Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να αναφερω και γω προβλημα στο superuser,ειμαι με την cyanmobile του moihack.

 

Ξεκινησαν οταν εφαγε fc ο adw (μετα απο αλλαγη icon pack) και προσπαθωντας να το φτιαξω (επειδη ετρωγε fc αμεσως μετα το bootαρισμα και δεν με αφηνε να χρησιμοποιησω το τηλ) πηγα στο recovery και εκανα απο κει fix permissions.

 

Aπο τοτε η rom εχασε το root.Δεν ειμαι απολυτα σιγουρος οτι εγινε λογω του fix permissions η αν απλα ταιριαξε χρονικα,αλλα root γιοκ!

 

Βασικα τα περισσοτερα προβληματα που ειχα σε roms ηταν εξαιτιας του superuser.Yπαρχει πραγματικα λογος υπαρξης του πλεον?Εννοω οτι το LBE Security ειναι πολυ πιο εξελιγμενο σε λειτουργιες και σταθεροτητα,γιατι δεν χρησιμοποιειται κατι τετοιο απο default στις rom και βαζουν ολοι το superuser?

Το su binary και το superuser ειναι το προβλημα ...

Αμα φλασαρεις το δικο μου cmx θα καταλαβεις τη διαφορα αμεσως, δεν θα εχεις προβληματα ποτε ..

Φλασαρα 10 φορες μεχρι να βρω το καταλληλο su binarie και superuser.

 

To JB theme εννοειτε οτι δουλευει και για τη ρομ του moihack και για ολες τις cmx που κυκλοφορουν.

Αν θελει ο moihack μπορει να βαλει το Jb theme στο xda, εγω δεν βαζω τιποτ'αλλο πλεον στο xda, οπως ειπα το βαρεθηκα ..:p

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Επιβεβαιωνω τον φιλο τον tzivas σχετικα με την μη εφαρμογη του φακου.Οντως μενει ανοιχτη η εφαρμογη,μου ζηταει αναγκαστικο κλεισιμο,και δεν κλεινει.Δεν ειναι κατι αμαν και ντε για μενα,αλλα καλο θα ηταν αφου υπαρχει μεσα αν γινοταν να δουλευε :).Γιωργο μενουμε οπως ειναι,η ετοιμαζεις καποιο νεο update της cx?
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω τον φιλο τον tzivas σχετικα με την μη εφαρμογη του φακου.Οντως μενει ανοιχτη η εφαρμογη,μου ζηταει αναγκαστικο κλεισιμο,και δεν κλεινει.Δεν ειναι κατι αμαν και ντε για μενα,αλλα καλο θα ηταν αφου υπαρχει μεσα αν γινοταν να δουλευε :).Γιωργο μενουμε οπως ειναι,η ετοιμαζεις καποιο νεο update της cx?

 

Αν μπορει να επιβεβαιωσει καποιος οτι δουλευει ο φακος στου moihack το ρομ και θα το κοιταξω κι εγω αλλα αργοτερα ..

Μπορει να φταιει το apk και αν αλλαχτει να ειναι οκ , αν μπορεις να βαλεις το torch apk απο του moihack το ρομ, δωσε permissions και reboot να δοκιμασεις, αλλιως θα δουμε ...

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει να επιβεβαιωσει καποιος οτι δουλευει ο φακος στου moihack το ρομ και θα το κοιταξω κι εγω αλλα αργοτερα ..

Μπορει να φταιει το apk και αν αλλαχτει να ειναι οκ , αν μπορεις να βαλεις το torch apk απο του moihack το ρομ, δωσε permissions και reboot να δοκιμασεις, αλλιως θα δουμε ...

 

δουλευει ο φακος στου moihack.

 

Oσο για το superuser δεν μου απαντησε κανεις..!Γιατι τοσο απαραιτητο ενω υπαρχουν καλυτερες επιλογες?Κανει κατι συγκεκριμενο που δεν κανει το lbe πχ?Αμα αφησεις την rom χωρις superuser νομιζω δεν υπαρχει καποιο προβλημα περα απο το οτι πρεπει να βρεις αλλη εφαρμογη για να διαχειριστεις τις permissions η κανω λαθος?Γιατι μου φαινεται απλα σαν μια υπεραπλουστευμενη εκδοχη του lbe.Δεν παιρνω ποσοστα απο το lbe,απλα ειναι τρομερη εφαρμογη για permissions και δωρεαν!

