Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

που τον βρηκε;

 

Το έφτιαξε!τελικά το kitchen τπτ το χαλάει που έχω κενό στο όνομά μου!το όνειρό για την τέλεια ρομ θα περιμένει!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

TWEAKS ,, MIUI V4 2.3.23 MOD ,, kατεβασμα εδω ...

http://www.mediafire.com/?c22ayd7gctco9na

 

ΠΡΟΣΟΧΗ

δοκιμαστικη

οποιος τα δοκιμασει ,, πρεπει να εχει ετοιμο , backup , στην καρτα του .....

επειδη δεν μπορω να τα δοκιμασω εγω ,, πρεπει να βρεθει οπως καταλαβαινεται καποιος , tester , να δουμε αν ειναι καλυτερα η χειροτερα ......

η διαδικασια , γνωστη

ξεζιπαρουμε και βλεπουμε το φακελο , system , οι διαδρομες ειναι εμφανης ( που βαζουμε το καθε αρχειο )

permissions , βαζουμε τα γνωστα ...

 

το προβλημα μου , ειναι αν θα δουλεψει το ,, libsqlite.so ,, αλλιως θα φατε ,, bootloop ,,,

τα υπολοιπα , δεν θα δημιουργησουν προβλημα ,(στην χειροτερη περιπτωση να μην κανουν δουλεια και να τα διαγραψετε , γι αυτο να εχετε και τα , default , αρχεια στην καρτα σας για να τα επαναφερετε )

περιμενω απαντησεις... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ισως απο το honor

 

Εδωσε η μαμα huawei Kernel 3.0 για Honor...καιρο τωρα τον πηρε και τον εκανε για u8000,u8800+ και τον εδωσε στο dzo...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1562661 και Miuiv4 και radio σε κιν που δεν εχει ραδιο!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

και Miuiv4 και radio σε κιν που δεν εχει ραδιο!!!

 

σου το'χα πει ,, οτι οσοι εχουν το u8800 , δεν ξερουν ποια ρομ να πρωτοβαλουν ( και για .32 και για .35 κερνελ)... :cool:

ενω εμεις , δεν ξερουμε ποια να πρωτοβγαλουμε :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια με το θεμα που αυτος που μιλας ακουει την φωνη του πισω,εχει βρει κανεις ακρη?συνηθως το κανει 8/10 φορες αλλα το περιεργο ειναι οτι μερικες φορες ΔΕΝ το κανει.Δοκιμασα να κανω disable to δευτερο μικροφωνο και απο το service menu και απο το built.prop,οπως και να καλυψω την τρυπα αλλα δεν εφτιαξε,οποτε μαλλον δεν ειναι θεμα δευτερου μικροφωνου οπως συζητουσαμε παλιοτερα.Τι μπορει να ειναι?

Μιλησα με την HUAWEI και μου ειπαν οτι λεγεται echo effect και μαλλον ειναι θεμα δικτυου,εκανα αιτημα wind για το ελεγξουν αλλα να πω οτι τους εμπιστευομαι οτι θα ασχοληθουν,ψεματα θα πω..

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια με το θεμα που αυτος που μιλας ακουει την φωνη του πισω,.

τοτε εχει αυτος το προβλημα,εμεις το ζορι τραβαμε;

εγω σε καποια rom που δεν θυμαμαι,ακουγα εγω την φωνη του αλλου σε ηχω.

πολλοι λενε οτι ειναι ο αλγοριθμος καταστολης του ατμοσφαιρικου θορυβου που τα κανει σαλατα σε πολλα κινητα.

σου το'χα πει ,, οτι οσοι εχουν το u8800 , δεν ξερουν ποια ρομ να πρωτοβαλουν ( και για .32 και για .35 κερνελ)...

αμ'δεν το εχω στα χερια μου να σου βγαλω στην φορα τα απλυτα του.

roms εχουμε,το θεμα ειναι οτι αυτοι δεν ειχαν καλες officals roms που εχουμε εμεις σε 2.3.5 και αναγκαστικα πηγαιναν σε customs.

εμεις παλι εχουμε καλες officials γιατι να παω σε customs?

