Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι ειναι;;;;;:blink::blink::blink::blink:

 

Σου λεω τη βγαζει σε μενα...ειδικα το θεμα με το σημα ηταν κουραστικο!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

κανενα απολυτως προβλημα εκτος λιγο του ηχου που εχω αναφερει,για χοντρα προβληματα μιλας ομως εσυ.

ψαχτο,γιατι ειναι η δευτερη δημοφιλεστερη στο http://bbs.anzhi.com, εαν δεν κανω λαθος

Link to comment
Share on other sites

κανενα απολυτως προβλημα εκτος λιγο του ηχου που εχω αναφερει,για χοντρα προβληματα μιλας ομως εσυ.

ψαχτο,γιατι ειναι η δευτερη δημοφιλεστερη στο http://bbs.anzhi.com, εαν δεν κανω λαθος

 

Στον ηχο δεν ειχα κανενα προβλημα ηταν και δυνατος και χωρις το τριξιμο της MIUI αλλα οπως ειπα και παραπανω airplane συνεχεια μετα απο restart και προβλημα γενικα στο σημα...τη να πω μπορει κατι να εκανα εγω λαθος!εβαλα παλι B572

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Στον ηχο δεν ειχα κανενα προβλημα ηταν και δυνατος B572

ουτε και εγω αλλα...

αυτο που ανεφερα ηταν η αποτομη αυξομειωση της εντασης του ηχου.

Link to comment
Share on other sites

ουτε και αλλα...

αυτο που ανεφερα ηταν η αποτομη αυξομειωση της εντασης του ηχου.

 

Δεν παρατηρησα κατι τετειο αλλα ειχα και το volume+!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Huawei cloud services

λογικα μπαινει σε οποιαδηποτε μαμα ρομ, θα το δοκιμασω σε λιγο στην CM7

 

Εχει βγει και ο

ειναι γρηγορος και smooth αλλα θελει να τον μαθεις γιατι εχει διαφορετικη φιλοσοφια απο τους κλασικους launcher. Edited by Sofoklas
In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Huawei cloud services

λογικα μπαινει σε οποιαδηποτε μαμα ρομ, θα το δοκιμασω σε λιγο στην CM7

υπαρχει ηδη στην v3

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις σε ποιο φακελο μπαινει το bootanimation?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

To ξερω, αυτην εχω.

 

Η v3 αυτη δεν ειναι? http://bbs.anzhi.com/thread-4806697-1-1.html

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

ναι

 

update-mokeeos-v0.3.120303alpha-u8800+-release.zip

o μαλακος περασε αυτην αλλα εχει μονο κινεζικα:angry:και μου απανταει ενας στα κινεζικα,αλλη φορα:p:lol:

τωρα περναω την B572 απο V3 και απο sd

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

update-mokeeos-v0.3.120303alpha-u8800+-release.zip

o μαλακος περασε αυτην αλλα εχει μονο κινεζικα:angry:και μου απανταει ενας στα κινεζικα,αλλη φορα:p:lol:

 

Αν βαλεις Morelocale?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

@gkalen

Gkalen σκεφτομαι να περασω Β572 και μετα geno v4. Θα ειναι ενταξει η θα εχω κανενα προβλημα?

 

Δεν ξερω ,μπορει και να γινεται....καλυτερα να το επιβεβαιωσει καποιος αλλος..

Εχεις ομως και backup ,απο την geno v4....

 

Ξερει κανεις σε ποιο φακελο μπαινει το bootanimation?

 

Στον system/media ,,, και permissions (rw- ,r - - ,r - -)

To τελευταιο zip το φλασαρες η οχι ??

Αν το φλασαρεις θα λυσεις πολλες αποριες ,,,,,ηθελα αν μπορεις να το δοκιμαζες να δουμε αν θα δουλεψει η θα πεσεις σε bootloop......εκτος αν αλλαξες ρομ...

Αυτο το zip...... http://www.mediafire.com/?uknrku0hiv4zvib

Link to comment
Share on other sites

Στον system/media ,,, και permissions (rw- ,r - - ,r - -)

To τελευταιο zip το φλασαρες η οχι ??

Αν το φλασαρεις θα λυσεις πολλες αποριες ,,,,,ηθελα αν μπορεις να το δοκιμαζες να δουμε αν θα δουλεψει η θα πεσεις σε bootloop......εκτος αν αλλαξες ρομ...

Αυτο το zip...... http://www.mediafire.com/?uknrku0hiv4zvib

 

Εβαλα αλλη αλλα παλι μαμα απλα ειναι 2.3.5!παντως και σε αυτη παλι πηρα ερρορ στο kitchen ρωτησα και στο. Xda θα δουμε!

