Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι προτεινεις δηλαδη για 2.2.2(ρομ κερνελ κλπ)?αν φυσικα μπορω να ξαναπερασω 2.2.2!

 

Μαλλον δεν πολυδιαβασες ,,στο xda ας πουμε , εχω ανεβασει αυτο...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1552243

 

Και για επιστροφη ,, δεν ξερω αν μπορεις να βρεις καποιο λινκ ......

Εγω παντως ειχα αποφασισει τι θα κανω , μια βδομαδα πριν παρω το τηλ.....

απλα δεν περιμενα οτι το developing ,,θα πηγαινε τοσο χαλια.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Dzo!

I didn't release it because it's not so stable but my source is on github here:

 

https://github.com/dzo/kernel_huawei/tree/master

ρε παιδια!!

εχετε μπερδευτει ολοι,προσπαθει να φτιαξει kernel ο dzo ακομα,μακαρι να τα καταφερει δηλ. αλλα δεν ειναι ευκολο.

εγω μιλαω για official release source απο huawei

ειπα και εγω οτι εγινε θαυμα

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια!!

εχετε μπερδευτει ολοι,προσπαθει να φτιαξει kernel ο dzo ακομα,μακαρι να τα καταφερει δηλ. αλλα δεν ειναι ευκολο.

εγω μιλαω για official release source απο huawei

ειπα και εγω οτι εγινε θαυμα

 

Απο του Honor πρεπει να ειναι γιατι στο site η huawei εχει βγαλει 3.0 κερνελ..και λογικα θα βγαλει και για το ascent!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Οχι η UOT η cygwin!! ^_^

αν λες την dsixda-android-kitchen αυτη εννοω κ εγω .

 

Μαλλον δεν πολυδιαβασες ,,στο xda ας πουμε , εχω ανεβασει αυτο...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1552243

 

Και για επιστροφη ,, δεν ξερω αν μπορεις να βρεις καποιο λινκ ......

Εγω παντως ειχα αποφασισει τι θα κανω , μια βδομαδα πριν παρω το τηλ.....

απλα δεν περιμενα οτι το developing ,,θα πηγαινε τοσο χαλια.....

 

εχω διαβασει αρκετα (οχι ολοκληρα)σε 2 μερες οποτε τα εχω μπλεξει χειροτερα !!!!:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

αν λες την dsixda-android-kitchen αυτη εννοω κ εγω .

 

Ωραια βολευεις!! :Ρ Θα σε χρειαστω σε λιγο! :Ρ

 

ΑΑΑ δεν μπορω παραιτούμαι....οτι κιαν κανω μου βγαζει λαθος update-script..!!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ωραια βολευεις!! :Ρ Θα σε χρειαστω σε λιγο! :Ρ

 

ΑΑΑ δεν μπορω παραιτούμαι....οτι κιαν κανω μου βγαζει λαθος update-script..!!

 

παρε ενα updater script απο μια αλλη ρομ κ βαλτο.

Link to comment
Share on other sites

παρε ενα updater script απο μια αλλη ρομ κ βαλτο.

 

Ακου να δεις...περνω την ρομ του Kalo px..την βαζω στην κουζινα....το μονο που μου λεει ΝΟ και με ενδιαφερη ειναι οτι δεν εχει buzy-box parts του τα βαζω λοιπον...αλλαζω και το name γιατι ειμαι ποζερος και αντι για kalo θελω να λεει pika (μην κραζεις) αλλαζω καποια apk στο System και το framework-res.apk γιατι το θεμαρα σαν ics βαζω τα tweaksv6 στον init.d και μαγειρευω την ρομ οκ μεχρι εδω...παταω το 99 λοιπον παταω 1 για να με παει guide και κανω zipalink,sign apks και τελος sign rom..εχω κανει στην αρχη την αλλαγη του scripter σε script και στο τελος το αλλαζω παλι για να το δει το CWM...βαζω την ρομ στην sd και παω να κανω flash...μου βγαζει τη μια error γιατι δεν μπορει να κανει copy στο /tmp/boot το boot.img....περνω την αλλαγη αυτη απο το μαμα του Kalo μου βγαζει excpect 4assgn has 3 (κατι τετειο) τπτ παλι...τελικα στην συγκεκριμενη του Kalo το καταφερα απλα χωρις κουζινα απλα να μεταφερω οτι θελω στη ρομ του Kalo...αλλα σε αλλες ρομ πχ προσπαθησα και με την aurora μου βγαζει παλι κατι απο αυτα τα δυο error...του kalo εχει buzybox και init.d οποτε δεν χρειαζεται να αλλαξει κατι στο script-update αλλα η aurora εχει μονο root...αν βαλει yes στο buzybox θελει και αλλαγη στο script..τωρα εσυ λες..αν κανω τις αλλαγες στην aurora...και της βαλω το script απο του kalo θα παιξει κανονικα?