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

δουλευει ο φακος στου moihack.

 

Oσο για το superuser δεν μου απαντησε κανεις..!Γιατι τοσο απαραιτητο ενω υπαρχουν καλυτερες επιλογες?Κανει κατι συγκεκριμενο που δεν κανει το lbe πχ?Αμα αφησεις την rom χωρις superuser νομιζω δεν υπαρχει καποιο προβλημα περα απο το οτι πρεπει να βρεις αλλη εφαρμογη για να διαχειριστεις τις permissions η κανω λαθος?Γιατι μου φαινεται απλα σαν μια υπεραπλουστευμενη εκδοχη του lbe.Δεν παιρνω ποσοστα απο το lbe,απλα ειναι τρομερη εφαρμογη για permissions και δωρεαν!

 

Ωραια, αν μπορεις πετρο, αλλαξε το apk και πες μας αν δουλευει.

 

Για το superuser

Δεν ξερω για το apk, αλλα το su binary χρειαζεται να ειναι σωστο οπωςδηποτε .. και το lbe δεν εχει su binary

 

EDIT

Tο προβλημα με το φακο λυθηκε .. :D

Ηταν το torch apk που ειχε το προβλημα, το αλλαξα με του moihack και ολα οκ.....

Οριστε τι μου κανετε, ευτυχως που εχω καμμια 15αρια ρομ στην sd , ημουν με miui γιατι επαιζα με τη καμερα λιγο και βρηκα κατι δυνατο ..

Περασα επιτοπου στη δουλεια το cmx gr και αλλαξα το apk και ολα δουλευουν τζαμι τωρα πια ..

Τι θελετε τωρα? ?

Να το αλλαξετε μονοι σας? ?

Να φτιαξω ενα ζιπ? ?

Η να φτιαξω το ρομ παλι για ανεβασμα? ?

Περιμενω και το build του moihack , να παρω το framework για να δουλευει και το ραδιο ... αν και να πω την αληθεια μου, τωρα με τις ρυθμισεις στο spirit, μ'αρεσει καλυτερα το ραδιοφωνο παρα με το ραδιο της CM7.

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Για το superuser

Δεν ξερω για το apk, αλλα το su binary χρειαζεται να ειναι σωστο οπωςδηποτε .. και lbe δεν εχει su binary

 

οποτε χρειαζομαστε μονο τα su binaries.Tο superuser και το lbe ειναι το interface για να καθοριζεις τα permissions απλα.Αρα το μονο που χρειαζεται ειναι να εχεις βαλει στη rom τα σωστα su binaries και μετα δεν παιζει ρολο πoια εφαρμογη θα χρησιμοποιησεις για να ελεγξεις τα permissions,σωστα?

Link to comment
Share on other sites

οποτε χρειαζομαστε μονο τα su binaries.Tο superuser και το lbe ειναι το interface για να καθοριζεις τα permissions απλα.Αρα το μονο που χρειαζεται ειναι να εχεις βαλει στη rom τα σωστα su binaries και μετα δεν παιζει ρολο πoια εφαρμογη θα χρησιμοποιησεις για να ελεγξεις τα permissions,σωστα?

 

Ισως να'ναι ετσι, αλλα δεν εχω δοκιμασει ποτε να βαλω σε ρομ lbe αντι superuser για να δω αν δουλευει ...

Παντως μπορεις να παρεις το su binary ( system/xbin/su ) , απο το cmx το δικο μου, να το αλλαξεις στο ρομ του moihack και να βαλεις το lbe αντι superuser στο system/app και φλασαρε να δεις αν ολα ειναι οκ, η τελικα χρειαζεται και το superuser apk ..

Αν δοκιμασεις το δικο μου cmx θα δεις τεραστιες διαφορες σε ολα ( ραμ management, multi task, scroling, lagging, κ.λ.π ) , συν οτι δεν βγαζει κανενα προβλημα, απλα αλλαξε το torch apk ..