 

 

 

 

 

τωρα τελειωσε

aurora_1.12a.zip τι λεει;

 

Πολυ stable λενε αλλα παλι οχι wifi

 

Sent from my U8800Pro using Tapatalk

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Στον system/media ,,, και permissions (rw- ,r - - ,r - -)

To τελευταιο zip το φλασαρες η οχι ??

Αν το φλασαρεις θα λυσεις πολλες αποριες ,,,,,ηθελα αν μπορεις να το δοκιμαζες να δουμε αν θα δουλεψει η θα πεσεις σε bootloop......εκτος αν αλλαξες ρομ...

Αυτο το zip...... http://www.mediafire.com/?uknrku0hiv4zvib

 

Εβαλα αλλη αλλα παλι μαμα απλα ειναι 2.3.5!παντως και σε αυτη παλι πηρα ερρορ στο kitchen ρωτησα και στο. Xda θα δουμε!

 

 

Καλως ,,ενταξει....

Αρα δεν δοκιμασες, ουτε το systemui.apk ??

Θα δω στην 512 ,τι θα βγαλει...

 

 

 

 

 

 

 

Πολυ stable λενε αλλα παλι οχι wifi

 

Sent from my U8800Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα αλλη αλλα παλι μαμα απλα ειναι 2.3.5!παντως και σε αυτη παλι πηρα ερρορ στο kitchen ρωτησα και στο. Xda θα δουμε!

 

 

Καλως ,,ενταξει....

Αρα δεν δοκιμασες, ουτε το systemui.apk ??

Θα δω στην 512 ,τι θα βγαλει...

 

 

 

Πολυ stable λενε αλλα παλι οχι wifi

 

Sent from my U8800Pro using Tapatalk

 

Με εκνευρισε με το σημα και την εβγαλα πριν θυμηθω το systemui...ποση διαφορα θα εχει να την περασω τωρα στην Β572 μονο που η μια ειναι 2.3.5 και η αλλη 2.3.6....θα δουμε το πολυ πολυ να μου δωσει FC!!Και εκει που εχω φορτωση με την μαμα ρομ και κατευαζω παλι MIUI τσακ ακουω το ματς της παοκαρας στο ραδιο και λεω πως πας σε custom χωρις ραδιο ρε γμτ!!Δεν υπαρχει καμια απολυτος λυση για ραδιο σε custom??

---------

Αλλαξε το wifi ακομα και σε αυτη που εχω αρα και αλλαζει το θεμα με το τροπο αυτο και το systemui ειναι ιδιο στις ρομ!!απλα ειναι λιγο επικίνδυνο γιατι αν την κανεις την αλλαγη οπως εγω χτες κλαις!!

---------

Εκανα δικο μου με wifi απο ICS και το κατο στο notification απο ICS επισης....δεν εχω τη SIM αλλα λογικα και το σημα ειναι απο ICS!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

 

Με εκνευρισε με το σημα και την εβγαλα πριν θυμηθω το systemui...ποση διαφορα θα εχει να την περασω τωρα στην Β572 μονο που η μια ειναι 2.3.5 και η αλλη 2.3.6....θα δουμε το πολυ πολυ να μου δωσει FC!!Και εκει που εχω φορτωση με την μαμα ρομ και κατευαζω παλι MIUI τσακ ακουω το ματς της παοκαρας στο ραδιο και λεω πως πας σε custom χωρις ραδιο ρε γμτ!!Δεν υπαρχει καμια απολυτος λυση για ραδιο σε custom??

 

0-2 ,,,γεια σας ,,παμε μια χαρα ,,και ο προπονητης πρεπει να μεινει ,,και εσεις που ειστε πιο κοντα στην ομαδα ,,να σταματησετε τη γκρινια,,,,γιατι εμεις που ειμαστε στην αθηνα, ειμαστε πιο ηρεμοι......με το μπατζετ που εχουμε αν δεν ειμαστε ευχαριστημενοι ,τοτε δεν ξερουμε τη θελουμε....αυτα με τα ποδοσφαιρικα...

Για το θεμα με το τηλ... αν ειχες δοκιμασει και το systemui.apk η και το zip.......ισως ειχαμε καλυτερη εικονα ,,,για το συγκεκριμενο θεμα ,,αλλα αν τυχει και την βαλεις ,,δοκιμαε τα.....

Link to comment
Share on other sites

0-2 ,,,γεια σας ,,παμε μια χαρα ,,και ο προπονητης πρεπει να μεινει ,,και εσεις που ειστε πιο κοντα στην ομαδα ,,να σταματησετε τη γκρινια,,,,γιατι εμεις που ειμαστε στην αθηνα, ειμαστε πιο ηρεμοι......με το μπατζετ που εχουμε αν δεν ειμαστε ευχαριστημενοι ,τοτε δεν ξερουμε τη θελουμε....αυτα με τα ποδοσφαιρικα...

Για το θεμα με το τηλ... αν ειχες δοκιμασει και το systemui.apk η και το zip.......ισως ειχαμε καλυτερη εικονα ,,,για το συγκεκριμενο θεμα ,,αλλα αν τυχει και την βαλεις ,,δοκιμαε τα.....

