Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα

Στη miui πως κάνουμε overclock cpu ? or setcpu

 

Περνας το setcpu προγραμμα και εισαι ετοιμος να το πειραξεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα

Στη miui πως κάνουμε overclock cpu ? or setcpu

Οπως λεει ο tzivas, και αν δεν το βρισκεις , εδω ... http://www.sendspace.com/file/ir2d1k

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εβαλα θεμα το new vapor ice με icons απο v2.3 black android και θαρρω πως ειμαι κυριος (προς το παρον:P)

τελικα τα text icons που ψαχνω ειναι απο RD,s black orange το οποιο δεν μπορω να βρω πλεον με αυτα τα icons

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

λοιπον εβαλα θεμα το new vapor ice με icons απο v2.3 black android και θαρρω πως ειμαι κυριος (προς το παρον:P)

τελικα τα text icons που ψαχνω ειναι απο RD,s black orange το οποιο δεν μπορω να βρω πλεον με αυτα τα icons

 

Τα κλασικα εικονιδια της ΙCS δηλαδη.

Ποια εννοεις text icons? ??

Link to comment
Share on other sites

Ποια εννοεις text icons? ??

ναι,καλα ειναι ετσι!

δεν μπορω να τα βρω πλεον,σαν αυτα που εχει το meizu m9 περιπου για dialer,κλπ στην μπαρα κατω τα τρια

ετσι δεν τα λενε?

για video downloader απο youtube πιο εχετε?

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Οπως λεει ο tzivas, και αν δεν το βρισκεις , εδω ... http://www.sendspace.com/file/ir2d1k

 

 

Ευχαριστώ

τιποτα νεο απο cm7 θα εχουμε ?

Link to comment
Share on other sites

ναι,καλα ειναι ετσι!

δεν μπορω να τα βρω πλεον,σαν αυτα που εχει το meizu m9 περιπου για dialer,κλπ στην μπαρα κατω τα τρια

ετσι δεν τα λενε?

για video downloader απο youtube πιο εχετε?

Δεν παει ετσι , τα εικονιδια αλλαζουν ολα μαζι.

Αν θες μονο τα τρια εικονιδια ( κλησεις, sms, επαφες ) στο dock να ειναι αυτα απο Μeizu

, θα το φτιαξω το βραδυ και θα στο στειλω.

 

Για να κατεβαζω απο youtube ,σε video η σε mp3, χρησιμοποιω αυτο ... http://www.sendspace.com/file/k4nvoi

Κατεβαζω μονο βιντεο εγω, με βολευει αρκετα , ειναι πολυ γρηγορο και με αρκετες επιλογες αναλυσης του βιντεο.

 

 

 

 

Ευχαριστώ

τιποτα νεο απο cm7 θα εχουμε ?

 

Δεν χρειαζεται κατι αλλο η Cm7

Τωρα ειμαστε κομπλε απο GB ρομς, το μονο που λειπει ειναι κατι για ICS και πανω, αλλα χωρις κερνελ, τ'αφηνουμε .

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ενα μηνα περιπου με την τελευταια cm7.2 του Moihack μπορω να πω οτι ειναι η καλυτερη rom που εχω βαλει αυτα τα 2 χρονια που εχω το τηλεφωνο.

Πραγματικα δουλευουν τα παντα τελεια,το ram management ειναι αψογο,κανεις minimize την εφαρμογη και οταν την επαναφερεις εχει μεινει εκει που ηταν.

Εκει που εκανα 2-3 reboot την ημερα με ολες τις rom για να αδειασει το cache και να μην σερνεται το τηλεφωνο,με αυτη τη rom εχω κανει 3 reboot ολο τον μηνα και ρολαρει μια χαρα.

Τα παιχνιδια παιζουν χωρις κολληματα και χωρις να χρειαστει να κανεις reboot για να αδειασει η μνημη και να τα τρεξει.

Μην αναφερω καν οτι δεν εχω βαλει ουτε το autostarts ουτε το seeder ουτε το ram manager ουτε το setcpu ουτε κανενα απο ολα τα εργαλεια και τα tweaks που ηταν απαραιτητα στις αλλες rom,την βαζεις και ουτε χρειαζεται να την πειραξεις καθολου..Και με το ice10 το θεμα γινεται πανεμορφη!

Πολυ πιο σταθερη και αξιοπιστη απο του kalo για οσους ξερουν απο τα παλια..!Δοκιμαστε και θα με θυμηθειτε!

