Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω θεματακι παίδες , το'καψα το τηλ... πεθανε το στειλα στο σερβίς και περιμένω απάντηση .

 

@ ακαλος

Θα με τρελανεις ,χαχα ...

Θα πρεπει να δω αν φταίει η εφαρμογή phone η κάτι άλλο , αναμενω το τηλ... και βλέπουμε.

 

@ Τζίβας

Ίσως υπαρχουν κάποια θεματακια λόγω θέματος , θα διορθωθούν , αλλά να ξέρεις οτι στη Μiui αν έχουμε ανωμαλίες θεμάτων , πάμε ρυθμίσεις/εφαρμογες/ πάμε στην εφαρμογή που θέλουμε και επιλέγουμε το compatibility mode off , η on ...

Mετα θα'ναι οκ το θέμα και θα βγαίνει σωστα

 

Επίσης έχω και αναβάθμιση και με βλέπω να πηγαίνω στο HTC Desire 300 η στο blade V , θα δω το desire απο κοντά και αν μου κανει το μέγεθος θα πάω εκεί ,καθώς θα υπαρχει στα σίγουρα και αρκετή υποστήριξη στο xda

Το κακό με τα νέα τηλ.. είναι οτι ξεκλειδωνεις το bootloader μέσω εταιρίας και χάνεις εγγύηση , θα περιμένω να δω αν βγει τίποτα χωρίς να χανεται εγγύηση και θα δω τι θα κάνω.

Τί επαθες παλι μωρε; Το παλιο ή το καινουριο;

 

Για τα κινητα θα σου προτεινα να πας οποσδηποτε σε 1GB RAM. Υπαρχουν πολυ καλες και φτηνες κινεζικες υλοποιησεις. lenovo, ZTE, THL, Zoppo, ....

Μπορουμε να βρουμε ακομα και τετραπυρινα με τον MTK6589, που ειναι αξιοπρεπεστατος και με χαμηλη καταναλωση, με 100 και κατι ευρω.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Το παλιο , εκανα λαλακια και πεθανε ,νεκρό σε ολά.

Αναμενω απάντηση απο το σερβις και τα λέμε.

Για τηλ.. θέλω να πάρω κάτι που θα'χει developing αυτή τη φορά.

Θα δω , ακόμα δεν έχω αποφασισει

Link to comment
Share on other sites

Αν το παλιο το πηρες απο wind τοτε να σε εμψυχωσω λεγοντας οτι το εχω παει και γω το κινητο 2 φορες στην κατασταση που περιγραφεις και το πηρα πισω διορθωμενο μετα απο κανα 20ημερο. Αρκει βεβαια να σαι ακομα εντος εγγυησης.

 

Τι εκανες αν επιτρεπεται και το καψες ; Για να ξερω μην την παθω και γω 3η φορα αν εκανες κατι που δεν εχω ηδη κανει :P

Link to comment
Share on other sites

Αν το παλιο το πηρες απο wind τοτε να σε εμψυχωσω λεγοντας οτι το εχω παει και γω το κινητο 2 φορες στην κατασταση που περιγραφεις και το πηρα πισω διορθωμενο μετα απο κανα 20ημερο. Αρκει βεβαια να σαι ακομα εντος εγγυησης.

 

Τι εκανες αν επιτρεπεται και το καψες ; Για να ξερω μην την παθω και γω 3η φορα αν εκανες κατι που δεν εχω ηδη κανει :P

 

Ναι απο wind το'χω άλλα χωρίς εγγύηση , περιμένω να μου πουν ποσο θα παει η ζημια .

Ελπίζω να μην ζητήσουν αρκετά.

Προσπάθησα να βάλω darktremor a2sd scripts , στην αρχή έβαλα τα απαραίτητα αρχεία και δουλεψε ομορφα .. με οποία εφαρμογή a2sd έβαλα δούλεψε σωστα και γινόταν τα παντα , μετακίνηση dalvik , κ.λ.π. ... ολά ωραία .

Μετα όμως με'πιασε να τα βάλω όλα μεσά και μετα το φλασαρισμα ολά καλά , πλεον ο χώρος είχε γίνει τεράστιος , όλες οι εφαρμογές πήγαιναν στο sd ext φάκελο και είχα απίστευτο χώρο , κάνω ενα reboot και επίσης όλα συνέχιζαν και δούλευαν ..... Αυτό ηταν, είπα , θα παθουμε πλάκα με το χώρο που θα'χουμε τώρα ...

