Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδία που θα βρω ένα καλό λιτό ελληνικό πληκτρολόγιο για την 2.3 (KALO_EXTREME) ? κάτι latinIME.apk που δοκίμασα δε δουλεύουν και το multiling που μου πρότειναν είναι πολυ φορτωμένο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Ρε παιδία που θα βρω ένα καλό λιτό ελληνικό πληκτρολόγιο για την 2.3 (KALO_EXTREME) ? κάτι latinIME.apk που δοκίμασα δε δουλεύουν και το multiling που μου πρότειναν είναι πολυ φορτωμένο.

 

http://www.mediafire.com/?o0ze862fasvuft4

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία που θα βρω ένα καλό λιτό ελληνικό πληκτρολόγιο για την 2.3 (KALO_EXTREME) ? κάτι latinIME.apk που δοκίμασα δε δουλεύουν και το multiling που μου πρότειναν είναι πολυ φορτωμένο.

 

αν και δεν εχω go launcher με αρεσει πολυ και με βολευει το go greek keyboard και του βάζω και ενα neon theme τα βρισκεις δωρεαν στο google play

Link to comment
Share on other sites

Αμαν με τις νεκροκεφαλες. Εφιαλτη στο δρομο με τις Λευκες το κανατε το νημα και σκιαχτηκα. Νεκροκεφαλες εδω, νεκροκεφαλες εκει, στρογγυλες νεκροκεφαλες, νεκροκεφαλες στο φοτοσοπ, νεκροκεφαλες σε ντεντ λινκς....Βρειτε τουλαχιστον ενα συνθηματικο, πχ να λετε τη νεκροκεφαλη Θανασακη. Πχ "Ελαβα τον Θανασακη και θα στον κανω περικοπη οβαλ", " Α, ευχαριστω γκαλεν, τον ελαβα τον Θανασακη και ειναι τελειος"
Link to comment
Share on other sites

Αμαν με τις νεκροκεφαλες. Εφιαλτη στο δρομο με τις Λευκες το κανατε το νημα και σκιαχτηκα. Νεκροκεφαλες εδω, νεκροκεφαλες εκει, στρογγυλες νεκροκεφαλες, νεκροκεφαλες στο φοτοσοπ, νεκροκεφαλες σε ντεντ λινκς....Βρειτε τουλαχιστον ενα συνθηματικο, πχ να λετε τη νεκροκεφαλη Θανασακη. Πχ "Ελαβα τον Θανασακη και θα στον κανω περικοπη οβαλ", " Α, ευχαριστω γκαλεν, τον ελαβα τον Θανασακη και ειναι τελειος"

 

ακου θανασακη χαχαχα ωραιος!αν ο γκαλεν ομως κοιτουσε να σε κανει και εσενα ενα ξεχωριστο slider για ξεκλειδωμα του κινητου π.χ. λεμε ενα γαματο αυτοκινητο ή ενα top model ε δεν θα το φωναζες θανασακη :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτη την φορα νομιζω πως δεν θα το γλυτωσω το service οποτε θα χρειαστω τη βοηθεια σας.

Χθες ξανα-επαιξα με 1 port μιας cm9 που ειχα ξεκινησει και εφτανε ως το bootanimation...τα καταφερα ομως και τελικα bootαρε! Μου εβγαζε ομως 1 Phone.apk stopped responding ή κτ τετοιο και δεν μπορουσα καν να ξεκλειδωσω το κινητο. Τελος παντων, λεω: "ε αφου bootαρε ολα τα αλλα γινονται μετα" και βγαζω την μπαταρια για να το κλεισω. Το ειχα συνδεδεμενο με adb και θα μπορουσα να κανω reboot σε recovery απο κει, αλλα εκεινη την ωρα απο τη χαρα μου δεν με εκοψε. Το κινητο μετα απο κει πεθανε ολοκληρωτικα....Και οταν λεω ολοκληρωτικα, εννοω οτι δεν ανοιγει σε κανενα mode...Ουτε κανονικα,ουτε σε recovery, ουτε σε pink screen αλλα ουτε και χωρις μπαταρια που δοκιμασα 1 φορα χθες. Τι κανω τωρα; Υπαρχει σωτηρια ή το παω για service; Και εστω οτι το παω για service τι λεω για να με πιστεψουν; Αν καταφερουν και το ανοιξουν δεν θα δουν οτι εχω custom recovery + 1 .zip στην εσωτερικη μνημη και θα αρνηθουν να το επιδιορθωσουν δωρεαν;

