?

 

http://translate.google.gr/translate?hl=el&sl=zh-CN&tl=en&u=http%3A%2F%2Fbbs.huaweidevice.com%2Fcn%2Fforum%2Findex.php%3Fapp%3Dforum%26mod%3DDetail%26act%3Dindex%26id%3D46269

 

δεν βγαζεις και 100% ακρη με τα κινεζικα..

Link to comment
Share on other sites

καποιος απο το forum της Miui λεει οτι δουλευει σε u8800pro

-miui with feeling pretty good, is the call when the caller said to echo too much, find a lot of methods can not be solved, had to give up this! Came across a method tried really effective.Open re, re Manager root directory, create a new update folder fix-mic_gain-high_volume.zip (Note that the ZIP format, do not unzip) into one, and then restart the time will automatically install after the installation folder will be automatically deleted, call again to try, no echo it on the following to force file. -

 

Bad sound/Mic Gain and high volume in call

 

download

 

 

δεν βγαζεις και 100% ακρη με τα κινεζικα..

καθαρα και ξαστερα:must upgrade to B572, κατι που δεν λεει για synaptics touch screen

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερον το link απο miui..εχω κατι θεματα με το echo μερικες φορες οταν εχω την θηκη την sikai

 

edit: τα οποια αφου δοκιμασα σχεδον τα παντα μου ειπαν απο wind οτι ειναι θεμα δικτυου τους και οχι κινητου..ετσι εξηγειται που δεν το κανει παντα και σε ολους.Για οποιον εχει παρομοιο θεμα,τηλ στη wind να το δηλωσει για ελεγχο

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Τπτ δεν μπορεσα να του φορεσω τπτ...μεχρι και 2.2.2 προσπαθησα ερρορ βγαζει!!

 

To μονο που μπορω να κανω ειναι να τα σβησω ολα απο μεσα...να τραβηξω στα παντα format και να τους το παω ετσι...και να τους πω ξυπνησα και το βρηκα ετσι! :Ρ

 

 

Τα εσβησα ολα και το παω...ελπιζω να μην φαινεται πουθενα οτι ειχε του καλο μεσα...τρωω μπλε οθονη τραβηξα και format τα παντα μεσα system,data,emmc θα παω να το παιξω τρελιτσα!!ειδομεν!!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

 

Τα εσβησα ολα και το παω...ελπιζω να μην φαινεται πουθενα οτι ειχε του καλο μεσα...τρωω μπλε οθονη τραβηξα και format τα παντα μεσα system,data,emmc θα παω να το παιξω τρελιτσα!!ειδομεν!!

ελπιζω να μην ειναι hardbrick και να το παρεις γρηγορα πισω

Link to comment
Share on other sites

Αμα το πας ετσι , ουτε που θα παρουν χαμπαρι τι παιζεται,,, θα στο φτιαξουν κανονικα....

Αντε με το καλο , γρηγορα στα χερια σου ξανα .....

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω να μην ειναι hardbrick και να το παρεις γρηγορα πισω

 

Βγαζει μπλε οθονη δεν εχει τπτ στο data δεν εχει τπτ στο system...αν του βαλω τον image και περασω ρομ την περνει...official με update δεν περνει!!

 

Αμα το πας ετσι , ουτε που θα παρουν χαμπαρι τι παιζεται,,, θα στο φτιαξουν κανονικα....

Αντε με το καλο , γρηγορα στα χερια σου ξανα .....

 

Ναι αλλα καπως πρεπει να βρω τροπο να τους πω οτι εχασε και το IMEI τεσπα εφαγα ακυρο γιατι τεταρτη σημερα...οποτε το εχω παλι μια μερα ακομα...πειτε ιδεες!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

αν του βαλω τον image και περασω ρομ την περνει

ακομα...πειτε ιδεες!!

θα μας τρελανεις;:P

βαλτου kalo και ριξε update Β572 απο ρυθμισεις >sd>κτλ και πηγαινε το για ΙΜΕΙ(η κριση το εφαγε η περασε πουλακι νηστικο)

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

θα μας τρελανεις;:P

βαλτου kalo και ριξε update Β572 απο ρυθμισεις >sd>κτλ και πηγαινε το για ΙΜΕΙ(η κριση το εφαγε η περασε πουλακι νηστικο)

 

Δεν την περνει...θα βγαλει error στο 2/2 installing... αρνείται πεισματικά να παρει official θελει κινεζικη συνήθισε!αχχαχα

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

περνα μια κινεζικη Β572 τοτε,και καπακι την official,που ειναι το προβλημα;

γραψε αναλυτικα τι;πως;γιατι;

δεν σε καταλαβαινω,δεν ξερω τι εχεις κανεις και τι οχι.

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...