Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω κ τα 3 ειχα κανει οταν εκανα αναβαθμιση σε 2.3.5 (δεν μπορουσα να την κανω root ομως)

βασικα νομιζω οτι το 3 ισως δεν ειναι απαραιτητο

 

Περιμενω να κατεβει εχω να βαλω official απο την 512 παντα ρε γμτ ξημερώματα να με πιανουν ολα?καλα καθοταν το κιν! :Ρ

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Περιμενω να κατεβει εχω να βαλω official απο την 512 παντα ρε γμτ ξημερώματα να με πιανουν ολα?καλα καθοταν το κιν! :Ρ

 

αυτη η 512 τι ελεγε?

Link to comment
Share on other sites

αυτη η 512 τι ελεγε?

 

Ουτε καν θυμαμαι...με πας τωρα πισω κατι μηνες...στην 2.3 βαζεις την last!!

 

Step1 Μονο του fail

Step1 kai step2 _g.app fail....

Θα το σπασω!! :Ρ

 

Κανε πλακα να με δινει error γιατι δεν εχω 50% μπαταρια θα πηδιχτω απο το παραθυρο!!

 

Πηδηχτικα...ηθελε μπαταρια!!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ουτε καν θυμαμαι...με πας τωρα πισω κατι μηνες...στην 2.3 βαζεις την last!!

 

Step1 Μονο του fail

Step1 kai step2 _g.app fail....

Θα το σπασω!! :Ρ

 

Κανε πλακα να με δινει error γιατι δεν εχω 50% μπαταρια θα πηδιχτω απο το παραθυρο!!

 

Πηδηχτικα...ηθελε μπαταρια!!

ελεος!!!!!να κατεβασω αυτο? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1420734&page=7

 

ελεος!!!!!να κατεβασω αυτο? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1420734&page=7

 

την κατεβασα.512 ειναι αλλα δεν εχει στεπ4 η special update!:blink:

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

ελεος!!!!!να κατεβασω αυτο? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1420734&page=7

 

Τη θες να κανεις βρε τσολια μου εσυ?εισαι σε 2.3.5 γιατι να κατεβασεις 2.3.5?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Τη θες να κανεις βρε τσολια μου εσυ?εισαι σε 2.3.5 γιατι να κατεβασεις 2.3.5?

 

δικο μου τηλεφωνο δεν ειναι?πρεπει να εχω την δυνατοτητα να το κανω οτι θελω!θελω 2.2?να βαλω 2.2!θελω 2.3?να βαλω 2.3?πρεπει να ειναι ερμεο στα χερια κ τις ορεξεις τις δικεσ μου!!!!:D:D:D:D: :blink::blink::blink::blink:

ωρα για υπνο!καλημερα!

Link to comment
Share on other sites

δικο μου τηλεφωνο δεν ειναι?πρεπει να εχω την δυνατοτητα να το κανω οτι θελω!θελω 2.2?να βαλω 2.2!θελω 2.3?να βαλω 2.3?πρεπει να ειναι ερμεο στα χερια κ τις ορεξεις τις δικεσ μου!!!!:D:D:D:D: :blink::blink::blink::blink:

ωρα για υπνο!καλημερα!

 

Αχ για iPhone εισαι εσυ...εκει να δεις γλυκα!!χαχαχα τη θες downgrade??κατεβασε 2-3 apps και αν εχεις σωσμενα τα shsh's γιατι αλλιως το 3ο το biggest!!χαχαχα!!Τη θες αλλη ρομ??ποια αλλη ρομ μια κιαν σ'αρεσει..!!! :Ρ απλα ειμαστε εδω απλα απο 2.2.2 σε 2.3.5 αλλαξε το baseband που δεν flasharete ευκολα...στο iphone ειδικα σε κλειδωμενα κιν απο αμερικη αν εκανες update το baseband εκλεγες γιατι βασιζοταν το unlock carrier εκει...!!Αλλα γουστα!!Τεσπα αντε καλημερες!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

την κατεβασα.512 ειναι αλλα δεν εχει στεπ4 η special update!:blink:

 

Στο φακελο dload βαζεις το UPDATE.APP απο το step1 της Β512 και το UPDATE_g.APP απο την Β025.