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ωραια, αν μπορεις πετρο, αλλαξε το apk και πες μας αν δουλευει.

 

Για το superuser

Δεν ξερω για το apk, αλλα το su binary χρειαζεται να ειναι σωστο οπωςδηποτε .. και το lbe δεν εχει su binary

 

EDIT

Tο προβλημα με το φακο λυθηκε .. :D

Ηταν το torch apk που ειχε το προβλημα, το αλλαξα με του moihack και ολα οκ.....

Οριστε τι μου κανετε, ευτυχως που εχω καμμια 15αρια ρομ στην sd , ημουν με miui γιατι επαιζα με τη καμερα λιγο και βρηκα κατι δυνατο ..

Περασα επιτοπου στη δουλεια το cmx gr και αλλαξα το apk και ολα δουλευουν τζαμι τωρα πια ..

Τι θελετε τωρα? ?

Να το αλλαξετε μονοι σας? ?

Να φτιαξω ενα ζιπ? ?

Η να φτιαξω το ρομ παλι για ανεβασμα? ?

Περιμενω και το build του moihack , να παρω το framework για να δουλευει και το ραδιο ... αν και να πω την αληθεια μου, τωρα με τις ρυθμισεις στο spirit, μ'αρεσει καλυτερα το ραδιοφωνο παρα με το ραδιο της CM7.

Μολις το αλλαξα κι εγω Γιωργο.Δουλευει μια χαρα.Τωρα οσον αφορα τα υπολοιπα το ραδιοφωνο της cm7(για μενα) ειχε καλυτερο ηχο.Αν μπορεις να φτιαξεις ενα ολοκληρωμενο ζιπ με ολες τις εφαρμογες μεσα(adobe κλπ) θα ηταν οτι καλυτερο.Αν παλι δεν μπορεις κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μολις το αλλαξα κι εγω Γιωργο.Δουλευει μια χαρα.Τωρα οσον αφορα τα υπολοιπα το ραδιοφωνο της cm7(για μενα) ειχε καλυτερο ηχο.Αν μπορεις να φτιαξεις ενα ολοκληρωμενο ζιπ με ολες τις εφαρμογες μεσα(adobe κλπ) θα ηταν οτι καλυτερο.Αν παλι δεν μπορεις κανενα προβλημα.

 

Καλυτερα τοτε να περιμενουμε το build του moihack με το ραδιο και φτιαχνω ενα τελευταιο ρομ κοπλε.

Να μη βαζουμε καθε λιγο αλλο ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα τοτε να περιμενουμε το build του moihack με το ραδιο και φτιαχνω ενα τελευταιο ρομ κοπλε.

Να μη βαζουμε καθε λιγο αλλο ρομ.

Να σαι καλα ρε Γιωργο.Ευχαριστουμε και αναμενουμε:)

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα τοτε να περιμενουμε το build του moihack με το ραδιο και φτιαχνω ενα τελευταιο ρομ κοπλε.

Να μη βαζουμε καθε λιγο αλλο ρομ.

 

Γιώργο καλε μου γιώργο να γινω και εγω λίγο σπασαρ@ιδης? Στο επόμενο ρομ που θα κάνεις μπορείς να κάνεις για την cmx κανένα μαματο hell theme όπως με τη miui ή μπορω να το κανω και μονος οπως με εδειξες με τη stallion για να μην σε βαζω σε κοπο?

 

Δεν με απάντησες τελικα στο κουρτινακι πανω απο τα πλακιδια το χρωματισμο γραμματων και φοντου μπορουμε καπως να τα αλλαξουμε για να γινουν πιο ξεκουραστα για τα ματια ή να τα αλλαξουμε απο καποια ρυθμιση ο καθενας όπως θέλει? Και τελικα δεν με ειπες και με το superuser μολις περασουμε την cmx ποιες ρυθμισεις πρεπει να κανουμε? Μια ιδεα αν θες οταν θα πιαστεις να κανεις νεα cmx δεν ενσωματωνεις και τον flash player να μην τον περναμε ξεχωριστά? Και το googleandroissearchbox δεν νομιζω το χρησιμοποιει κανεις, δεν το σβηνεις με το που θα περασεις τα gapps όχι τιποτα άλλο απλα ανοιγει απο μονο του στις τρεχοντες εφαρμογες ολη την ωρα και κατα τη ταπεινη προσωπικη μου αποψη ειναι άχρηστο και τρωει τζαμπα ραμ ακομα και ελαχιστη.