Και πάω να μπω recovery για να κάνω wipe cache και dalvik να δω τι θα γίνει ...

Αυτό ηταν , παταω reboot recovery και περιμενω να μπει recovery .... Αγγούρια , έσβησε και πεθανε , καμμία ένδειξη ζώης .

Δεν ξαναπειραζω κάτι τέτοιο πάντως μετα απ'αυτο , μια φόρα τη πατησα με ics , αλλά εκεί το'σωσα με τα update.app , μονο το ΙΜΕΙ μηδέν άλλα είχα backup ...

Τώρα όμως θα το πληρωσω το λάθος , χαχα , καλά να παθω λοιπον ... το παρακανα και τη πατησα , ελπίζω να μην ζητήσουν υπερβολικά λεφτα .

Και 100 να μου πουν θα τα δώσω γιατί το'χω αγαπήσει το τηλ... και το θέλω , ας πάρω άλλο τηλ.. το προ το θέλω , έμαθα τοσα πραγματα μ'αυτο το τηλ.. και δεν μου παει η καρδιά να το χάσω ....

Έχω το άλλο βέβαια στο σπίτι , αλλά το'χει η γυναικα μου .

Μου είπε να μου το δώσει άλλα θα δω τι θα γίνει πρωτα με το άλλο και με την αναβαθμιση που έχω και θα δουμε τι θα κάνω τελικα .

Θα ενημερωσω όμως μόλις μάθω καλυτερα τις επιλογές μου ....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους....

 

@gkalen ελπίζω να σου βγει φτηνά το τηλ...

 

Έβαλα και εγώ τη νέα MIUI και έχω το γνωστό θέμα με τον ήχο... Δηλάδη και ο Miui player και το dsp δεν ρυθμίζουν τα πρίμα (16Κ) και αυτό γίνεται γιατί οι ρυθμίσεις είναι μετατοπισμένες κατά μία ρύθμιση (δηλαδή, αυτή των 16Κ ρυθμίζει τα 4Κ )... δείτε φώτο..

http://s17.postimg.org/i88z52d2z/miui.jpg

Ξέρει κανείς πως μπορούμε να το διορθώσουμε αυτό;

Για audio player έχω τελευταία δοκιμάσει το Neutron και μπορώ να πω ότι υπερέχει όλων στην ποιότητα ήχου και άλλων ρυθμίσεων (πχ tempo, pitch) , δεν κάνει όμως για στίχους, εξώφυλλα κλπ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους....

 

@gkalen ελπίζω να σου βγει φτηνά το τηλ...

 

Έβαλα και εγώ τη νέα MIUI και έχω το γνωστό θέμα με τον ήχο... Δηλάδη και ο Miui player και το dsp δεν ρυθμίζουν τα πρίμα (16Κ) και αυτό γίνεται γιατί οι ρυθμίσεις είναι μετατοπισμένες κατά μία ρύθμιση (δηλαδή, αυτή των 16Κ ρυθμίζει τα 4Κ )... δείτε φώτο..

http://s17.postimg.org/i88z52d2z/miui.jpg

Ξέρει κανείς πως μπορούμε να το διορθώσουμε αυτό;

Για audio player έχω τελευταία δοκιμάσει το Neutron και μπορώ να πω ότι υπερέχει όλων στην ποιότητα ήχου και άλλων ρυθμίσεων (πχ tempo, pitch) , δεν κάνει όμως για στίχους, εξώφυλλα κλπ

 

Το είχες και στη προηγουμένη ???

Link to comment
Share on other sites

Έχω θεματακι παίδες , το'καψα το τηλ... πεθανε το στειλα στο σερβίς και περιμένω απάντηση .

 

@ ακαλος

Θα με τρελανεις ,χαχα ...

Θα πρεπει να δω αν φταίει η εφαρμογή phone η κάτι άλλο , αναμενω το τηλ... και βλέπουμε.

 

οπα!!!τι εγινε τωρα?!!!μην σκας τωρα για αυτο,για το τηλ. να δεις τι θα κανεις,δεν αξιζει να φτιαχτει για εκτος εγγυησης,οπως και να το κανουμε παλιωσε πλεον,εχει κατι προσφορες τωρα,αμα σου αρεσει καποιο,γιατι οχι?