Δεν μπορεις ομως να κανεις restore backup απο την Β040 της wind.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Και τα δυο step μαζι η μονο το 2?

δεν παιζεστε....1000Χ:lol:

 

UFGT απο την Κινεζικη Β511

2.2 to Android 2.2.2 guidance from the Android 2.3.5 restore

Need to restore such as users upgrade to version 2.2.2, you need to upgrade four packages, software package (UPDATE.APP)

The name may not modify, the following steps.

 

2.2.1 before the upgrade will need to "Quick Start" feature is turned off, while the phone connected to the charger. Close

"Quick Start" function following steps, enter the mobile phone "Settings" menu, select "Applications"

As shown below:

Dload 2.2.2 directory of the SD card root directory, copy the upgrade package the step 1 UPDATE.APP to dload

Directory, the phone off the SD card inserted in the phone (left thumb) at the same time hold the volume up and down keys, and then

(Right hand), press the power button to boot, the phone will automatically upgrade, the upgrade is complete, remove the SD card;

2.2.3 Repeat steps 2.2.2, update the dload directory of UPDATE.APP in order to upgrade step 2, step

3, step the 4 UPDATE.APP,;

2.2.5 after the upgrade is complete, remove the SD card, first activate the phone speed will enter into Recovery Mode, then

Use the volume up and down keys move the cursor, select "wipe one data / factory reset" to erase data partition content

OK, press the power button and then select "yes" in the confirmation of the interface to move the cursor, press the power button to determine, erase

After the success of the system will automatically return to the Recovery Mode interface, choose to upgrade "reboot_system now," according to

power button to confirm and restart the phone to normal use.

 

edit:τα παιδια παιζει;

ο Kalo εβγαλε μια αριστη rom 1.6 ακα Honor και εσεις θελετε 2.2?

παμε μπροστα λεμε,δεν θα σας ακολουθησω στην κατηφορα που εχετε παρει.

edit:για να το δειτε σωστα πρεπει να κατεβασετε και το asia pack

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

edit:τα παιδια παιζει;

ο Kalo εβγαλε μια αριστη rom 1.6 ακα Honor και εσεις θελετε 2.2?

παμε μπροστα λεμε,δεν θα σας ακολουθησω στην κατηφορα που εχετε παρει.

 

Αυτο που προσπαθουσα, ηταν να κανω port τις Kalo, miui, cm7 πανω στον .32 kernel αλλα ο dsixda τα εχει παρατησει γιατι εχει προβλημα με τον καρπο του και πλεον η kitchen δεν ειναι συμβατη με το cwm recovery του κινητου μας.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

γιατι να παμε σε .32 kernel αφου πλεον ειναι αριστο με .35 kernel και Β876?

το γραφω και στο xda οτι η 1.6 με εχει αφησει εκπληκτο για την σταθεροτητα της,ισως επειδη δεν το περιμενα απο Kalo αλλα απο Geno.

πως λεμε απο αλλου σου'ρθε:p

Link to comment
Share on other sites

 

ναι με to dolfin browser κ εμενα ειναι οκ.σε ποια στοκ ειχες αυτο το προβλημα?σε 2.2 η σε 2.3?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

 

Σε 2.3 Β512. Το εχεις λυσει τωρα προβλημα?

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

να κατεβασεις

το theme για kalo που ειναι;

το εχεις ανεβασει καπου σκετο;

πρεπει να βαλω 360 η απο recovery;

με launcher pro?

Και notification...οποιος θελει δοκιμάζει και λεει!!Ξερω μονο οτι στο lanchscape τα εικονιδια ειναι τα κλασσικα..θα το αλλαξω αλλα δεν μπορω τωρα κάηκα!! :Ρ

 

http://pikachukaki.googlecode.com/files/2.3.6KaloICSTheme.zip

 

αυτο ειναι το επισημο σου;

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Σε 2.3 Β512. Το εχεις λυσει τωρα προβλημα?