 

Αυτα τα ολιγα! :Ρ

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ακου να δεις...περνω την ρομ του Kalo px..την βαζω στην κουζινα....το μονο που μου λεει ΝΟ και με ενδιαφερη ειναι οτι δεν εχει buzy-box parts του τα βαζω λοιπον...αλλαζω και το name γιατι ειμαι ποζερος και αντι για kalo θελω να λεει pika (μην κραζεις) αλλαζω καποια apk στο System και το framework-res.apk γιατι το θεμαρα σαν ics βαζω τα tweaksv6 στον init.d και μαγειρευω την ρομ οκ μεχρι εδω...παταω το 99 λοιπον παταω 1 για να με παει guide και κανω zipalink,sign apks και τελος sign rom..εχω κανει στην αρχη την αλλαγη του scripter σε script και στο τελος το αλλαζω παλι για να το δει το CWM...βαζω την ρομ στην sd και παω να κανω flash...μου βγαζει τη μια error γιατι δεν μπορει να κανει copy στο /tmp/boot το boot.img....περνω την αλλαγη αυτη απο το μαμα του Kalo μου βγαζει excpect 4assgn has 3 (κατι τετειο) τπτ παλι...τελικα στην συγκεκριμενη του Kalo το καταφερα απλα χωρις κουζινα απλα να μεταφερω οτι θελω στη ρομ του Kalo...αλλα σε αλλες ρομ πχ προσπαθησα και με την aurora μου βγαζει παλι κατι απο αυτα τα δυο error...του kalo εχει buzybox και init.d οποτε δεν χρειαζεται να αλλαξει κατι στο script-update αλλα η aurora εχει μονο root...αν βαλει yes στο buzybox θελει και αλλαγη στο script..τωρα εσυ λες..αν κανω τις αλλαγες στην aurora...και της βαλω το script απο του kalo θα παιξει κανονικα?

 

Αυτα τα ολιγα! :Ρ

"excpect 4assgn has 3 (κατι τετειο)" αυτο πρεπει να ειναι λαθος στα mount.στις πρωτες γραμμες.για την aurora βαλε busybox κ στο script tou kitchen κανε τις απαρετητες αλλαγες αλλα κοιτα κ στις πρωτες σειρες για ta mounts.αλλιως βαλε του kalos το script k μια χαρα θα παει.αυτη η aurora ti leei απο ταχυτητα bugs κλπ?

Link to comment
Share on other sites

"excpect 4assgn has 3 (κατι τετειο)" αυτο πρεπει να ειναι λαθος στα mount.στις πρωτες γραμμες.για την aurora βαλε busybox κ στο script tou kitchen κανε τις απαρετητες αλλαγες αλλα κοιτα κ στις πρωτες σειρες για ta mounts.αλλιως βαλε του kalos το script k μια χαρα θα παει.αυτη η aurora ti leei απο ταχυτητα bugs κλπ?

 

Το καταλαβα απο λιγο ψαξιμο στο xda αλλα με μπερδευουν πολυ αυτα τα mounts..δεν εχω εμπειρια απο linux γιαυτο...αρα λες οτι αλλαγες κιαν κανω αφου εχω buzybox,init.d και root(κλασσικα) σε οτιδηποτε ρομ απλα περνω το σιγουρο script του kalo και κανω δουλεια!!

