Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εχει σημασια πια ρομ ειχες πριν, οποια ρομ να ειχες το boot ηταν μεγαλο , εγω βεβαια δεν περιμενα μιση ωρα ν'ανοιξει γιατι μετα το φλασαρισμα εκανα wipe cache και dalvik και ανοιγε νορμαλ.

Το λαγκαρισμα στο scroll το'χω ακομα αλλα δεν ζοριζομαι κιολας γιατι δεν καθομαι εδω ( λιγη ραμ, υπερβολικες ρυθμισεις και επειδη ειμαι miui lover ... :p )

Οι μοντες δεν δημιουργουν bugs, πρεπει να ειναι κατι πολυ περιεργο και δεν μου'χει συμβει ποτε να δημιουργειται προβλημα απο mod.

Ισα ισα που φτιαχνουν πραγματα δεν χαλανε .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Στο λινκ που δινεις ειναι η νεα ρομ? Γιατι γραφει στην ονομασια της τεστ

 

Ειναι η νεα ρομ που εκανα compile σημερα με τις αλλαγες που πιστευω οτι θα διορθωσουν το μεγαλο σε διαρκεια 1o boot. Το τεστ το γραφει γιατι δεν ξερω αν οντως το διορθωνει το προβλημα γιατι σε μενα δεν εκανε ποτε ιδιαιτερα πολλη ωρα το τηλ να ανοιξει. Για αυτο περιμενω να την δοκιμασετε και σεις που ειχατε προβλημα.

 

Btw σ'ευχαριστω για το εκτενες feedback πιο πανω. Τα πιο πολλα που αναφερεις (πχ ο απλος file manager, ελειψη gapps, κτλ) ειναι πραγματα που συμβαινουν επειδη αφηνω το .zip τελειως αθικτο και δεν το πειραζω μετα το compile καθολου (μονο αλλαζω το updater-script). Μολις φτιαξουνε ολα τα προβληματα της CMX θα βγαλει και ο gkalen και εγω απο καμια modded εκδοση που θα χει μονο gapps και γενικα μονο τα πληρως απαραιτητα μεσα.

 

@ gkalen οτι mod πειραζει το framework με οποιοδηποτε τροπο ή γενικα αν εφαρμοστει λαθος μπορει να προκαλεσει προβληματα. Το xposed πχ μπορει να προκαλεσει bootloops ή force closes αναλογα τι modules εχεις, το supercharger script μπορει να προκαλεσει προβληματα ασταθειας αν εγω το ρυθμισω ωστε να λειτουργει λες και το κιν μου εχει 2gb ram.

 

Απλα καλο ειναι να χρησιμοποιουμε ολοι μας το ιδιο .zip για να μαστε απολυτως σιγουροι για το τι ειναι bug και τι οχι

Edited by Moihack
Link to comment
Share on other sites

Btw σ'ευχαριστω για το εκτενες feedback πιο πανω. Τα πιο πολλα που αναφερεις (πχ ο απλος file manager, ελειψη gapps, κτλ) ειναι πραγματα που συμβαινουν επειδη αφηνω το .zip τελειως αθικτο και δεν το πειραζω μετα το compile καθολου (μονο αλλαζω το updater-script). Μολις φτιαξουνε ολα τα προβληματα της CMX θα βγαλει και ο gkalen και εγω απο καμια modded εκδοση που θα χει μονο gapps και γενικα μονο τα πληρως απαραιτητα μεσα.