 

Οχι με το youtube app ακομα τα κολληματα μου κανει.μονο απο dolfin browser μου παιζει καλα.αλλα μου το κανει κ στο navigon.οχι οτι εχει ιδιετερο προβλημα απλα ειναι σπαστικο.

Link to comment
Share on other sites

Οχι με το youtube app ακομα τα κολληματα μου κανει.μονο απο dolfin browser μου παιζει καλα.αλλα μου το κανει κ στο navigon.οχι οτι εχει ιδιετερο προβλημα απλα ειναι σπαστικο.

 

Αυτο που λεει ο σοφο , ειναι ,, το εχει κανει , και ξερει,,

Εσενα δεν σ'ενδιαφερει , αν θα μπορεις να γυρισεις στη ρομ της wind , αλλα σε 2.2 , ,, κανε οτι λεει ο σοφοκλας ..

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λεει ο σοφο , ειναι ,, το εχει κανει , και ξερει,,

Εσενα δεν σ'ενδιαφερει , αν θα μπορεις να γυρισεις στη ρομ της wind , αλλα σε 2.2 , ,, κανε οτι λεει ο σοφοκλας ..

 

Ναι αλλα την β025 που θα την βρω;τες πα αν καποιος εχει πακετο για επιστροφη σε 2.2.2 να ειναι κομπλε κ δοκιμασμενο ας το ανεβασει καποια στιγμη!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι αναγκη , να εχεις την b025 ,οποια 2.2 και να εχεις , γινεται οπως λεει ο σοφοκλας στην προηγουμενη σελιδα.
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ , ΜΠΗΚΑ ΛΙΓΟ ΑΡΓΑ ΣΤΗ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ ΧΡΟΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΟ ΤΟ X5 IDEOS PRO ΤΗΣ HUAWEI ΑΛΛΑ ΜΗ ΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΣΧΕΤΙΚΟΣ ΘΑ ΞΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ :) ΤΟ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΣΤΗΝ WIND ΣΤΑ 199 ΕΥΡΩ .. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ! :):):)

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων γραμμάτων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ , ΜΠΗΚΑ ΛΙΓΟ ΑΡΓΑ ΣΤΗ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ ΧΡΟΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΟ ΤΟ X5 IDEOS PRO ΤΗΣ HUAWEI ΑΛΛΑ ΜΗ ΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΣΧΕΤΙΚΟΣ ΘΑ ΞΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ :) ΤΟ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΣΤΗΝ WIND ΣΤΑ 199 ΕΥΡΩ .. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ! :):):)

 

Καλημερα φιλε.

Η πρωτη ερωτηση που θα σου κανω ειναι αν προτυθεσαι να ''πειραξεις'' το κινητο. Στο λεω αυτο γιατι η συσκευη αυτη εχει πολλες δυνατοτητες που ομως δεν εκμεταλευονται πληρως. Δηλαδη αμα το κρατησεις οπως στο δινουν στη Wind μαλλον θα εκνευριστεις. Με λιγο πειραγμα ομως 'η αναβαθμιση το κινητο πεταει και θα εισαι πολυ ευχαριστημενος(μη φοβασαι το πειραγμα, δεν ειναι τιποτα). Επισης πρεπει να γνωριζεις οτι η εταιρια αυτη δεν εχει καλη υποστηριξη. Σου λεω τα αρνητικα γιατι τα θετικα ειναι παρα πολλα και νομιζω οτι τα γνωριζεις. Δε μετανοιωνω στιγμη που επελεξα αυτο το κινητο. Το εχω εδω και 5,5μηνες και καθε μερα κολλαω ολο και πιο πολυ.

 

Υ.Γ. Σορρυ για τα ορθογραφικα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

κομπλε! βουρ

http://www.woofiles.com/dl-297133-8QPOukx5-U8800ProinternationalStockROM.rar

http://www.woofiles.com/dl-297137-z4mcFT7C-UPDATE.APP

το pdf μου το εβγαλε χαλασμενο,ελπιζω οχι και τα αλλα αλλα δεν μας πειραζει και πολυ

το ανεβαζω και εδω

οποιος τα βαλει αυτα ας μας πει εαν δουλευουν σωστα..