 

Δεν την εβαλα στις τελευταιες ver..αλλα αποτι βλεπω και στο xda θελει δουλεια και αυτη...το κακο ειναι οτι την παρατησε ο geno για να ασχοληθει με τα ζωα μου αργα miui αλλα θα δουμε...καλη λενε πως ειναι και η 2.04 πολυ γρηγορη αλλα κατι προβληματα τους βγαζει!!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Το καταλαβα απο λιγο ψαξιμο στο xda αλλα με μπερδευουν πολυ αυτα τα mounts..δεν εχω εμπειρια απο linux γιαυτο...αρα λες οτι αλλαγες κιαν κανω αφου εχω buzybox,init.d και root(κλασσικα) σε οτιδηποτε ρομ απλα περνω το σιγουρο script του kalo και κανω δουλεια!!

 

Δεν την εβαλα στις τελευταιες ver..αλλα αποτι βλεπω και στο xda θελει δουλεια και αυτη...το κακο ειναι οτι την παρατησε ο geno για να ασχοληθει με τα ζωα μου αργα miui αλλα θα δουμε...καλη λενε πως ειναι και η 2.04 πολυ γρηγορη αλλα κατι προβληματα τους βγαζει!!

 

ετσι ακριβως.καλα κ αυτος ποσες ρομ φτιαχνει μαζι?ασχολητε με 3 νομιζω διαφορετικεσ!που να προλαβει να τελειοποιηση μια!!!!χαχαχα παντως αυτη η kalo 1.6 ειναι πολυ καλη( ισως οχι γρηγορη οσο καποιες αλλες αλλα πολυ καλη).το μονο προβλημα που εχω ειναι με τα βιντεο του youtube κ νομιζω μου το κανει κ στην πλοηγηση.ειδικα στο youtube ειναι πολυ σπαστικο

Link to comment
Share on other sites

ετσι ακριβως.καλα κ αυτος ποσες ρομ φτιαχνει μαζι?ασχολητε με 3 νομιζω διαφορετικεσ!που να προλαβει να τελειοποιηση μια!!!!χαχαχα παντως αυτη η kalo 1.6 ειναι πολυ καλη( ισως οχι γρηγορη οσο καποιες αλλες αλλα πολυ καλη).το μονο προβλημα που εχω ειναι με τα βιντεο του youtube κ νομιζω μου το κανει κ στην πλοηγηση.ειδικα στο youtube ειναι πολυ σπαστικο

 

Την 1.6 εχεις...τωρα γρηγορη...και η miui γρηγορη ειναι αλλα για δουλεψε την 2-3 μερες θα ψαχνεις το CWM! :P μηπως σου κανει μανουρες το beat audio?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ξερετε , οτι και να πετυχει ,, τα bugs δεν λυνονται ,, πραμενουν τα ιδια .....

απλα θα εχει βγει το ρομ , με tweaks και θεμαρισμενο ,, τιποτα αλλο ....

Εγω το ξεκιναγα με το update_app ,, απο στεπ 2 ( για 2.2 μιλαω ).....

Το εκανε , extract , επαιρνα μετα απο τον working folder το ,system.img,

Εσβηνα τον working folder , και μετα , επαιρνα το system.img και το boot.img ( .32 κερνελ) ,, και τα εβαζα στο , original update , ξεκιναγα ξανα τη διαδικασια , με το system.img και boot.img , και μου ζηταγε μετα , να βαλω ,ext3 η ext 2 , δοκιμασα και με τις 2 περιπτωσεις,,, αλλα μονο με την επιλογη για ext3 με αφηνε να προχωρησω ,,μετα εβαζα zipalign...κ.λ.π. ,, και ολα πηγαιναν μια χαρα , εκανα και το updater script και μου ελεγε οτι ηταν μια χαρα,, διαλεγα μετα την γρηγορη επιλογη για το ρομ,, χωρις sign και ουτε μετονομασια του εκανα ...

Και οταν φλασαρα , παρτα errors ....... δεν ξερω τι αλλο να εκανα ,, αφου δοκιμασα καμμια 10αρια διαφορετικες παραλλαγες ,,, ολο errors επαιρνα ,,, και βαρεθηκα .....