 

στους αλλους δουλευει αυτο που αναφερω???

επισης εχω θεμα με το θεμα MeeUI- 2.7 Dark,27mb ειναι

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=319182&page=503

οπως παλια,το αφησα 15' να κανει τα δικα του αλλα οχι

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Το είχες και στη προηγουμένη ???

 

Το είχα και στις 2 προηγούμενες έχω την εντύπωση,

πάντως στην προηγούμενη σίγουρα ναι.

Ας το κοιτάξει και κάποιος άλλος [κυρίως θα δει ότι δεν κάνει καμία διαφορά η ρύθμιση του μπάσου (η ρύθμιση σταριστερά)]

μήπως και γίνεται μόνο σε μένα...

Πάντως οι player που έχουν εκουαλάιζερ ρυθμίζουν όλοι κανονικά (μάλλον το ρυθμίζουν μέσω software και όχι μέσω hardware που πιστεύω είναι της MIUI και του dsp)

 

Όλα τα υπόλοιπα πάντως δουλεύουν ρολόι!!!

Link to comment
Share on other sites

Gkalen περαστικα και γρηγορα το κινητακι σου πισω αν και εγω οπως θυμαμαι γυρω στις 15 μερες θα σε παρει να στο επιστρεψουν αλλα εγω ηδη απο τη μιαμιση βδομαδα πηγαινα και τους επρηζα καθε μερα για να ξερω εστω που βρισκεται η διαδικασια.

 

Για το θεμα που σε ειπα με τα γραμματα στα παιχνιδια εκανα και αυτο που με ειπες με το compatibility των εφαρμογων και επανεκιννηση αλλα δεν ενιωσε ενω στην cmx και με το ice10 θεμα δεν ειχα καποιο τετοιο προβλημα τα γραμματα ηταν κανονικα μαυρα με ασπρο φοντο απο πισω δεν ξερω τι παιζει. Ενα αλλο θεμα που παρατηρησα και θα ηθελα και οσοι αλλοι εχουν περασει τη miui forever να με πουν μηπως τους συνεβη μετα απο μερικες επανεκκινησεις χαθηκαν τα widgets. Κατα τα αλλα σαν φωτογραφικη,wifi,gps ολα κομπλε. Ακομα σαν κλησεις και ηχους δεν το εχω χρησιμοποιησει αλλα απο αυριο που θα πεσουν τηλεφωνα θα ενημερωσω και σε αυτο το τομεα πως παει

Link to comment
Share on other sites

οπα!!!τι εγινε τωρα?!!!μην σκας τωρα για αυτο,για το τηλ. να δεις τι θα κανεις,δεν αξιζει να φτιαχτει για εκτος εγγυησης,οπως και να το κανουμε παλιωσε πλεον,εχει κατι προσφορες τωρα,αμα σου αρεσει καποιο,γιατι οχι?

 

στους αλλους δουλευει αυτο που αναφερω???

επισης εχω θεμα με το θεμα MeeUI- 2.7 Dark,27mb ειναι

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=319182&page=503

οπως παλια,το αφησα 15' να κανει τα δικα του αλλα οχι

δεν ξερω , αλλα μαλλον δεν θα δουλευει , για να το λες ... ειναι κατι που δεν εκανα ποτε γι αυτο δεν το'χω προσεξει , αλλα βλεπω δεν ειπε τιποτα και κανενας αλλος , μα καλα μονο εσυ πατησες αναμονη στη κληση ???

υπαρχει περιπτωση να ειναι της εφαρμογης και εχω δυο ενναλακτικες , αλλα πρεπει να φλασαριστει σαν ρομ , αν αλλαχτει το phone μονο του , τοτε fc και τελος δεν ξαναδουλευει αν δεν φλασαριστει το ρομ απ'την αρχη.