η μια χειροτερη απο την αλλην ειναι σε πολλα...πολλλα εισαγωγικα,βαλτε το αυτο.

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ λεπτα και δεν τα πιανεις......lol:p

απο forum του Droid.....με το ιδιο προβλημα.

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

πολλοι λενε οτι ειναι ο αλγοριθμος καταστολης του ατμοσφαιρικου θορυβου που τα κανει σαλατα σε πολλα κινητα.

 

ουτε στο google δεν το βρισκω..!Αν διαβαζει καποιος που το ειχε αυτο το θεμα ας πει τι εκανε

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντος ουτε ακουω τον αλλον διπλα ουτε με ακουει διπλα...αλλα αν δεν εχω κουρμπα το χερι κατω απο το κιν δεν με ακουνε..αν το εχω πχ στον ωμο και μιλαω φωναζουν τι ειπες?τι ειπες?γιατι μιλας σιγα!!??

 

Μια χαρα ειναι εγω σκεψου οτι εβγαλε update miuiv4 o geno και ειμαι ακομα με Kalo...με το θεματακι ICS που του έχωσα ειμαι κυριλε!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντος ουτε ακουω τον αλλον διπλα ουτε με ακουει διπλα...αλλα αν δεν εχω κουρμπα το χερι κατω απο το κιν δεν με ακουνε..αν το εχω πχ στον ωμο και μιλαω φωναζουν τι ειπες?τι ειπες?γιατι μιλας σιγα!!??

 

Μια χαρα ειναι εγω σκεψου οτι εβγαλε update miuiv4 o geno και ειμαι ακομα με Kalo...με το θεματακι ICS που του έχωσα ειμαι κυριλε!!

 

και γω με kalo αραζω προς το παρον,ειδικα τωρα που εβαλε και απο μονος του oc kernel θα κανω ενα clean install την 1.6.

 

Απο tweaks και λοιπα τι εχεις βαλει?Βλεπω αρκετα απο αυτα που εβαζα δεν δουλευουν καν τελικα,πολυ placebo..

ειδικα το loopy τσαμπα εφαγα τοση ωρα να το κανω customize.

 

Στο μεταξυ ειχα στειλει στον kalo πριν βγαλει την 1.1 τα tweaks και τα αλλα που ειχα αλλαξει (framework,build,init κλπ) για να μου πει την γνωμη του και μου ειχε πει οτι τα περισσοτερα δεν δουλευουν.Τωρα λεω να κανω clean install και να βαλω απο λιγα εως τιποτα απο tweaks και τετοια,μονο αυτα που κανουν μπαμ οτι δουλευουν

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντος ουτε ακουω τον αλλον διπλα ουτε με ακουει διπλα...αλλα αν δεν εχω κουρμπα το χερι κατω απο το κιν δεν με ακουνε..αν το εχω πχ στον ωμο και μιλαω φωναζουν τι ειπες?τι ειπες?γιατι μιλας σιγα!!??

 

Kι εγω ακριβως το ιδιο πραμα. Δεν υπαρχει περιπτωση να εχεις το κινητο στον ωμο και να σε ακουσουν. Πρεπει να πλισιασεις το μικροφωνο και να στρεψεις το κινητο προς το στομα. Το αποτελεσμα ομως ειναι να απομακρινθει το ακουστικο απο το αυτι σου και μετα να μην ακους εσυ.

Αυτο το παραπανω και το οχι και τοσο καλο ηχειο ειναι τα δυο μειονεκτηματα του κινητου μας. Αντε και η καμερα.

 

Μια χαρα ειναι εγω σκεψου οτι εβγαλε update miuiv4 o geno και ειμαι ακομα με Kalo...με το θεματακι ICS που του έχωσα ειμαι κυριλε!!

 

Ωραιο το UI τoυ ICS αλλα δε μ'αρεσει να κανω πως εχω ICS. Προτιμω να περιμενω μια σταθερη ICS ROM με 3άρι kernel. Πιστευω η ευχαριστηση θα ειναι μεγαλυτερη πηδωντας απο GB με .35 σε ICS με 3.

Αυτα ομως ειναι γουστα κι απ'οτι εχω καταλαβει εισαι λιγο ανηπομονος και καλα κανεις. Χα χα χα χα!