 

Aπόψε θα χρησιμοποιησω και τη νεα σου ρομ να δω πως παει απο boot. Αλλά σκεψου και αυτο αν θες να την δωσεις και στο xda καλο θα ειναι με το πρωτο boot να υπάρχει η επιλογη γλωσσας γιατι εγω οκ ξερω αγγλικα και ξερω που να ψαξω να αλλαξω τη γλωσσα. Αλλά 2 παιδια που τους ελεγα απο τηλεφωνο βημα βημα που να πανε για την αλλαγη γλωσσας ζοριζοτανε γιατι δεν ξερουνε να διαβασουν αλλα και δεν καταλαβαιναν ακομα και προφορικα απο το τηλεφωνο που τους ελεγα οποτε τους εστειλα με sms λεξεις settings και language για να καταλαβουν. Και στο xda παιζουν πολλοι ινδοι που και εκεινοι ξερω ζοριζονται με τα αγγλικα για αυτο και επιμενω σε αυτο στην επιλογη γλωσσας. Στον gkalen δεν λεω τιποτα για αυτο για τις ρομ του μην νομιζεις οτι κανω διακρισεις απλα ο gkalen επειδη πλεον τις ανεβαζει μονο εδω μεσα τις ανεβαζει με την ελληνικη γλωσσα προεπιλεγμενη.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η νεα ρομ που εκανα compile σημερα με τις αλλαγες που πιστευω οτι θα διορθωσουν το μεγαλο σε διαρκεια 1o boot. Το τεστ το γραφει γιατι δεν ξερω αν οντως το διορθωνει το προβλημα γιατι σε μενα δεν εκανε ποτε ιδιαιτερα πολλη ωρα το τηλ να ανοιξει. Για αυτο περιμενω να την δοκιμασετε και σεις που ειχατε προβλημα.

 

Btw σ'ευχαριστω για το εκτενες feedback πιο πανω. Τα πιο πολλα που αναφερεις (πχ ο απλος file manager, ελειψη gapps, κτλ) ειναι πραγματα που συμβαινουν επειδη αφηνω το .zip τελειως αθικτο και δεν το πειραζω μετα το compile καθολου (μονο αλλαζω το updater-script). Μολις φτιαξουνε ολα τα προβληματα της CMX θα βγαλει και ο gkalen και εγω απο καμια modded εκδοση που θα χει μονο gapps και γενικα μονο τα πληρως απαραιτητα μεσα.

 

@ gkalen οτι mod πειραζει το framework με οποιοδηποτε τροπο ή γενικα αν εφαρμοστει λαθος μπορει να προκαλεσει προβληματα. Το xposed πχ μπορει να προκαλεσει bootloops ή force closes αναλογα τι modules εχεις, το supercharger script μπορει να προκαλεσει προβληματα ασταθειας αν εγω το ρυθμισω ωστε να λειτουργει λες και το κιν μου εχει 2gb ram.

 

Απλα καλο ειναι να χρησιμοποιουμε ολοι μας το ιδιο .zip για να μαστε απολυτως σιγουροι για το τι ειναι bug και τι οχι

η μονη αλλαγη ειναι το πρωτο boot time δηλαδη η εχεις αλλαξει και τιποτα αλλο?Γιατι για μενα δεν ηταν καν προβλημα αφου ηταν για μια φορα μονο.Μιας και εχω σχεδον περασει τις ρυθμισεις που θελω μην ξαναφλασαρω παλι..!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αλλαξα 2-3 πραγματακια και νομιζω την βρηκα την τρυπα για το μεγαλο boot time. 1ο boot σε 2-3 λεπτα σε μενα πλεον αλλα και τα επομενα ηταν απολυτως φυσιολογικα σαν χρονος.

 

Εγω ετσι εκανα την εγκατασταση μου και πλεον ανοιγει αρκετα γρηγορα μπορω να πω.

Τωρα επειδη παρατηρω οτι οι πιο πολλοι δοκιμαζετε τη ρομ ερχομενοι απο MIUI, αν παλι εχετε αυτα τα τεραστια boot time, δοκιμαστε να περασετε πρωτα μια CM7,να ανοιξει κανονικα η CM7 και μετα να φλασαρετε την νεα CMX ξανα να δειτε μηπως φτιαχτει το προβλημα.

