Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπασααααααααααααααααα να λες,εχουμε πει σε πιο πανω posts τι δουλευει και με ποια κουμπια στο κινητος μας(το εσωσα)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

μπασααααααααααααααααα να λες,εχουμε πει σε πιο πανω posts τι δουλευει και με ποια κουμπια στο κινητος μας(το εσωσα)

 

 

 

Πηγα πισω και ειδα τι κανουν τα κουμπια. Χρειαζεται να παρω και προσαρμογεα?, γιατι εχει αναφερθει σε πιο πανω ποστ. Τι εννοεις το εσωσα?

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

μπασααααααααααααααααα να λες,εχουμε πει σε πιο πανω posts τι δουλευει και με ποια κουμπια στο κινητος μας(το εσωσα)

 

εδωσα και γω παραγγελια,να σου πω τα vol up/vol down θα δουλευουν σε mp3 player/laptop? (αν εχει κιολας,αλλα λογικα θα εχει)

 

αφου δεν εχουμε καμια kitkat ας ασχοληθουμε με τα ακουστικα..!

Link to comment
Share on other sites

εδωσα και γω παραγγελια,να σου πω τα vol up/vol down θα δουλευουν σε mp3 player/laptop? (αν εχει κιολας,αλλα λογικα θα εχει)

 

αφου δεν εχουμε καμια kitkat ας ασχοληθουμε με τα ακουστικα..!

 

Πριν 10 λεπτα τα παραγγειλα και τωρα θα περιμενω....

;)

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Πηγα πισω και ειδα τι κανουν τα κουμπια. Χρειαζεται να παρω και προσαρμογεα?, γιατι εχει αναφερθει σε πιο πανω ποστ. Τι εννοεις το εσωσα?

να μην βγω off topic

τι να τον κανεις?δεν νομιζω οτι ανεφερε καποιος για προσαρμογεα,εκτος και μου διαφευγει κατι

Link to comment
Share on other sites

να μην βγω off topic

τι να τον κανεις?δεν νομιζω οτι ανεφερε καποιος για προσαρμογεα,εκτος και μου διαφευγει κατι

 

Δεν παραγγειλα προσαρμογεα μονο τα ακουστικα παραγγειλα απο

e-shop.

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

εδωσα και γω παραγγελια,να σου πω τα vol up/vol down θα δουλευουν σε mp3 player/laptop? (αν εχει κιολας,αλλα λογικα θα εχει)

 

αφου δεν εχουμε καμια kitkat ας ασχοληθουμε με τα ακουστικα..!

δεν ξερω,στο laptop δεν ειναι και τοσο καλα,ισως θελει player,ισως ρυθμισεις,δεν εχω ασχοληθει καθολου,απλα τα δοκιμασα εαν παιζουν.

επισης στο δικο μου laptop δεν πρεπει να βαλεις ολο το καρφι αλλα τα 2/3 περιπου,αλλοιως ειναι μπουκομενα

ειναι παραξενη η γκομενα:p

τωρα δοκιμαζω MixZing Music Player,που φαινεται καλος,αφου δεν εχουμε kitkat.....

καλοριζικα και ΜΗΝ ξεχασετε να τα στρωσετε

επισης τα ευχαριστω στον φιλο που ανεφερε το vipersaudio,δουλευει πολυ καλα!

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω,στο laptop δεν ειναι και τοσο καλα,ισως θελει player,ισως ρυθμισεις,δεν εχω ασχοληθει καθολου,απλα τα δοκιμασα εαν παιζουν.

επισης στο δικο μου laptop δεν πρεπει να βαλεις ολο το καρφι αλλα τα 2/3 περιπου,αλλοιως ειναι μπουκομενα

ειναι παραξενη η γκομενα:p

τωρα δοκιμαζω MixZing Music Player,που φαινεται καλος,αφου δεν εχουμε kitkat.....

 

Με miui music player παιζουνε καλα?

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

παιζουν πολυ καλα αλλα θα βαλεις vipersaudio και θα απενεργοποιησεις τον δικο της,βεβαια γουστα ειναι αυτα

πιο πανω εχει SS για ρυθμισεις απο τον mixanikosgr

Link to comment
Share on other sites

παιζουν πολυ καλα αλλα θα βαλεις vipersaudio και θα απενεργοποιησεις τον δικο της,βεβαια γουστα ειναι αυτα

πιο πανω εχει SS για ρυθμισεις απο τον mixanikosgr[/quote

 

 

Το εχω εδω και κανενα μηνα και ειναι πραγματικα πολυ καλο.