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ξερετε , οτι και να πετυχει ,, τα bugs δεν λυνονται ,, πραμενουν τα ιδια .....

απλα θα εχει βγει το ρομ , με tweaks και θεμαρισμενο ,, τιποτα αλλο ....

Εγω το ξεκιναγα με το update_app ,, απο στεπ 2 ( για 2.2 μιλαω ).....

Το εκανε , extract , επαιρνα μετα απο τον working folder το ,system.img,

Εσβηνα τον working folder , και μετα , επαιρνα το system.img και το boot.img ( .32 κερνελ) ,, και τα εβαζα στο , original update , ξεκιναγα ξανα τη διαδικασια , με το system.img και boot.img , και μου ζηταγε μετα , να βαλω ,ext3 η ext 2 , δοκιμασα και με τις 2 περιπτωσεις,,, αλλα μονο με την επιλογη για ext3 με αφηνε να προχωρησω ,,μετα εβαζα zipalign...κ.λ.π. ,, και ολα πηγαιναν μια χαρα , εκανα και το updater script και μου ελεγε οτι ηταν μια χαρα,, διαλεγα μετα την γρηγορη επιλογη για το ρομ,, χωρις sign και ουτε μετονομασια του εκανα ...

Και οταν φλασαρα , παρτα errors ....... δεν ξερω τι αλλο να εκανα ,, αφου δοκιμασα καμμια 10αρια διαφορετικες παραλλαγες ,,, ολο errors επαιρνα ,,, και βαρεθηκα .....

 

Πρεπει να κανεις sign την ρομ στο τελος δεν δουλευει αλλιως αλλα και στο CWM τη error σου εδινε?

 

BTW http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=24248659#post24248659 ixixixiixx!!!! :P

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Την 1.6 εχεις...τωρα γρηγορη...και η miui γρηγορη ειναι αλλα για δουλεψε την 2-3 μερες θα ψαχνεις το CWM! :P μηπως σου κανει μανουρες το beat audio?

 

γιατι που παει το CWM?xaxaxax δεν εχω προβλημα με τον ηχο,με τημ εικονα εχω.ανα μερικα δευτερολεπτα "μαγκωνει" στιγμιαια.παντως κ το beat αφαιρεσα,τιποτα.κ το flash player,τιποτα.κ το youtube εκανα διαγραφη δεδομενων,το απεγκατεστησα κ το ξαναεγκατεστησα...τιποτα!τα ιδια.το μονο που νομιζω οτι δουλευε καλα ηταν οταν απενεργοποιησα το HD.αλλα τοτε ειχα αλλες βλακειεσ!πρεπει να βρω μια λυση!!!:wacko::wacko::wacko:

 

γιατι που παει το CWM?xaxaxax δεν εχω προβλημα με τον ηχο,με τημ εικονα εχω.ανα μερικα δευτερολεπτα "μαγκωνει" στιγμιαια.παντως κ το beat αφαιρεσα,τιποτα.κ το flash player,τιποτα.κ το youtube εκανα διαγραφη δεδομενων,το απεγκατεστησα κ το ξαναεγκατεστησα...τιποτα!τα ιδια.το μονο που νομιζω οτι δουλευε καλα ηταν οταν απενεργοποιησα το HD.αλλα τοτε ειχα αλλες βλακειεσ!πρεπει να βρω μια λυση!!!:wacko::wacko::wacko::wacko::wacko:

 

λαθος το hw ennooysa!!! "debug.sf.hw=1" to ekana 0 k reboot

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να κανεις sign την ρομ στο τελος δεν δουλευει αλλιως αλλα και στο CWM τη error σου εδινε?

 

BTW http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=24248659#post24248659 ixixixiixx!!!! :P

 

Δεν , χρειαζεται να την κανεις sign ,, απλα επιλεγεις disable signature verification ,, διαλεγα την δευτερη επιλογη ,, την γρηγορη ........

Το εκανα ομως και κανονικα ,, οχι μονο με τη γρηγορη επιλογη ,,, αλλα τα ιδια λαθη μου εβγαζε......

