Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξεκληδωνεις απλά τα fps αλλά έχει αιδιαστικα τρελό lag στο scrolling!το έκανα απλά για να περάσω το Κινέζο να μάθει!

 

μα ξεκλειδωμενα ειναι ηδη τα fps...

 

Εβαλα libsqlite και ανεβασε αρκετα στο antutu αλλα και στο RL SQL benchmarking tool.

Aπο 4320 πηγε 4500.

Επισης στο RL SQL απο 68sec πηγε 25,4sec.

 

http://img152.imageshack.us/img152/7251/20120402033702.png

Edited by scoupegt_13
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

μα ξεκλειδωμενα ειναι ηδη τα fps...

 

Οχι εντελως!!εισαι στα 25-30fps εγω εκει ειμουν στα τερματα 80fps στο antutu!!αλλα οπως σου ειπα πολυ χαλια το scrolling...αυριο θα πιασω μια 572 να την μονταρο να δω τη θα βγαλω!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

μα ξεκλειδωμενα ειναι ηδη τα fps...

 

Εβαλα libsqlite και ανεβασε αρκετα στο antutu αλλα και στο RL SQL benchmarking tool.

Aπο 4320 πηγε 4500.

Επισης στο RL SQL απο 68sec πηγε 25,4sec.

 

http://img152.imageshack.us/img152/7251/20120402033702.png

 

Μην την ψαχνεις τοσο πολυ και μην τεσταρεις σε τρελες cpu θα κατσεις ποτε με 1800Mhz overclock?Τη εισαι ηλιακο κατοπτρο?τα ορια του κιν στα 1400 ειναι 3000-3200+- δεν θα μπορεσεται να πατε ποτε παραπανω!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

με 1400Mhz βγαζω 3700-3800.

Τι 3000-3200 μου λες???

 

Βρηκα τι πρεπει να κανω.:lol::lol::lol:

http://img607.imageshack.us/img607/8950/20120402040755.png

 

Σε 2.2.2 εισαι?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Σε 2.2.2 εισαι?

 

To ειχα γραψει και πιο πανω που σου ειπα για τα προβληματα που αντιμετωπιζα με την δικια σου-kalo Ρομ.

Τωρα ειμαι με kalo 1.6

Link to comment
Share on other sites

To ειχα γραψει και πιο πανω που σου ειπα για τα προβληματα που αντιμετωπιζα με την δικια σου-kalo Ρομ.

Τωρα ειμαι με kalo 1.6

 

Με ενα θεμα διαφορα βγαζεισ 600+ στα 1400mhz?Θα μας τρελανεις?Τη εβαλες μεσα απο tweaks και build.prop?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Με ενα θεμα διαφορα βγαζεισ 600+ στα 1400mhz?Θα μας τρελανεις?Τη εβαλες μεσα απο tweaks και build.prop?

 

Χωρις να πειραξω ΤΙΠΟΤΑ βγαζει τοσο που σου λεω!!!

 

Τωρα στο τελος εχω βαλει libsqlite στο system/lib και πειραξα το build.prop προσθετοντας μια γραμμη στο τελος!!

Δεν εχω κανει ακομα τεστ στα 1400 με αυτες τις αλλαγες.μονο στα 1800 το χω δοκιμασει.

Edited by scoupegt_13
Link to comment
Share on other sites

Χωρις να πειραξω ΤΙΠΟΤΑ βγαζει τοσο που σου λεω!!!

 

Τωρα στο τελος εχω βαλει libsqlite στο system/lib και πειραξα το build.prop προσθετοντας μια γραμμη στο τελος!!

 

Aaa!Ειδα το 2d σου!!Ωραιο το scrolling σου??? :Ρ

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Aaa!Ειδα το 2d σου!!Ωραιο το scrolling σου??? :Ρ

 

δεν ειναι κακο φιλε.Τρωγεται...Εχει χαλασει ελαχιστα!!!

Με 360launcher στο menu παει πολυ γρηγορα.

Επισης μεσα στο root explorer παει πολυ καλα.

εκει που παρατηρησα διαφορα ειναι μεσα στο titanium , εκει εχει χαλασει λιγο...