Παντως ωραια ,χαιρομαι γιατι τοσο καιρο με τα ακουστικα που ηταν πακετο με το κινητο βαρεθηκα.

Φτανει πια! Ηρθε καιρος για καινοτομιες! :) :)

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

επισης θυμαμαι παλαιοτερα που ελεγες να σβησουμε καποιες γραμμες αφου πεταξουμε τον dsp και audioeffect

εαν θυμασαι ποιες..καλως

Δεν χρειαζεται να σβησεις τιποτα στο build.prop , εφοσον εσβησες τα apk , καθαρισες.

 

gkalen η MIUIv4 που δουλευες την ανεβασες καπου ή το αφησες;

 

βαλτην καπου αμα μπορεις,εχει το ιδιο καλο ηχο οπως στην ice?

εμενα δεν με "νοιαζει" η ram,αρκει να δουλευει το sygic καλα και να αφηνει και κατι τις

μην τα θελουμε ολα δικα μας αφου δεν γινεται,οι αλλοι ας μεινουν σε gb αμα εχουν πολλες εφαρμογες,μεχρι ισως βρεις κατι καλυτερο

 

Για σας που θελετε να δειτε Miui V4.

Ειναι η Μiui V4 2.12.21 που ειχε φτιαξει ο geno και ασχοληθηκα με τη παρτη της , το "κακο" ειναι οτι ειναι based σε B928 και δεν εχει αλλαξει το κερνελ για να μπορει να δουλεψει και αλλου ... δηλ.. δεν μπορω να παρω ενα ΜiuiV4 απο αλλο τηλ... και να το κανω πορτ γιατι το κερνελ δεν κανει.

Ο ηχος και καμερα και ολα γενικα , ειναι σαν την B928 και Back to Ice , αλλα δεν υποφερεται η λιγοστη ραμ , κι εγω δεν αντεξα πανω απο δυο μερες.

Τεςπα , οποιος θελει δοκιμες και δεν εχει τι να κανει ... :p ... παρτε τη να τη δειτε

 

Download

V4 MIUI U8800pro

http://d-h.st/bgt

 

Εγκατασταση

Με recovery 5.0.2.7 , και οπως κάνουμε παντα ... ολα τα wipes και format system.

 

Kαι φρεσκια Back to ΙCE

Download

http://d-h.st/4Z4

 

Οσοι ειστε σε ICS baseband μπορειτε να δοκιμασετε

Enjoy ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να σβησεις τιποτα στο build.prop , εφοσον εσβησες τα apk , καθαρισες.

καλως

Για σας που θελετε να δειτε Miui V4.

Ειναι η Μiui V4 2.12.21 που ειχε φτιαξει ο geno και ασχοληθηκα με τη παρτη της , το "κακο" ειναι οτι ειναι based σε B928 και δεν εχει αλλαξει το κερνελ για να μπορει να δουλεψει και αλλου ... δηλ.. δεν μπορω να παρω ενα ΜiuiV4 απο αλλο τηλ... και να το κανω πορτ γιατι το κερνελ δεν κανει.

Ο ηχος και καμερα και ολα γενικα , ειναι σαν την B928 και Back to Ice , αλλα δεν υποφερεται η λιγοστη ραμ , κι εγω δεν αντεξα πανω απο δυο μερες.

ενδεικτικα μπορεις να πεις ποση ram ειναι ελεθυθερη σε miui η Back to Ice στο πρωτο boot περιπου,εαν εχω 140mb ελευθερα,καλα ειναι,νταξξξ

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Καλήσπερα σε ολους.Να δωσω μια πολυ προχειρη αποψη για την back to ice του Γιωργου.Την εχω στο τηλεφωνο εδω και λιγες ωρες,και μεχρι τωρα,δεν εχω θεμα με reboots.Εξαιρετικη ποιοτητα κλησης(100% καθαροτητα,χωρις καθολου παραμορφωση)και εξαιρετικη ποιοτητα ηχου,αλλα οχι με δυνατη ενταση.Το λαγκαρισμα ειναι αρκετο οπως και το browsing στην μεγεθυνση ιστοσελιδων πολυ κακο.Δεν εχω δοκιμασει καμερα και φωτο.οποτε δεν εχω αποψη.Αυτα σαν μια πρωτη αποψη για την rom.Αν υπαρχει καποιος αλλος που την εχει δοκιμασει ας μας πει κι αυτος την γνωμη του
Link to comment
Share on other sites