ας πουμε οταν δεν αλλαζα τιποτα ,εβαζα μονο zipalign ... κ.λ.π ,,μου εδινε, status 7 ,error ( δεν θυμαμαι καλα τι αλλο ελεγε ),,,,

Οταν αλλαζα ,build.prop ,εβαζα init.d ,εσβηνα εφαρμογες και εβαζα αλλες , τοτε μου εδινε errors στα build ........

Link to comment
Share on other sites

Δεν , χρειαζεται να την κανεις sign ,, απλα επιλεγεις disable signature verification ,, διαλεγα την δευτερη επιλογη ,, την γρηγορη ........

Το εκανα ομως και κανονικα ,, οχι μονο με τη γρηγορη επιλογη ,,, αλλα τα ιδια λαθη μου εβγαζε......

ας πουμε οταν δεν αλλαζα τιποτα ,εβαζα μονο zipalign ... κ.λ.π ,,μου εδινε, status 7 ,error ( δεν θυμαμαι καλα τι αλλο ελεγε ),,,,

Οταν αλλαζα ,build.prop ,εβαζα init.d ,εσβηνα εφαρμογες και εβαζα αλλες , τοτε μου εδινε errors στα build ........

 

Status 7 είναι λάθος στο update script

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Status 7 είναι λάθος στο update script

 

,το ξερω αλλα τι να εκανα , αφου στο kitchen ,μου ελεγε οτι το updater script ειναι , οκ .....

Δεν μπορουσα να κανω κατι αλλο , μετα...

Link to comment
Share on other sites

,το ξερω αλλα τι να εκανα , αφου στο kitchen ,μου ελεγε οτι το updater script ειναι , οκ .....

Δεν μπορουσα να κανω κατι αλλο , μετα...

 

για καποια αλλη συσκευη σιγουρα θα ηταν οκ!!!

Link to comment
Share on other sites

για καποια αλλη συσκευη σιγουρα θα ηταν οκ!!!

 

Μπορει , γιατι δεν το'χω κανει σε αλλη συσκευη .....

Αλλα στη δικια μας ολο κατι εχουν κλειδωσει οι κινεζοι ,, και ολο κατι γινεται.....

Παντως βλεπω οτι το κατεχεις το θεμα με τα android ,, και απορω πως εφυγες τοσο γρηγορα για αναβαθμιση , χωρις να διαβασεις τα προβληματα που θα συναντουσες ....

Link to comment
Share on other sites

,το ξερω αλλα τι να εκανα , αφου στο kitchen ,μου ελεγε οτι το updater script ειναι , οκ .....

Δεν μπορουσα να κανω κατι αλλο , μετα...

 

Παρέ ένα script από άλλη ρομ και δοκίμασε

 

Σε μαμά είμαστε καλά σχετικά σε custom έχουμε πρόβλημα!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Μπορει , γιατι δεν το'χω κανει σε αλλη συσκευη .....

Αλλα στη δικια μας ολο κατι εχουν κλειδωσει οι κινεζοι ,, και ολο κατι γινεται.....

Παντως βλεπω οτι το κατεχεις το θεμα με τα android ,, και απορω πως εφυγες τοσο γρηγορα για αναβαθμιση , χωρις να διαβασεις τα προβληματα που θα συναντουσες ....

 

100δες threads k καθε ενα που διαβαζα με μερδευε με τα προηγουμενα.τιποτα ξεκαθαρο δεν καταλαβα!ε αντε λεω ξεκιναμε κ βλεπουμε στην πορεια :D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω ότι μου είπε ο καλό gkalen ότι κιαν αλλάξεις θέλει sign εκτός αν αυτό που αλλάζεις υπάρχει ήδη πχ εγώ στη ρομ που ανέβασαν άλλαξα apk στο system υπήρχαν αρα δεν τα έκανα sign ο launcher όμως που έβγαλα τον launcherpro και έβαλα go launcher η θα έκανα sign η θα μετονόμαζα το go launcher σε launcherpro και έκανα αυτό!τα tweaks είχε ήδη μέσα άρα αλλά έσβησα το unlockfps και έβαλα του σταμάτησε!τώρα σε καθαρή μαμά ρομ που δεν έχει root,busybox και init.d πρέπει να τα κανείς όλα sign!απλά απο'τι κατάλαβα το kitchen βγάζει script για htc γιατί έκανα ρομ και χωρίς καθόλου script και πάλι το έβγαλε λαθος
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παρέ ένα script από άλλη ρομ και δοκίμασε

 

Δεν υπαρχει ρομ για .32 κερνελ ,εκτος απο το u8800 το απλο.....