για το θεμα θα το κοιταξω , μπορει να θελει καμμια αλλαγη το mtz , αλλα επειδη βλεπω κι o tzivas λεει για κατι σχετικο με το θεμα , θελω να δω καποια πραγματακια ... εχω αλλαξει ολο το framework φακελο απο την miui DR NO V3 , τα libs και τα bins επισης , πιστευω οτι ισως ειναι καποιο jar απο το φακελο framework , θα κρατησω λοιπον μονο αυτα που διορθωσαν τα προβληματα των reboot και τα fc , και θ'ανεβασω το ρομ ξανα με αλλο phone apk , θα φλασαριστει απο πανω απ'το αλλο με wipe cache και dalvik και ελπιζω οτι θα πετυχει.

 

για αλλο τηλ... ειναι σιγουρο οτι θα παρω αφου εχω αναβαθμιση και με 90 ευρω παιρνω το desire 300 και με 50 το blade V , αλλα θελω κι αυτο πισω οπωσδηποτε , χαχα , και θα το παρω πισω σιγουρα.

κατα το πασχα η και λιγο αργοτερα με βλεπω να το παιρνω , κοιταω και καποια αλλα τηλ... και βλεπουμε , δεν το βιαζομαι.

Το είχα και στις 2 προηγούμενες έχω την εντύπωση,

πάντως στην προηγούμενη σίγουρα ναι.

Ας το κοιτάξει και κάποιος άλλος [κυρίως θα δει ότι δεν κάνει καμία διαφορά η ρύθμιση του μπάσου (η ρύθμιση σταριστερά)]

μήπως και γίνεται μόνο σε μένα...

Πάντως οι player που έχουν εκουαλάιζερ ρυθμίζουν όλοι κανονικά (μάλλον το ρυθμίζουν μέσω software και όχι μέσω hardware που πιστεύω είναι της MIUI και του dsp)

 

Όλα τα υπόλοιπα πάντως δουλεύουν ρολόι!!!

θα σου στειλω ενα ζιπ να δοκιμασεις ... ισως να φταιει το lib audio policy ..

 

@ tzivas

αντε παλι με τα widgets , τουλαχιστον ξερουμε πως να το σωσουμε .

θα δοκιμασουμε ακομα ενα ρομ , οπως λεω και στον ακαλο προηγουμενως να δουμε τι μπορει να γινει

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

, μα καλα μονο εσυ πατησες αναμονη στη κληση ???

οχι αυτο!απο τις ρυθμισεις κλησεις το ενεργοποιεις,αμα μιλας και σε παρει καποιος αλλος ακουγεται ενα τουτ που σε ειδοποιει οτι εχεις και αλλη εισερχομενη κληση

το αλλο που λες δεν ετυχε ακομα να το πατησω να δω εαν δουλευει

μου βγαζει sim or network error

 

επισης στα πολυ θετικα η ποιοτητα φωνης του αλλου που μιλας ειναι πλεον καθαρη και ξερεις με ποιον μιλας μονο απο την φωνη του,δεν εχει πλεον αυτο το μπασιαρικη φωνη,ο ηχος ειδοποιησης κλησης ειναι επισης καθαρος και αρκετα δυνατος,ολα τα αλλα φαινεται να δουλευουν καλα,wifi,bt,gps

θα αναφερω περισοτερα..

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

οχι αυτο!απο τις ρυθμισεις κλησεις το ενεργοποιεις,αμα μιλας και σε παρει καποιος αλλος ακουγεται ενα τουτ που σε ειδοποιει οτι εχεις και αλλη εισερχομενη κληση

το αλλο που λες δεν ετυχε ακομα να το πατησω να δω εαν δουλευει

 

επισης στα πολυ θετικα η ποιοτητα φωνης του αλλου που μιλας ειναι πλεον καθαρη και ξερεις με ποιον μιλας μονο απο την φωνη του,δεν εχει πλεον αυτο το μπασιαρικη φωνη,ο ηχος ειδοποιησης κλησης ειναι επισης καθαρος και αρκετα δυνατος,ολα τα αλλα φαινεται να δουλευουν καλα,wifi,bt,gps

θα αναφερω περισοτερα..

αααααα , τωρα καταλαβα , ειπα κι εγω ειναι δυνατον να μην εχει πατησει κανεις αναμονη κλησης , ενταξει αυτο δουλευει , για το αλλο τωρα παμε αλλου , θα το δουμε αν και δεν ειναι τοσο βασικο ( βασικοτερο θα ηταν αν υπηρχε θεμα στο κουμπι αναμονης ).