Καλήσπερα σε ολους.Να δωσω μια πολυ προχειρη αποψη για την back to ice του Γιωργου.Την εχω στο τηλεφωνο εδω και λιγες ωρες,και μεχρι τωρα,δεν εχω θεμα με reboots.Εξαιρετικη ποιοτητα κλησης(100% καθαροτητα,χωρις καθολου παραμορφωση)και εξαιρετικη ποιοτητα ηχου,αλλα οχι με δυνατη ενταση.Το λαγκαρισμα ειναι αρκετο οπως και το browsing στην μεγεθυνση ιστοσελιδων πολυ κακο.Δεν εχω δοκιμασει καμερα και φωτο.οποτε δεν εχω αποψη.Αυτα σαν μια πρωτη αποψη για την rom.Αν υπαρχει καποιος αλλος που την εχει δοκιμασει ας μας πει κι αυτος την γνωμη του

καλως

ενδεικτικα μπορεις να πεις ποση ram ειναι ελεθυθερη σε miui η Back to Ice στο πρωτο boot περιπου,εαν εχω 140mb ελευθερα,καλα ειναι,νταξξξ

Κι εγω την εχω απο χτες. Αλλα θελω καποιες μερες να αποφανθω.

Πρωτο boot 150ΜΒ free RAM.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλως

 

ενδεικτικα μπορεις να πεις ποση ram ειναι ελεθυθερη σε miui η Back to Ice στο πρωτο boot περιπου,εαν εχω 140mb ελευθερα,καλα ειναι,νταξξξ

Απο 150 ως 160 mb ελευθερα

Στη Miui V4 , απο 95 ως 115 mb

 

 

 

Καλήσπερα σε ολους.Να δωσω μια πολυ προχειρη αποψη για την back to ice του Γιωργου.Την εχω στο τηλεφωνο εδω και λιγες ωρες,και μεχρι τωρα,δεν εχω θεμα με reboots.Εξαιρετικη ποιοτητα κλησης(100% καθαροτητα,χωρις καθολου παραμορφωση)και εξαιρετικη ποιοτητα ηχου,αλλα οχι με δυνατη ενταση.Το λαγκαρισμα ειναι αρκετο οπως και το browsing στην μεγεθυνση ιστοσελιδων πολυ κακο.Δεν εχω δοκιμασει καμερα και φωτο.οποτε δεν εχω αποψη.Αυτα σαν μια πρωτη αποψη για την rom.Αν υπαρχει καποιος αλλος που την εχει δοκιμασει ας μας πει κι αυτος την γνωμη του

Οπως τα λες πανω κατω , αλλα αυτο ειναι απο το κερνελ , δεν εχουμε αλλο , μακαρι να ειχαμε .

Το θεμα ειναι οτι δουλευει σαν τηλ.. και απο φωτο και βιντεο ειναι κορυφη.

Βεβαια θα δω και καποια πραγματακια ακομα , μηπως σωσουμε λιγο απο lag .

Δοκιμαστε κι εσεις καμμια μοντα , ισως βοηθησει στο lag.

Και να δουμε και τα reboots πως θα πανε , μεχρι τωρα κι εγω δεν εχω reboots , για να δουμε.

Link to comment
Share on other sites

Απο 150 ως 160 mb ελευθερα

Στη Miui V4 , απο 95 ως 115 mb

Το θεμα ειναι οτι δουλευει σαν τηλ.. και απο φωτο και βιντεο ειναι κορυφη.

ok παω για Back to Ice

Link to comment
Share on other sites

ok παω για Back to Ice

 

Για upgrade-downgrade προτεινω να το κανεις μεσω ρομ , αν δεν παει καλα με τα κουμπια.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω,στο laptop δεν ειναι και τοσο καλα,ισως θελει player,ισως ρυθμισεις,δεν εχω ασχοληθει καθολου,απλα τα δοκιμασα εαν παιζουν.

επισης στο δικο μου laptop δεν πρεπει να βαλεις ολο το καρφι αλλα τα 2/3 περιπου,αλλοιως ειναι μπουκομενα

 

αυτο ειναι προβλημα για μενα γιατι για laptop τα ηθελα περισσοτερο.Μαλλον θα φαει ακυρο η παραγγελια..!