 

Κατεβασμα απο δω: https://drive.google.com/file/d/0B831RtiwNaZgdm9iWTVvTHlRc1k/edit?usp=sharing

 

 

Λοιπον δοκιμασα να μεταβω απο miui σε αυτην και με πηρε 31 λεπτα οπότε ίσως είναι θεμα λόγω miui. Ξαναεπεστρεψα στη miui(να ειναι καλα το backup της recovery) και αργοτερα θα περασω μια cyanogen και θα δοκιμασω να μεταβω απο εκει στην cyanmobile. Αυτα προς το παρον

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον δοκιμασα να μεταβω απο miui σε αυτην και με πηρε 31 λεπτα οπότε ίσως είναι θεμα λόγω miui. Ξαναεπεστρεψα στη miui(να ειναι καλα το backup της recovery) και αργοτερα θα περασω μια cyanogen και θα δοκιμασω να μεταβω απο εκει στην cyanmobile. Αυτα προς το παρον

 

Ξεχνα το αυτο, δεν ειναι λογω miui.

Οποια ρομ και να'χεις το ιδιο κανει.

Ειστε ηρωες που περιμενετε μιση ωρα ... απλα μετα το installation complete ... reboot recovery , φλασαρισμα gapps , μετα wipe cache και dalvik και reboot system και ολα οκ , κανονικο boot.

 

@ moihack

Μπερδευτηκαμε λιγο, αλλα δεν εννοω μοντα το supercharger.

Μιλαω για σιγουρα πραγματα δοκιμασμενα που δεν επιφερουν προβληματα, το supercharger δεν δουλευει σωστα προεγκατεστημενο στο ρομ , ειναι ενα script που πρεπει να το τρεξεις σωστα με script manager, τωρα αν καποιος του βαλει ρυθμισεις για τηλ.. 1gb ram, τοτε κακο του κεφαλιου του .. :p

Εντωμεταξυ, αλλιως ηταν οταν πρωτοβγηκε και αλλιως ειναι τωρα, εχει βαλει τη μανα του και το πατερα του μεσα και εχει χαλασει το πραμα, αλλα ειναι κορυφη για τηλ.. με μικροτερο επεξεργαστη .

Για το exposed δεν ξερω, αλλα οτι το framework ειναι λιγο κουκουρουκου συμφωνω, ειναι αρκετα ευαισθητο, δυσκολα παιρνει αλλαγες γι'αυτο δεν το πειραζω ακομα.

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ξεχνα το αυτο, δεν ειναι λογω miui.

Οποια ρομ και να'χεις το ιδιο κανει.

Ειστε ηρωες που περιμενετε μιση ωρα ... απλα μετα το installation complete ... reboot recovery , φλασαρισμα gapps , μετα wipe cache και dalvik και reboot system και ολα οκ , κανονικο boot.

 

Για να το λεσς εσυ κατι θα ξερεις καλυτερα αλλο σε θελω τωρα μια και σε πετυχα μεσα απο οταν εκανα restore και γυρισα στη miui εχω θεμα οτι εφαρμογη και να παω να εγκαταστησω με πεταει ταμπελακι οτι ο com.android.launcher τερματιστηκε απροσδοκητα και δεν ξεκολαει το ταμπελακι παρα μονο οταν καταφερω και κανω απεγκατασταση την εφαρμογη δοκιμασα διαφορετικες εφαρμογες και με κανει το ιδιο. Δοκιμασα και πηγα στο recovery και εκανα και διπλα wipes και format/system και μετα restore αλλα επιμενει τα ιδια. Εχεις κατι να με προτεινεις?

Link to comment
Share on other sites

Για να το λεσς εσυ κατι θα ξερεις καλυτερα αλλο σε θελω τωρα μια και σε πετυχα μεσα απο οταν εκανα restore και γυρισα στη miui εχω θεμα οτι εφαρμογη και να παω να εγκαταστησω με πεταει ταμπελακι οτι ο com.android.launcher τερματιστηκε απροσδοκητα και δεν ξεκολαει το ταμπελακι παρα μονο οταν καταφερω και κανω απεγκατασταση την εφαρμογη δοκιμασα διαφορετικες εφαρμογες και με κανει το ιδιο. Δοκιμασα και πηγα στο recovery και εκανα και διπλα wipes και format/system και μετα restore αλλα επιμενει τα ιδια. Εχεις κατι να με προτεινεις?