για μικροπραγματακια θα βαλουμε και κανα update zip , το βασικο ειναι να ερθει το ρομ σε ενα υψηλο επιπεδο σταθεροτητας για να μπορει ο χρηστης να ξερει οτι βαζει miui και θα΄χει σε ικανοποιητικο βαθμο το κεφαλι του ησυχο.

αυτο πιστευω οτι εγινε , οτι αλλο μπορουμε να διορθωσουμε θα το κανουμε κι αυτο.

για να τι δουμε τωρα και σε βαθος χρονου , πως θα παει ..

Link to comment
Share on other sites

αααααα , τωρα καταλαβα , ειπα κι εγω ειναι δυνατον να μην εχει πατησει κανεις αναμονη κλησης ,.

αυτο ειναι το hold!:p

επισης τα softwear leds δεν δουλευουν σωστα, σβηνουν και δεν αναβουν ξανα,τα βλαμενα

ενα αλλο: υπαρχει τροπος να βαλουμε την οθονη να σβηνει στα 15"??

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

@ tzivas

αντε παλι με τα widgets , τουλαχιστον ξερουμε πως να το σωσουμε .

θα δοκιμασουμε ακομα ενα ρομ , οπως λεω και στον ακαλο προηγουμενως να δουμε τι μπορει να γινει

 

Ναι θυμαμαι αμυδρα οτι με καποιες παλιοτερες ρομ που ειχε γινει αυτο καπως το σωσαμε αλλα δεν θυμαμαι πως. Εχουν περασει πολλες ρομ απο τοτε... Για το αλλο θεμα με τα παιχνιδια δοκιμαα και με αλλα θεματα και launchers μπας και στρωσει αλλα δυστυχως δεν. Αν θες κατεβασε το "Βρες τη λεξη" για να δεις οτι αλλαγες δοκιμασεις αν θα πιασουν. Περιμενουμε λοιπον για μια αναβαθμιση της miui forever αφου απο ραμ, καμερα, gps και wifi δοκιμασμενα και απο μενα σκιζει και απο οσα διαβαζω και σαν ηχος κλησεων-τηλεφωνου σκιζει οποτε δεν θα πας φανταζομαι για μια καινουρια ρομ αλλα μερικες τροποποιησεις-διορθωσεις της ηδη υπαρχουσας. Αναμενουμε λοιπον νεα σου

Link to comment
Share on other sites

η σχεση μου με την cyanmobile του moihack κρατησε ενα μηνα τελικα..!Παρα πολυ καλη rom αλλα πολυ λιγη ram και καποια θεματα στον superuser και το root που περναν μπαλα πολλες εφαρμογες.Δεν ξερω αν θα ειχε θεματα αν εβαζα λιγες εφαρμογες στο κινητο αλλα επειδη βαζω πολλες (70-80) οσο και να τις αστυνομευω με το autostarts ολο και καποια θα καβατζωσει λιγη μνημη και αρθριστικα θα κολλησει το συμπαν. Κριμα αν ειχε λιγη περισσοτερη ram δεν θα ξανααλλαζα rom,ειδικα τα tiles στο notification panel ειναι οτι καλυτερο εχω δει σε rom μας

Παω λιγο cm7 moihack τωρα να δω και κει τι παιζει

Link to comment
Share on other sites

η σχεση μου με την cyanmobile του moihack κρατησε ενα μηνα τελικα..!Παρα πολυ καλη rom αλλα πολυ λιγη ram και καποια θεματα στον superuser και το root που περναν μπαλα πολλες εφαρμογες.Δεν ξερω αν θα ειχε θεματα αν εβαζα λιγες εφαρμογες στο κινητο αλλα επειδη βαζω πολλες (70-80) οσο και να τις αστυνομευω με το autostarts ολο και καποια θα καβατζωσει λιγη μνημη και αρθριστικα θα κολλησει το συμπαν. Κριμα αν ειχε λιγη περισσοτερη ram δεν θα ξανααλλαζα rom,ειδικα τα tiles στο notification panel ειναι οτι καλυτερο εχω δει σε rom μας

Παω λιγο cm7 moihack τωρα να δω και κει τι παιζει

 

Σε λιγες ώρες ανεβαζω τη νέα cyanmobileX με όλα τα τελευταια φτιαξιδια που δεν έχω στη προηγουμενη .