 

Ο μονος λογος για να ξανααλλαξω πλεον rom ειναι για να δοκιμασω τις kitkat που ανεβαζει σημερα/αυριο ο desalesouche

στο xda,που αν ειναι καλο το νεο kernel που φτιαξαν και δεν εχει θεματα οταν μιλας,νομιζω θα ειναι η πρωτη φορα που θα αξιζει rom για το τηλ μας σε 2.3.5 και πανω.Θα τις δοκιμασω και θα ενημερωσω!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα link που δίνονται σχετικά με την αλλαγή του boot.img ώστε να γίνει root δεν λειτουργούν έχουμε κάποιο εναλλακτικό;

Nexus 5 root

Samsung Galaxy Note P605

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα link που δίνονται σχετικά με την αλλαγή του boot.img ώστε να γίνει root δεν λειτουργούν έχουμε κάποιο εναλλακτικό;

Εισαι σε Gingerbread? ??

Τι θες να κανεις? ?

Βαλε κατευθειαν ρομ, τι το θες το ροοτ? ??

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ενα μηνα περιπου με την τελευταια cm7.2 του Moihack μπορω να πω οτι ειναι η καλυτερη rom που εχω βαλει αυτα τα 2 χρονια που εχω το τηλεφωνο.

Πραγματικα δουλευουν τα παντα τελεια,το ram management ειναι αψογο,κανεις minimize την εφαρμογη και οταν την επαναφερεις εχει μεινει εκει που ηταν.

Εκει που εκανα 2-3 reboot την ημερα με ολες τις rom για να αδειασει το cache και να μην σερνεται το τηλεφωνο,με αυτη τη rom εχω κανει 3 reboot ολο τον μηνα και ρολαρει μια χαρα.

Τα παιχνιδια παιζουν χωρις κολληματα και χωρις να χρειαστει να κανεις reboot για να αδειασει η μνημη και να τα τρεξει.

Μην αναφερω καν οτι δεν εχω βαλει ουτε το autostarts ουτε το seeder ουτε το ram manager ουτε το setcpu ουτε κανενα απο ολα τα εργαλεια και τα tweaks που ηταν απαραιτητα στις αλλες rom,την βαζεις και ουτε χρειαζεται να την πειραξεις καθολου..Και με το ice10 το θεμα γινεται πανεμορφη!

Πολυ πιο σταθερη και αξιοπιστη απο του kalo για οσους ξερουν απο τα παλια..!Δοκιμαστε και θα με θυμηθειτε!

 

Ο μονος λογος για να ξανααλλαξω πλεον rom ειναι για να δοκιμασω τις kitkat που ανεβαζει σημερα/αυριο ο desalesouche

στο xda,που αν ειναι καλο το νεο kernel που φτιαξαν και δεν εχει θεματα οταν μιλας,νομιζω θα ειναι η πρωτη φορα που θα αξιζει rom για το τηλ μας σε 2.3.5 και πανω.Θα τις δοκιμασω και θα ενημερωσω!

θα με αφησετε να αλλαξω συσκευη?:p

πες και καμια κουβεντα για πραγματα οπως ηχος κλησης,αναμονη,κτλ,και οχι μονο το κλικ κλικ

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ο μονος λογος για να ξανααλλαξω πλεον rom ειναι για να δοκιμασω τις kitkat που ανεβαζει σημερα/αυριο ο desalesouche

στο xda,που αν ειναι καλο το νεο kernel που φτιαξαν και δεν εχει θεματα οταν μιλας,νομιζω θα ειναι η πρωτη φορα που θα αξιζει rom για το τηλ μας σε 2.3.5 και πανω.Θα τις δοκιμασω και θα ενημερωσω!

 

αμα δω kit kat απροβληματιστη για το κινητο μας τα εχω δει ολα μετα!!! Βγηκε μετα απο 2 χρονια σχεδον νεος κερνελ για το κινητο μας? Μπραβο ακομα και για τη προσπαθεια στα παιδια

Link to comment
Share on other sites

θα με αφησετε να αλλαξω συσκευη?:p

πες και καμια κουβεντα για πραγματα οπως ηχος κλησης,αναμονη,κτλ,και οχι μονο το κλικ κλικ

 

ολα αψογα ειναι

 

για οποιον ενδιαφερεται εχει ανεβασει ηδη στο xda ο desalesouche την καινουργια mokeeOS με kitkat,υποψη οτι δεν την εχει βαλει κανεις ακομα,τουλαχιστον απο οσους δινουν feedback στο xda,οποτε οποιος θελει μπορει να ειναι το πειραματοζωο,εγω θα περιμενω λιγες μερες να ακουσω κριτικες και να δω αν υπαρχουν bugs και fixes,οι ανυπομονοι at your own risk!

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω το recovery και λέει ότι πρέπει να είναι root η συσκευή στις οδηγίες δεν ισχύει;

 

Οχι δεν ισχυει ..