 

Ναι, εγκατασταση ξανα απ'την αρχη .

Δεν επανερχεται αυτο ... οταν εκανες το backup, θυμασαι αν εκανες reboot recovery πριν ξεκινησεις το backup???

Δοκιμασε πρωτα ομως να κανεις wipe cache και dalvik cache και ξαναφλασαρε τη miui , ισως το σωσεις.

 

Τωρα φλασαρω τη miui αλλιως, αφου κανω τα πρωτα wipes και format system, μετα κανω reboot recovery και wipe cache και wipe dalvik cache και reboot system now.

Ετσι εχω 100% επιτυχια στο φλασαρισμα της miui.

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

η μονη αλλαγη ειναι το πρωτο boot time δηλαδη η εχεις αλλαξει και τιποτα αλλο?Γιατι για μενα δεν ηταν καν προβλημα αφου ηταν για μια φορα μονο.Μιας και εχω σχεδον περασει τις ρυθμισεις που θελω μην ξαναφλασαρω παλι..!

 

Και εσυ απο MIUI ερχοσουνα οταν φλασαρες και σου πηρε 33 λεπτα;

 

Αν ναι μηπως θα ηταν δυνατον να παρεις 1 backup της CMX οπως την εχεις τωρα και να δοκιμασεις αυτο που προτεινα πριν. Να πας δηλαδη πρωτα σε cm7, να bootαρεις σε αυτην και μετα να φλασαρεις την νεα CMX (boot_time_test) και να μας πεις τον χρονο για το 1ο boot.

 

@gkalen

 

εχω λογο να την υποψιαζομαι την MIUI. Σκεψου οτι με την δικια σου την MIUI final καμια φορα δεν εχω baseband οταν την φλασαρω (και ναι ειμαι στο σωστο baseband και την φλασαρω με τις οδηγιες που λες και το .zip σου το αφηνω untouched). Και γενικα μεχρι να στρωσει πληρως η ρομ και να καθεται καλα σ'ολους χρειαστηκε αρκετος καιρος.

 

Τεσπα. Αν δεν ειναι κοπος σε καποιον απο αυτους που το 1ο bootαρισμα τους πηρε 5λεπτα + (φανταζομαι αρκετους απο δω μεσα)

γινεται καποιος να τρεξει 1 logcat και να κανει το output dump σε 1 .txt αρχειακι και να μου το στειλει; Πραγματικα το χω περιεργεια να δω τι παιζει και αργει τοσο πολυ να ανοιξει το κινητο σε μερικους απο εσας.

 

Η εντολη που πρεπει να τρεξετε ειναι " adb logcat > cmx.txt " χωρις τα " " προφανως οπου cmx.txt μπορειτε να βαλετε οτι ονομα θελετε .txt . Αυτο θα ειναι και το αρχειο που θα μου στειλετε. Θα δημιουργηθει στο φακελο που ειναι το adb binary στον υπολογιστη σας.

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

Μονο εσυ δεν θα'χες baseband, εγω τι επρεπε να εχω παθει που εχω φλασαρει miui 10 φορες παραπανω απο τον καθενα.

Ξεχνα το ειπα, το ιδιο ειναι απο οποια ρομ να'σαι ... π.χ. εγω κι απο cm7 τα ιδια, o petros κι αυτος απο cm7 τα ιδια, o azuli απο kalo τα ιδια , αλλοι στο xda απο ics προερχομενοι τα ιδια , καλα δεν τα βλεπετε, μονο ο tzivas θελει μιση ωρα boot? ??