Εγω το αφηνω ετσι!

 

Παντως δοκιμασα 1920 και μου κανε restart.

Επισης μου εσβησε τα αρχεια απο την Sd, OXI τους φακελους αλλα τα αρχεια που ειχε μεσα σε αυτους.

Ας πουμε ειχα φακελο MP3 και σβηστηκαν τα τραγουδια που ειχε μεσα και οχι ο φακελος.

Τι κουλο ειναι αυτο τωρα??

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι κακο φιλε.Τρωγεται...Εχει χαλασει ελαχιστα!!!

Με 360launcher στο menu παει πολυ γρηγορα.

Επισης μεσα στο root explorer παει πολυ καλα.

εκει που παρατηρησα διαφορα ειναι μεσα στο titanium , εκει εχει χαλασει λιγο...

Εγω το αφηνω ετσι!

 

Παντως δοκιμασα 1920 και μου κανε restart.

Επισης μου εσβησε τα αρχεια απο την Sd, OXI τους φακελους αλλα τα αρχεια που ειχε μεσα σε αυτους.

Ας πουμε ειχα φακελο MP3 και σβηστηκαν τα τραγουδια που ειχε μεσα και οχι ο φακελος.

Τι κουλο ειναι αυτο τωρα??

 

Ειναι μεχρι να βγαλει καπνους...για δες καμια σελιδα στο νετ η μπες λιγο Fb να σε δω εκει το lag των 12 αρχαγγελων!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι μεχρι να βγαλει καπνους...για δες καμια σελιδα στο νετ η μπες λιγο Fb να σε δω εκει το lag των 12 αρχαγγελων!!

 

Εχεις δικιο.

Μπηκα λιγο Fb και ειναι λες και δεν εχεις βαλει drivers της καρτας γραφικων στο PC!!!:D

 

Παντως αντεχει στις δυσκολες συνθηκες το huawei!!!

Edited by scoupegt_13
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο.

Μπηκα λιγο Fb και ειναι λες και δεν εχεις βαλει drivers της καρτας γραφικων στο PC!!!:D

 

Εμ...εχουμε φαει τα λυσακα μας 3μηνες...θα εβρισκες λυση σε ενα βραδυ?χαχαχαχ!!Αρκεσου στα 3000 και στη σωστη απροβληματιστη χρηση και εισαι μια χαρα!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Εμ...εχουμε φαει τα λυσακα μας 3μηνες...θα εβρισκες λυση σε ενα βραδυ?χαχαχαχ!!Αρκεσου στα 3000 και στη σωστη απροβληματιστη χρηση και εισαι μια χαρα!!

 

 

νομιζω δεν εχεις καταλαβει καλα.

χωρις να πειραξω build.drop βγαζει 3800.

Μονο libsqlite εχω βαλει.

 

http://img338.imageshack.us/img338/4778/20120402115733.png

Link to comment
Share on other sites

θες να τον σκασεις τελειως;;;:P

το ειχα ξεχασει τελειως αυτο εαν και σχετικα παλιο,μου το θυμησαν σημερα στο xda

μονο για synapitcs screens

φτιαξτε ενα φακελο στην sd με ονομα update και βαλτε το μεσα

Dial * # * # 2846579 # * # *, enter projectmenu to - upgrade - touch screen upgrade,θα κανει reboot και θα αλλαξει σε

Touch Screen Model: synapitcs-ts-BYD.d απο c

http://www.mediafire.com/?bhowcidb8w2hpht

ψαχνω wallpaper για το κινητο μας αλλα ειμαι πολυ δυσκολος πελατης και ιδιοτροπος στο θεμα.

εαν μπορειτε να με βοηθησετε ......

εστειλα και e-mail στην εταιρια για το wallpaper που εχει στο gsmarena αλλα τιποτα ακομα.

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κ εγω κατι.τι θελει για να δουλεψω λιγο στο uot kitchen?δοκιμασα αλλα εκει που περιμενα να μοθ βγαλει to zip να το κατεβασω μου εβγαλε error.στην 2.3.5 ειχα ανεβασει κανονικα τα αρχεια που θελει sustemui kai framework.apk.στην 2.2.2 μπορω να φτιαξω κατι?δεν εχι systemui
Link to comment
Share on other sites

akale τι κανει ακριβως αυτο που λες?