Βαλε recovery και προχωρας σε ρομ.

Αν δεν εισαι σιγουρος για κατι, πρωτα ρωτας και μετα προχωρας.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ενα μηνα περιπου με την τελευταια cm7.2 του Moihack μπορω να πω οτι ειναι η καλυτερη rom που εχω βαλει αυτα τα 2 χρονια που εχω το τηλεφωνο.

format system θελει?δεν το βλεπω στις οδηγιες

1) Boot into Recovery (CWM)

2) Wipe Data/Factory Reset

3) Advanced -> Wipe Dalvik Cache & Wipe Battery Stats

4) Install .zip (choose the one you downloaded)

Link to comment
Share on other sites

format system θελει?δεν το βλεπω στις οδηγιες

1) Boot into Recovery (CWM)

2) Wipe Data/Factory Reset

3) Advanced -> Wipe Dalvik Cache & Wipe Battery Stats

4) Install .zip (choose the one you downloaded)

 

Και εγώ θα θελα να μάθω! Με εψησες να δοκιμάσω τη πρώτη μη-gkalen-ικη ρομ.Εκτός από αυτή την απορία που έχω και γω, θα ήθελα να μάθω και πως ακριβώς περνάμε ξεχωριστά τα gapps και για πιο λόγο...(αν και οφείλω να ομολογήσω ότι η τελευταία miui του gkalen έχει κάτσει τόσο καλά που σχεδόν λυπάμαι να τη "χαλάσω"!)

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα θελα να μάθω! Με εψησες να δοκιμάσω τη πρώτη μη-gkalen-ικη ρομ.Εκτός από αυτή την απορία που έχω και γω, θα ήθελα να μάθω και πως ακριβώς περνάμε ξεχωριστά τα gapps και για πιο λόγο...(αν και οφείλω να ομολογήσω ότι η τελευταία miui του gkalen έχει κάτσει τόσο καλά που σχεδόν λυπάμαι να τη "χαλάσω"!)

τα gapps οπως την rom χωρις wipes,για να εχουμε τα google apps,τι αλλο?

παρε back -up την miui πρωτα

εγω την περασα με format,οπως λεει ο George αλλα παλι αργει να κανει πρωτο boot

δεστην,αξιζει

feedback θα δωσω αργοτερα οπως συνηθως

Link to comment
Share on other sites

format system θελει?δεν το βλεπω στις οδηγιες

1) Boot into Recovery (CWM)

2) Wipe Data/Factory Reset

3) Advanced -> Wipe Dalvik Cache & Wipe Battery Stats

4) Install .zip (choose the one you downloaded)

 

εγω κανω παντα,δεν βλεπω τον λογο να μην κανεις αφου βαζεις καινουργια rom.Και μαλιστα διπλα wipes παντα.

Και το ice10 το θεμα γιατι το default δε λεει και πολλα http://www.sendspace.com/file/0aaeyt

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

* First change to the default "system" theme and restart

* Apply my theme and restart

ετσι δουλευει!

το δικο σου πιο ειναι?

Link to comment
Share on other sites

* First change to the default "system" theme and restart

* Apply my theme and restart

ετσι δουλευει!

το δικο σου πιο ειναι?

 

ειναι το ιδιο με καποιες αλλαγες στο notification panel δηλαδη εκει που ειναι πρασινες οι ακρες των ειδοποιησεων σε αυτη που ποσταρες,σε αυτη που εχω εγω ειναι μαυρο διαφανο,οπως και το υπολοιπο κουρτινακι.Ισως αυτο στο xda ειναι αλλη version απο το δικο μου η ισως ειναι το ιδιο και το ειχε πειραξει ο gkalen παλια,δεν θυμαμαι.Νομιζω το ειχα τραβηξει απο ενα zip που ειχε ανεβασει ο gkalen παλιοτερα αλλα δεν ξερω αν το ειχε πειραξει πρωτα

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαστε το zip ( jb theme ) , που εχω στο xda στο thread της cm7 ..

Ξεζιπαρετε και παιρνετε το ice10 μεσα απο το system/app.

Το βαζετε στο system/app με root explorer και δινετε permissions ( rw-r--r-- ) , μετα reboot.

Ανοιξτε theme manager και καντε apply κι ας λεει οτι δεν κανει.

Ετοιμοι, αμα θελετε καντε κι αλλο ενα reboot για να δεσει το θεμα κομπλε.

Το θεμα με διαφανεια και μπαταρια honeycomp με % , ειναι αυτο που εχω πειραξει, το κανονικο ice10 δεν εχει διαφανεια.

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...