Link to comment
Share on other sites

δεν φταινει αυτα,απλα ειναι για mp3\phones players απο οτι εχω καταλαβει,υπαρχει μεγαλη διαφορα ηχου οταν παιζεις μουσικη απο laptop και κινητο

μην σε παρω στο λαιμο μου και ΔΕΝ τα παραγγειλεις,αλλα πιστεψε με,για 8.80€ ουτε καν να σκεφτεις να ακυρωσεις την παραγγελια,απλα δεν το εχω ψαξει καθολου οπως εχω ξαναπει

αφεντικο εισαι!

edit:μην ξεχνας οτι ειναι σεταρισμενα στο κινητο ενω στο laptop οχι

 

Για upgrade-downgrade προτεινω να το κανεις μεσω ρομ , αν δεν παει καλα με τα κουμπια.

θα περασω stallion,πιο γρηγορα θα την περασω ετσι

θελει και unlock screen ε? και ωχ ωχ...τι να κανουμε

 

edit:μονο το update.app step 2 απο stallion σε gb ετσι???

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

αυτες εχεις?

Operator: – Cosmote GPRS APN: – internet Username: – {blank} Password: – {blank} MCC=202 MNC=01 APN type=default DNS: – 195.167.065.194

αλλαξε το APN type=default σε internet και δες η καλεσε τους να στα στειλουν με sms η δωρεάν το γραπτό μήνυμα «INTERNET» στο 1333

 

και reboot να κανεις

 

Αυτές είναι. Απο το 13333 έρχεται απάντηση να καλέσω στο 13838.

 

@gkalen

Φλάσαρα τη rom. Στα πρώτα δύο reboot το μήνυμα έβγαινε ξανά. Όλα όμως δείχνουν φυσιολογικά, τα εικονίδια επέστρεψαν, το Internet δουλεύει. Στα επόμενα reboot το μήνυμα εξαφανίστηκε :wacko:

Link to comment
Share on other sites

θα περασω stallion,πιο γρηγορα θα την περασω ετσι

θελει και unlock screen ε? και ωχ ωχ...τι να κανουμε

 

edit:μονο το update.app step 2 απο stallion σε gb ετσι???

 

Ναι , απο stallion σε ics και τα 4 στεπ και πας ics κατευθειαν ..

Και απο stallion σε official GB μονο το στεπ2 ..η απο icedroid σε official GB παλι το στεπ2 της GB.

 

Το κανεις μετα απο ρυθμισεις/αποθηκευτικος χωρος/αναβαθμιση sd .....

Link to comment
Share on other sites

Ναι , απο stallion σε ics και τα 4 στεπ και πας ics κατευθειαν ..

Και απο stallion σε official GB μονο το στεπ2 ..η απο icedroid σε official GB παλι το στεπ2 της GB.

αυτο ελεγες πιο πανω??!!!δεν το ειχα καταλαβει οτι πας απο stallion σε ics κατευθειαν χωρις να περασεις απο official

οκ

θα ξαναπροσπαθησω αυριο,γιατι θα με παιδεψει πρωτα πολυ οπως παντα...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Αυτές είναι. Απο το 13333 έρχεται απάντηση να καλέσω στο 13838.

 

@gkalen

Φλάσαρα τη rom. Στα πρώτα δύο reboot το μήνυμα έβγαινε ξανά. Όλα όμως δείχνουν φυσιολογικά, τα εικονίδια επέστρεψαν, το Internet δουλεύει. Στα επόμενα reboot το μήνυμα εξαφανίστηκε :wacko:

Πιστευω οτι η λυση ηταν να ξαναφλασαρεις , εφοσον ειχες αλλαξει παροχο και να βαλεις το gmail σου να συγχρονιστει.

Τωρα δεν νομιζω να εχεις προβλημα ξανα.

 

 

 

 

 

αυτο ελεγες πιο πανω??!!!δεν το ειχα καταλαβει οτι πας απο stallion σε ics κατευθειαν χωρις να περασεις απο official

οκ

θα ξαναπροσπαθησω αυριο,γιατι θα με παιδεψει πρωτα πολυ οπως παντα...:mad:

Γι'αυτο ειχα κανει το ποστ...

Κατευθειαν απο stallion σε ics official μεσω ρυθμισεων με τα 4 στεπ .

Και το ιδιο πραγμα για κατεβασμα , απο IceDroid η Back to Ice σε official GB μονο με το στεπ2 της GB.