 

Επισης αυτο παιζει να εγινε επειδη εβγαλα την μπαταρια ενω η συσκευη ηταν ανοιχτη; Το εχω κανει δεκαδες φορες (σε διαφορετικα mode (σε pink screen, οταν σκαλωνε στην οθονη να λεει απλα ideos κτλ) και δεν ξερω αν οντως προκαλεσε αυτο τη ζημια.

 

Περιμενω να με ξελασπωσετε :D

 

Edit: Το κινητο επισης οταν βαζω να το φορτισω δεν κανει παλι τιποτα. Δεν βγαινει δηλαδη εκεινη η μπαταριουλα που γεμιζει...

Edited by Moihack
Link to comment
Share on other sites

Φιλε moihack , μαλλον πας service.

Οποιος εφτασε στο σημειο να μη δειχνει τη μπαταρια οταν φορτιζει ( τελειως νεκρο τηλ..), δεν το απεφυγε το service .

Μακαρι να το σωσεις , αλλιως 15 μερες υπομονη...:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτη την φορα νομιζω πως δεν θα το γλυτωσω το service οποτε θα χρειαστω τη βοηθεια σας.

Χθες ξανα-επαιξα με 1 port μιας cm9 που ειχα ξεκινησει και εφτανε ως το bootanimation...τα καταφερα ομως και τελικα bootαρε! Μου εβγαζε ομως 1 Phone.apk stopped responding ή κτ τετοιο και δεν μπορουσα καν να ξεκλειδωσω το κινητο. Τελος παντων, λεω: "ε αφου bootαρε ολα τα αλλα γινονται μετα" και βγαζω την μπαταρια για να το κλεισω. Το ειχα συνδεδεμενο με adb και θα μπορουσα να κανω reboot σε recovery απο κει, αλλα εκεινη την ωρα απο τη χαρα μου δεν με εκοψε. Το κινητο μετα απο κει πεθανε ολοκληρωτικα....Και οταν λεω ολοκληρωτικα, εννοω οτι δεν ανοιγει σε κανενα mode...Ουτε κανονικα,ουτε σε recovery, ουτε σε pink screen αλλα ουτε και χωρις μπαταρια που δοκιμασα 1 φορα χθες. Τι κανω τωρα; Υπαρχει σωτηρια ή το παω για service; Και εστω οτι το παω για service τι λεω για να με πιστεψουν; Αν καταφερουν και το ανοιξουν δεν θα δουν οτι εχω custom recovery + 1 .zip στην εσωτερικη μνημη και θα αρνηθουν να το επιδιορθωσουν δωρεαν;

 

Επισης αυτο παιζει να εγινε επειδη εβγαλα την μπαταρια ενω η συσκευη ηταν ανοιχτη; Το εχω κανει δεκαδες φορες (σε διαφορετικα mode (σε pink screen, οταν σκαλωνε στην οθονη να λεει απλα ideos κτλ) και δεν ξερω αν οντως προκαλεσε αυτο τη ζημια.

 

Περιμενω να με ξελασπωσετε :D

 

Edit: Το κινητο επισης οταν βαζω να το φορτισω δεν κανει παλι τιποτα. Δεν βγαινει δηλαδη εκεινη η μπαταριουλα που γεμιζει...

 

Φίλε εμείς πρέπει να συνεργαστούμε... το ίδιο ακριβώς πάθαμε!!! χαχαχ :lol: Το δικό μου έχει ήδη σταλεί για service...