αναβαθμιση των divers ειναι

αμα πας apparatus type query θα το δεις

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

αναβαθμιση των divers ειναι

αμα πας apparatus type query θα το δεις

 

πηγα και λεει αυτα.

http://img838.imageshack.us/img838/7264/20120402133446.png

 

σε τι ακριβως βοηθαει ομως;;

 

Εdit πηγα να κανω update και μου λεει version too early.upgrade failed.

Edited by scoupegt_13
Link to comment
Share on other sites

 

σε τι ακριβως βοηθαει ομως;;

η οθονη ειναι πιο smooth αλλα ισως και blacebo

μην περιμενεις να δεις τρελες διαφορες ομως.

 

edit:με καλο που ειμαι αλλαξε κανονικα

απο recovery και update απο sd ισως;;;

http://bbs.huaweidevice.com/cn/forum/index.php?app=forum&mod=Detail&act=index&id=34559

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κ εγω κατι.τι θελει για να δουλεψω λιγο στο uot kitchen?δοκιμασα αλλα εκει που περιμενα να μοθ βγαλει to zip να το κατεβασω μου εβγαλε error.στην 2.3.5 ειχα ανεβασει κανονικα τα αρχεια που θελει sustemui kai framework.apk.στην 2.2.2 μπορω να φτιαξω κατι?δεν εχι systemui

 

Στη 2.2 , βαζεις μονο το framework.apk

Στη 2.3 βαζεις το framework.apk και το systemui.apk,, , αλλα στο δικο μας τηλ..εχουν κλειδωμενο το systemui , και ετσι παλι μονο το framework βαζουμε και το systemui , το αλλαζουμε χειροκινητα .... και μπορουμε επισης μετα να το βαλουμε μεσα στο zip που βγαινει απο ,uot kitchen και να το φλασαρουμε κανονικα...

επισης

αμα θες διαφανο pulldown statusbar (κουρτινακι)... βαλε αυτο το ,,,services.jar ,που ειναι για διαφανο κουρτινακι με μαυρα γραμματα στο statusbar .... http://www.mediafire.com/?dn6hw7t142uc36t

και αμα θες , διαφανο κουρτινακι με ασπρα γραμματα στο statusbar ,, πηγαινε σελ 147 , ποστ 2204 ,, κατεβασε το θεματακι , και θα βρεις μεσα το services.jar .....

το βαζουμε στο,, system/framework ,, και permissions ( rw-r--r-- ) ... reboot και αναμονη λιγο παραπανω να ανοιξει ξανα το τηλ....

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Μην την ψαχνεις τοσο πολυ και μην τεσταρεις σε τρελες cpu θα κατσεις ποτε με 1800Mhz overclock?Τη εισαι ηλιακο κατοπτρο?τα ορια του κιν στα 1400 ειναι 3000-3200+- δεν θα μπορεσεται να πατε ποτε παραπανω!!

 

Xωρις να εχω κανει κατι: 1,4GHz 3649 antutu.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Xωρις να εχω κανει κατι: 1,4GHz 3649 antutu.

 

βαλε και το , libsqlite.so για 2.3 , και τιποτα αλλο ,,, τα αλλα που βλεπεις ειναι παραμυθια ,,, η πραγματικοτητα ειναι πολυ διαφορετικη , σε σχεση με τα benchmarks ...