Ξεκοληστε .:p. με wipe cache και dalvik ανοιγει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογη wipe data/factory reset κανει και format την.cache

Και στις οδηγιες μου εχω πει να κανουνε wipe και την dalvik cache, αρα για ποιο λογο να πιανει σε καποιους και σε καποιους αλλους οχι. Περιεργα πραγματα. Ολοι εδω μεσα εχουμε το recovery 5.0.2.7 του geno ετσι ;

 

Θα θελα να δω 1 logcat παντως απο καθαρη περιεργεια και τιποτα περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Αμα τι βαλεις, πες μας κι εσυ αν βλεπεις τιποτα καλυτερο ... :p

Αν δε σ'αρεσει βγαλτη, αν μπορεις ... :p

 

Ok, αφού την δοκιμάσω θα σου πω :p

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον συμφωνα με το τροπο που με ειπε ο gkalen απο miui σε cmx επιτελους 5 χρονομετρημενα λεπτα first boot χρησιμοποιώντας recovery 5.0.27

1)wipe data/reset factory

2)wipe cache partition

3)advanced/wipe dalvik cache

4)mount and storage/format system

5)installation zip from sd card(το αρχειο της ρομ)

μετα το installation complete ...

6)reboot recovery

7)install zip from sdcard (φλασαρισμα gapps)

8)wipe cache partition

9)wipe dalvik cache

10)reboot system now

και ολα πλεον ρολοι

 

@gkalen

 

Δυστυχως με το backup της miui δεν ειχα επιτυχια οποτε θα τη ξαναστησω απο την αρχη αλλα για αποφυγη λαθων θελω να με γραψεις ακριβως πως θα κανω backup και μετα restore χωρις να εχω θεματα, ετσι ωστε μετα να παιζω με backup απο cmx σε miui χωρίς προβληματα. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ok, αφού την δοκιμάσω θα σου πω :p

Αυτη ειναι η τελευταια miui , εδω ... http://www.mediafire.com/download/1zop9yfs4hy9kc1/MIUI_GR_Final.zip

Παραπανω οδηγιες στο thread της miui στο xda.

Το πρωτο πραγμα που θα κανεις μετα το πρωτο boot ειναι, ν'ανοιξεις το superuser και ν'απενεργοποιησεις τη διαχειρηση δικαιωματων.

Για την εγκατασταση ακολουθησε αυτη τη διαδικασια....

Μπες recovery

advanced / reboot recovery

wipe data factory reset

wipe cache partition

advanced/wipe dalvik cache

mount and storage/format system

install zip from sd card

μετα το installation complete...

advanced / reboot recovery

wipe cache partition

advanced/wipe dalvik cache

reboot system now

και ολα ok, enjoy miui ...

 

 

 

 

@gkalen

 

Δυστυχως με το backup της miui δεν ειχα επιτυχια οποτε θα τη ξαναστησω απο την αρχη αλλα για αποφυγη λαθων θελω να με γραψεις ακριβως πως θα κανω backup και μετα restore χωρις να εχω θεματα, ετσι ωστε μετα να παιζω με backup απο cmx σε miui χωρίς προβληματα. Ευχαριστώ

 

Πριν παρεις backup, πρωτα να κανεις reboot recovery και μετα παρε backup.

Στο restore, τα wipes και format system, μετα restore και τελος.

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, με την τελευταία CM του gkalen δεν έχω ήχο κλήσης, δεν ακούγεται δηλαδή. Τα έχω κοιτάξει όλα νομίζω και δεν βρήκα κάτι. Τι να κάνω;
... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

Και εσυ απο MIUI ερχοσουνα οταν φλασαρες και σου πηρε 33 λεπτα;

 

Αν ναι μηπως θα ηταν δυνατον να παρεις 1 backup της CMX οπως την εχεις τωρα και να δοκιμασεις αυτο που προτεινα πριν. Να πας δηλαδη πρωτα σε cm7, να bootαρεις σε αυτην και μετα να φλασαρεις την νεα CMX (boot_time_test) και να μας πεις τον χρονο για το 1ο boot.

 

 

 

οχι την μια ημουνα σε kalo και την αλλη στην δικια σου cmx την πρωτη εκδοση.Xρονο να ξαναφλασαρω δεν εχω ομως και το τηλ το χρειαζομαι ολη μερα..