Νερακι παει το update μ'αυτο το τροπο και σωζουμε και τα κουμπια με τα πατηματα.

Το μονο που πρεπει να κανεις ειναι να κλεινεις το fastboot.

 

Στα γρηγορα το upgrade σε ics απο custom rom.

1. Φλασαρουμε stallion , και απενεργοποιουμε το fastboot , κανουμε κι ενα reboot

2. Συνδεουμε το τηλ.. και βαζουμε ολα τα στεπ μεσα στην sd card , μετονομασμενα σε .. dload1 , dload2 , dload3 και dload4

3. Μετα ανοιγουμε file manager και ξεκιναμε ... μετονομασια το dload1 σε dload

4. Παμε , ρυθμισεις/αποθηκευτικος χωρος/αναβαθμιση sd και προχωραει

5. Τελειωνει και αφηνουμε το τηλ.. να bootαρει

6. Ανοιγουμε file manager , σβηνουμε το φακελο dload και μετονομαζουμε το dload2 σε dload

7. Παμε , ρυθμισεις/αποθηκευτικος χωρος/αναβαθμιση sd και προχωραει

8. Αφηνουμε το τηλ.. να bootαρει , αλλα αυτη τη φορα θα παρει λιγο παραπανω χρονο γιατι θα μπουταρει σε ICS

9. Ξανακλεινουμε το fastboot και ανοιγουμε file manager ... σβηνουμε το dload φακελο και μετονομαζουμε το επομενο dload3 σε dload

10. Παμε , ρυθμισεις/αποθηκευτικος χωρος/αναβαθμιση sd και προχωραει

11. Ξανα τα ιδια να ξεκλειδωσουμε και τη ροζ οθονη ... σβηνουμε το dload φακελο και μετονομαζουμε το dload4 σε dload

12. Παμε , ρυθμισεις/αποθηκευτικος χωρος/αναβαθμιση sd και προχωραει

13. Τελειωσαμε , ειμαστε σε ICS με ξεκλειδωτο bootloader

 

ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ ΑΠΟ ICS σε GB

1. Φλασαρουμε το Back to Ice , κλεινουμε το fastboot .

2. Συνδεουμε το τηλ.. και βαζουμε στην sd card το στεπ2 απο official GB ( μετονομασμενο σε UPDATE.APP , στη περιπτωση που το'χετε σαν UPDATE_g.APP ) μεσα σε φακελο dload

3. Παμε , ρυθμισεις/αποθηκευτικος χωρος/αναβαθμιση sd και προχωραει

4. Αραξτε λιγο και το τηλ.. θα μπουταρει σε official GB

 

Ευκολα και γρηγορα , χωρις αγχος και χωρις χρηση κουμπιων.

 

Σας το λεω αυτο να το κανετε με Stallion και Back to Ice γιατι το ξερω οτι δουλευει σιγουρα , καθως εχω και στα 2 αυτα ρομ ενεργοποιημενη την αναβαθμιση απο sd .... για αλλο ρομ δεν ξερω , αλλα με αυτα τα δυο το'χω δοκιμασει με 100% επιτυχια.

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Για να πάμε σε miuiv4 ή back2ice πρέπει να αλάξουμε και το recovery σε 6 ή μας κάνει και το 5 που έχουμε?

Μήπως τα μπέρδεψα?

Για να κατέβουμε σε gb μπορούμε να φλασάρουμε και την Β521 σε μορφή .zip του gkalen από recovery 5? ή έιναι πιο γρήγορα με τη stallion?

Θα υπάρξει μπέρδεμα επειδή η stallion ειναι βασισμένη σε Β572?

 

Χρειαζεται να παρω και προσαρμογεα?, γιατι εχει αναφερθει σε πιο πανω ποστ.

Ο προσαρμογέας είναι αν θες να τα χρησιμοποιήσεις για άλλο πιο νέο τηλέφωνο από το δικό μας, που έχει τη νέα συνδεσμολογία ακουστικών.

Δηλαδή αν τα δοκιμάσεις σε άλλο τηλ και δεν παιζουν, θες προσαρμογέα.

 

Και λίγο off topic:

@akalos

Εμένα μέσω του βύσματος 3,5mm των ηχείων του PC δουλευουν κανονικά σαν ακουστικά.

Άρα υποθέτω ότι θα παίζουν και σε mp3 player αλλά δεν έχω για να δοκιμάσω.