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα και εγώ την Kalo. Δίκιο έχετε, πιο καλό touch. Πάω τώρα να περάσω αυτό το volume rocker wake που σου έδωσε akalos. Στα notification το μακρινάρι "Cosmote Mobile Telecommunications" μπορούμε να το αλλάξουμε σε κάτι πιο κοντό ή να το βγάλουμε τελείως;

 

Για τσεκαρε αυτα.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.infonetservice.phono&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5pbmZvbmV0c2VydmljZS5waG9ubyJd

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=901865

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1118122

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙς ΕΝΑΝ ΑΓΝΩΣΤΟ ΧΡΗΣΤΗ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ! ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΟΥ ΣΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΠΙΘΥΜΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟ ''ΠΕΙΡΑΞΩ'' ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΒΕΛΤΙΩΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΩ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΑΠΛΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΛΛΑΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΧΕΤΙΚΟΣ .. ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΠΙΘΥΜΟΥΣΑ ΜΙΑ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΗ ΚΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΓΝΩΜΗΣ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΝΕΙΣ ΕΝΑ ΚΙΝΗΤΟ ΚΟΥΤΙΟΥ ΓΙΑΤΙ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΜΕ ΑΛΛΑ ΚΙΝΗΤΑ ΜΕΝΩΝΤΑΣ ΣΤΙΣ ΒΑΣΙΚΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΕΣ ΕΧΩ ΞΕΝΕΡΩΣΕΙ ..( ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΔΙΝΕ ).. ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ .. ΑΑ ΚΑΙ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΘΕΤΙΚΑ ΚΑΤΙ ΠΟΘ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΘΕΙ ? ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΕΧΩ ΔΕΙ REVIEWS ΚΑΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΣΥΣΚΕΥΗΣ :) ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Υ.Γ ΣΟΡΡΥ ΓΙΑ ΤΑ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΚΑ

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

 

Ωραια. Αφου λες οτι ενδιαφερεσαι για πειραγμα δεν θα απογοητευτεις απο τη συσκευη. Μη φοβασαι, ορεξη να εχεις κι ολα λυνονται. Κι εγω ημουν σχεδων ασχετος με android(ειχα linux στο pc) και με διαβασμα και δοκιμες μπορω να πω οτι ξερω αρκετα πραματα. Επισης η βοηθεια απο τα παιδια εδω ειναι απιστευτη.

Τα θετικα ειναι ολα τα θετικα του android. Δηλαδη μπορεις να του κανεις οτι θες, να του περασεις οτι θες και να το φερεις στα μετρα σου. Επισης για αυτα η τιμη ειναι super. Τελος η συσκευη ειναι συμπαγης. Μου επεσε δυο φορες απο το υψος του στιθους, τη μια οριζοντια με την οθονη να κοιταει πανω και την αλλη φορα με τη μια γωνια και δεν επαθε τιποτα εκτος της αναποφευκτης γρατζουνιας στη γωνια. Οφειλω να σου πω ομως οτι η ληψη βιντεο σε χαμηλο φωτισμο δεν ειναι καλη, θα μπορουσε να ειχε καλυτερο ηχειο και η υποστηρηξη της εταιριας δεν ειναι καλη. Παρολα αυτα, για μενα, ειναι μια πολυ καλη αγορα.

Απο 'κει και περα ειναι δικια σου αποφαση αν θα προχωρησεις στην αγορα της συσκευης ή οχι. Εγω σου ειπα τα θετικα και τα αρνητικα, συγκρινε με αλλες επιλογες, παρε κι αλλες γνωμες, ζυγησε τα και αποφασισε.

 

βαλε και το , libsqlite.so για 2.3 , και τιποτα αλλο ,,, τα αλλα που βλεπεις ειναι παραμυθια ,,, η πραγματικοτητα ειναι πολυ διαφορετικη , σε σχεση με τα benchmarks ...

 

Απο 'δω, ετσι?

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

βαλε και το , libsqlite.so για 2.3 , και τιποτα αλλο ,,, τα αλλα που βλεπεις ειναι παραμυθια ,,, η πραγματικοτητα ειναι πολυ διαφορετικη , σε σχεση με τα benchmarks ...

αυτο που σου λεει ο bonx ισχυει,το εχω ηδη αναφερει εδω,ειναι μονο για bench.

το προβλημα ειναι με stock ειναι μονο στο πρωτο test του RL,στα αλλα παει σφαιρα.

το προβλημα του patch παει σφαιρα σε ολα αλλα κατι κραταει το τηλεφωνο,δεν ειναι πια smooth.

δυστυχως δεν εχεις Καλο να το δεις και μονο σου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...