Κριμα που ειμαστε ριγμενοι σε σχεση με τους non pro.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και ναι εβγαλα ρομ απο τη κουζινα...τωρα αν δουλευει δεν ξερω...θα διξει η νεκροψια!!αχαχαχα!! :Ρ

 

 

Ωραιο το UI τoυ ICS αλλα δε μ'αρεσει να κανω πως εχω ICS. Προτιμω να περιμενω μια σταθερη ICS ROM με 3άρι kernel. Πιστευω η ευχαριστηση θα ειναι μεγαλυτερη πηδωντας απο GB με .35 σε ICS με 3.

Αυτα ομως ειναι γουστα κι απ'οτι εχω καταλαβει εισαι λιγο ανηπομονος και καλα κανεις. Χα χα χα χα!

Κριμα που ειμαστε ριγμενοι σε σχεση με τους non pro.

 

H ICS ηταν ο λογος που αφησα το iphone και πηρα android!! ^_^

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

ουτε στο google δεν το βρισκω..!Αν διαβαζει καποιος που το ειχε αυτο το θεμα ας πει τι εκανε

το ιδιο που εκανες και εσυ και δεν επιασε αλλα σου το ξαναλεω,μπορει να εχει ο αλλος το προβλημα

δεν ειναι μονο προβλημα του κινητου μας

link

Το έφτιαξε!

αδικα πηρα τα βουνα και τα λαγκαδια;:p

να τον ματσακωνιασε....ναι...

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο που εκανες και εσυ και δεν επιασε αλλα σου το ξαναλεω,μπορει να εχει ο αλλος το προβλημα

δεν ειναι μονο προβλημα του κινητου μας

 

το ειχες και συ δηλαδη?και τελικα?

Link to comment
Share on other sites

το ειχα καποτε στην 512,εαν θυμαμαι καλα, αλλα με την 572 δεν εχω πια,ουτε με την 565
Link to comment
Share on other sites

την προηγουμενη εβδομαδα πηρα και εγω το huawei x5 pro και παρατηρησα κατι οτι το ηχειο διπλα απο την καμερα ακουγετε οταν παω να γραψω μηνυμα η να παρω τηλεφωνο.Ακομη η εφαρμογη hi space δεν μου ανοιγει . Επισεις το led της ειδοποιησεις οταν μου ερχετε το μηνυμα μου βγαινει το φωτακι μεσα στο ηχειο ειναι φυσιολογικο αυτο ?.!! θα η8ελα τι βοη8εια σας το κινητο μου λετε να ναι παθητικο να το παω πισω ?η ολα ετσι ειναι ?
Link to comment
Share on other sites

την προηγουμενη εβδομαδα πηρα και εγω το huawei x5 pro και παρατηρησα κατι οτι το ηχειο διπλα απο την καμερα ακουγετε οταν παω να γραψω μηνυμα η να παρω τηλεφωνο.Ακομη η εφαρμογη hi space δεν μου ανοιγει . Επισεις το led της ειδοποιησεις οταν μου ερχετε το μηνυμα μου βγαινει το φωτακι μεσα στο ηχειο ειναι φυσιολογικο αυτο ?.!! θα η8ελα τι βοη8εια σας το κινητο μου λετε να ναι παθητικο να το παω πισω ?η ολα ετσι ειναι ?

 

Δεν βλεπω κατι περιεργο σ'αυτα που λες....

Το θεμα ειναι , τι ζητας εσυ απο το τηλ.. σου ,, αν ασχολησε με android ,, μπορεις να κανεις πολλα πραγματα ,,, αν δεν ασχολησε,, τοτε πιστευω οτι εισαι μια χαρα .....