(μήπως στο laptop θα σου δουλέψουν σωστά με τον προσαρμογέα? στο ίδιο βύσμα έχει και το μικρόφωνο? ακούς μονοφωνικά ή στέρεο?)

Έχω βάλει και viper4windows στο pc σε WIN7-32bit.

Ρυθμίσεις προς δοκιμή:

http://s7.postimg.org/3zn4xtrfv/viper4windows_EQ.jpg

Το εκουαλάιζέρ του έιναι κακό και μην το χρησιμοποιήσετε. Γενικά οι ρυθμίσεις του δεν είναι ότι καλύτερο (όπως στο τηλ) αλλά κάτι κάνουν.

Χρησιμοποιώ winamp γιατί έχει τον καλύτερο ήχο και ρυθμίζει σωστά τα πρίμα, σε αντίθεση με τους πιο πολλους player που ρυθμίζουν χάλια.

http://s7.postimg.org/v8yicbsiz/winamp_EQ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για να πάμε σε miuiv4 ή back2ice πρέπει να αλάξουμε και το recovery σε 6 ή μας κάνει και το 5 που έχουμε?

Μήπως τα μπέρδεψα?

Για να κατέβουμε σε gb μπορούμε να φλασάρουμε και την Β521 σε μορφή .zip του gkalen από recovery 5? ή έιναι πιο γρήγορα με τη stallion?

Θα υπάρξει μπέρδεμα επειδή η stallion ειναι βασισμένη σε Β572?

 

ΟΧΙ ΤΗΝ Β521 ΣΕ ζιπ , ΜΑΚΡΙΑ ΑΠ'ΑΥΤΗ , ΘΑ ΤΗ ΒΓΑΛΩ ( τη δοκιμασα κι εχασα το ιμει , αλλα φλασαρα κολλητα τη Stallion και επανηλθε , δεν ξερω πως , αλλα εγινε ).

 

Εγω με το recovery 5.. ειμαι

 

Η Stallion ειναι ασφαλης , σιγουρη και δοκιμασμενη ας ειναι Β572 , μια χαρα ειναι.

 

Μη μπερδευεσαι , τη Stallion πλεον μπορουμε να τη χρησιμοποιησουμε για τρια πραγματα , ΟΤΑΝ εμαστε σε οποιοδηποτε GB custom rom , μπορουμε να βαλουμε τη Stallion και εχουμε πλεον 3 επιλογες.

1. Να παμε για service η γιατι ετσι θελουμε να βαλουμε official GB ...

Bαζοντας το step2 της official GB ( B572 ) , σε dload φακελο στην sd και αφου εχουμε κλεισει το fastboot απο ρυθμισεις /εφαρμογες/ , κανουμε το update μεσα απο τις ρυθμισεις.

 

2. Να βαλουμε official ICS ( Β928 ) με ολα τα steps ( 1,2,3,4 ) , οπως λεω στο προηγουμενο ποστ.

 

3. Να γυρισουμε σε official Froyo , κανοντας τα 2 στεπ απο την Β026 σε dload φακελους ( dload1 και dload2 ) , ακολουθωντας την ιδια πρακτικη της μετονομασιας απο dload1 σε dload οπως λεω στο προηγουμενο ποστ απο Stallion σε ICS .

 

Νομιζω οτι πλεον ανεβοκατεβαινουμε οποτε θελουμε νερακι χωρις να ξαναπαταμε κουμπια , θελουμε μονο μπαταρια αρκετη ( εγω το'χω στο ρευμα με τη μπαταρια φορεμενη κανονικα ).

Ουτε καπακια βαλε-βγαλε , ουτε μπαταρια βαλε-βγαλε , ουτε τιποτα , ολα γινονται αερατα απο μονα τους.

 

ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ

1. Παμε ΠΑΝΤΑ με τη σειρα , δηλαδη ... Froyo - GB - ICS η αναποδα ICS - GB - Froyo

Αν γινει λαθος εδω το τηλ... αχρηστευεται ( αυτο βεβαια ειναι γνωστο απο παλια , απλως το επισημαινω ).

 

2. ΔΕΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ν'απενεργοποιουμε το fastboot οταν πρωτο μπουταρουμε σε official GB η ICS , ετσι για να μη βριζετε οταν επιλεγετε να κανει το update και το τηλ... κανει απλα reboot ... :p:p

Η Froyo δεν εχει fastboot , μη το ψαχνετε αδικα .. :p

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...