Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το κοιταξα και αυτο

σε recovery δουλευει κανονικα

μπορει καποιος να ανεβασει το δικο του boot.img

λετε να χαλασε;

 

Οντως,,καλος φαινεται.....

Αλλα μηπως εχεις στο pc σου ,,κανενα φακελο image αποθηκευμενο .....να δοκιμασεις να τον αλλαξεις,,,,μηπως γινει τιποτα???

Τι να σου πω ,,,,,λες να επεσες στη περιπτωση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

δεν αλλαξε το recovery,δεν ξερω εαν αλλαξε το boot.img

Οντως,,καλος φαινεται.....

Αλλα μηπως εχεις στο pc σου ,,κανενα φακελο image αποθηκευμενο .....να δοκιμασεις να τον αλλαξεις,,,,μηπως γινει τιποτα???

Τι να σου πω ,,,,,λες να επεσες στη περιπτωση

boot image εχω αλλα δεν θυμαμαι ποιο ειναι,μαλλον της 512.

4.136 kb

με την μπαταρια τι κανουμε,θα αδειασει τοση ωρα....

στο φακελο dload βαζουμε το UPATE APP απο step 2 η και το UPDATE APP ΑΠΟ step 1?

για σιγουρια ρωταω

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

δεν αλλαξε το recovery,δεν ξερω εαν αλλαξε το boot.img

 

boot image εχω αλλα δεν θυμαμαι ποιο ειναι,μαλλον της 512.

4.136 kb

με την μπαταρια τι κανουμε,θα αδειασει τοση ωρα....

στο φακελο dload βαζουμε το UPATE APP απο step 2 η και το UPDATE APP ΑΠΟ step 1

 

Δεν φορτιζει οταν ειναι κλειστο??

Το στεπ 1 οπως ειναι ,και βαζεις μαζι και το update app απο στεπ 2 ,απλα το μετοναμαζεις σε update_gapp (το στεπ 2)

Link to comment
Share on other sites

δεν αλλαξε το recovery,δεν ξερω εαν αλλαξε το boot.img

 

boot image εχω αλλα δεν θυμαμαι ποιο ειναι,μαλλον της 512.

4.136 kb

με την μπαταρια τι κανουμε,θα αδειασει τοση ωρα....

στο φακελο dload βαζουμε το UPATE APP απο step 2 η και το UPDATE APP ΑΠΟ step 1?

για σιγουρια ρωταω

 

UPDATE APP ΑΠΟ step 1 και UPDATE_g.APP ΑΠΟ step 2 και τα δυο μαζι στο φακελο

 

φορτιζει και κλειστο, μην ανησυχεις.

 

http://www.mediafire.com/file/jetz5tr4n65ufj8/boot.img

 

http://www.mediafire.com/file/di84ba5qwqc5e5t/boot_backup.img

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:

 

εβαλα το δικο μου stock boot .img

παλι σε recovery μπαινει.

θα το αφησω για αυριο γιατι τωρα θα φυγει απο το μπαλκονι λεμε

λιγο το εχω.

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:

 

εβαλα το δικο μου stock boot .img

παλι σε recovery μπαινει.

 

Το εχασα αυτο

Δεν εισαι οκ τωρα ??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, ξέρετε τι συμβαίνει και γιατί όταν τρέχω το quadrant standrard το x5 pro αργεί να ξεκινήσει να κάνει τα τεστ και μου το βγάζει τρίτο μετά το samsung galaxy και το nexus? έχω εγκαταστήσει το 2.3.5 gingerbread.

Και τι τροποποιήσεις πρέπει να κάνω στο toolrom για να τρέχει σφαίρα?

 

Αν μιλας για το quadrant 2.0 σε βγαζει πισω απο το galaxy tab που ειναι ταμπλετα και το galaxy nexus που κανει 700 ευρω, που ειναι το περιεργο?