 

Εκτος απο τον χρονο για το πρωτο boot αλλαξες τιποτα αλλο στην τελευταια εκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, με την τελευταία CM του gkalen δεν έχω ήχο κλήσης, δεν ακούγεται δηλαδή. Τα έχω κοιτάξει όλα νομίζω και δεν βρήκα κάτι. Τι να κάνω;

 

Ποτε σου'τυχε αυτο? ??

Βαλε καμμια αλλη να δεις αν το κανει ..

Link to comment
Share on other sites

Ποτε σου'τυχε αυτο? ??

Βαλε καμμια αλλη να δεις αν το κανει ..

Με την προηγούμενη CM, δεν είχα πρόβλημα. Να δοκιμάσω wipe caches και να δω;
... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Περασα και εγω απο CM σε Miui και η συσκευη πηρε παραταση ζωης λειτουργωντας καλυτερα απο ποτε. Μπραβο σε ολους σας.

 

Ερωτηση. Ποια αξιοπιστη μπαταρια να αγορασω απο ebay; Αξιζουν τα επιπροσθετα mha η θα την πατησω οπως με καποιες αα μπαταριες που αγορασα οπου η πραγματικη χωρητικοτητα ηταν το εν δεκατο της αναγραφομενης; Υπαρχει καποιο λινκ για αξιοπιστο εμπορο, κατα προτιμηση απο ευρωπη;

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναφλάσαρα από την αρχή, τώρα είναι οκ. Μάλλον κάποια ρύθμιση μου είχε ξεφύγει, τι να πω...
... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Περασα και εγω απο CM σε Miui και η συσκευη πηρε παραταση ζωης λειτουργωντας καλυτερα απο ποτε. Μπραβο σε ολους σας.

 

Ερωτηση. Ποια αξιοπιστη μπαταρια να αγορασω απο ebay; Αξιζουν τα επιπροσθετα mha η θα την πατησω οπως με καποιες αα μπαταριες που αγορασα οπου η πραγματικη χωρητικοτητα ηταν το εν δεκατο της αναγραφομενης; Υπαρχει καποιο λινκ για αξιοπιστο εμπορο, κατα προτιμηση απο ευρωπη;

Ελπιζω να σε παει καλα η miui, αν και τωρα πια βλεπω οτι μηδενιστηκαν τα προβηματα της πλεον και ολα ειναι καλα για ολους.

Spirit fm, flash player πιστευω τα'φτιαξες κι αυτα και εισαι οκ τωρα.

Για μπαταρια δεν εχω υποψη μου.

 

 

Το ξαναφλάσαρα από την αρχή, τώρα είναι οκ. Μάλλον κάποια ρύθμιση μου είχε ξεφύγει, τι να πω...

Ναι κατι τετοιο θα ηταν, δεν εχει συμβει κατι αναλογο

 

CyanMobileX GR , coming soon ...:p

Link to comment
Share on other sites

τα themes απο cm7 ειναι συμβατα με την cyanmobile η θα αλλαξουν τιποτα στο framework που δεν θελουμε?

 

Ναι συμβατα ειναι , τωρα λογικα δεν θα'χεις προβλημα με το framework, το jb theme με το ice10 μεσα, απο την cm7 ειναι και δουλευει κανονικα απ'οτι το'χω δοκιμασει, και 99% θα δουλευουν ολα τα θεματα για cm7

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ναι συμβατα ειναι , τωρα λογικα δεν θα'χεις προβλημα με το framework, το jb theme με το ice10 μεσα, απο την cm7 ειναι και δουλευει κανονικα απ'οτι το'χω δοκιμασει, και 99% θα δουλευουν ολα τα θεματα για cm7

 

λες να βρουμε κανα καλο ετοιμο hell theme cm7 που να κολλησει σε caynmobile και να σε βγαλω απο το κοπο να καθεσαι να φτιαχνεις?

Ξεκιναω το ψαξιμο αν κανεις δει παντως hell theme cm7 με νεκροκεφαλες χαρους σκελετους και τα τοιαυτα ας στειλει κανα λινκ ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...