 

Α κατι αλλο που δεν ειχα γραψει για την cmx και με αρεσε ειναι οτι εχει επιλογη αν θες να ενεργοποιησεις ή οχι το crt off το εφφε να σβηνει η οθονη σαν τις παλιες τηλεορασεις. Και κατι ακομα που με παραξενεψε οταν περασα την cmx και ανοιξε την πρωτη φορά κατω χαμηλά ειχε κατι πολυ μικρα μπλε κουμπακια που εχω την εντυπωση οτι κανανε τα ιδια πραγματα που κανουν και τα φωτεινα κουμπια του κινητου κατω απο την οθονη αλλα μετα τη δευτερη επανεκινηση αυτα χαθηκανε τι ακριβώς ήταν αυτα? Tα ειχα δει εχω την εντυπωση και στην ρομ του moihack

 

Όσα σε προτεινα για τη νεα ρομ ειναι προτασεις που απλως ειναι καλες κατα τη δικη μου προσωπικη μου αποψη και ποτέ υποδειξεις. Δεν προκειται να σε πω πως να κανεις τη δουλεια σου,το ξερεις πολυ καλυτερα απο ολους μας και μπραβο ξανα για ολη τη δουλεια σου μεχρι σημερα και που ακομα και μεσα σε γιορτες ασχολεισαι με ολα αυτα και τα μοιραζεσαι δεν θα το κανανε πολλοι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Gkalen ξέρεις ποσο εκτιμάω τις δουλειες σου μεχρι σημερα αλλα με τη cyanmobile δεν μπορω να πω οτι ξετρελαθηκα ακομα και με το jb theme. Ας αρχισω λοιπον το κουρτινακι ωραιο απο τα notifications και κατω το επανω τα χρωματα κουρασαν τα ματια μου εψαξα αλλα δεν μπορεσα καπου να βρω στο κουρτινακι αν καπου μπορω να αλλαξω το χρωμα εκει που λεει την τηλεφωνια ωρα και ημερομηνια και να το εκανα μαυρο με ασπρα ή κοκκινα χρωματα για να τα βλεπω καλυτερα. Η εφαρμογη φακος στο συρταρι δεν ξερω αν του ετυχε αλλου αλλα εμενα κολλουσε σαν ενεργή αλλα το φλας πισω δεν αναβε και η εφαρμογη μετα δεν εκλεινε, επισης απο οσο εψαξα δεν εχει και επιλογη για να βαλεις το φακο στο κουρτινακι και αυτο με ξενερωσε προσωπικα γιατι τον φακο τον χρησιμοποιω πολυ συχνα κυριως οταν συναρμολογω υπολογιστες μου ειναι πολυ χρησιμος. Το dialer και τα μηνυματα μου φανηκαν πολυ σπαρτιατικα και μικρα,βεβαιως ισως ειμαι και επηρεασμενος απο τη miui και το hell theme.Η καμερα χωρις να κανω ρυθμισεις δεν με αρεσαν ιδιαιτερα οι φωτογραφιες της ήταν με εντονα χρωματα και φωτισμο ενω στη miui χωρις ρυθμισεις εβγαιναν αψογες. Τέλος με χαλαει ο adw σαν launcher προσωπικα τον θεωρω ξεπερασμενο πλεον. Με εσπασε τα νευρα ενω ειχα σβησει απο system/app το googleandroidsearchbox.apk δεν την παω μια και δεν θελω να την βλεπω αυτη την εφαρμογη παρολα αυτα την εσβησα εκανα και reboot αλλα παλι παρεμενε στην αρχικη σελιδα βεβαια αυτο μπορει να υπαρχει σαν προεπιλογη για απενεργοποιηση κάπου αλλά οσο και αν εψαξα και ελιωσα με τις ρυθμισεις launcher και ρομ δεν την βρηκα. Μου αρεσει το κουρτινακι με ολα τα notifications και τα πλακιδια όπως και πολλες ρυθμισεις που σε ξελαφρωνουν απο εξτρα apps όπως για τις ρυθμισεις cpu και το power saver, θα ήθελα βεβαια να ηξερα και τι ρυθμισεις κανουμε με αυτον το superuser εδω γιατι ειναι διαφορετικος απο οσους ειχαμε χρησιμοποιησει ως τωρα. Πιστευω εχει πολυ καλες προοπτικες για ρομ καθημερινης χρησης αλλα θελει ακομα δουλεια και υπομονη κατα τη γνώμη μου. Σίγουρα ενα μπραβο στο γιωργο που εκατσε και ασχοληθηκε και τοσο χριστουγεννιατικα με αυτη τη ρομ μακαρι να υπηρχαν και αλλοι με τετοιο ζηλο για το κινητο μας. Για wifi,gps και παιχνιδια δεν μπορω να εκφερω γνωμη γιατι δεν τα δοκιμασα εγω επιστρεφω στη miui αλλα ευχομαι να με δοθουν λογοι και να ξαναγυρισω σε cyanmobile