ωωωωωχχχχχ ολα χαλασμενα ειναι...γ@@@@@ο!

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Αφαιρέθηκαν posts.

Λόγω ότι υπάρχει μεγάλη κίνηση στο θέμα, καλό είναι να περιοριστούν τα σχόλια που δεν προσφέρουν κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι σας έκαψα χτες που ρώτησα αν θα μπορώ αν γυρίσω στην 2.2 μετά απο update στην 2.3, και εγώ κοιμόμουν του καλού καιρού :$

 

δεν πρόλαβα να διαβάσω όλα τα ποστ αλλά φαντάζομαι βρήκατε άκρη. το σημαντικό ερώτημα είναι αξίζει να πάω σε κάλο; ας πει το pikachukaki και ο akalos που την έχουν αν είναι καλύτερα ή το ίδιο με πειραγμένη 2.2 και μετά δεν με νοιάζει και να επιστρέψω

Link to comment
Share on other sites

μονο που εγω δεν την ειχα πειραξει την 2.2 για να ξερω διαφορες

τωρα μεταξυ των διαφορων 2.3.5 ,την Kalo και ξερο ψωμι.

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε.

Η πρωτη ερωτηση που θα σου κανω ειναι αν προτυθεσαι να ''πειραξεις'' το κινητο. Στο λεω αυτο γιατι η συσκευη αυτη εχει πολλες δυνατοτητες που ομως δεν εκμεταλευονται πληρως. Δηλαδη αμα το κρατησεις οπως στο δινουν στη Wind μαλλον θα εκνευριστεις. Με λιγο πειραγμα ομως 'η αναβαθμιση το κινητο πεταει και θα εισαι πολυ ευχαριστημενος(μη φοβασαι το πειραγμα, δεν ειναι τιποτα). Επισης πρεπει να γνωριζεις οτι η εταιρια αυτη δεν εχει καλη υποστηριξη. Σου λεω τα αρνητικα γιατι τα θετικα ειναι παρα πολλα και νομιζω οτι τα γνωριζεις. Δε μετανοιωνω στιγμη που επελεξα αυτο το κινητο. Το εχω εδω και 5,5μηνες και καθε μερα κολλαω ολο και πιο πολυ.

 

Υ.Γ. Σορρυ για τα ορθογραφικα.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙς ΕΝΑΝ ΑΓΝΩΣΤΟ ΧΡΗΣΤΗ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ! ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΟΥ ΣΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΠΙΘΥΜΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟ ''ΠΕΙΡΑΞΩ'' ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΒΕΛΤΙΩΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΩ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΑΠΛΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΛΛΑΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΧΕΤΙΚΟΣ .. ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΠΙΘΥΜΟΥΣΑ ΜΙΑ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΗ ΚΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΓΝΩΜΗΣ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΝΕΙΣ ΕΝΑ ΚΙΝΗΤΟ ΚΟΥΤΙΟΥ ΓΙΑΤΙ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΜΕ ΑΛΛΑ ΚΙΝΗΤΑ ΜΕΝΩΝΤΑΣ ΣΤΙΣ ΒΑΣΙΚΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΕΣ ΕΧΩ ΞΕΝΕΡΩΣΕΙ ..( ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΔΙΝΕ ).. ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ .. ΑΑ ΚΑΙ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΘΕΤΙΚΑ ΚΑΤΙ ΠΟΘ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΘΕΙ ? ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΕΧΩ ΔΕΙ REVIEWS ΚΑΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΣΥΣΚΕΥΗΣ :) ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Υ.Γ ΣΟΡΡΥ ΓΙΑ ΤΑ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΚΑ

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

μονο που εγω δεν την ειχα πειραξει την 2.2 για να ξερω διαφορες

τωρα μεταξυ των διαφορων 2.3.5 ,την Kalo και ξερο ψωμι.

 

Οκ, οποτε απ'οτι καταλαβα με του kalo δεν εχεις καποιο προβλημα/λαγκαρισμα η κατι που να μην λειτουργει σωστα; μαλλον θα το κανω το update μολις βρω λιγο χρονο. Ευχαριστωωωω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...