 

Kαι στο δικο μου τα ιδια,εγω δε το εχω ROOTαρει πριn βγαλει αναβαθμιση το Quadrant πηγαινα ανετα στα 1985 και 1ος τωρα μετα την αναβαθμιση 1575 κι ας το εχω μολις ανοιξει! Εχω βαλει 8GB καρτα εχω 37 εφαρμογες και παιχνιδια και εσωτερικη μνημη εχω 503κατ. 505ελ. και στη καρτα 1,3κατ. 6,1ελ. ειναι φυσιολογικο αυτο? Μπορει καποιος που ξερει να μας βοηθησει? Ευχαριστω.

 

Με το που ανοιξες την εφαρμογη σου εβγαλε ενα pop up στο οποιο σαν γνησιος ελληνας πατησες ok χωρις να το διαβασεις :p

Ελεγε λοιπον οτι στην νεα εκδοση εχει αλλαξει ο τροπος υπολογισμου του σκορ σε σχεση με τις 1.x εκδοσεις γιατι πλεον υποστηριζονται πολυπυρινες συσκευες.

 

Sofokla πως τα παμε με τη vallentine??εχουμε νεοτερα??

 

Εκει που νομιζα οτι εχω τελειωσει, την περασα να την δω και ανακαλυψα οτι το λεξικο μας στα νιατα του ηταν ισπανικο. Πρεπει λοιπον να αλλαξω τις ισπανικες μεταφρασεις σε ελληνικα. Εχω δρομο ακομα..

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Αν μιλας για το quadrant 2.0 σε βγαζει πισω απο το galaxy tab που ειναι ταμπλετα και το galaxy nexus που κανει 700 ευρω, που ειναι το περιεργο?

 

 

 

Με το που ανοιξες την εφαρμογη σου εβγαλε ενα pop up στο οποιο σαν γνησιος ελληνας πατησες ok χωρις να το διαβασεις :p

Ελεγε λοιπον οτι στην νεα εκδοση εχει αλλαξει ο τροπος υπολογισμου του σκορ σε σχεση με τις 1.x εκδοσεις γιατι πλεον υποστηριζονται πολυπυρινες συσκευες.

 

 

 

Εκει που νομιζα οτι εχω τελειωσει, την περασα να την δω και ανακαλυψα οτι το λεξικο μας στα νιατα του ηταν ισπανικο. Πρεπει λοιπον να αλλαξω τις ισπανικες μεταφρασεις σε ελληνικα. Εχω δρομο ακομα..

 

Μια χαρα ειμαστε δλδ!!χααχχα!!Την MIUI βρε πως την εκανες?btw εχω enel λεξικο αν θες!!Και οντος το quadrant αλλαξε και πλεον μας χαλαει γιατι μας βγαζει 2ους πισω απο το galaxy! :(

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

φιλε akale επειδη την εχω πατησει και εγω αν θελεις κανε το εξης. μπες στο recovery και κανε format cache, format data, format system, format ect, format sd με βγαλμενη την καρτα μνημης και τελευταιο format boot. μετα συνδεσε το στον υπολογιστη με ροζ οθονη και ξαναπερνα τα αρχειακια που ειχε απο την μανα του και ξαναδοκιμασε. σε εμενα δουλεψε. Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειμαστε δλδ!!χααχχα!!Την MIUI βρε πως την εκανες?btw εχω enel λεξικο αν θες!!Και οντος το quadrant αλλαξε και πλεον μας χαλαει γιατι μας βγαζει 2ους πισω απο το galaxy! :(

 

ποιο λεξικο? ποσα mb ειναι?

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

ποιο λεξικο? ποσα mb ειναι?

 

Αυτο εδω 851kb!!http://www.mediafire.com/?qi9uggq4bcsg3w2

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

οχι βεβαια.

 

Μηπως να ζηταγες απο καποιον που εχει τον φακελο image ,απο την 512,,να τον δοκιμαζες, κι αυτον,,,μηπως κατι δεν παει καλα στο δικο σου φακελο image

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα.

Εκανα την αναβαθμιση σε 2.3.5 (με τους 3 φακελους) και στο 2ο upgrade που πηγα να κανω, χρησιμοποιωντας τον 3ο φακελο μου βγαζει update complete, κανει restart, αλλά κολλαει συνεχεις στην ιδια κατασταση. Δηλαδη ξανα μου βγαζει Update complete και ξανα restart με αποτελεσμα να μην bootαρει.