 

Χαχα, ειδες τι κανει η miui ...

Και γω παλι στη miui γυρναω, δεν το συζηταμε, αλλα τα'δες πολυ μαυρα τα πραγματα και δεν ειναι ετσι ακριβως..

Για το κουρτινακι, εχει ρυθμισεις που βαζεις βγαζεις η αλλαζεις χρωματα στα γραμματα.

Για το φακο σωστα το ειπες, το βρηκαμε το προβλημα, τελος κι αυτο.

Για dialer και sms, ενταξει μπροστα στη miui δεν ... αλλα με το jb theme ειναι μια χαρα, τα sms ετσι ειναι , μπορεις ν'αλλαξεις το background σε μαυρο.

Για την καμερα δεν συμφωνω, οι φωτο ειναι εξαιρετικες, δεν βλεπω καποιο προβλημα, το οτι φαινονται πιο εντονα τα χρωματα δεν ειναι ασχημο.

Με τον launcher εχεις ενα θεματακι, χαχα, υπαρχει στις ρυθμισεις κι αυτο , να το κανεις disable ( action bar / disabled ), δεν ειναι το googlequick search box αυτο...

Μονο στη miui πειραζουμε το superuser, σε αλλες ρομ δεν χρειαζεται, αυτος ο superuser με το su binary του, ειναι που εδωσε τη λυση σε κατι περιεργα που εκανε η cmx ... προσωπικα ποτε δεν πειραζω την εφαρμογη su, μονο στη miui, σε αλλα ρομ δεν την ανοιγω ποτε

Ειναι καλη ρομ παντως και θα φορεθει, αφου μπει και το ραδιο θα ειναι κομπλε, τωρα βεβαια αυτοι που θελουμε miui θα εχουμε miui, αλλα εχουμε πει , αυτο ειναι το android, να εξυπηρετει τα γουστα του καθενος απο μας.

Και καλο ειναι να εχουμε και μερικες παραπανω ρομ να φοραμε , τα γουστα ειναι απεριοριστα, στο xda βλεπεις οτι πολλοι ειναι αυτοι που εχουν το τηλ... τους να υπολειτουργει για να φορανε την τελευταια εκδοση

Link to comment
Share on other sites

Για το κουρτινακι, εχει ρυθμισεις που βαζεις βγαζεις η αλλαζεις χρωματα στα γραμματα.

Για dialer και sms, ενταξει μπροστα στη miui δεν ... αλλα με το jb theme ειναι μια χαρα, τα sms ετσι ειναι , μπορεις ν'αλλαξεις το background σε μαυρο.

Για την καμερα δεν συμφωνω, οι φωτο ειναι εξαιρετικες, δεν βλεπω καποιο προβλημα, το οτι φαινονται πιο εντονα τα χρωματα δεν ειναι ασχημο.

Με τον launcher εχεις ενα θεματακι, χαχα, υπαρχει στις ρυθμισεις κι αυτο , να το κανεις disable ( action bar / disabled ), δεν ειναι το googlequick search box αυτο...