 

Οσο εισαι μακρυα απο την Νεαπολη και τα ανατολικα εισαι απλα...τεσπα....εβαλα και το zip που εκανα αλλαξε η μπαταρια και μαζι με το δικο μου systemui ειμαστε GG!!Βεβαια αλλαξα και εικονιδιο τα settings αρα κρατησε το παλιο λογικα ειναι καπου αλλου...μου φαινετε θα αρχισω ενα copy paste τα png απο το ρομ του ics και οτι μαρεσει θα το περασω για να αντεξω την μαμα ρομ!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

pea pods αλλα ειναι στα κινεζικα :mad:

 

Τι ειναι αυτο??και το ειχα απορια τη ειναι αυτο το φασολακι σε καθε κινεζικη ρομ!! :Ρ

 

@gkalen Πανικος..εχει να αλλαξεις τις παναγιας τα ματια...εδω δες ολα (σχεδον) τα png απο ics rom!! :P Δεν μπορω να βρω ομως γιατι μου βγαζει τα widget πατημενα ενω εχω αλλαξει τα Png παλι σαν ginger...θα ειναι λογικα σε αλλο apk!!

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτο??και το ειχα απορια τη ειναι αυτο το φασολακι σε καθε κινεζικη ρομ!! :Ρ

 

Εφαρμογη διαχειρησης του κινητου απο τα windows

 

pea pods phone wizard - your Android phone, gas stations

pea pod phone wizard is a desktop end mobile phones Android users must suite , fresh, easy to use interface, security and stability. In addition to contact management, send and receive text messages on the computer, data backup, mobile phones, screen shots, common features of PC Suite, the highlights features of the pea pods phone wizard is able to help you with the most provincial traffic, access to the most efficient and convenient way to more than 200,000 applications, music, video, e-books, wallpaper and other network resources, and easy to rinse your Android phone. The latest version is 1.22.1 official version, support USB data cable connection, WiFi wireless connectivity and off-line three models, collecting a wealth of applications, music, video, e-books, wallpaper and other network resources. Full support for the market mainstream Android phone.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογη διαχειρησης του κινητου απο τα windows

 

pea pods phone wizard - your Android phone, gas stations

pea pod phone wizard is a desktop end mobile phones Android users must suite , fresh, easy to use interface, security and stability. In addition to contact management, send and receive text messages on the computer, data backup, mobile phones, screen shots, common features of PC Suite, the highlights features of the pea pods phone wizard is able to help you with the most provincial traffic, access to the most efficient and convenient way to more than 200,000 applications, music, video, e-books, wallpaper and other network resources, and easy to rinse your Android phone. The latest version is 1.22.1 official version, support USB data cable connection, WiFi wireless connectivity and off-line three models, collecting a wealth of applications, music, video, e-books, wallpaper and other network resources. Full support for the market mainstream Android phone.

 

iTunes φαση??εφαγα 3 χρονια ασε καλυτερα και στα κινεζικα...ηταν που ηταν πανευκολο το itunes θα παμε και με κινεζο μετα! :Ρ

----

@gkalen το bootanimation πως το αλλαζεις στη κουζινα??

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

iTunes φαση??εφαγα 3 χρονια ασε καλυτερα και στα κινεζικα...ηταν που ηταν πανευκολο το itunes θα παμε και με κινεζο μετα! :Ρ

----

@gkalen το bootanimation πως το αλλαζεις στη κουζινα??

 

Διαλεγεις ,οποιο θελεις ,και μπαινει

Link to comment
Share on other sites

Διαλεγεις ,οποιο θελεις ,και μπαινει

 

Ναι με ποια επιλογη...εβαλα system/media sense rom δεν μπηκε τωρα εβαλα ενα με system/media galaxy rom!Για να δουμε!!Τις ειδες τις SS?

 

Τπτ..παλι...ενω στο CMW λεει flashing bootanimation..βγαζει παλι της huawei!!

---------

Ομορφο ραδιο για οποιον ειναι με ΜΑΜΑ ΜΟΝΟ!!!Ειναι απο v3 αλλα μου δουλεψε και μενα στην Β572 (παντα ξεχναω)

Την βαζουμε στη sdcard μετα απο root explorer το κανουμε move στο /system του αλλαζουμε τα permissions σε rw-r--r-- και μετα το κανουμε move στο /system/app!!Ετοιμο...πριν ολα αυτα κραταμε backup καπου το ηδη υπαρχων fmradio.apk μεσα απο το /system/app!!

http://www.mediafire.com/?q2ea89z7ad4h6cd

----------

Ησυχια σημερα...εχει κανεις O/C Kernel για Β572?Ψαχνω παντου αλλα τπτ :(

Edited by Pikachukaki
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...