Αν σε ρωτήσουν αν πείραξες τίποτα, πες τους ότι δεν ξέρεις από αυτά τα πράγματα, "αυτά είναι του διαβόλου"... :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να σας τα φτιάξουν παιδιά, θεια δική για το Σέρβις που μου ρίξανε άκυρο με μαμά ρομ!!!:devil::devil::devil:

 

Πολυ θα το ευχαριστηθώ για τις που... που με κάνανε!!!

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να σας τα φτιάξουν παιδιά, θεια δική για το Σέρβις που μου ρίξανε άκυρο με μαμά ρομ!!!:devil::devil::devil:

 

Πολυ θα το ευχαριστηθώ για τις που... που με κάνανε!!!

 

Πόσα σου πήραν???

Link to comment
Share on other sites

Το εχω ξαναφέρει αρκετές και εδω, το έστειλα να μου καθαρίσουν τη σκόνη στη γωνιά, με ριξανε άκυρο οτι εχει υγρασία στη πλακέτα και θελανε να πληρώσω να την αλλάξουν, ειπα προφανώς οχι και μου το επέστρεψαν οπως το έστειλα με επιπλέον χρέωση 12 για την αποστολή και πίσω:

 

 

ΓΙΑΥΤΟ Γ..... ΤΟΥΣ!!! Να νιωσω λιγο δικαιωμένος και εγώ!! :D

Link to comment
Share on other sites

Το εχω ξαναφέρει αρκετές και εδω, το έστειλα να μου καθαρίσουν τη σκόνη στη γωνιά, με ριξανε άκυρο οτι εχει υγρασία στη πλακέτα και θελανε να πληρώσω να την αλλάξουν, ειπα προφανώς οχι και μου το επέστρεψαν οπως το έστειλα με επιπλέον χρέωση 12 για την αποστολή και πίσω:

 

 

ΓΙΑΥΤΟ Γ..... ΤΟΥΣ!!! Να νιωσω λιγο δικαιωμένος και εγώ!! :D

 

Μην ανησυχεις,3 κινητα τους εχω στοιχισει..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτη την φορα νομιζω πως δεν θα το γλυτωσω το service οποτε θα χρειαστω τη βοηθεια σας.

Χθες ξανα-επαιξα με 1 port μιας cm9 που ειχα ξεκινησει και εφτανε ως το bootanimation...τα καταφερα ομως και τελικα bootαρε! Μου εβγαζε ομως 1 Phone.apk stopped responding ή κτ τετοιο και δεν μπορουσα καν να ξεκλειδωσω το κινητο. Τελος παντων, λεω: "ε αφου bootαρε ολα τα αλλα γινονται μετα" και βγαζω την μπαταρια για να το κλεισω. Το ειχα συνδεδεμενο με adb και θα μπορουσα να κανω reboot σε recovery απο κει, αλλα εκεινη την ωρα απο τη χαρα μου δεν με εκοψε. Το κινητο μετα απο κει πεθανε ολοκληρωτικα....Και οταν λεω ολοκληρωτικα, εννοω οτι δεν ανοιγει σε κανενα mode...Ουτε κανονικα,ουτε σε recovery, ουτε σε pink screen αλλα ουτε και χωρις μπαταρια που δοκιμασα 1 φορα χθες. Τι κανω τωρα; Υπαρχει σωτηρια ή το παω για service; Και εστω οτι το παω για service τι λεω για να με πιστεψουν; Αν καταφερουν και το ανοιξουν δεν θα δουν οτι εχω custom recovery + 1 .zip στην εσωτερικη μνημη και θα αρνηθουν να το επιδιορθωσουν δωρεαν;

 

Επισης αυτο παιζει να εγινε επειδη εβγαλα την μπαταρια ενω η συσκευη ηταν ανοιχτη; Το εχω κανει δεκαδες φορες (σε διαφορετικα mode (σε pink screen, οταν σκαλωνε στην οθονη να λεει απλα ideos κτλ) και δεν ξερω αν οντως προκαλεσε αυτο τη ζημια.