Ειναι καλη ρομ παντως και θα φορεθει, αφου μπει και το ραδιο θα ειναι κομπλε, τωρα βεβαια αυτοι που θελουμε miui θα εχουμε miui, αλλα εχουμε πει , αυτο ειναι το android, να εξυπηρετει τα γουστα του καθενος απο μας.

Και καλο ειναι να εχουμε και μερικες παραπανω ρομ να φοραμε , τα γουστα ειναι απεριοριστα, στο xda βλεπεις οτι πολλοι ειναι αυτοι που εχουν το τηλ... τους να υπολειτουργει για να φορανε την τελευταια εκδοση

 

Για το κουρτινακι εισαι σιγουρος εχει επιλογη να αλλαξουμε το χρωματισμο τους? Γιατι τις εψαξα αρκετη ωρα λεπτομερως ολες τις ρυθμισεις (ήταν και πολλες) αλλα δεν βρηκα κατι τετοιο. Είχα φορεσει και το jb theme αλλα παλι δεν με τρελαινε o dialer αλλα ειπαμε ισως φταιει το hell theme ίσως αργοτερα οταν βρεις χρονο αν κανεις κανενα hell theme και για αυτην να τoν δω με αλλο ματι τον dialer της. Για την καμερα τι να σε πω δεν λεω οτι ειναι καθαρες απλα το πολυ φως σε καποιες γωνιες θαμπώνει αλλα ισως απλως το δικο μου γουστο προτιμα την ποιοτητα της καμερας της miui. Ναι με το συγκεκριμενο launcher πάντα ειχα θεμα :p:p:p ισως για αυτο και απο τσατιλα να μην ειδα την επιλογη για απενεργοποιηση του google search. Σιγουρα ειναι πολυ ωραια ρομ και θα φορεθει σιγουρα και ειναι πολυ δυνατος ανταγωνιστης της miui χαλλαρα. Δυστυχως ειναι πολλοι ανεγκεφαλοι και σε xda και σε ελλαδα και ανα τον κοσμο ολο που κοιτανε να εχουν την τελευταια official rom ενω τα κινητα τους με μια αλλη ρομ θα μπορουσε να ειναι τουμπανο. Μακαρι να φτιαξουν ολα στην cmx που δεν ειναι και πολλα αυτα και να εχω backup και miui και cmx και να αλλαζω καθε μερα με ενα restore :p:lol: .Τρελα γούστα

Link to comment
Share on other sites

@ tzivas

Ετσι ακριβως, σε λιγα λεπτα μ'ενα restore, φορας οποια θες ..

Για hell theme σαν της miui δεν μπορει να ειναι κανενα, o dialer δεν υπαρχει πουθενα.

Και δεν εχει ακομα τελειωσει, παιρνει ακομα πραγματα σε εφαρμογες, απλα το αφησα λογω cmx.

Μπορουμε να εχουμε και hell theme για την cmx βεβαια , και ναι τα εικονιδια τ'αλλαζουμε με το γνωστο τροπο.

Κι εγω τη miui προτιμω και για το λογο της καλυτερης ραμ, ( αν και η cmx την χειριζεται καλα κι ας εισαι με 80mb ) , αλλα και ειναι τα γουστα μου στη miui.

Για τη miui αγορασα αυτο το τηλ.. και χαιρομαι που για τα στανταρ μου ειναι σουπερ τωρα πια.

 

Για την cmx οι ρυθμισεις ειναι μεσα στις cyanmobile settings και πραγματικα ειναι απιστευτα πολλες που χανεσαι, νομιζω ειναι αδυνατον να τα θυμασαι ολα που ειναι, ειδικα ρυθμισεις που θα εκανες σπανια, αντε μετα να ξαναβρεις απο που το αλλαξες , χαχα, αρρωστησα μ'αυτο το θεμα των ρυθμισεων ... :p

Η ρομ ειναι σχεδον ετοιμη, μικροαλλαγες ισως χρειαστουν ( οπως αυτο με το φακο ) αντε να μπει και το ραδιο και τερμα.

Εκανες τις αλλαγες στο vol scale στον spirit? ???