Δεν ειχα εξωτερικη sd καρτα και ολη η διαδικασια έγινε στην εσωτερικη sd καρτα του τηλεφωνου βαζοντας το αρχειο dload κλπ

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα.

Εκανα την αναβαθμιση σε 2.3.5 (με τους 3 φακελους) και στο 2ο upgrade που πηγα να κανω, χρησιμοποιωντας τον 3ο φακελο μου βγαζει update complete, κανει restart, αλλά κολλαει συνεχεις στην ιδια κατασταση. Δηλαδη ξανα μου βγαζει Update complete και ξανα restart με αποτελεσμα να μην bootαρει.

Δεν ειχα εξωτερικη sd καρτα και ολη η διαδικασια έγινε στην εσωτερικη sd καρτα του τηλεφωνου βαζοντας το αρχειο dload κλπ

 

Το φαγαμε πολλοι το ιδιο "καλο" και εγω πρωτες μερες με το κιν..βαλε απο το 2ο φακελο παλι κανε update και μην βαλεις το 3ο!!Χωρις sd δεν ξερω πως θα μπορεσεις να βρεις τροπο να βαλεις το dload παλι μεσα!! :(

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

akale αυτος ειναι ο δικος μου φακελος image που σε εμενα δουλεψε κανονικα.

εσυ αλλαξε μονο το recovery γιατι αυτο ειναι το μανισιο

 

http://www.mediafire.com/?qeosn1bky550wq5

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

634 translations have been added to the dictionary.

thanks!!!:)

 

Εχει πολλα κενα ομως να ξερεις...αλλα βοήθησα!! :Ρ

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

akale αυτος ειναι ο δικος μου φακελος image που σε εμενα δουλεψε κανονικα.

εσυ αλλαξε μονο το recovery γιατι αυτο ειναι το μανισιο

 

http://www.mediafire.com/?qeosn1bky550wq5

φιλε akale επειδη την εχω πατησει και εγω αν θελεις κανε το εξης. μπες στο recovery και κανε format cache, format data, format system, format ect, format sd με βγαλμενη την καρτα μνημης και τελευταιο format boot. μετα συνδεσε το στον υπολογιστη με ροζ οθονη και ξαναπερνα τα αρχειακια που ειχε απο την μανα του και ξαναδοκιμασε. σε εμενα δουλεψε.

ολα format??

ειναι ολα τα αρχεια εκει μεσα;

για να δουμε!

Link to comment
Share on other sites

ολα format??

ειναι ολα τα αρχεια εκει μεσα;

για να δουμε!

 

οπα οπα νομιζω ο φιλος φοραει 2.2.2

Αν τα κανεις ολα φορματ περνα παλι την 512

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το Fix permissions δεν κανει τπτ για τα FC θελει αναγκαστικα format system...τωρα προσπαθω να περασω την CM του geno και με δινει του κοσμου τα FC btw διχνει ενα ραδιο μεσα..λετε να καταφερε το ραδιο???Και καποιος να μου πει γιατι πρεπει να κολαει στο format .android secure και πρεπει να ξηλώσω μπαταρια??
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

οπα οπα νομιζω ο φιλος φοραει 2.2.2

Αν τα κανεις ολα φορματ περνα παλι την 512

 

σκοπος ειναι ομως να δουλεψει το τηλεφωνο και μετα το σεταρει παλι οπως θελει.

Link to comment
Share on other sites

Το φαγαμε πολλοι το ιδιο "καλο" και εγω πρωτες μερες με το κιν..βαλε απο το 2ο φακελο παλι κανε update και μην βαλεις το 3ο!!Χωρις sd δεν ξερω πως θα μπορεσεις να βρεις τροπο να βαλεις το dload παλι μεσα!! :(

 

Ευχαριστω φιλε μου.

Βρηκα μια καρτα, περασα τους 2 φακελους και ανοιξε κανονικα.

Το 3ο αρχειο τελικα να το περασω γιατι μου εχει αναγνωρισει την 2.3.5 κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...