 

Περιμενω να με ξελασπωσετε :D

 

Edit: Το κινητο επισης οταν βαζω να το φορτισω δεν κανει παλι τιποτα. Δεν βγαινει δηλαδη εκεινη η μπαταριουλα που γεμιζει...

 

Αν μπορεις να περασεις μια Β572 πριν το στειλεις που ειναι οfficial ή εστω στo recovery να μπεις και να επιλεξεις format/boot ετσι ωστε να κολλησει σε μια μπλε οθονη οποτε ουτε οι ιδιοι θα μπορουν να δουν τι εχεις κανει αυτο εκανε ο πικα πάντως και το πηγε και του το φτιαξανε δωρεαν με εγγυηση. Αν δεν μπορεις πλεον τιποτα απο αυτα το πας κατευθειαν σε καταστημα το παιζεις ασχετος απο τεχνολογια στο στελνουν και περιμενεις 15 μερες και ευχεσαι να μη σε χρεωσουν. Καλη επιτυχια

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχεις,3 κινητα τους εχω στοιχισει..

 

Βάλσαμο στη ψυχή μου το ποστ σου, κρίμα που θα το δώσω το κινητο (και αλλα δυο Χ3) μιας και το συμπάθησα το κινητό αρκετά!

 

Δε μπορω να το κρατησω γιατι αν πάθει κατι στο φλασαρισμα θα μου ειναι άχρηστο οπότε ας το παρει κανένας που δεν θα το πειράζει πολυ για να ειναι σίγουρος! Προσφορές για 120€ (με θηκη, sd, screen protectors) ειχα οπότε κάπου εκει θα το σφάξω και θα ψάξω για budget για κανενα g nexus!

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ξερει ποιο init.d script η build.prop edit ειναι υπευθυνο για to touch?Λεγοντας touch εννοω την ανταποκριση της οθονης με το που ακουμπησω το δαχτυλο και ξεκινησω να το μετακινω για να scrollαρω, μεχρι την στιγμη που θα αρχισει να scrollαρει οντως η οθονη.Θελω να μικρηνω αυτην την αποσταση.Παρατηρησα οτι η miui 2.8.2 ηταν αψογη σάυτο,η ανταποκριση ηταν αμεση.Θελω να το βαλω στην kalo Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

tziva αμα το κινητο εδειχνε καποιο σημαδι ζωης θα εκανα παρτι αυτη τη στιγμη πιστεψε με :P

 

θελω να ρωτησω το εξης. οπως ειναι τωρα το κινητο, λογικα παει για αλλη πλακετας ετσι ; Αν του αλλαξουν πλακετα, θα αλλαξει και η εσωτερικη μνημη καθως και το android που εχω περασμενο τωρα;

Edited by Moihack
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ξερει ποιο init.d script η build.prop edit ειναι υπευθυνο για to touch?Λεγοντας touch εννοω την ανταποκριση της οθονης με το που ακουμπησω το δαχτυλο και ξεκινησω να το μετακινω για να scrollαρω, μεχρι την στιγμη που θα αρχισει να scrollαρει οντως η οθονη.Θελω να μικρηνω αυτην την αποσταση.Παρατηρησα οτι η miui 2.8.2 ηταν αψογη σάυτο,η ανταποκριση ηταν αμεση.Θελω να το βαλω στην kalo

 

To συγκεκριμενο script το εχει ενσωματωσει ο kalo στην ramdisk του kernel. Εδω ειναι αν θελεις να το δοκιμασεις.

 

tziva αμα το κινητο εδειχνε καποιο σημαδι ζωης θα εκανα παρτι αυτη τη στιγμη πιστεψε με :P

 

θελω να ρωτησω το εξης. οπως ειναι τωρα το κινητο, λογικα παει για αλλη πλακετας ετσι ; Αν του αλλαξουν πλακετα, θα αλλαξει και η εσωτερικη μνημη καθως και το android που εχω περασμενο τωρα;

 