 

Επειδη εχεις προβλημα με τον adw, γι'αυτο και τον αφηνω ... :p

Παντως για μενα ειναι απο τους καλους, ειναι ο βασικος launcher της cm7, και αυτος του μαρκετ ειναι ακομα καλυτερος.

Εκτος του οτι εχει features, ειναι και αρκετα ελαφρυς γι'αυτα που σου προσφερει και δεν εχει αναβαθμισεις καθε λιγο και λιγακι.

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

@ tzivas

Η ρομ ειναι σχεδον ετοιμη, μικροαλλαγες ισως χρειαστουν ( οπως αυτο με το φακο ) αντε να μπει και το ραδιο και τερμα.

Εκανες τις αλλαγες στο vol scale στον spirit? ???

 

Επειδη εχεις προβλημα με τον adw, γι'αυτο και τον αφηνω ... :p

Παντως για μενα ειναι απο τους καλους, ειναι ο βασικος launcher της cm7, και αυτος του μαρκετ ειναι ακομα καλυτερος.

Εκτος του οτι εχει features, ειναι και αρκετα ελαφρυς γι'αυτα που σου προσφερει και δεν εχει αναβαθμισεις καθε λιγο και λιγακι.

 

Στις αλλαγες δεν ενσωματωνεις και τον flashplayer στη νεα ρομ λέω εγώ τώρα? Στον spirit εκανα την αλλαγη σε scale 20 σίγουρα πιο καθαρος ήχος χωρις βρωμιά δεν λεω αλλα παραμενει για τα δικα μου γουστα σχετικα χαμηλη ενταση και στο τερμα που βαζω τo volume οκ μεσα στο σπιτι σε ακουγεται δυνατa αλλα οταν εισαι πάνω σε λεωφορείο? Ενώ με mp3 ο ήχος είναι τοσο δυνατός που δεν μπορω να τον εχω στο τερμα τo volume ουτε καν επανω στο λεωφορειο. Ήμουνα σιγουρος οτι τον adw τον είχες βαλει μονο και μονο για να με σκας :p . A τελικα δεν με ειπες τι παιζει με εκεινα τα μικρα μπλε κουμπακια στο κάτω μερος της οθόνης στην cmx που μετα απο ενα δευτερο boot εξαφανιζονται?

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Ειναι η navigation bar για τα κινητα που δεν εχουν soft buttons και τα εχουν on screen.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

A τελικα δεν με ειπες τι παιζει με εκεινα τα μικρα μπλε κουμπακια στο κάτω μερος της οθόνης στην cmx που μετα απο ενα δευτερο boot εξαφανιζονται?

Ειναι αυτο που λεει o tupac ..

Δεν εξαφανιζονται, αλλα οταν βαλεις το jb theme φευγουν απο κει και γινονται αλλιως ( κυκλικα , πατωντας πανω στο σημειο που ηταν η στο κατω μερος της statusbar ).

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αυτο που λεει o tupac ..

Δεν εξαφανιζονται, αλλα οταν βαλεις το jb theme φευγουν απο κει και γινονται αλλιως ( κυκλικα , πατωντας πανω στο σημειο που ηταν η στο κατω μερος της statusbar ).

Καλο μεσημερι σε ολους.Γιωργο θα εχουμε τιποτα το Σ/Κ?Για να μη σε ζαλιζουμε συνεχεια...:)

Link to comment
Share on other sites

Καλο μεσημερι σε ολους.Γιωργο θα εχουμε τιποτα το Σ/Κ?Για να μη σε ζαλιζουμε συνεχεια...:)

 

Σαν τι δηλαδη? ???

Βλεπεις κατι που θελει φτιαξιμο στην cmx? ??

Τον moihack περιμενουμε πλεον, να κανει το release για να μπει και το ραδιοφωνο, μετα απ'αυτο θα φτιαξω μια final cmx.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά

Εδώ και λίγες μέρες δοκιμάζω την MIUI_GR_Final και θέλω να ρωτήσω gkalen αν από κάπου αλλάζει ο τρόπος απάντησης από κάθετος σε οριζόντια όπως cm7.2 .

Όσο για την CyanMobileX πολύ ωραία αλά θέλει κανένα μηνά να την φέρεις βόλτα στα νερά σου . πολύ καλή δουλεία σε όλα τα rom .