Καντη κι αυτή μια βόλτα να δεις πως παει , το μονο που εγγυουμαι οτι δεν θα'χεις κανένα πρόβλημα ουτε με superuser ουτε με τιποτ'αλλο.

Ξέρω σίγουρα τι σου λέω , απο ήχο , φωτο , Ραμ και πολλα ακόμα θα μείνεις πολύ ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγες ώρες ανεβαζω τη νέα cyanmobileX με όλα τα τελευταια φτιαξιδια που δεν έχω στη προηγουμενη .

Καντη κι αυτή μια βόλτα να δεις πως παει , το μονο που εγγυουμαι οτι δεν θα'χεις κανένα πρόβλημα ουτε με superuser ουτε με τιποτ'αλλο.

Ξέρω σίγουρα τι σου λέω , απο ήχο , φωτο , Ραμ και πολλα ακόμα θα μείνεις πολύ ευχαριστημένος.

 

@azuli ειχα φορεσει την cyanmobile του moihack και μετα την cmx του gkalen απο θεμα ραμ θα δεις διαφορα στο εγγυωμαι για την καινουρια δεν ξερω αλλα θα τη δοκιμασω σιγουρα

 

@Gkalen Nα σε πω σε αυτην μηπως εφτιαξες εκεινο του οταν ερχοταν ειδοποιηση να μην εμφανιζεται σαν background στην επιφανεια εργασιας για 10 δευτερολεπτα και εδειχνε ασχημο? Αν εχεις χρονο γραψε οταν την ανεβασεις τι αλλο εχεις πειραξει σε αυτην thanks...

Link to comment
Share on other sites

επισης εχω θεμα με το θεμα MeeUI- 2.7 Dark,27mb ειναι

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=319182&page=503

οπως παλια,το αφησα 15' να κανει τα δικα του αλλα οχι

μπορεις να το ανεβασεις καπου , δεν μπορω να το βρω

 

@ tzivas

αυτο που λες ειναι με το JB θεμα στη cmx ( ειναι διαφανο γι'αυτο δειχνει ετσι ) , νομιζω ομως οτι εχει καπου ρυθμιση για απενεργοποιηση αυτου του popup notification

θα αλλαχτει αυτο στο επομενο jb theme

 

 

THANKS TO MOIHACK ....

 

CyanMobileX

changelog

Απο το build του moihack το κερνελ, framework res, systemui και settings, επισης καμμια δεκαρια binaries και αλλα τοσα libs συν τον egl φακελο.

Απο το ρομ ... http://forum.xda-developer....php?t=2101999 ... για το defy , εβαλα ολα τα υπολοιπα γιατι εχει μικροτερες εφαρμογες συστηματος

Απο το CM7.2 gr Final , εβαλα καποια πραγματακια ( bin και libs ).

modded framework.jar ( vol steps και scrolling cache )

Περιεχει sony ericson sound enhancement ... by zeroinfinity

δυνατοτητα μετακινησης dalvik.cache στην sd ext ( περισσοτερα και οδηγιες στα thread της miui και cm7.2 στο xda )

νεο gps.config ( κλειδωμα δορυφορων σφαιρα )

buid.prop και init.d tweaks και scripts

camera απο το g300

περιεχει ραδιοφωνο με spirit fm , για σεταρισμα εδω ... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2303353 ... εχει και screenshots , πριν ανοιξετε το spirit διαβαστε για το πως γινεται το σεταρισμα , και γνωστο οτι δουλευει χωρις bluetooth.

η ρομ ειναι κομπλε , δεν θα χρειαστει κατι αλλο απο'δω και περα , λιγο φτιαξιμο στο jb theme και αν ποτε χρειαστει και κανενα update θα δειξει.

 

Download , CyanMobileX

http://www.mediafire.com/download/bwcvtul57pbl84p/CyanMobileX.zip

 

ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

ολα τα wipes ( data , cache , dalvik cache ) και format system.

install zip και ...

reboot system now

περιμενετε λιγο και enjoyyyyyy

 

κατεβασμα

flash player ... http://www.mediafire.com/download/auowid81xights2/com.adobe.flashplayer-2.apk

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

http://www.mediafire.com/download/n1n4wb9zyonu4fl/MeeUI-+2.7+Dark.mtz

βρηκα αυτο αλλα δεν ξερω εαν ειναι ακριβως το ιδιο

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

θα δοκιμασω και την cyan του gkalen μετα την cm7.