Αφου ειναι νεκρο, ουτε αυτοι θα μπορεσουν να δουν τι εχεις κανει. Στην πλακετα ειναι ολα εκτος απο το ηχειο, τον touch sensor, το power button και το led flash.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

tziva αμα το κινητο εδειχνε καποιο σημαδι ζωης θα εκανα παρτι αυτη τη στιγμη πιστεψε με :P

 

θελω να ρωτησω το εξης. οπως ειναι τωρα το κινητο, λογικα παει για αλλη πλακετας ετσι ; Αν του αλλαξουν πλακετα, θα αλλαξει και η εσωτερικη μνημη καθως και το android που εχω περασμενο τωρα;

 

Κοιτα εγω το εστειλα για θεμα gps και με αλλαξανε πλακετα που δεν χρειαζοτανε και τωρα το ξαναεστειλα για να τσεκαρουν το gps και να το φτιαξουν. Το ειχα στειλει με τη Β572 και αλλαξανε πλακετα και με το στειλανε με τη 2.2 τη Β041 και απο οσα εχω διαβασει στους περισσοτερους με τη Β041 το επιστρεφουν. Τα παντα μεσα διαγραφονται την sdcard μπαταρια και καπακι μπαταριας στα δινουν στο καταστημα και στελνουν μονο τη συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εγω το εστειλα για θεμα gps και με αλλαξανε πλακετα που δεν χρειαζοτανε και τωρα το ξαναεστειλα για να τσεκαρουν το gps και να το φτιαξουν. Το ειχα στειλει με τη Β572 και αλλαξανε πλακετα και με το στειλανε με τη 2.2 τη Β041 και απο οσα εχω διαβασει στους περισσοτερους με τη Β041 το επιστρεφουν. Τα παντα μεσα διαγραφονται την sdcard μπαταρια και καπακι μπαταριας στα δινουν στο καταστημα και στελνουν μονο τη συσκευη.

 

Εμενα δυο φορες το πηραν οπως ειναι και μου το επεστρεψαν με καινουρια μπαταρια και τις δυο φορες.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δυο φορες το πηραν οπως ειναι και μου το επεστρεψαν με καινουρια μπαταρια και τις δυο φορες.

 

Τι να σε πω εμενα και τις 2 φορες με βγαλανε μπαταρια sim card sd card και το καπακι της μπαταριας και με τα δωσανε

Link to comment
Share on other sites

Αφου ειναι νεκρο, ουτε αυτοι θα μπορεσουν να δουν τι εχεις κανει. Στην πλακετα ειναι ολα εκτος απο το ηχειο, τον touch sensor, το power button και το led flash.

 

Να σαι καλα ρε σοφο για την επεξηγηση.

 

Λοιπον θα το παω αυριο και μετα ειδωμεν.

 

Σας ευχαριστω ολους για την ωρα :)

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=32218002

Ενα τρελο γκαρνταση απο Ελλαδα αρχισε JB για το x5pro...ειναι καλο να του δωσουμε support πιστευω!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

@Για τους Horse riders

Ξεκιναω απο σημερα να φτιαχνω τα ρομ που ελεγα , με διαφορετικα θεματα για ολα τα γουστα , πρωτα ετοιμαζω ενα με λευκο θεμα για τον φιλο jiakomo και καποιους που θελουν να φαινεται και ο carrier στο statusbar .

Θα ενημερωσω και θα βαλω και screenshots μολις ειναι ετοιμο.

 

Άψογα, αναμένω :)

Link to comment
Share on other sites

Άψογα, αναμένω :)

Μια και σε πετυχα jiakomo , κατεβασε αυτο το zip ...http://www.mediafire.com/?wfr561pm0h159f6

Μπες recovery και φλασαρε κατευθειαν , χωρις wipes χωρις τιποτ'αλλο , το LightHorsetheme.zip .

Ελπιζω να σ'αρεσει .

Aλλιως , αμα θες να γυρισεις παλι στο προηγουμενο θεμα , τοτε φλασαρε αυτο ... http://www.mediafire.com/?qp61iq2wh2dt6ra ( ειναι το DefaultHorseICStheme.zip) και ξαναγινεται οπως ηταν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...