Το εκανα ομως και με το update app , απο στεπ 2 της b572 , γιατι ισως ειναι απο τις πιο καλες official.... αλλα παλι το ιδιο error επαιρνα ( γιατι ηξερα οτι αν γινοταν εγκατασταση θα επεφτα σε bootloop ,, και τη φλασαρα στο δικο μου τηλ... κανονικα και επανεφερα το restore μετα και τελειωνα)

Δεν δοκιμασα ομως να βαλω στη 572 , το updater script απο genov4 η απο countach ,η απο αλλο ρομ , τελως παντων ....

Δεν εχω το pc μου ομως τωρα , για να το δοκιμασω ,και θα αργησω λιγο να το παρω .....

Μπορεις ομως να το δοκιμασεις , αμα θες και αν θες καπου βοηθεια , εδω ειμαι...

Καλυτερα να το κανεις με official ρομ , γιατι απο αλλη ρομ ,, τα bugs θα υπαρχουν κανονικα.....και ο πιο σωστος τροπος ,οπως λεει στις οδηγιες της kitchen ,ειναι με το update app ,,,,και οχι απο αλλο ρομ....

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω ότι μου είπε ο καλό gkalen ότι κιαν αλλάξεις θέλει sign εκτός αν αυτό που αλλάζεις υπάρχει ήδη πχ εγώ στη ρομ που ανέβασαν άλλαξα apk στο system υπήρχαν αρα δεν τα έκανα sign ο launcher όμως που έβγαλα τον launcherpro και έβαλα go launcher η θα έκανα sign η θα μετονόμαζα το go launcher σε launcherpro και έκανα αυτό!τα tweaks είχε ήδη μέσα άρα αλλά έσβησα το unlockfps και έβαλα του σταμάτησε!τώρα σε καθαρή μαμά ρομ που δεν έχει root,busybox και init.d πρέπει να τα κανείς όλα sign!απλά απο'τι κατάλαβα το kitchen βγάζει script για htc γιατί έκανα ρομ και χωρίς καθόλου script και πάλι το έβγαλε λαθος

 

εγω ποτε δεν εκανα τιποτα sign.mia xara δουλευε.απλα ειναι καποια λεπτομερεια στο updater script.να σας ρωτησω κ κατι αλλο.εννοειτε οτι εχουμε 512μβ ραμ.εμενα γιατι βλεπω 350?επισης καποια καλη λυση για την ραμ?εμενα μειωνετε αρκετα η ελευθερη με λιγο χρηση.καποιο script εχετε να κραταει γυρω στα 200μβ ελευθερη?

Link to comment
Share on other sites

εγω ποτε δεν εκανα τιποτα sign.mia xara δουλευε.απλα ειναι καποια λεπτομερεια στο updater script.να σας ρωτησω κ κατι αλλο.εννοειτε οτι εχουμε 512μβ ραμ.εμενα γιατι βλεπω 350?επισης καποια καλη λυση για την ραμ?εμενα μειωνετε αρκετα η ελευθερη με λιγο χρηση.καποιο script εχετε να κραταει γυρω στα 200μβ ελευθερη?

 

Αν όπως είπες πριν βγάλεις το sign από το cwm ναι αλλά αν τη βγάλεις στο κοινό δεν γίνετε!η ραμ είναι 340 γιατί τα υπόλοιπα πανε στο OS!έχει βγάλει ο gkalen tweaks τώρα για 512 δεν ξέρω σίγουρα αλλά δες στο xda tweakzv6 από st@mati kickasskernelizer και ram manager από μαύρο market επιλεγείς τη 2η επιλογή lock launcher και apply

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...