Ευχαριστώ και καλή χρόνια

Link to comment
Share on other sites

Αυριο θα εχετε τις νεες CyanMobile eXperience και CM7με working radio και τα παντα ολα γενικα. Promise :D

 

Μολις τελειωσε το build της νεας CM7, το βραδυ μολις επιστρεψω θα κανω και build και την CyanMobile

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά

Εδώ και λίγες μέρες δοκιμάζω την MIUI_GR_Final και θέλω να ρωτήσω gkalen αν από κάπου αλλάζει ο τρόπος απάντησης από κάθετος σε οριζόντια όπως cm7.2 .

Όσο για την CyanMobileX πολύ ωραία αλά θέλει κανένα μηνά να την φέρεις βόλτα στα νερά σου . πολύ καλή δουλεία σε όλα τα rom .

Ευχαριστώ και καλή χρόνια

 

Να'σαι καλα , επισης .

Ελπιζω οτι πλεον η miui να δουλευει ανετα χωρις προβληματα για ολους οπως και σε'μενα .

Δεν νομιζω οτι υπαρχει αυτο ( rotation στις κλησεις ) οσο κι αν εψαξα δεν βρισκω κατι .

Θα δοκιμασω να κανω decompile μηπως και βρω τιποτα μεσα στο phone apk.

Η cmx θελει χρονο να την φερεις γιατι εχει απειρες ρυθμισεις που σε τρελενουν ωρες ωρες .

Αυτο που θελω να τσεκαρω αν φτιαχνεται ειναι ολοκληρη οθονη στις εισερχομενες, οπως ειναι και στις εξερχομενες δηλαδη.

 

 

 

 

Αυριο θα εχετε τις νεες CyanMobile eXperience και CM7με working radio και τα παντα ολα γενικα. Promise :D

 

Μολις τελειωσε το build της νεας CM7, το βραδυ μολις επιστρεψω θα κανω και build και την CyanMobile

 

Μπραβο !!!!!!!!

Αναμενουμε κι αυτο το release να τελειωνουμε, χαχα.

Ωραιος ο moihack! !!!!!!

Αμα θες παρε το JB theme να το βαλεις στο thread σου, δοκιμασε το, ειναι πολυ ωραιο.

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμα ολα! Μπειτε xda στα threads μου και κατεβαστε!

 

Εγω παντως θα σας προτεινω να δοκιμασετε και την CM7. Πραγματικα αν και χωρις tweaks καθολου δεν θα την εχετε ξαναδει να πηγαινει τοσο γρηγορα και smooth.

 

Αυτα απο μενα. Αντε ξενυχτησα για την παρτη σας σημερα παλιοπαιδα για να ανεβασω τις ρομς και να φτιαξω τα descriptions.

Ελπιζω μονο να μην μπερδευτηκα και να ανεβασα κανα λαθος .zip :P

 

Λοιπον. Καληνυχτα απο μενα! Happy Flashing :)

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμα ολα! Μπειτε xda στα threads μου και κατεβαστε!

 

Εγω παντως θα σας προτεινω να δοκιμασετε και την CM7. Πραγματικα αν και χωρις tweaks καθολου δεν θα την εχετε ξαναδει να πηγαινει τοσο γρηγορα και smooth.

 

Αυτα απο μενα. Αντε ξενυχτησα για την παρτη σας σημερα παλιοπαιδα για να ανεβασω τις ρομς και να φτιαξω τα descriptions.

Ελπιζω μονο να μην μπερδευτηκα και να ανεβασα κανα λαθος .zip :P

 

Λοιπον. Καληνυχτα απο μενα! Happy Flashing :)

 

Αυτος εισαι, μπραβο ..

Κατεβαζουμε ... :beer:

Link to comment
Share on other sites

θελω να σωσω τα data καποιων εφαρμογων πριν αλλαξω rom αλλα λογω του οτι εχω χασει το root δεν δουλευει το titanium.Απο που μπορω να τα παρω με το χερι?Στον data/data δεν βρισκονται τα app data?Θα με αφησει να κανω copy χωρις root?το hisuite δεν μου δουλευει Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...