 

τζιβας αυτο που λες για την ειδοποιηση φευγει αν θες απο τις ρυθμισεις.

 

Κατι αλλο τωρα,ο default adw launcher της cm/cyanmobile γιατι δεν δεχεται τα adw themes απο το market?Υποθετω επειδη ειναι φτιαγμενα για νεοτερη εκδοση του adw η μονο για την εκδοση του market.Εχει δοκιμασει κανεις με επιτυχια?

Link to comment
Share on other sites

http://www.mediafire.com/download/n1n4wb9zyonu4fl/MeeUI-+2.7+Dark.mtz

βρηκα αυτο αλλα δεν ξερω εαν ειναι ακριβως το ιδιο

akale δεν εχω κανενα προβλημα με το MeeUI. Ολα κομπλε. Οταν παω σπιτι θα ανεβασω το mtz γιατι τωρα ειμαι με το αλλο.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

akale δεν εχω κανενα προβλημα με το MeeUI. Ολα κομπλε. Οταν παω σπιτι θα ανεβασω το mtz γιατι τωρα ειμαι με το αλλο.

Ανέβασε το κι εσυ να το δουμε.

Eσυ ποια φοράς ???

Link to comment
Share on other sites

Έπαιζα με τα θέματα σήμερα και έβαλα και το MeeUI 2.1 dark από τα online που έχει και....

Η lockscreen δεν έδειχνε τα κουμπιά για ξεκλείδωμα ...

http://s29.postimg.org/x17ocdaj7/20140121_205801.jpg

αφού ψιλοαγχώθηκα για λίγο ... (λέω έχει πλάκα να θέλουμε φλασάρισμα από την αρχή...)

έψαξα στο νετ για την εικόνα που έχει η κλειδώματος και σύροντας τα δαχτυλο στα τυφλά όπως το έδειχνε η εικόνα.... ξεκλείδωσε !

Δεν ξέρω αν το έχει δοκιμάσει άλλος ... γιατί παραπάνω λένε για τo 2.7 (δεν το έχει στα online) ...

αλλά έχει τύχη σε άλλον αυτό;

Και τελικά μπορούμε να ξεκλειδώσουμε χωρίς τη χρήση της οθόνης αφής;

πχ μόνο με τα κουμπιά του ήχου, power, τα 4 touch ή με συνδυασμό;

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

Έπαιζα με τα θέματα σήμερα και έβαλα και το MeeUI 2.1 dark από τα online που έχει και....

Η lockscreen δεν έδειχνε τα κουμπιά για ξεκλείδωμα ...

http://s29.postimg.org/x17ocdaj7/20140121_205801.jpg

αφού ψιλοαγχώθηκα για λίγο ... (λέω έχει πλάκα να θέλουμε φλασάρισμα από την αρχή...)

έψαξα στο νετ για την εικόνα που έχει η κλειδώματος και σύροντας τα δαχτυλο στα τυφλά όπως το έδειχνε η εικόνα.... ξεκλείδωσε !

Δεν ξέρω αν το έχει δοκιμάσει άλλος ... γιατί παραπάνω λένε για τo 2.7 (δεν το έχει στα online) ...

αλλά έχει τύχη σε άλλον αυτό;

Και τελικά μπορούμε να ξεκλειδώσουμε χωρίς τη χρήση της οθόνης αφής;

πχ μόνο με τα κουμπιά του ήχου, power, τα 4 touch ή με συνδυασμό;

Έτσι είναι το στυλ της συγκεκριμένης lockscreen , έχει κι αλλά στυλ .

Για το αν μπορείς να ξεκλειδωσεις με αλλά κουμπιά δεν το ξερω.

Αυτά που σου έλεγα θα στα στείλω αργοτερα .

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασε το κι εσυ να το δουμε.

Eσυ ποια φοράς ???

Αυτο ειναι το meeui θεμα: https://db.tt/u9CK8IJs Για δοκιμασε akale.

Φοραω τη forever οχι τη full.

Πολυ καλη Γιωργο. Μ'αρεσει ο ηχος απο το ηχειο. Για κλησεις δεν ξερω επειδη δεν εχω τη SIM μεσα.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...