Εν τω μεταξυ, τι κανει αυτο το , hi space, δεν γνωριζω ,,, γι' αυτο και το εξαφανισα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μια ερωτηση. Ειμαι σε 2.2 με τα tweaks του gkalen και η συσκευη ειναι μια χαρα. Αξιζει να παει σε ρομ του kalo; ειναι σταθερη/γρηγορη; αυτο που με ενοχλει πολυ αν και αισθητικο ειναι η εμφανιση του παροχου στο notification bar, ειμαι με vodafone και με δυο ειδοποιησεις γεμιζει η μπαρα. Στου kalo φευγει ο παροχος απο εκει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μια ερωτηση. Ειμαι σε 2.2 με τα tweaks του gkalen και η συσκευη ειναι μια χαρα. Αξιζει να παει σε ρομ του kalo; ειναι σταθερη/γρηγορη; αυτο που με ενοχλει πολυ αν και αισθητικο ειναι η εμφανιση του παροχου στο notification bar, ειμαι με vodafone και με δυο ειδοποιησεις γεμιζει η μπαρα. Στου kalo φευγει ο παροχος απο εκει;

 

Δοκιμασε αυτο η αυτο. το δευτερο θελει root

Edited by Sofoklas
In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε αυτο η αυτο. το δευτερο θελει root

 

ok, θα δοκιμάσω. rooted είμαι. σχετικά με την ρομ του kalo; είναι το ίδιο stable;

 

edit: δοκίμασα, ο δεύτερος τρόπος δουλεύει, αλλά και πάλι πρέπει αναγκαστικά να αλλάξεις το όνομα, δεν το σβήνει. πχ τώρα έβαλα έναν χαρακτήρα για όνομα παρόχου ώστε να μου αφήνει χώρο στο notification bar, αλλά και πάλι το λες ενοχλητικό.

Edited by tsimtsim
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω κατι περιεργο σ'αυτα που λες....

Το θεμα ειναι , τι ζητας εσυ απο το τηλ.. σου ,, αν ασχολησε με android ,, μπορεις να κανεις πολλα πραγματα ,,, αν δεν ασχολησε,, τοτε πιστευω οτι εισαι μια χαρα .....

Εν τω μεταξυ, τι κανει αυτο το , hi space, δεν γνωριζω ,,, γι' αυτο και το εξαφανισα...

 

 

 

ασχολουμε με adroid δεν ξερω πολλα κι εγω μην νομιζεις οτι διαβαζω.. το hi space απο οσο ξερω ειναι μια εφαρμογη που εχει ολες τις καλυτερες εφαρμογες του adroid market μεσα σε αυτην την εφαρμογη τπτ το σπουδαιο !!απλα ειδικα με το ηχειο που κανει ηχο νομιζα πως μου βγηκε παθητικη η συσκευη ..!!

Link to comment
Share on other sites

ok, θα δοκιμάσω. rooted είμαι. σχετικά με την ρομ του kalo; είναι το ίδιο stable;

 

edit: δοκίμασα, ο δεύτερος τρόπος δουλεύει, αλλά και πάλι πρέπει αναγκαστικά να αλλάξεις το όνομα, δεν το σβήνει. πχ τώρα έβαλα έναν χαρακτήρα για όνομα παρόχου ώστε να μου αφήνει χώρο στο notification bar, αλλά και πάλι το λες ενοχλητικό.

 

για αυτο το θεμα , δυστυχως δεν εχω βρει καποια λυση ,, εμενα προσωπικα δεν μ'ενοχλει ,, και αν εστω το εβρισκα πως θα το εκανα με ασπρα γραμματα ,θα το αφηνα να φαινεται κιολας ,,, αλλα αυτα ειναι γουστα ,,και δεν μπορω να κανω κατι γι'αυτο ......

 

 

ασχολουμε με adroid δεν ξερω πολλα κι εγω μην νομιζεις οτι διαβαζω.. το hi space απο οσο ξερω ειναι μια εφαρμογη που εχει ολες τις καλυτερες εφαρμογες του adroid market μεσα σε αυτην την εφαρμογη τπτ το σπουδαιο !!απλα ειδικα με το ηχειο που κανει ηχο νομιζα πως μου βγηκε παθητικη η συσκευη ..!!

 

οταν ακους μουσικη , ραδιο , βιντεο , ο ηχος ειναι ασχημος ???

εγω δεν εχω ενεργοποιημενους τους ηχους και την δονηση ,,, δεν θελω να ακουγετε ουτε να δονειτε τιποτα ... τι να σου πω τωρα ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...